Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 322 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Hotels.com - opinie
#1 PostWysłany: 17 Mar 2015 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Ponieważ ostatnio sporo korzystam z hotels.com i ich mobilnej aplikacji to podzielę się kilkoma uwagami. Prawie 10 rezerwacji przeszło bezproblemowo, ale ostatnia to w moim mniemaniu porażka tego serwisu.

Wyszukiwałem i rezerwowałem pokój dla 3osób dorosłych. Podczas ostatniego kroku rezerwacji wyskoczyła informacja, że pokój ("up to 3 people") jest jednak dla 2osób i możliwa jest dostawka. Finalnie rezerwacja została wystawiona na 2 osoby, a o dostawce już nie było mowy. Zdarza się, może to był błąd (?), więc chciałem sprawę wyjaśnić.

Okazuje się, że rezerwując przez ten serwis np. w języku angielskim nie można korzystać z obsługi klienta w języku polskim :lol: Niby ten sam serwis, to samo konto na stronie i ta sama rezerwacja, ale dwie odmienne jednostki. Otrzymałem odpowiedź:
"Jako Obsluga Klienta polskiej strony Hotels.com nie jestem w stanie odpowiedziec na Pana pytanie. Prosze o kontakt z obsluga amerykanskiej strony, czyli tam, gdzie dokonywal Pan rezerwacji."
Po prośbie o przekazanie maila i sprawy stronie amerykańskiej okazało się, że... dział polski nie ma do nich nawet kontaktu i nie mogą tego zrobić, więc podali mi mail od wystawiania faktur, bo tylko taki przy mnie znalazła konsultantka na wersji angielskiej serwisu. Napisałem, ale odpowiedzi przez 3 dni brak.

Rezerwację anulowałem, bo nie miałem czasu na dalszą przygodę, a niesmak pozostał.
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 23 Mar 2015 13:31 

Rejestracja: 16 Mar 2011
Posty: 23
Witam wszystkich,

Jakie są Wasze doświadczenia z hotels.com? Do tej pory wszystkie hotele rezerwowałem przez booking.com, ale zorientowałem się że na hotels.com po wpisaniu kodu rabatowego -10% w sumie cena za ten sam hotel i tą samą opcję wyżywienia jest około 500zł niższa, a to już spora różnica. Zacząłem szukać po necie i znalazłem pare wątków np na tripadvisorze w których ludzie mieli przez nich najróżniejsze problemy, łącznie z brakiem rezerwacji co okazywało się już w hotelu na miejscu, lub brakiem zwrotów w przypadku anulacji. Sporo osób też pisało że obsługa klienta tam jest bardzo słaba i mają duży bałagan. Wiem że często to sami ludzi są sobie winni bo czegoś nie doczytają, dlatego pytam Was jakie macie z nimi doświadczenia i czy warto skorzystać z ich usług, czy jednak booking.com jest pewniejszy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Mar 2015 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
Ja mam pozytywne doświadczenia - 3 rezerwacje w Polsce i Londynie, bez żadnych problemów. Zawsze jakiś miesiąc przed przyjazdem pisałem do hotelu by potwierdzić że rezerwacja istnieje. Hotele były w tych przypadkach tańsze niż na booking.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Mar 2015 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
Ja również mam pozytywne doświadczenia z tym serwisem. Pomimo tego, że używałem kuponów rabatowych (czasem nawet tych o bardzo dużej wartości, jak podczas jesiennej promocji) nigdy nie było żadnych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Mar 2015 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2013
Posty: 19
Loty: 189
Kilometry: 347 423
Moje doświadczenia sa rownież pozytywne. Obsługę klienta oceniam wyżej niż na booking.com. Warto tez dodać, ze hotels.com podaje cenę ostateczną za rezerwowany pokój, co jest plusem np. przy rezerwacjach hoteli w USA (cena podana od razu z podatkiem). Korzystałem tez z darmowego noclegu po 10-tej rezerwacji i wszystko w jak najlepszym porządku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Mar 2015 14:21 

W tej chwili najczęściej korzystam z hotels.com właśnie i nie mam żadnych zastrzeżeń, wszystkie rezerwacje (a było ich już kilkanaście jeśli nie kilkadziesiąt) bezproblemowe
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Mar 2015 14:32 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Też obecnie wyżej oceniam ten portal niż booking.com.Przy błędach cenowych potrafią utrzymać rezerwacje kasowane przez booking.com lub proponują relokacje w identycznej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Mar 2015 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
Ja też polecam, raz miałem bardzo niemiłą sytuację z hotelem, który przez nich zabookowałem i do noclegu w końcu nie doszło, ale w ramach przeprosin bez żadnego problemu przyznali kupon na 50$, czyli tyle ile musiałem zapłacić za inny nocleg w innym serwisie. Ceny też często mają atrakcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Mar 2015 14:37 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Moje doświadczenia ze zgodnością zdjęć i opisu na stronie ze stanem rzeczywistym są raczej pozytywne. Obsługa przez telefon - zależna od strony, na której dokonuje się rezerwacji - może być albo b. rzeczowa (strona .pl), albo... niekoniecznie (np. strona .co.uk).

Szczególnie in plus mogę zapisać im to, że przy problemach z czystością jednego z hoteli, po kilku rozmowach telefonicznych (z których tylko część nie była na mój koszt), zostałam bez żadnych dodatkowych formalności przeniesiona do innego hotelu o ciut lepszym standardzie.

In minus muszę, niestety, ocenić fakt, że rzekomo darmowy nocleg po zarezerwowaniu i spędzeniu 10 nocy w niektórych obiektach nie jest tak naprawdę darmowy i nie da się go zarezerwować bez opłaty ok. 10% ceny kartą kredytową - i tu następuje kolejna niespodzianka: z racji formatu, w jakim wysyłane są dane, nie wszystkie polskie banki akceptują realizację takiej transakcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Mar 2015 15:32 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
corey10 napisał(a):
Witam wszystkich,
Jakie są Wasze doświadczenia z hotels.com?


Bardzo pozytywne. Na coś koło 20 nocek zarezerwowanych przez nich, wszystko było OK. Jak anulowałem - kasa wracała w ciągu 2-3 dni. Płatność przechodzi wszystkim, włącznie z dinersem.
Ciekawą opcją jest ich program lojalnościowy - za 10 nocy dostajesz jedną za darmo. Są ograniczenia - na przykład noclegi z kodami rabatowymi nie liczą się do limitu. Drugie ograniczenie to fakt że cena darmowy nocleg jest wtedy, jeśli średni koszt tych 10 noclegów wcześniejszych jest niższy niż koszt noclegu bonusowego. Przykład: 10 noclegów za średnio 300PLN, nocleg bonusowy kosztuje 300PLN - masz za darmo. Nocleg bonusowy za 400PLN - hotels.com płaci 300 a Ty dopłacasz stówkę. Oczywiście gdybyś znalazł nocleg za 200PLN to możesz uznać, że zakisisz swoje 300 złotych bonusu na lepszą okazję :)
Dość fajnie to działa, bo można robić dowolne właściwie kombinacje z darmowym noclegiem, np brać 4 dniową rezerwację i z niej opłacić 1 dzień bonusem, a za 3 dni zapłacić pełną stawkę (te 3 dni po pełnej stawce będą się liczyły do następnego bonusowego noclegu).
I jedna rzecz - za nocleg bonusowy hotels.com nie płaci podatków - więc podatki trzeba zapłacić samemu. Na stronie jest rozpisane jaka jest ta średnia wartość z 10 ostanich noclegów i można widzieć ile tej kasy jest.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 23 Mar 2015 20:07 

Z tym darmowym noclegiem to jest też tak, że jak masz do wykorzystania nocleg za 300zł to możesz zrobić rezerwację za np. 400zł za 4 noce i zapłacisz tylko 100zł.
Góra
 PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Mar 2015 20:25 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 126
Loty: 330
Kilometry: 906 880
virtus
ja miałam podobną sytuację. Rezerwowałam hotel w Cancun dla 3 osób, przy info, ze max. w pokoju to 4 osoby, po czym na rezerwacji były tylko 2 osoby. Musiałam dopłacic 70 peso, a nigdzie nie było informacji o dopłacie, ani jej wysokości.
Za to w Palenque- hotel Mallorca- przy podobnej sytuacji na rezerwacji był dopisek "triple room" 2 adult. Tam bez problemu "przeszły" 3 dorosłe osoby. Nadto przedłużyłam o dobę na miejscu i dopłaciłam tylko 500 peso. Było to taniej niż przy rezerwacji przez hotels.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Mar 2015 22:29 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 416
srebrny
Mam to samo teraz na Maltę -myślałem,że to mój błąd. Rezerwacja dwa pokoje trzyosobowe w jednym hotelu, ale jedna rezerwacja ze strony amerykańskiej i tam mam dwie osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Mar 2015 22:50 

Rejestracja: 16 Mar 2011
Posty: 23
Mógłbyś doprecyzować? Jedna rezerwacja ze strony amerykańskiej i tam oszukali bo zapłaciłeś za pokój 3-os. a dostałeś 2-os., a druga rezerwacja ze strony polskiej i tam już jest w porządku?
Z tego co wyszukałem w necie to najwięcej naciągnięć zgłaszali właśnie amerykanie, jakieś 90%, a reszta to pojedyncze osoby innych nacji.
jowa31 - na której stronie rezerwowałaś? Też na amerykańskiej? Próbowałaś wyjaśniać tą sprawę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Mar 2015 23:04 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 416
srebrny
Pokój trzyosobowy dla dwóch osób. Ze strony polskiej ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 07 Kwi 2015 15:03 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2740
złoty
Czy ktoś otrzymał indywidualny kod od hotels.com - tytuł maila Come back! We'll give you an extra Welcome Rewards night?
Ja wczoraj takowy otrzymałem, pytam czy ktoś próbował to sensownie wykorzystać na noclegi w Stanach?
Choć z drugiej strony warunku resident in the US nie spełniam :(

*Terms and Conditions
Use this coupon to get 1 free night on your booking at a participating hotel when you stay for 1 or more nights. Remember, collect 10 nights, get 1 free night. Go to http://www.hotels.com/customer_care/ter ... tions.html for full Welcome Rewards® terms and conditions. You must pay for your stay when you make the booking. The discount doesn’t apply to any taxes, fees or additional costs, and you’ll need to pay the full price for any other rooms in this booking.

To use this coupon, you must be over 18 years old and resident in the United States. You may only use this coupon for bookings made between 12:01 am on 04/06/2015 and 11:59 pm on 04/20/2015 on the United States version of Hotels.com for a stay to be completed between 04/06/2015 and 07/08/2015. Bookings are subject to availability and the hotel’s terms and conditions.

This coupon can’t be used for:
1. Package bookings i.e. hotel + flight
2. Bookings made through Group Travel Services
3. Bookings paid for at the hotel
4. Bookings paid for in a foreign currency
5. Bookings at non-participating hotels
6. Bookings made prior to receipt of this coupon

Go to http://www.hotels.com/deals/hotel-exclusions/ for a list of non-participating hotels. Participating hotels are subject to change at any time.
- Standardowo wykluczone są główne sieci hotelowe.

PS. Dzisiaj przyszedł inny mail - zniżka 40 USD przy MW 300 USD na International (30 USD dla Kanady i Stanów)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 07 Kwi 2015 15:34 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
@Tulio

dostalem to samo, na banerze jest napisane "Collect up to 4 Welcome Rewards(R) nights" - jak to zrobic, skoro dalej napisane jest, ze kod moze byc uzyty tylko raz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 07 Kwi 2015 15:49 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2740
złoty
Ja tego też nie rozgryzłem do końca, stąd pytałem czy już ktoś coś z tym działał.
Raczej bym obstawiał, że przy jednodniowym pobycie dają dodatkową ekstra noc wliczaną do dziesięciu, po których ma się bezpłatny nocleg.
Przy kilkudniowym pobycie rezerwowanym z kodem mogą to być maksymalnie 4 ekstra "kredyty".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 13 Kwi 2015 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2014
Posty: 19
Loty: 4
Kilometry: 4 761
Podbijam temat. Dotychczas miałam bardzo dobrą opinię o tym serwisie.
Od dwóch dni jednak nie mogę się zalogować na ich stronę - pojawia się komunikat, że hasło jest nieprawidłowe (chociaż nie jest), opcja przypomnienia hasła nie działa (nie przychodzą mi żadne nowe wiadomości o tym na e-maila). Próbowałam kontaktować się bezpośrednio z hotels.com, ale niestety nie dostałam żadnej odpowiedzi.
Teraz nie wiem, czy to wina serwisu czy moja w jakimś stopniu, a chciałabym dokonać rezerwacji.
Działa Wam ich strona (logowanie itp.)?

Z góry dziękuję za odpowiedź :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 13 Kwi 2015 20:04 

Rejestracja: 20 Maj 2014
Posty: 1284
Loty: 253
Kilometry: 427 726
srebrny
U mnie działa
Spróbuj zmienic haslo może pomoże .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 322 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group