Fly4free.pl

Walizki spakowane, a dziecko chore! Jak zrezygnować z wyjazdu, zmienić datę i odzyskać pieniądze?

dziecko w podrozy
Foto: Irina Wilhauk / Shutterstock
Czy da się bezkosztowo zrezygnować z wykupionych już wakacji? Co zrobić, żeby odzyskać pieniądze za zapłacone wczasy? Jak nie wpadać w panikę na widok choćby najdrobniejszego kataru dziecka, gdy w perspektywie mamy utratę wakacji, pieniędzy i stos nerwów? Wystarczy polisa turystyczna, która zabezpieczy cię na wszystkie możliwe niespodziewane sytuacje, czyli ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży.

Od dłuższego czasu planujesz wymarzony urlop. Mają być drinki, palemki, dziecko zaopiekowane przez animatorów, a ty z książką na leżaku wreszcie zaznasz relaksu i słońca. Na krótko przed zaczynasz nieco panikować. Nie posyłasz już dziecka do żłobka ani do przedszkola, żeby któreś nie przytargało kataru po sam pas, unikasz spektakularnych zabaw ruchowych, bo przecież może złamać nogę, angażujesz dziadków do opieki, byleby tylko utrzymali dziecko w ryzach i nie pozwolili mu „niczego złapać”. Wakacje nie były tanie, a w razie rezygnacji z wyjazdu biuro odda niewielką część kosztów albo… nic.

ERGO Ubezpieczenia Podróży

A przecież to nie jedyny powód, dla którego musimy czasem zrezygnować z rodzinnych wakacji. Co jeśli mąż skręci nogę albo babci pogorszy się stan zdrowia? A co jeśli w dotąd bezproblemowej ciąży pojawią się powikłania? Już same te zdarzenia są bardzo stresujące, a pomyśl, że w perspektywie masz jeszcze utratę urlopowych oszczędności z całego roku.

Oczywiście rezygnacja może pojawić się też z pozytywnych powodów – kto wie, czy akurat po długich tygodniach bezowocnych poszukiwań nie dostaniesz propozycji pracy, której start wypadnie akurat w trakcie planowanych wakacji? Może w międzyczasie zajdziesz w ciąże i termin porodu będzie planowany w czasie zapłaconych już wczasów? Nie myślimy o tym na etapie rezerwowania urlopu, ale to wszystko może się zdarzyć.

Na szczęście są sposoby na to, żeby móc oczekiwać na urlop bez nerwowego kalkulowania potencjalnych zagrożeń, które mogą się skończyć stratą wielu tysięcy złotych. Z pomocą przychodzi ERGO Ubezpieczenia Podróży i świetne ubezpieczenie  kosztów rezygnacji podróży. Wszystkie te zdarzenia są w nim uwzględnione i gwarantują 100-procentowy zwrot kosztów.

I co ważne, odzyskasz nie tylko pieniądze za sam wyjazd, ale wszystko co opłaciłeś i zarezerwowałeś w ramach tej urlopowej umowy – np. wycieczki fakultatywne czy wynajem samochodu. Możesz też odzyskać pieniądze za niewykorzystane bilety lotnicze lub noclegi – także w przypadku wyjazdów na własną rękę.

Mówiąc krótko – możesz planować i kupować bez obaw, pod warunkiem że zadbasz o tak drobny szczegół jak ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży.

Partnerem cyklu jest
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Niestety nie jest tak pięknie jak to jest opisane. Wyjazd wykupiony na 3 dni przed wylotem. Córka ma kaszel (żadna tragedia) ale udajemy się do lekarza aby sprawdzić czy może lecieć. Decyzja lecimy. wykupione wczasy + ubezpieczenie + rezygnacja. 20h przed wylotem dziecko dostaje temperatury 39,5 st, straszny kaszel- duszący, zapalenie oskrzeli. Październik 2021. Zgłaszamy do ubezpieczyciela. I co? I nic nawet 1zł nie dostaliśmy bo według ubezpieczyciela, dziecko 3 dni przed wykupieniem miało kaszel, a 2 dni póżniej gorączkę od kaszlu. Ponad to temperatura 39,5 stopni nie zagraża życiu więc można było lecieć. Teraz powiem tak. Jak do płacenia to każdy rączkę wyciąga.Do wypłaty znajdzie się 100 powodów aby nie wypłacić nic, a 1000 powodów aby wypłacić jakieś ochłapy na odczepnego. Takie ubezpieczenie działa jak złamiesz nogę, ktoś umrze (mama, tata, lub uczestnik wyjazdu) ale pod warunkiem że nie miał chorób przewlwkłych, bo jak miał nadcisnienie dostał zawału i się zmarło to się nie należy no bo to zaostrzenie choroby przewlekłej. Umowa powinna mieć 1 stronę czcianka 12 niestety mają między 35 do nawet 100 stron maczkiem. Więc życzę powodzenia w odzyskaniu czego kolwiek.
taszorek, 23 lipca 2022, 12:41 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »