Fly4free.pl

Planujesz urlop z dziećmi? Kilka kliknięć pozwoli ci zaoszczędzić nawet 20 tys. PLN

rodzina urlop z dziecmi
Foto: Studio Peace / Shutterstock
Oparzenia słoneczne, zapalenia spojówek, gorączka dziecka, urazy nadgarstka, problemy z żołądkiem – to tylko kilka najpopularniejszych problemów zdrowotnych, jakie spotykają rodziny z dziećmi podczas urlopu. Rachunki za ich leczenie bywają gigantyczne, tymczasem wystarczy polisa turystyczna za 105 PLN tygodniowo, żeby jechać na wakacje ze spokojną głową.

Jadąc na wakacje całą rodziną, wyobrażamy sobie przede wszystkim budowanie zamków z piasku, relaks na leżaku, wspólną zabawę w wodzie, uśmiechnięte twarze naszych dzieci i całą paletę wspomnień, które wyjazd zapisze w naszej rodzinnej historii. Niestety, częściej niż można się spodziewać, rodzinny wyjazd wypełnia się wizytami u lekarzy, a nawet w szpitalu. I choć zawsze wierzymy, że nam się to nie przydarzy, to rzeczywistość (i rachunki za leczenie) pokazują coś zupełnie innego.

ERGO Ubezpieczenia Podróży

Jeżdżenie do szpitala, szukanie lekarza w środku nocy, wydłużony pobyt z powodu hospitalizacji, organizowanie transportu – czasem nawet do Polski, a do tego jeszcze bariera językowa, ogromny stres, zderzenie z innym systemem opieki, formalnościami, a na koniec rachunek, który przekracza miesięczne zarobki obojga rodziców – nie brzmi to jak wymarzona urlopowa sytuacja, prawda? Warto zabezpieczyć się na takie sytuacje i wykupić ubezpieczenie na wakacje dla całej rodziny. Tym bardziej, że odpowiednia polisa na wakacje oszczędzi nam nie tylko ogromnych wydatków, ale i stresu.

Zacznijmy od finansów. Polisy rodzinne od ERGO Ubezpieczenia Podróży mają bardzo atrakcyjne składki – zaczynają się już od 105 PLN za tydzień dla całej rodziny. Dla porównania w przypadku gorączki, koszty wizyty u lekarza i leczenia mogą wynosić od 25 do 705 EUR, zapalenia spojówek od 20 do 160 EUR, a oparzenia słoneczne od 47 do 1 372 EUR. Jeszcze więcej zapłacimy za powierzchowne urazy nadgarstka i dłoni – tu rachunek może wynieść od 25 do nawet 2 165 EUR. Z najpopularniejszych dolegliwości najmocniej w rodzinny budżet uderzy biegunka, zapalenie żołądka i jelit o przypuszczalnym pochodzeniu zakaźnym – rachunki wahają się od 18 do 4 206 EUR. To często wielokrotnie przekracza koszt całego rodzinnego wyjazdu. 

Kluczowe jest też wybranie odpowiedniej polisy turystycznej. Zwróćmy uwagę na sumę ubezpieczenia kosztów leczenia i transportu. Im dalej wyjeżdżamy, tym droższy będzie transport medyczny do Polski. Warto zadbać też, aby obejmowała ubezpieczenie bagażu – zarówno na wypadek zgubienia jak i opóźnienia. Chyba żadna rodzina nie chciałaby wylądować na wakacjach bez pieluch, kremów czy ubranek dla swoich dzieci. Pieniądze od ubezpieczyciela pomogą szybko kupić potrzebne rzeczy. Przyda się też ubezpieczenie OC – gdyby dzieci coś niechcący zniszczyły.

Rewelacyjnym rozwiązaniem jest też usługa assistance i całodobowe Centrum Alarmowe w języku polskim. W przypadku odpowiedniej polisy turystycznej ERGO Ubezpieczenia Podróży pomoże niemal w każdej kryzysowej sytuacji i zminimalizuje stres rodziców – wskaże lekarza, zorganizuje transport, a nawet opiekę do dzieci. I pozwoli w spokoju – bez obaw o organizacje i koszty – zająć się chorym dzieckiem czy partnerem. 

W tej sytuacji wydaje się oczywiste, że warto zainwestować niewiele ponad wspomnianą „stówkę” i zagwarantować sobie w ten sposób spokojny i bezstresowy urlop. Do czego zachęcamy z całego serca!

Partnerem cyklu jest
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »