Fly4free.pl

Chciałbyś spełnić wakacyjne marzenia swoich dziadków? Bez tej jednej rzeczy ani rusz!

seniorzy na wakacjach
Foto: View Apart / Shutterstock
Zabierasz na wakacje dziadków lub babcie? Nie zapomnij o dobrym ubezpieczeniu – zarówno takim, które zabezpieczy was na czas podróży, jak i takim, które pozwoli bez obaw odwołać wyjazd, choćby w ostatniej chwili i nie stracić przy tym żadnych pieniędzy.

Weekend z babcią w Watykanie, sentymentalny wypad nad Balaton z okazji 50-tej rocznicy ślubu dziadków, tydzień w świetnym hotelu w Turcji z all inclusive i trzema pokoleniami na pokładzie, żeby babcia w końcu nie musiała gotować dla wszystkich – urlopy, na które jedziemy całą rodziną najmocniej zapadają w pamięć. Ale żeby pozostały to wyłącznie dobre wspomnienia warto pamiętać o kilku sprawach!

ERGO Ubezpieczenia Podróży

Przede wszystkim o ubezpieczeniu na podróż dla naszych seniorów, którzy choć często pełni wigoru, są też bardziej podatni na zmiany w czasie podróży. Wysoka temperatura, zmiana klimatu, nowe doznania gastronomiczne, dłuższe przebywanie na słońcu, a nawet zmiany ciśnienia w samolocie i większe emocje – wszystkie te rzeczy mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie twoich najbliższych. W efekcie seniorzy narażeni są na omdlenia i zawały serca, a przede wszystkim nasilanie się chorób przewlekłych – na przykład astmy, cukrzycy, chorób serca czy nadciśnienia.

Warto jednak zwrócić uwagę, jaką kupujesz polisę. Przede wszystkim musi ona obejmować następstwa chorób przewlekłych i nie powinna zawierać ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela z uwagi na wiek. A także, choć w wakacyjnych nastrojach nie chcemy o tym myśleć – transport zwłok. Ten potrafi być bowiem ekstremalnie kosztowny i mało kto jest w stanie pokryć taki rachunek. A niestety – i takie sytuacje się zdarzają. Warto też sprawdzić, czy ubezpieczenie turystyczne obejmuje koszty pobytu osoby towarzyszącej w przypadku hospitalizacji ubezpieczonego.

Choć chcesz myśleć, że wyjazd przebiegnie bezproblemowo i wszyscy wrócą szczęśliwi, zdrowi i opaleni, to rzeczywistość nie jest już tak kolorowa, a choroby i złe samopoczucie po prostu się zdarzają. Nie chcesz jednak wtedy martwić się o koszty czy nerwowo szukać pomocy.

W przypadku wykupienia ubezpieczenia ERGO Ubezpieczenia Podróży masz do dyspozycji całodobowe Centrum Alarmowe w języku polskim. Dzięki niemu wykwalifikowani pracownicy w nagłych przypadkach zorganizują konieczną pomoc. Znajdą lekarza, wskażą placówkę, a także załatwią transport do niej. Usługa Assistance zapewni natomiast na przykład opiekę do dzieci, kiedy ty będziesz zajmować się dziadkami.

To jednak nie wszystko. W przypadku podróży z seniorami szczególnie ważne jest również ubezpieczenie kosztów rezygnacji. Nikt przecież nie chciałby zobaczyć dziadkowych wyrzutów sumienia, gdy okaże się, że nagłe pogorszenie jego zdrowia zmusza nas do odwołania wyjazdu. Dla ciebie to oczywiste, że jego samopoczucie jest dużo ważniejsze niż pieniądze. Ale skoro można zabezpieczyć się na taką ewentualność, a później przełożyć wyjazd i wciąż odzyskać wszystkie poniesione koszty – to warto to zrobić i wykupić ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży. Zwłaszcza, że polisa od ERGO Ubezpieczenia Podróży obejmuje cały szereg powodów rezygnacji.

Dlatego planując jakiekolwiek wyjazdy z dziadkiem czy babcią, pamiętajcie o tym drobnym szczególe i prostej formalności, jaką jest polisa turystyczna. Zapewni spokojne wakacje pełne wrażeń, ale wyłącznie tych pozytywnych!

Partnerem cyklu jest
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »