Fly4free.pl

Kupujesz ubezpieczenie na wyjazd? Zwróć uwagę na te szczegóły, żeby się nie naciąć!

dziewczyna w kajaku
Foto: Rosliak Nataliia / Shutterstock
Ubezpieczenia turystyczne to podstawa każdego wyjazdu i zawsze będziemy namawiać do ich kupowania. Ale czy wiesz, na co zwrócić uwagę wybierając polisę? Czy pomyślałbyś, że jazda na osiołku jest sportem, a wino wypite do obiadu może wpłynąć na wypłatę ubezpieczenia? Podpowiadamy, jak się nie naciąć!

Gdy wydajesz pieniądze na ubezpieczenie podróży, chcesz być pewny, że w razie problemów polisa okaże się skutecznym zabezpieczeniem i pomocą, a nie bezużytecznym świstkiem papieru. Dlatego zawsze zwracaj uwagę na kilka szczegółów – to zaoszczędzi ci zarówno stresu jak i pieniędzy.

ERGO Ubezpieczenia Podróży

Zanim wybierzesz ubezpieczenie podróżne na wakacje, trzeba zadać sobie kilka pytań. Co zamierzam robić na urlopie? Czy i jakie sporty będę uprawiać? Czy będę pić alkohol? To wszystko ma wpływ na to, jakie ubezpieczenie podróży powinniście wykupić.

Przejażdżka konna po plaży o zachodzie słońca, nurkowanie przy rafie koralowej, jazda quadem po pustyni, zabawa na skuterach wodnych – to popularne wakacyjne aktywności i przygody, które gwarantują piękne wspomnienia. Ale czy wiesz, że podstawowe ubezpieczenie często ich nie obejmuje? Nie trzeba być wcale wytrawnym sportowcem, by okazało się, że zdecydowałeś się na atrakcje zaliczane do sportów wysokiego ryzyka. A przecież wypadki chodzą po ludziach!

Dla aktywnych wczasowiczów, ERGO Ubezpieczenia Podróży oferuje pakiet SKI&SPORT, który pozwala poczuć adrenalinę wyłącznie w trakcie przygód, a nie wtedy, gdy przyjdzie nam pokryć rachunek za leczenie. Obejmuje ono nie tylko koszty leczenia w wysokim zakresie, ale także koszty ratownictwa, rehabilitacji, NNW (czyli następstwa nieszczęśliwych wypadków) i ochronę sprzętu sportowego. Dodatkowo, w nagłych przypadkach masz dostęp do całodobowego Centrum Alarmowego, które obsługiwane jest w języku polskim.

Możesz też wykupić ubezpieczenie bagażu z ochroną w przypadku jego opóźnienia czy uszkodzenia jego zawartości, a także usługę Assistance, dzięki której w razie potrzeby ubezpieczenie pokryje m.in.: zakwaterowanie osoby towarzyszącej, porady prawne, rozmowy telefoniczne, dostarczenie leków, koszt opieki nad dziećmi czy nawet wykupione już karnety na baseny, stoki i opłaconą rezerwację na wynajem sprzętu sportowego lub zapłacony kurs nurkowy. Warto zainwestować też w ubezpieczenie OC, które zabezpieczy cię np. na wypadek uszkodzenia wypożyczonego sprzętu sportowego czy przypadkowego wjechania w kogoś quadem.
 

Zawsze zwróć też uwagę, czy ubezpieczenie turystyczne obejmuje zdarzenia pod wpływem alkoholu. I nie oszczędzaj na polisie – warto wybrać droższy wariant, który uwzględnia wyższe koszty leczenia i transportu – szczególnie, jeśli planujesz aktywne wakacje. Na pierwszy rzut oka 20 czy 40 tys. EUR to może wydawać się dużo, ale gdy pomyślisz, że operacja złamanej nogi we Włoszech i kilkudniowy pobyt w szpitalu to koszt nawet kilkunastu tysięcy euro, to widać wyraźnie, że warto zainwestować w lepsze ubezpieczenie.

Partnerem cyklu jest
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »