Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 322 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 19 Gru 2017 12:20 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Chyba lekko schodzimy z tematu i dyskutujemy o wyższości pomarańczy nad Mercedesami- moim skromnym zdaniem, paradoksalnie, oba serwisy nie są do końca porównywalne. Są co najwyżej komplementarne.

Osoba, która chce wycisnąć najwięcej, zgodnie z duchem F4F, z zasady powinna korzystać z obydwu serwisów jednocześnie.
Plus pewnie do tego jakieś porównywarki.

Nie każdy hotel na booking.com oferuje zniżki Genius. Często zdarzają się oferty w identycznych cenach i tu i tam. Wtedy hotels.com bardziej się opłaca, bo można zgromadzić nocleg + zapłacić z góry w PLN całkowicie bezstresowo (to dla mnie rzecz nie decydująca, ale ogromny plus).
Innym razem booking.com pokazuje obiekty, których w hotels.com zwyczajnie nie ma i wtedy też sprawa jest jasna- a to, zwłaszcza w przypadku podróżowania "budżetowego", sprawa wyjątkowo ważna.
Baza booking.com w zakresie pensjonatów, guesthouse'ów itp. przybytków jest po prostu ogromna.

Z tego co zauważyłem skromnie i niekategorycznie, to np. w USA hotels.com oferuje programowo niższe, lepsze ceny na te same obiekty- nie wiem, czy wynika to z popularności i niższych stawek prowizji Expedia.com na tamtym rynku, ale to wręcz reguła. Plus booking.com programowo nie uwzględnia podatków w cenie. Jadąc do USA, grzechem jest chociaż nie rzucić okiem na hotels.com
Z kolei w innych częściach świata, hotels.com "wychodzi" co najwyżej tak samo jak booking.com , jednoczesnie oferując skromniejszy wybór.
Wcale nie takie rzadkie są róznice w warunkach rezerwacji- booking.com oferujący bezpłatne anulowanie, a hotels.com nie lub odwrotnie.

Oczywiście rzucam generalizacjami- dlatego zawsze warto odpalić dwa serwisy, znaleźć to, co nas interesuje, sprawdzić w obydwu z nich cenę i przeliczyć, gdzie się bardziej opłaca rezerwować.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#162 PostWysłany: 19 Gru 2017 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2015
Posty: 446
srebrny
Zgadzam się w 100% z @john_doe, a by dopełnić te generalizacje rzucę konkretem:

dwie weekendowe noce w styczniu Bratysławie Botel Gracia- hotels 392 zł, do tego akurat uzbierane rewardsy, więc minus średnia za 10 ostatnich noclegów = 260/dwie noce twin ze śniadaniem
na booking ta sama data 644 zł

a tak jeszcze przyjrzałam się dokładnie tym pokojom, w hotels to 3 osobowy, na booking dwójka, standardem podobne

Ale oczywiście nie raz to z kolei booking ma lepszą ofertę.
_________________
Αντσύνα
Анцина
2022 dhow-przez-zatoke-chwaka-bay-czyli-zanzibar-z-plecakiem,213,168117
2018 Alesund na trzecią randkę
2017 na-bialorus-z-waszmosciami,1509,119604
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#163 PostWysłany: 19 Gru 2017 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
Generalnie zwykle korzystam z hotels bo przekonuje mnie 11 nocleg gratis, już kilka tak odebrałem. Problem jest jednak przy podróżach służbowych, bo hotel w którym mieszkasz odsyła Cię po fakturę do hotels, a hotels niestety nie wystawia klasycznych faktur vat tylko jakieś ichniejsze rachunki, które mogą być ciężkie do księgowania. Także służbowo trochę odpadają, a szkoda.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 19 Gru 2017 15:48 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6178
HON fly4free
u mnie bez zmrużenia oka księgowość akceptuje rachunki z hotels.com
poza tym służbowo zawsze możesz rezerwować pokój ze stawką o te 3-5% wyższą, umożliwiającą płatność na miejscu - wtedy to hotel wystawia fakturę
a ty dodatkowo masz większy zwrot ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
dziabulek uważa post za pomocny.
 
      
#165 PostWysłany: 18 Sty 2018 00:51 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Czy ktoś może z własnego doświadczenia lub z "chłopskiego rozumu" powiedzieć mi, czy warto specjalnie dopłacać do jednego noclegu
(zarezerwowanego z kodem zniżkowym 10% , mogę odwołać i zarezewować znowu) aby utrzymać status 'Silver'?

Póki co, noclegów zbieranych na jeden darmowy nie stracę, ale stracę status Silver.

Tak, umiem czytać, tak, sprawdziłem co ten status daje.
W praktyce to mowa-trawa i chyba poza "gwarancją ceny plus" (a jest gwarancja ceny nie-plus? Bo kiedyś była) nie ma tam naprawdę niczego godnego uwagi. Chyba, że "gwarancja bezpiecznej podróży" oznacza automatycznie lepsze warunki rezerwacji i odwołania?

Źeby post był mniej niszowy: Tak, korzystanie z kuponów na hotels.com przy danej rezerwacji powoduje, że nie wlicza się ona w pulę noclegów "statusowych" ani tych zbieranych do 11-go darmowego. Warto przemyśleć, czy zawsze opłaca się korzystać- bo możliwość zdobycia kuponów -10% to ostatnio rzadkość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 18 Sty 2018 01:07 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6178
HON fly4free
odpowiem ze strony matematycznej, bo na w statusach hotels.com się kompletnie nie orientuję
john_doe napisał(a):
czy warto specjalnie dopłacać do jednego noclegu (zarezerwowanego z kodem zniżkowym 10% (...) )
tak naprawdę to na jedno wychodzi, bo te "dopłacone" 10% odbierzesz sobie w tym 11 darmowym noclegu
dlatego też na hotels.com nie opłaca się korzystać z kuponów o wartości <10%


Ostatnio edytowany przez pemat, 18 Sty 2018 10:49, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#167 PostWysłany: 18 Sty 2018 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@john_doe Ja sobie darowałam utrzymywanie na siłę statusu Silver w programie hotels.com. Prawdopodobnie i tak go w tym roku odzyskam ;) Może w sytuacji, gdy trzeba coś załatwić na infolinii wyższy status się przydaje :?: . Tu jednak akurat nie mam porównania, bo jedyny raz jak musiałam załatwiać sprawę z ich infolinią to jeszcze miałam ten status Silver.
Góra
 Profil Relacje PM off
john_doe lubi ten post.
john_doe uważa post za pomocny.
 
      
#168 PostWysłany: 19 Sty 2018 17:21 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 707
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
Jaką stronę polecacie do otrzymania payback z rezerwacji na hotels?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 19 Sty 2018 18:53 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
4% planetplus, 10% topcashback.co.uk, ale tam musisz rezerwować jako gość.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
#170 PostWysłany: 19 Sty 2018 20:36 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 707
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
czy ktoś może wie, co może oznaczać ta ostatnia opcja dormitorium "bed CoLive"? to ponad 3 razy taniej niż zwykłe łóżko w dormitorium;

Załączniki:
Screenshot_3.jpg
Screenshot_3.jpg [ 138.06 KiB | Obejrzany 6442 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 19 Sty 2018 20:54 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 227
niebieski
Wujek Google podpowiada, że jest to opcja noclegu za wykonanie jakiejś pracy. Przynajmniej ja to tak rozumiem:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 19 Sty 2018 20:59 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Może tak jak na starych okrętach podwodnych tzw. ciepła koja. Co 8 godzin wachta schodzi do tego samego łóżka, które jest jeszcze ciepłe po poprzedniej...
CoLive - współ-życie
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#173 PostWysłany: 19 Sty 2018 21:07 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
To jest łóżko przydzielane losowo na miejscu,tam gdzie się trafi wolne :) lub ktoś się podzieli ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 12 Kwi 2018 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2011
Posty: 234
Loty: 330
Kilometry: 690 493
niebieski
Mam ostatnio niemiłą sytuację z Hotels.com. W listopadzie zarezerwowałem hotel w Moskwie z myślą o MŚ z pełnym zwrotem w razie rezygnacji. Pomimo opcji rezerwacji z płatnością w hotelu została ode mnie pobrana cała kwota.
Po około tygodniu dostałem informację, że mój pobyt został anulowany i zaproponowany został mi inny obiekt na tych samych warunkach. Propozycja została przeze mnie zaakceptowana.
Na początku marca kiedy nie wylosowałem biletów anulowałem rezerwacje. Od tego czasu (ponad miesiąc) nie dostałem zwrotu środków.
Po kontakcie z Hotels.com dostałem następujące informacje
1. Środki nie powinny zostać pobrane ponieważ wybrałem opcje płatności w hotelu
2. Moją sprawą zajmuje się dział relokacji a nie BOK. Kiedy poprosiłem o przełączenie do działu relokacji zostałem dwukrotnie rozłączony.
3. Najlepsze. Powinienem kontaktować się sam z hotelem, żeby mi oddali środki. Po trzech mailach łaskawie zgodzili się na napisanie do obiektu wiadomości w celu wyjaśnienia sprawy i "ewentualnego" zwrotu.

Z przedstawionych informacji wynika że Hotels.com udostępnia dane naszych kart hotelom nawet kiedy nie musi tego robić a w sytuacjach kiedy chcemy otrzymać od nich zwrot, umywa ręce i proponuje kontakt z obiektem.

Ma ktoś może podobne doświadczenia z Nimi albo wie w jaki sposób skłonić ich do poważnego zajęcia się tematem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 12 Kwi 2018 15:06 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
U mnie raz zdarzył się problem z rozliczeniem anulowanej rezerwacji (płatność do h.com, opcja flex) - po kontakcie z działem reklamacji sprawa została dość sprawnie załatwiona, wyjaśniono, że był błąd systemu w czasie przetwarzania anulacji i dlatego zwrot nie został dokonany automatycznie. Kilka razy kasowałem inne rezerwacje i zwrot zawsze przychodził w 2-3 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 13 Kwi 2018 14:52 

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 11
Ostatnio musiałem jeździć służbowo i nazbierałem trochę noclegów w serwisie. Nawet kilka razy rezerwowałem kolegom z pracy i noclegi wpadały na moje konto :twisted: Teraz wykorzystałem 2 darmowe noce na prywatny wyjazd, jednak po zarezerwowaniu hotelu znalazłem ten sam na amoma i jeszcze innym serwisie dużo taniej - 350zł. Wypełniłem formularz przy opcji - wyrównujemy ceny i bez zająknięcia przyznali mi zwrot. Myślałem, że dadzą to w formie kuponu na kolejne noclegi jednak zwrócili normalnie hajs na kartę także złego słowa nie powiem o serwisie a nawet zarzut o tym, że gdzie indziej są niższe ceny tutaj upada bo można poprosić o wyrównanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 12 Cze 2018 12:55 

Rejestracja: 17 Mar 2018
Posty: 26
Po zarezerwowaniu pokoju mam informację w "wymagane do zameldowania" - "Wymagany depozyt w gotówce lub pobierany z karty kredytowej." To oznacza, że mogą dokonać preautoryzacji karty na koszty noclegu, czy doliczą jeszcze coś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 12 Cze 2018 12:59 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Mogą zablokować na kacie określoną ilość pieniędzy jako kaucja, zwolnienie blokady przy wymeldowaniu (lub ze 2-3 dni później)
Góra
 Profil Relacje PM off
mateusz7513 lubi ten post.
 
      
#179 PostWysłany: 19 Lip 2018 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 193
Kilometry: 511 688
złoty
Pytanie techniczne - aktualnie na polskiej wersji strony nie działają kody promocyjne 10% ale na amerykańskiej owszem (XMAS10).

Czy po wybraniu kraju jako USA ale waluty PLN, gdzie kwoty do zapłaty wyświetlają się po przeliczeniu również w PLN, karta zostanie obciążona w USD czy PLN? ;) Nie wiem czy użyć polskiej kk czy Revoluta... Wydaje mi się, że płatność będzie w $ no ale wolę spytać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 19 Lip 2018 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Na pytanie nie odpowiem, ale gdzieś już tu kiedyś wspominałem, że płacąc kk Citibanku można skorzystać z rabatu 10%:

https://www.online.citibank.pl/citispec ... -com-.html

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 322 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group