Fly4free.pl

Walizki spakowane, a dziecko chore! Jak zrezygnować z wyjazdu, zmienić datę i odzyskać pieniądze?

Foto: George Rudy / Shutterstock
Czy da się zrezygnować z wakacji i nie stracić żadnych pieniędzy? Co zrobić, żeby odzyskać pieniądze za opłacone już wczasy? Jak nie wpaść w panikę na widok choćby drobnego przeziębienia u dziecka, gdy w perspektywie jawi nam się odwołanie wakacji, strata pieniędzy i sporo nerwów? Na szczęście wystarczy polisa turystyczna, która zabezpieczy Cię na niemal wszystkie problematyczne sytuacje – poznaj ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży.

Już od miesięcy planujesz wymarzony urlop. Mają być drinki, palemki, dziecko zaopiekowane przez wesołych animatorów. Ty w tym czasie, relaksujesz się z książką na leżaku i ładujesz baterie słoneczne na kolejne miesiące pracy i życia codziennego. Na krótko przed terminem realizacji tej wizji, zaczynasz nieco panikować. Nie posyłasz już dziecka do żłobka ani do przedszkola, żeby nie przyniosło kataru po sam pas, unikasz spektakularnych zabaw ruchowych, bo przecież może złamać nogę, angażujesz dziadków do opieki, byleby tylko utrzymali dziecko w ryzach i „nie pozwolili mu” zachorować. Wakacje nie były w końcu tanie, a w razie rezygnacji z wyjazdu biuro odda niewielką część kosztów albo… nic.

A przecież to nie jedyny powód, dla którego musisz czasem zrezygnować z rodzinnych wakacji. Co jeśli mąż skręci nogę albo babci pogorszy się stan zdrowia? Co jeśli w dotąd bezproblemowej ciąży pojawią się powikłania? Już same te zdarzenia są bardzo stresujące, a pomyśl, że w perspektywie masz jeszcze utratę urlopowych oszczędności z całego roku.

Oczywiście konieczność rezygnacji może pojawić się też z pozytywnych powodów – kto wie, czy akurat po długich tygodniach bezowocnych poszukiwań, nie dostaniesz propozycji pracy, której start wypadnie akurat w trakcie planowanych wakacji? Może w międzyczasie zajdziesz w ciążę i termin porodu będzie planowany w czasie drogich (i co gorsza opłaconych już) wczasów? To normalne, że nie myślisz o tym na etapie rezerwowania urlopu, bo raczej widzisz już tego drinka i palemkę, ale to wszystko może się zdarzyć.

Nie musisz jednak nerwowo zerkać na stan zdrowia dziecka i analizować w głowie kolejnych potencjalnych zagrożeń. Z pomocą przychodzi bowiem ERGO Ubezpieczenia Podróży i ubezpieczenie kosztów rezygnacji podróży. W polisie uwzględnione są wszystkie opisane sytuacje i – co ważniejsze – gwarantują 100-procentowy zwrot kosztów.

Odzyskasz więc nie tylko pieniądze za sam wyjazd, ale wszystko co opłaciłeś i zarezerwowałeś w ramach tej urlopowej umowy – np. wycieczki fakultatywne, kurs nurkowy czy wynajem samochodu. Możesz też odzyskać pieniądze za niewykorzystane bilety lotnicze lub noclegi – także w przypadku wyjazdów na własną rękę.

Mówiąc krótko – możesz planować i kupować bez obaw – nawet z dużym wyprzedzeniem – pod warunkiem że zadbasz o tak drobny szczegół jak ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży.

Partnerem cyklu jest
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »