Fly4free.pl

Szukasz ubezpieczenia na wakacje? Zwróć uwagę na te szczegóły, żeby się nie naciąć

Foto: Nejron Photo / Shutterstock
Ubezpieczenie turystyczne to podstawa każdego wyjazdu. Zawsze namawiamy i będziemy namawiać do ich kupowania. Ale czy wiesz, na co zwrócić uwagę wybierając polisę? Czy pomyślałbyś, że krótka jazda na osiołku lub wielbłądzie jest już sportem, a wino wypite do obiadu może wpłynąć na wypłatę ubezpieczenia? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by wybrać odpowiednie ubezpieczenie.

Gdy wydajesz pieniądze na ubezpieczenie podróży, chcesz być pewny, że w razie problemów polisa okaże się skutecznym zabezpieczeniem i pomocą, a nie bezużytecznym świstkiem papieru. Wbrew pozorom to prostsze niż mogłoby się wydawać. Wystarczy zwrócić uwagę na kilka szczegółów – to zaoszczędzi Ci zarówno stresu jak i pieniędzy.

Zanim wybierzesz ubezpieczenie podróżne na wakacje, musisz zadać sobie kilka pytań. Co zamierzam robić na urlopie? Czy i jakie sporty będę uprawiać? Czy będę pić alkohol? To wszystko ma wpływ na to, jakie ubezpieczenie podróży powinieneś wykupić.

Przejażdżka konna po plaży o zachodzie słońca, nurkowanie przy rafie koralowej, jazda quadem po pustyni, zabawa na skuterach wodnych – to wakacyjne aktywności i przygody, które gwarantują piękne wspomnienia i są chętnie wybierane przez turystów. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że podstawowe ubezpieczenie często ich nie obejmuje. Nie trzeba być zapalonym sportowcem, by okazało się, że zdecydowałeś się na atrakcje zaliczane do sportów wysokiego ryzyka. A przecież wypadki chodzą po ludziach! Zwłaszcza podczas takich atrakcji.

Dla aktywnych wczasowiczów, ERGO Ubezpieczenia Podróży oferuje pakiet SKI&SPORT, który pozwala poczuć adrenalinę wyłącznie w trakcie przygód, a nie wtedy, gdy przyjdzie Ci pokryć rachunek za leczenie. Obejmuje nie tylko koszty leczenia w wysokim zakresie, ale także koszty ratownictwa, rehabilitacji, NNW (czyli następstwa nieszczęśliwych wypadków) i ochronę sprzętu sportowego. Dodatkowo, w nagłych przypadkach masz dostęp do całodobowego Centrum Alarmowego, które obsługiwane jest w języku polskim. Naprawdę pełna opcja, która gwarantuje spokojną głowę!

Możesz też wykupić ubezpieczenie bagażu – na wypadek, gdyby nie doleciał na czas lub został uszkodzony – a także usługę Assistance, dzięki której w razie potrzeby ubezpieczenie pokryje m.in.: zakwaterowanie osoby towarzyszącej, porady prawne, rozmowy telefoniczne, dostarczenie leków, koszt opieki nad dziećmi czy nawet wykupione już karnety na baseny, stoki i opłaconą rezerwację na wynajem sprzętu sportowego lub zapłacony kurs nurkowy. Wiedziałeś, że w ogóle jest taka opcja?! Warto zainwestować też w ubezpieczenie OC, które zabezpieczy Cię np. na wypadek uszkodzenia wypożyczonego sprzętu sportowego czy chociażby przypadkowego wjechania w kogoś quadem, skuterem lub nawet podczas przejażdżki rowerowej.

Zawsze zwróć też uwagę, czy ubezpieczenie turystyczne obejmuje zdarzenia pod wpływem alkoholu – szczególnie, jeśli wybierasz się na wakacje typu all inclusive. I nie oszczędzaj na polisie – warto wybrać droższy wariant, który uwzględnia wyższe koszty leczenia i transportu – tym bardziej, jeśli planujesz aktywne wakacje. Na pierwszy rzut oka 20 czy 40 tys. EUR może wydawać się dużą kwotę, ale gdy pomyślisz, że operacja złamanej nogi we Włoszech i kilkudniowy pobyt w szpitalu to koszt nawet kilkunastu tysięcy euro, to widać wyraźnie, że warto zainwestować w lepsze ubezpieczenie. Nikt nie chciałby bowiem, żeby pieniędzy z polisy zabrakło.

Partnerem cyklu jest
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Bardzo fajny artykuł sponsorowany. Tak jak by było sugerowane ze w ergo można spożywać alkohol na AI i ubezpieczenie obowiązuje. Jak ktos tak myśli to się może mocno zdziwic bo stan po spożyciu alkoholu jest wyłączony. 
fadalof509_weishu8_com, 12 sierpnia 2023, 20:04 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »