Fly4free.pl

Wakacje z dziadkami? To może być świetna przygoda! Ale bez tej jednej rzeczy ani rusz!

Foto: View Apart / Shutterstock
Zabierasz na wakacje ukochaną babcie albo dziadka? A może jedziecie razem jako wielopokoleniowa rodzina? Poza szczegółowym i dostosowanym do starszych osób planem, nie możesz zapomnieć o dobrym ubezpieczeniu na podróż. I to takim, które zabezpieczy Was zarówno w trakcie wycieczki, jak i na wypadek, gdyby trzeba było ją odwołać – choćby w ostatniej chwili.

Wyjazd do Watykanu z babcią, sentymentalny wypad do Bułgarii z okazji 50-tej rocznicy ślubu dziadków albo typowo wypoczynkowy tydzień w świetnym hotelu w Grecji z ultra all inclusive i trzema pokoleniami na pokładzie, żeby babcia w końcu nie musiała gotować dla wszystkich – urlopy, na które jedziemy całą rodziną najmocniej zapadają w pamięć. Warto jednak zadbać, by były to wyłącznie dobre wspomnienia!

Przede wszystkim musisz pamiętać o ubezpieczeniu na podróż dla seniorów. Choć często są pełni wigoru, to niestety mocniej odczuwają też skutki podróży i związane z nią niewygody. Wysoka temperatura, zmiana klimatu, nowe doznania gastronomiczne, dłuższe przebywanie na słońcu, a nawet zmiany ciśnienia w samolocie i większe emocje – wszystkie te rzeczy mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie twoich najbliższych. W efekcie starsze osoby narażone są na omdlenia i zawały serca, a przede wszystkim nasilanie się chorób przewlekłych – jak chociażby astmy, cukrzycy, chorób serca czy nadciśnienia.

Warto jednak zwrócić uwagę, jaką wybierasz polisę. Przede wszystkim musi ona obejmować następstwa chorób przewlekłych i nie powinna zawierać ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela z uwagi na wiek. To przy podróżach z seniorami kluczowe! Koniecznie sprawdź też kwestię transportu zwłok – choć w wakacyjnych nastrojach nie chcemy o tym myśleć – takie bardzo przykre sytuacje się zdarzają. Tymczasem rachunek za taką usługę potrafi być ekstremalnie wysoki i mało kto jest w stanie go pokryć. Warto też sprawdzić, czy ubezpieczenie turystyczne obejmuje koszty pobytu osoby towarzyszącej w przypadku hospitalizacji ubezpieczonego. Ani babcia ani dziadek nie chcieliby nagle zostać w zagranicznym szpitalu zupełnie sami.

Choć każdy z nas zakłada, że wyjazd przebiegnie bezproblemowo i wszyscy wrócą szczęśliwi, zdrowi i opaleni, to rzeczywistość nie jest już tak kolorowa, a choroby i złe samopoczucie po prostu chodzą po ludziach. A gdy się przytrafią, nie chcesz martwić się o koszty czy nerwowo szukać pomocy.

W przypadku wykupienia ubezpieczenia ERGO Ubezpieczenia Podróży masz do dyspozycji całodobowe Centrum Alarmowe w języku polskim. Dzięki niemu wykwalifikowani pracownicy w nagłych przypadkach zorganizują konieczną pomoc. Znajdą lekarza, wskażą placówkę, a także załatwią transport na miejsce. Usługa Assistance zapewni natomiast na przykład opiekę do dzieci, kiedy Ty będziesz zajmować się dziadkami.
 
To jednak nie wszystko. W przypadku podróży z seniorami szczególnie ważne jest również ubezpieczenie kosztów rezygnacji. Nikt przecież nie chciałby zobaczyć pełnych wyrzutów sumienia oczu babci, gdy okaże się, że nagłe pogorszenie jego zdrowia zmusza nas do odwołania wyjazdu. Dla Ciebie to oczywiste, że jej samopoczucie jest dużo ważniejsze niż pieniądze. Ale skoro można zabezpieczyć się na taką ewentualność, a później przełożyć wyjazd i wciąż odzyskać wszystkie poniesione koszty – to warto to zrobić i wykupić ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży. Zwłaszcza, że polisa od ERGO Ubezpieczenia Podróży obejmuje cały szereg powodów rezygnacji.

Dlatego planując jakiekolwiek wyjazdy z dziadkiem czy babcią, pamiętaj o tym drobnym szczególe i prostej formalności, jaką jest polisa turystyczna. Nie ma łatwiejszego sposobu, by zadbać wyłącznie o dobre wspomnienia.

Partnerem cyklu jest
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »