Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 246 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 17 Lut 2017 22:57 

platynowy
Naprawdę nie znacie znaczenia słowa: zadatek?

Zgodnie z polskimi przepisami prawa, to:

Cytuj:
kc art. 394.
§ 1. W braku odmiennego zastrzeżenia umownego albo zwyczaju zadatek dany przy zawarciu umowy ma to znaczenie, że w razie niewykonania umowy przez jedną ze stron druga strona może bez wyznaczenia terminu dodatkowego od umowy odstąpić i otrzymany zadatek zachować, a jeżeli sama go dała, może żądać sumy dwukrotnie wyższej.

§ 2. W razie wykonania umowy zadatek ulega zaliczeniu na poczet świadczenia strony, która go dała; jeżeli zaliczenie nie jest możliwe, zadatek ulega zwrotowi.

§ 3. W razie rozwiązania umowy zadatek powinien być zwrócony, a obowiązek zapłaty sumy dwukrotnie wyższej odpada. To samo dotyczy wypadku, gdy niewykonanie umowy nastąpiło wskutek okoliczności, za które żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności albo za które ponoszą odpowiedzialność obie strony.

#102 PostWysłany: 18 Lut 2017 14:20 

Loty: 49
Kilometry: 85 554
Nie rozumiem, na poczet czego ma być w tym przypadku zadatek liczony za każdą noc (płatny dodatkowo NA MIEJSCU), skoro cała kwota za pobyt uregulowana zostaje w dniu rezerwacji, jest na koncie hotelu w dniu mojego przyjazdu. Ten sam hotel na innych portalach nie ma informacji o żadnych dodatkowych kaucjach, zadatkach, itd. poza standardowymi podatkami.

Nie wszystko zawsze musi być dla każdego zrozumiałe, definicja w tym przypadku nie rozwiewa wątpliwości. ;)
Jeżeli znasz odpowiedź wystarczyło po prostu odpowiedzieć na moje pytanie, które by mi je rozwiało i nie miałabym żadnych dodatkowych pytań na przyszłość odnośnie hotels.com

Ostatnio edytowany przez krasnal, 18 Lut 2017 20:15, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Relacje PM off  

#103 PostWysłany: 18 Lut 2017 14:41 

platynowy
Daj link do tej oferty.

#104 PostWysłany: 18 Lut 2017 14:54 

HON fly4free
Disia Fisia napisał(a):

Nie rozumiem, na poczet czego ma być w tym przypadku zadatek liczony za każdą noc (płatny dodatkowo NA MIEJSCU), skoro cała kwota za pobyt uregulowana zostaje w dniu rezerwacji, jest na koncie hotelu w dniu mojego przyjazdu. Ten sam hotel na innych portalach nie ma informacji o żadnych dodatkowych kaucjach, zadatkach, itd. poza standardowymi podatkami.

Prawdopodobnie w ofercie tego obiektu na stronie Hotels.com wkradła się jakaś nieścisłość lub błąd w tłumaczeniu.Na miejscu raczej nie płacimy zadatku a co najwyżej dopłacamy lokalne podatki jeśli ich nie wliczono a występują ,lub czasami zwrotną kaucję na wypadek zniszczenia czegoś ew.jeśli zaznaczono dopłacamy np.za korzystanie z klimatyzacji lub sprzątanie ale to najczęściej przy wynajmie w prywatnych obiektach a nie pokoju w np.sieciowym hotelu.
 Relacje PM off  

#105 PostWysłany: 18 Lut 2017 15:23 

boots napisał(a):
Daj link do tej oferty.

np.

https://pl.hotels.com/hotel/details.htm ... SX=0&SYE=3

po przejściu do rezerwacji i zapłacenia teraz, w formularzu na samym dole jest właśnie ten zapis.

Przy innych hotelach jest tak samo, więc nie jest to raczej zależne od obiektu.
 Relacje PM off  

#106 PostWysłany: 18 Lut 2017 15:35 

platynowy
To błąd tłumaczenia. Powinno być: depozyt.

#107 PostWysłany: 18 Lut 2017 16:52 

Disia Fisia napisał(a):
Mam ten sam problem ze zrozumieniem w/w opłaty, proszę o wyjaśnienie :)

Chciałabym dokonać rezerwacji apartamentu na tydzień z możliwością bezpłatnej anulacji.

Standardowo pojawia się informacja z ceną za 1 pokój na 7 noclegów z uwzględnieniem podatków i opłat. Po przejściu do rezerwacji i wyboru opcji "zapłać online teraz" pojawia się standardowy formularz do wypełnienia i pod nim informacja:

W obiekcie należy dokonać następujących opłat:

Zadatek: 50.00 USD za noc

Wszelkie opłaty podane przez hotel zostały wymienione. Opłaty mogą się zmieniać, na przykład w zależności od długości pobytu lub rodzaju pokoju.

Jak mam rozumieć ten zadatek ? Całą płatność chcę dokonać online, czy hotel na miejscu będzie chciał ode mnie dodatkowej opłaty w wysokości 50$ x 7 dni, czyli dodatkowe 350$??

z góry dziękuję za wyjaśnienie, do tej pory korzystałam z Agody i Bookingu (przy tym samym hotelu nie ma na nich żadnych wzmianek o zadatkach)

Jako ze bardzo często bookuje pokoje na hotels.com (mam ponad 500 rezerwacji rocznie dla pracowników) mogę powiedzieć Ci, że kilkakrotnie taki zapis mi się pojawiał, jednakże w hotelach które miale podobne zapisy kończyło się to jedynie poproszeniem o kartę kredytową z której nie pobierano depozytu, jedynie w ciągu 3 letniego korzystania z serwisu 2 razy pobrano z karty taki zadatek który zwrócono po pobycie (a i pobierana jest tylko w takich wypadkach jedna oplata czyli w twoim przypadku 50$). Jest to zabezpieczanie dla hotelu na wypadek ewentualnych szkód, korzystania z minibarku. Jeśli masz jakiekolwiek pytania jeszcze pisz śmiało a odpowiem
 Relacje PM off  

#108 PostWysłany: 18 Lut 2017 20:07 

Dziękuję Ci bardzo, wszystko mi wyjaśniłeś :) Oczywiście depozyt, czy kaucja jest jak najbardziej zrozumiała. Z ich przetłumaczonego zapisu jednak zupełnie nie wynikało, że o to właśnie chodzi i przeraziła mnie kwota dodatkowych 350$, które błędnie myślałam, że jeszcze mam dopłacać nie wiadomo za co :) Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc!

Ostatnio edytowany przez krasnal, 18 Lut 2017 20:14, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Relacje PM off  

#109 PostWysłany: 22 Lut 2017 23:10 

Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
słuchajcie - taka zagwozdka . Na stronie mam tańsze ceny niż w aplikacji/stornie w telefonie - spotkał się ktoś z czymś takim? To jakiś błąd czy raczej norma? bo ja pierwsze wiedzę a sporo rezerwacji tu naklepałem.
 Relacje PM off  

#110 PostWysłany: 23 Lut 2017 01:59 

HON fly4free
@‌klimas‌ Nie jest to nagminne,ale zdarzało mi się podobnie.
 Relacje PM off
klimas lubi ten post.
klimas uważa post za pomocny.

#111 PostWysłany: 23 Lut 2017 12:01 
Awatar użytkownika

Loty: 432
Kilometry: 1 028 838
złoty
A jak w aplikacji sprawdzic dodatkowe oplaty, np dla Hawajow czesto sa resort fees. Jak mam liste hoteli na stronie, to przy niektorych widze ostateczna cene przeliczana na funty i dopisek pod spodem: zaplata xx dolarow na miejscu w hotelu. Jednak jak mam podobna liste w aplikacji, to nie widze tych dopiskow, tylko cene do zaplaty. Oczywiscie moge wejsc w opis hotelu czy pokoju i sprawdzic czy jest resort fee, ale wolalabym to widziec od razu.

Zwykle nie lubie korzystac z aplikacji na telefonie, ale widze, ze Hotels.com ma tam ciekawe ceny.

#112 PostWysłany: 26 Mar 2017 00:07 
Awatar użytkownika

Loty: 104
Kilometry: 160 079
srebrny
klimas napisał(a):

podróżuję służbowo tylko przez hotels.com ( dodatkowo prezerwacje przez aklamio masz cashback) i program lojalonościowy. Bezporblemowa obsługa
hotels.com to grupa Expedia wiec bez obaw.
W ostatniej sytuacji.......na bookingu pokoje się wyprzedały a na hotels.com jeszcze nie :)

A jak to w praktyce wygląda? Mogę z prywatnego konta zarezerwować nocleg, a w hotelu poprosić o fakturę na firmę? Czy muszę mieć konto z danymi firmy? I jeśli chciałabym zarezerwować też osobne pokoje dla współpracowników, to to się tez liczy do programu lojalnościowego i każdy swoją fakturę oddzielnie dostanie?
 Relacje PM off  

#113 PostWysłany: 26 Mar 2017 00:16 

platynowy
w Hotels.com możesz samodzielnie wygenerować fakturę z dowolnymi danymi firmy, nie musisz mieć ich nigdzie zapisanych - sam tak robię ;)
a przy płatności w hotelu to hotel wystawia fakturę, więc w ogóle problemu nie ma
 Relacje PM off
Ancyna uważa post za pomocny.

#114 PostWysłany: 26 Mar 2017 00:25 
Awatar użytkownika

srebrny
@‌pemat‌ a jeśli rezerwuję załóżymy trzy pokoje jednoosobowe, to mogę wygenerować 3 oddzielne faktury?

och jakie marnotrawstwo wszystkich poprzednich podróży służbowych ;-)
 Relacje PM off  

#115 PostWysłany: 26 Mar 2017 09:38 

Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
możesz normalnie rezerwować z konta prywatnego bo dane do faktury i tak podajesz w hotelu. najlepiej wybierać stawkę z płatnością na miejscu bo wtedy to hotel wystawia Ci fv. w przypadku tarf z płatnością on line faktycznie dostajesz rozliczenie na maila które samemu się wypisuje i to jakby zastępuje fv. z rozliczeniem nie ma problemu ale niektóre księgowe mogą się zdziwić :)
co do kilku pokoi jednoczesnie- nie pomogę .
 Relacje PM off

#116 PostWysłany: 26 Mar 2017 10:17 
Awatar użytkownika

srebrny
A zeby juz nie zadawac tego samego pytania w innych watkach- czy z booking jest podobnie?
 Relacje PM off  

#117 PostWysłany: 26 Mar 2017 10:31 

HON fly4free
@‌Ancyna‌ Też jest możliwość wystawienia faktury na firmę,a przy płatności na miejscu hotel ci wystawia fakturę.
 Relacje PM off

#118 PostWysłany: 26 Mar 2017 13:06 

niebieski
Kluczem tutaj jest wybranie stawki płatnej w hotelu. Jeśli tak jest, nie ma znaczenia pośrednik.

#119 PostWysłany: 26 Mar 2017 18:23 

platynowy
@‌Ancyna‌ niestety nie jestem w stanie ci pomóc w przypadku jednej rezerwacji trzech pokoi z płatnością online
ale przecież zawsze możesz zrobić trzy osobne rezerwacje... ;)

przy płatności w hotelu możliwa jest też sytuacja jeszcze bardziej detaliczna - dwie faktury za jeden pokój -> przykład z ostatniego wyjazdu mojej żony na szkolenie:
jechały we dwie z koleżanką i dostały limit 200 zł/os na nocleg. zarezerwowałem im pokój dwuosobowy za 300 zł z płatnością w hotelu. ponieważ musiały się rozliczyć osobno z tego wyjazdu, przedstawiły sytuację w recepcji i dostały dwie faktury po 150 zł za ten pokój
 Relacje PM off

#120 PostWysłany: 09 Kwi 2017 01:42 

Loty: 224
Kilometry: 530 136
Witam. Rezerwowałem wczoraj kilka hoteli w USA poprzez hotels.com. Niestety przy ostatniej rezerwacji zaślepiony atrakcyjną ceną, walnąłem babola o cale 3 miesiące. Atrakcyjność tej oferty była związana miedzy innymi z tym ze była to oferta bez zwrotna. Niemniej jednak można dokonać zmiany. Niestety we właściwej dacie nie ma już wolnych pokoi na hotels.com. Wolne pokoje są dostępne bezpośrednio na stronie hotelu. Niemniej jednak dopłata byłaby tak wysoka ze przekracza ceny innych hoteli w tym samy miejscu. Próbowałem się dodzwonić na infolinie w USA ale cały czas zajęte. Chciałem zapytać doświadczonych użytkowników czy jest w ogole sens strzępić sobie język bo wydaje mi się ze pieniądze są raczej nie do odzyskania.
 Relacje PM off  

[ 246 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości