Fly4free.pl

Uderzył się na basenie w głowę. Rachunek? 101 tys. PLN! Drobny szczegół uratował jego finanse

para na wakacjach
Foto: nelic / Shutterstock
Wystarczy chwila nieuwagi, zmiana klimatu, nowe jedzenie, klimatyzacja albo poślizgnięcie (i to mimo porządnych klapek!), żeby twój wymarzony urlop zamienił się w koszmar. Każdy z nas chciałby mieć z wakacji wspaniałe wspomnienia pełne przygód, a niekoniecznie wysoki rachunek za leczenie skutków tych naszych niezwykłych przeżyć. Dlatego zawsze trzeba pamiętać o ubezpieczeniu turystycznym.

Wyobraź sobie taką sytuację. Masz 38 lat i pływasz w basenie. W wyniku splotu niefortunnych wydarzeń, w trakcie kąpieli doznajesz poważnego urazu głowy – pojawia się obrzęk mózgu, krwawienie zewnątrzoponowe i narastające ciśnienie śródczaszkowe. Od tej pory sprawy toczą się błyskawicznie. Operacja, ponad 3-tygodniowa hospitalizacja we Francji, a później transport ambulansem lotniczym do Polski i karetką do szpitala w kraju. Rachunek? 101 500 PLN.

ERGO Ubezpieczenia Podróży

Każdemu wydaje się, że „mi się to nie przydarzy”. Tymczasem możesz być najbardziej ostrożnym człowiekiem świata, a i tak nie przewidzisz niektórych sytuacji. Kto by przypuszczał, że wjedzie w ciebie inny turysta, który słabo opanował wynajęty skuter, potkniesz się na nierównym chodniku, niefortunnie staniesz na stopniu, zachłyśniesz się słoną wodą albo zatrujesz hotelowym jedzeniem. Kto przewidzi poparzenie meduzą, ukąszenie pająka, alergię na składnik orientalnej potrawy czy nowy krem do opalania. Wszechobecna klimatyzacja może przyprawić cię o ból gardła, przeziębienie czy katar. Nie jesteś w stanie ustrzec się przed wszystkim i wszystkiego przewidzieć, ale możesz zabezpieczyć się, żeby zminimalizować stres i koszty, które będą konsekwencją nieprzewidzianych sytuacji.

Szczególnie, gdy masz w naturze włączać tryb wakacyjny, dobrze się bawić, okraszać przygody kilkoma drinkami i chętnie próbujesz nowych rzeczy w ramach kolekcjonowania wspomnień, to warto zadbać, by nie szedł za nimi rachunek, który będziesz spłacać przez wiele miesięcy, czy nawet lat. A kwota, która się na nim pojawi, potrafi szokować!  

Niespodziewana alergia może skończyć się rachunkiem na 145 EUR, poślizgnięcie na basenie i uraz kostki oraz stopy potrafi skutkować leczeniem za 6 000 EUR, infekcja jelit i żołądka może kosztować nawet 4 200 EUR, a zwykłe zapalenie migdałków 800 EUR. Słono zapłacisz też za powierzchowne urazy głowy – nawet 3323 EUR. I chyba nikt nie chciałby zobaczyć takiego paragonu. Zwłaszcza, że – dla porównania – tygodniowy koszt polisy ERGO Ubezpieczenia Podróży zaczyna się już od 42 PLN, czyli koszt… dużej pizzy.

A przecież odpowiednie ubezpieczenie turystyczne na wyjazd za granicę oferuje szeroką pomoc. W ERGO Ubezpieczenia Podróży specjaliści Centrum Alarmowego, które obsługiwane jest całodobowo w języku polskim przeprowadzą cię przez problem i rozwiązanie dosłownie krok po kroku. Ubezpieczenie OC zadba o ciebie np. jeśli w ferworze zabawy nieumyślnie uszkodzisz wypożyczony na wakacjach sprzęt, a ubezpieczenie bagażu przyda się, gdy na wakacje dolecisz ty, ale nie twoja walizka czy plecak. Chyba nikt nie chciałby zacząć urlopu w słonecznym kraju bez dostępu do kąpielówek i bikini czy kosmetyków. Assistance jest natomiast jak ratunkowy telefon do mamy – pomoże załatwić prawnika, kontakt z bankiem, tłumacza, a nawet zapasowego kierowcę, jeśli podróżujesz samochodem.

Partnerem cyklu jest
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
A ile zapłaciłby z kartą EKUZ w tej Francji?
remineus, 15 lipca 2022, 8:06 | odpowiedz
No właśnie, jeśli mowa o Francji to każdy polak który jest ubezpieczony w NFZ ma też automatycznie ubezpieczenie europejskie 
remineus A ile zapłaciłby z kartą EKUZ w tej Francji?
onufry_z, 24 lipca 2022, 1:25 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Klapków, a nie klapek. Czy ktoś redaguje te teksty?
kasiajjj, 24 lipca 2022, 18:15 | odpowiedz
 O ile pamiętam leczenie byłoby w cenie, ale transport medyczny już nie, po to się jednak bierze dodatkowe ubezpieczenie
remineus A ile zapłaciłby z kartą EKUZ w tej Francji?
kate1974!, 9 sierpnia 2022, 18:52 | odpowiedz
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) to dokument wydawany przez NFZ. Karta upoważnia do korzystania z opieki zdrowotnej w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego (kraje UE oraz Islandia, Liechtenstein i Norwegia) na takich samych zasadach jak ich obywatele. Co to oznacza? Jeśli posiadacz EKUZ podczas wyjazdu będzie miał wypadek, a obywatele kraju, w którym przebywa, w takich przypadkach mają zapewnioną darmową pomoc i leczenie po wypadku, to ta osoba również nie będzie musiała ponosić kosztów akcji ratowniczej, konsultacji lekarskiej, pobytu w szpitalu itd. Jeśli jednak jakaś forma pomocy medycznej nie jest bezpłatna w danym kraju, to posiadacz EKUZ będzie musiał pokryć z własnej kieszeni takie koszty. Stanie się tak nawet, jeśli w Polsce tego typu pomoc jest bezpłatna.Ubezpieczenie podróżne, w przeciwieństwie do EKUZ, zawsze pokrywa wspomniane koszty, bez względu na to, jakie są zasady w kraju docelowym podróży. Co istotne, ubezpieczenie turystyczne obejmuje, np. koszt pomocy na stoku czy na morzu (nie są zawarte w EKUZ).
kate1974!, 9 sierpnia 2022, 18:54 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »