Fly4free.pl

Wybierasz się na urlop z dziećmi? Ta prosta sprawa pozwoli Ci zaoszczędzić tysiące złotych!

Foto: Tanya Little / Shutterstock
Oparzenia słoneczne, zapalenia spojówek, gorączka dziecka, urazy nadgarstka, kłopoty z żołądkiem – to tylko kilka najpopularniejszych problemów zdrowotnych z jakimi borykają się rodzice podczas wspólnych wakacji z dziećmi. Niestety rachunki za ich leczenie bywają gigantyczne, a i stres jest tutaj spory. Wystarczy jednak polisa turystyczna – dla całej rodziny już za 105 PLN tygodniowo – żeby jechać na wakacje ze spokojną głową.

My też widzimy oczami wyobraźni te wakacje – relaks na leżaku, konkurs budowania zamków z piasku, zabawa w wodzie do upadłego, uśmiechnięte, choć umorusane czekoladowym lodem, twarze naszych dzieci i cała paleta wspomnień, które zapiszą się w rodzinnej historii (i albumie!). Niestety, zdarza się, że rodzinny wyjazd zamiast pozytywnymi przeżyciami, wypełnia się wizytami u lekarzy, a nawet w szpitalu. Choć życzymy Wam, żeby to się nigdy nie zdarzyło, to rzeczywistość (i rachunki za leczenie) pokazują, że to powszechna sprawa.

Wyobraź sobie ten stres – szukanie lekarza w środku nocy, nagłe przedłużenie pobytu z powodu koniecznej hospitalizacji, organizowanie transportu do Polski, a do tego bariera językowa, podróż do szpitala, starcie z niezrozumiałym system opieki, formalności, dokumenty, a na koniec… rachunek za to wszystko, który dosłownie ścina z nóg. Warto zabezpieczyć się na takie sytuacje i wykupić ubezpieczenie na wakacje dla całej rodziny. Odpowiednia polisa na wakacje oszczędzi Ci nie tylko ogromnych wydatków, ale i stresu.

Zacznijmy od najważniejszej kwestii – finansów. Polisy rodzinne od ERGO Ubezpieczenia Podróży mają bardzo atrakcyjne składki – zaczynają się już od 105 PLN za tydzień dla całej rodziny. Dla porównania – w przypadku gorączki, koszty wizyty u lekarza i leczenia to zwykle od 25 do 705 EUR, w przypadku zapalenia spojówek – od 20 do 160 EUR, a przy oparzeniu słonecznym od 47 do 1 372 EUR. Jeszcze więcej zapłacisz za powierzchowne urazy nadgarstka i dłoni – rachunek może wynieść od 25 do nawet 2 165 EUR (!!!!!). Z najpopularniejszych dolegliwości najmocniej w rodzinny budżet uderzy biegunka, zapalenie żołądka i jelit (o przypuszczalnym pochodzeniu zakaźnym). Tu rachunki wahają się od 18 do 4 206 EUR. Przecież to często więcej niż sam wyjazd, a i pensje rodziców (i to policzone razem!).

Ważne jest więc, by wybrać odpowiednią polisę turystyczną. Zwróć uwagę na sumę ubezpieczenia kosztów leczenia i transportu. Im dalej wyjeżdżasz, tym droższy będzie transport medyczny do Polski. Warto zadbać też, aby polisa obejmowała ubezpieczenie bagażu – zarówno na wypadek jego zgubienia jak i opóźnienia. Umówmy się, żadna rodzina nie chciałaby wylądować na wakacjach bez pieluch, kremów czy ubranek dla swoich dzieci. Tymczasem pieniądze od ubezpieczyciela pomogą szybko kupić potrzebne rzeczy.

Przyda się też ubezpieczenie OC – gdyby dzieci coś niechcący zniszczyły, a naprawdę rewelacyjnym rozwiązaniem jest też usługa assistance i całodobowe Centrum Alarmowe w języku polskim. W przypadku odpowiedniej polisy turystycznej ERGO Ubezpieczenia Podróży pomoże prawie w każdej kryzysowej sytuacji i znacząco zminimalizuje stres rodziców – wskaże lekarza, zorganizuje transport, a nawet opiekę do dzieci. I pozwoli w spokoju – bez obaw o organizacje i koszty – zająć się chorym dzieckiem czy partnerem. 

W tej sytuacji wydaje się oczywiste, że warto zainwestować niewiele ponad wspomnianą „stówkę” i zagwarantować sobie w ten sposób spokojny i bezstresowy urlop.

Partnerem cyklu jest
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »