Był grudzień 2009 roku, kiedy Kamil Lodziński wrzucił pierwszy post na stronę Fly4free.pl na Facebooku. Maniakalnie szukał ofert na tanie loty i promocje lotnicze. W pewnym momencie stwierdził, że znajduje więcej niż samemu jest w stanie wykorzystać i postanowił dzielić się swoimi znaleziskami ze wszystkimi na Facebooku. Tak zaczęła się historia Fly4free.pl.

Dziś Fly4free.pl to wieloosobowy zespół, który codziennie wertuje systemy rezerwacyjne linii lotniczych i hoteli, by znaleźć dla Was jak najlepsze okazje na tanie podróże. To także grono dziennikarzy branżowych poszukujących informacji o realiach rynku turystycznego z perspektywy turysty i podróżnika. To również największa w Polsce społeczność podróżujących, którzy znajdują mnóstwo świetnych okazji a także wymieniają się wiedzą o podróżach. To wszystko razem tworzy pierwszy i największy serwis na rynku podróży: Fly4free.pl, a także partnerski serwis Lastminuter.pl.

Pamiętajcie: Fly4free.pl nie jest sprzedawcą ofert turystycznych. To serwis redakcyjny, którego zadaniem jest bycie Waszym przewodnikiem po rynku usług turystycznych. Znajdowania najlepszych okazji i informowanie Was o nich jako najszybszy i najrzetelniejszy serwis internetowy.

Poznajcie nas!

Kamil Walinowicz

Kamil Walinowicz • Wydawca działu promocje

W 2010 roku postanowił ruszyć się z domu i zacząć spełniać swoje podróżnicze marzenia. Za pierwsze oszczędności nie kupił komputera ani nowego telefonu, a bilet lotniczy do Nowego Jorku. Były to najlepiej zainwestowane pieniądze w jego życiu. Aktualnie zakochany w Ameryce Południowej. Następne cele podróżnicze – Patagonia albo Nowa Zelandia, do których prowadzi go róża wiatrów na przedramieniu.

Rafał Waśko

Rafał Waśko • Redaktor działu promocje

Z wykształcenia prawnik, z pasji podróżnik, jako redaktor do Fly4free.pl dołączył w 2015 roku. Gdyby nie pracował dla Fly4free.pl zostałby gwiazdą rocka, kierowcą Formuły 1 lub rycerzem Jedi. W podróżowaniu docenia zarówno odkrywanie nowych miejsc, jak i możliwość poznania innych ludzi. Wybierając kolejny kierunek wycieczki, stara się połączyć to ze swoimi pasjami: muzyką, surfingiem oraz odkrywaniem nowych smaków.

Paweł Iwanczenko

Paweł Iwanczenko • Redaktor działu promocje

Swoją przygodę z podróżowaniem na własną rękę rozpoczął w 2010 roku. Do redakcji Fly4free.pl dołączył w 2014 r. Od tego czasu łączy pasję z pracą i stara się spełniać swoje podróżnicze marzenia. Jest fanem piłki nożnej i w podróży zawsze stara się wybrać na mecz lokalnej ligi. Był już na spotkaniach m.in. lig: brazylijskiej, chilijskiej czy amerykańskiej MLS.

Szymon Kuś

Szymon Kuś Redaktor działu promocje

Podróżowanie na własną rękę rozpoczął po skończeniu „18”, kiedy to w klasie maturalnej wybrał się na wagary do Rzymu. Kocha odkrywać nowe miejsca oraz poznawać kuchnie świata i inne kultury. Poza tym miłośnik piłki nożnej, nowych technologii i biznesu. Po skończeniu liceum założył firmę online i zajął się copywritingiem, który daje mu możliwość podróżowania i pracowania w każdym miejscu. Cel? Zobaczyć cały świat!

Karolina Solecka

Karolina Solecka • Redaktorka działu promocje

Dni spędza jako inżynier w branży budowlanej, a noce na rozmyślaniu o kolejnych wyjazdach. Uważa, że podróżowanie jest dla wszystkich, pod warunkiem, że ma się na to plan i pomysł. Lubi miejsca nieoczywiste, gdzie nie ma tłumów zwiedzających. Pierwszy lot odbyła „samotnie”, jako dziecko w asyście stewardesy. Uwielbia podróże na stopa – na swoim koncie ma już autostop, łódkostop i samolotostop. Jak dotąd odwiedziła ponad 80 państw na 5 kontynentach, ale jak twierdzi nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Dominika Patyk

Dominika Patyk • Redaktorka działu promocje

Studentka psychologii, miłośniczka zwierząt i pasjonatka podróży. Od zawsze lubiła odwiedzać nowe miejsca i kosztować ciekawych kuchni. Wyjazdowe decyzje podejmuje w ułamku sekundy. Podróżnicze marzenie? Wizyta na Antarktydzie!

Mateusz Subzda

Mateusz Subzda • Redaktor działu promocje

Chęć poznawania świata poczuł w 2015 roku, kiedy jako 18-latek wyjechał do pracy do Wielkiej Brytanii, chcąc przy okazji zobaczyć coś więcej w tym kraju. Jednak jego przygoda z podróżowaniem rozpoczęła się na dobre, kiedy w 2019 wybrał się w całkowicie spontaniczną, solo wycieczkę do Dubaju, tylko dlatego, że jedna z linii lotniczych oferowała bardzo dużą zniżkę na bilet. Natychmiast zakochał się w tym mieście. Wtedy postawił sobie za cel w życiu, odwiedzić jak najwięcej państw na Ziemi. Na co dzień zajmuje się handlem międzynarodowym, uwielbia górskie wędrówki i zwiedzanie nowych miejsc poza utartym szlakiem.

Aneta Zając

Aneta Zając • Dziennikarka działu publicystyka

Półtora metra chodzącej nitrogliceryny. Z urodzenia Nowohucianka i Krakuska – dokładnie w takiej kolejności. Z wykształcenia pedagog, ale zawodowo pisze i „pracuje słowem”. W trakcie wojaży kolekcjonuje przeżycia i zamienia marzenia we wspomnienia. Do redakcji Fly4free.pl dołączyła w czerwcu 2017 roku. Gdy ma dość siedzenia przy klawiaturze, wsiada na motocykl. Mistrzyni bagażu podręcznego, autorytet w sprawie zasypiania gdzie popadnie i specjalistka od upychania zatrważających ilości jedzenia w brzuchu – zwłaszcza w podróży

Mariusz Piotrowski

Mariusz Piotrowski • Szef działu publicystyka

Urodzony w 1982 roku, dziennikarz i miłośnik szeroko pojętej branży lotniczej. W mediach pracuje od 16 lat, szlify zdobywał jako dziennikarz działu gospodarczego „Gazety Wyborczej”. Z Fly4free.pl jest związany od 2015 roku, gdzie prowadzi dział publicystyczny. Płocczanin z urodzenia, warszawiak z wyboru, mąż, ojciec dwóch uroczych córek. Miłośnik podróży, kraftowego piwa i kina.

Cezary Kawecki

Cezary Kawecki • Dziennikarz działu publicystyka

Pasjonat życia, miłośnik sportu i podróży, wyznawca powiedzenia, że „żyje się dla przeżyć, a nie posiadania”. Z wykształcenia marketingowiec i analityk danych, ale od początku drogi zawodowej związany z dziennikarstwem i pisaniem. Mieszkaniec Łodzi, doceniający każdą z jej twarzy. Kochający śródziemnomorski klimat, kuchnię i kulturę, a przy tym chłonący jak gąbka każdy inny zakątek świata.

Konrad Trela

Konrad Trela • Konsultant podróży

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z wykształcenia dziennikarz. Szlify zdobywał w rozgłośni komercyjnej, a warsztat przez wiele lat doskonalił w publicznej rozgłośni Polskiego Radia. Wieloletni współpracownik Informacyjnej Agencji Radiowej. Zafascynowany Litwą i jej stolicą, a także innymi krajami bałtyckimi oraz przepiękną Skandynawią. Na jego mapie podróży wyjątkowe miejsce zajmuje również Półwysep Bałkański, na który zawsze chętnie wraca. Smakosz kuchni litewskiej, węgierskiej a ostatnio również ukraińskiej. Wolne chwile poświęca na wyszukiwanie tanich biletów i to nie tylko lotniczych, ale również autokarowych. Zakochał się również w górach, po których może chodzić godzinami.

Maciek Sypniewski

Maciek Sypniewski • Wsparcie techniczne

Człowiek bez zawodu, za to z wieloma zajęciami – tworzy piękne strony internetowe, pisze, bawi się obrazem (zarówno ruchomym, jak i nie). Nie, to nie ten słynny „Grafik Fly4free”. Nie próbuje dorastać do pięt innym członkom redakcji w liczbie przelecianych kilometrów, ale stara się choć trochę nadrobić dystans dzięki umiejętności sprawnej optymalizacji kosztów podróży. Ulubiony kraj? España!

Vitaliy Malanich

Vitaliy Malanich • Szef projektu Fly4free.pl

Z wykształcenia i zawodu specjalista ds. marketingu. Aktualnie łączy umiejętności zawodowe z pasją wyszukiwania okazji i planowania podróży. Z zamiłowania odkrywca świata. Szczególnie krajów Ameryki Łacińskiej. Zawsze podróżuje z żoną i synem, żeby wspólnie podziwiać najpiękniejsze miejsca na ziemi.

Ewelina Lodzińska

Ewelina Lodzińska • Dział reklamy

Prężnie działa we Fly4free.pl od początku jego istnienia. Absolwentka warszawskiego AWF-u, pasjonatka podróży i fotografii. Jedna z najbardziej „zalatanych” kobiet w Polsce, ponad 1 milion kilometrów przebyła na pokładzie samolotów. Na swym koncie odwiedzonych ma blisko 90 krajów na sześciu kontynentach i wciąż jej mało. Polowała z gepardami w Kenii, przedzierała się przez bezdroża pustyni Atacama w Chile, wspinała się na lodowce na Alasce, uprawiała rafting w Nowej Zelandii, pływała z żółwiami na Malediwach.

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »