Fly4free.pl

Wypadek na basenie miał kosztować go… 101 tys. PLN. Drobny szczegół uratował finanse!

Foto: Jacob Lund / Shutterstock
Czasem to kwestia drobnej nieuwagi, nagłej zmiany klimatu, a nawet nowego jedzenia czy klimatyzacji – i nagle twój wymarzony urlop zamienia się w koszmar. Każdy z nas chciałby mieć z wakacji przede wszystkim wspaniałe wspomnienia pełne przygód. Nikt nie chciałby natomiast wysokiego rachunku za leczenie skutków tych przeżyć. Wystarczy tylko pamiętać o ubezpieczeniu na podróż!

Wystarczy wyobrazić sobie taką sytuację. Masz 38 lat i pływasz w basenie, jak wielu ludzi na wakacjach. Coś jednak idzie nie tak, chwila nieuwagi i… doznajesz poważnego urazu głowy – pojawia się obrzęk mózgu, krwawienie zewnątrzoponowe i narastające ciśnienie śródczaszkowe. Nagle sprawy toczą się błyskawicznie. Operacja, ponad 3-tygodniowa hospitalizacja we Francji i transport ambulansem lotniczym do Polski i karetką do szpitala w kraju. Rachunek? 101 500 PLN. Spektakularnie wysoki, prawda?

To normalne, że jadąc na wakacje nie zakładamy, że przydarzy nam się coś złego. Możesz być jednak najbardziej ostrożnym człowiekiem świata, a i tak nie przewidzisz niektórych sytuacji. Czy wymyśliłbyś, że wjedzie w Ciebie inny turysta, który słabo opanował wynajęty skuter, potkniesz się na nierównym chodniku, niefortunnie staniesz na schodku przed hotelem albo zachłyśniesz się słoną wodą w trakcie pływania? Kto przewidzi poparzenie meduzą, ukąszenie pająka, alergię na składnik orientalnej potrawy czy nowy krem do opalania. Ba, nawet wszechobecna klimatyzacja może przyprawić cię o ból gardła, przeziębienie czy katar. Nie jesteś w stanie ustrzec się przed wszystkim. Możesz natomiast zabezpieczyć się na taką ewentualność i zminimalizować nie tylko stres, ale i koszty, które są najgorszą konsekwencją nieprzewidzianych sytuacji.

Masz w zwyczaju włączać tryb wakacyjny, dobrze się bawić, okraszać przygody kilkoma drinkami i chętnie próbujesz nowych rzeczy w ramach kolekcjonowania wspomnień? W takim razie szczególnie wtedy zadbaj, by wraz z nimi nie pojawił się rachunek, który będziesz spłacać przez wiele miesięcy, czy nawet lat.

Wiedziałeś, że głupia, niespodziewana alergia może skończyć się rachunkiem na 145 EUR, poślizgnięcie na basenie i uraz kostki oraz stopy potrafi skutkować leczeniem za 6 000 EUR, infekcja jelit i żołądka może kosztować nawet 4 200 EUR, a zwykłe zapalenie migdałków 800 EUR?! Słono zapłacisz też za powierzchowne urazy głowy – nawet 3323 EUR. Przecież to jakieś abstrakcyjne kwoty! Tymczasem – tak dla porównania – tygodniowy koszt polisy ERGO Ubezpieczenia Podróży zaczyna się już od 42 PLN, czyli tyle, co… duża pizza?

Warto też wiedzieć, że ubezpieczenie turystyczne na wyjazd za granicę oferuje naprawdę szeroką pomoc. W ERGO Ubezpieczenia Podróży specjaliści Centrum Alarmowego, które obsługiwane jest całodobowo w języku polskim, przeprowadzą Cię przez problem i rozwiązanie dosłownie krok po kroku. Ubezpieczenie OC zadba o twoje finanse i spokój, jeśli w ferworze zabawy nieumyślnie uszkodzisz wypożyczony na wakacjach sprzęt, a ubezpieczenie bagażu przyda się, gdy na wakacje dolecisz Ty, ale nie twoja walizka czy plecak. Assistance jest natomiast jak ratunkowy telefon do mamy – pomoże załatwić prawnika czy nawet zapasowego kierowcę, jeśli podróżujesz samochodem.
 
Jedyny problem? Musisz o tym wszystkim pomyśleć wcześniej i wbrew przypisywanym Polakom cechom – nie być mądrym po szkodzie, a na długo przed nią.

Partnerem cyklu jest
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »