Fly4free.pl

Musisz zrezygnować z wakacji, a rezerwacje zrobione? Wiemy, jak nie stracić pieniędzy!

Foto: fizkes / Shutterstock
Prawdopodobnie myślisz, że nic nie byłoby wstanie odwieść Cię od twoich planów urlopowych – znamy to! Aż nagle przychodzi jakaś intratna propozycja pracy, sesja nie poszła zgodnie z planem, a sprawy zawodowe też układają się nie tak, jak powinny. Zdarza się najlepszym! Wystarczy też nawet drobny wypadek albo ktoś w twojej rodzinie gorzej się poczuje. Wtedy mamy problem, bo czy ktoś odda Ci pieniądze za wszystkie rezerwacje? Tak! Ale tylko, jeśli pomyślisz o tym z wyprzedzeniem.

Plecak spakowany, plan podróży wypełniony po brzegi, cała ekipa w gotowości, wizja setek serduszek sypiących się na Instagramie pod hasztagami #plaża #wakacje #przygodażycia ma się ziścić tuż, tuż, a tu nagle wszystkie plany biorą w łeb. Jest więc rozczarowanie, trudna decyzja o rezygnacji z upragnionego wyjazdu i widmo wszystkich straconych pieniędzy.

Każdemu wydaje się, że nie ma takiej siły, która zmusi go do odwołania wyjazdu? Tymczasem takich sytuacji może być więcej niż sądzisz! Przykłady? Proszę bardzo! Załóżmy, że od kilku miesięcy jesteś bezrobotny i właśnie okazało się, że dostałeś idealną posadę, ale musisz zacząć… w trakcie planowanego wyjazdu! Już miałeś ruszać w drogę, ale zadzwoniła mama, która gorzej się poczuła i jest w szpitalu. Byłeś pewien, że uporasz się z sesją w mig, a poprawka trafiła się akurat w tym samym czasie, co wyczekane wakacje? A może biegnąc w ostatnim dniu pracy z wnioskiem urlopowym, źle staniesz i skręcisz nogę? A co jeśli niespodziewanie zostaniesz zwolniony? To naprawdę może się zdarzyć!

Każda z tych sytuacji może pokrzyżować Ci plany, ale na szczęście nie musi sprawić, że oszczędności, które z trudem odkładałeś, znikną bezpowrotnie. Już na etapie kupowania biletów lotniczych, rezerwowania noclegów czy wybierania wycieczki w biurze podróży zadbaj o odpowiednią polisę turystyczną – taką, która chroni koszty rezygnacji. Na przykład ubezpieczenie kosztów rezygnacji ERGO Ubezpieczenia Podróży, które pomoże odzyskać maksymalnie dużą część kosztów – zarówno w przypadku wyjazdów indywidualnych jak i tych z biurem podróży. Być może nawet nie wiedziałeś, że takie istnieją!

Tymczasem takie ubezpieczenie kosztów rezygnacji sprawia, że możesz bez obaw zrezygnować z wyjazdu, a przede wszystkim możesz go planować z dużym wyprzedzeniem – zupełnie bez ryzyka utraty ciężko zarobionych pieniędzy. Bo w razie jakichkolwiek problemów, po prostu odzyskasz swoje pieniądze.

Partnerem cyklu jest
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »