Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 22 Wrz 2019 18:58 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Moim zdaniem nie ma co siedzieć w Puerto Princessa. Z El Nido lata Airswift a bilety są dużo droższe niż w Air Asia i Cebu.
airport-el-nido,1002,57002

Mieli otworzyć nowe lotnisko w San Vicente, po drodze do El Nido.
nowe-lotnisko-w-san-vicente-palawan,1002,113697

Możesz też poczytać:
filipiny,969,105198
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#122 PostWysłany: 22 Wrz 2019 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Ja bym rozważał podróż do El Nido od razu po przylocie na PPS i potem powrót busem do PPS i lot do MNL.
Bus jedzie 5h. Koszt chyba ok. 45-50 PLN OW.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 18 Sty 2020 14:15 

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 494
Loty: 49
Kilometry: 49 405
niebieski
Cześć, padł pomysł wyjazdu do Azji, bilety kupione we wrześniu, plan podróży mniej więcej jest, ale miałem ochotę go mniej więcej zmodyfikować. No i problem polega na tym, że najwyraźniej brak mi koncepcji, kreatywności albo po prostu może czasu żeby znaleźć jakieś perełki. Pomożecie?

Wyjazd 28.02.2019r- 02.04.2019r.

29.02-03.03(4dni) Bangkok
03-06.03(3dni) Chiang Mai
06-14.03(8dni) Hanoi (Tu planowałem Ha Long, może jakiś transfer do Ho Chi Minh, może gdzieś po drodze Elephant Race Festiwal)
14-16.03(3dni) Kuala Lumpur
16-19.03(3dni) Langkawi
19-22.03(3dni) Singapur
22-01.04(10dni) Wypoczynek gdzieś na Krabi.
01-02.04 Bangkok Nocleg transferowy.

No to tak to mniej więcej wygląda, z Hanoi miałem ochotę wyskoczyć na festiwal do Buon Don, ale średnio pasuje mi jakikolwiek transfer. Może zamienić Hanoi na coś innego, nie kupiłem jeszcze biletu z Chiang Mai, a w zasadzie o Wietnamie zawsze marzyłem i chciałem go chociaż troszkę liznąć w czasie tego wyjazdu. Jednak nie wyklucza to faktu, że w przyszłym roku i tak pewnie wrócę możliwe, że głównie do Wietnamu, stąd można by go w ogóle pominąć. Za wszelkie cenne rady dziękuję bardzo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 07 Lip 2020 14:11 

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 23
Cześć

Orientuje się ktoś może jak najtaniej wypłacać kasę w Tajlandii,Kamodży,Laosie.Mam revoulta ale to będzie za mało i wypada mieć drugą kartę awaryjną. Może ktoś był i może coś polecić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 07 Lip 2020 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Leniuszek...

wyplaty-z-bankomatow-tajlandia-indonezja,1115,30409
money-money-money,1131,46416
waluta-i-wszelkie-watpliwosci-z-nia-zwiazane,261,10328&p=192736&hilit=kambod%C5%BCa+bankomaty#p192736
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#126 PostWysłany: 07 Lip 2020 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
capslo napisał(a):
Cześć

Orientuje się ktoś może jak najtaniej wypłacać kasę w Tajlandii,Kamodży,Laosie.Mam revoulta ale to będzie za mało i wypada mieć drugą kartę awaryjną. Może ktoś był i może coś polecić?

Polecam zaopatrzyc sie w 3 karty oraz gotowke. Mialem przypadki, ze 2 nie dzialaly i dopiero trzecia, ale nie prepaid zaskoczyla. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
capslo lubi ten post.
capslo uważa post za pomocny.
 
      
#127 PostWysłany: 02 Lis 2022 19:47 

Rejestracja: 14 Mar 2020
Posty: 38
Hej,

jak obecnie wyglada sytuacja na przejsciu granicznym Malezja - Singapur ? Czy mozna spokojnie przekraczac? Chcialbym mieszkac po stronie Malezji i jezdzic do Singapuru (niezaszczepiony). Czy w ogole jest mozliwosc przejscia na piechote przez most?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 09 Gru 2022 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
wątek martwy ale spróbujmy, ekspertów od Azji SE na forum cała masa ;)

1.1. lądujemy w BKK w ramach naszego tripa RTW (link w podpisie), a po 20-tym lutego wylatujemy do domy z SGN, więc mamy Tajlandię na ileśtam dni i potem ze 2 tygodnie w południowym Wietnamie.
Najpewniej nasz budżet i nasze ochoty pozwolą jeszcze na jeden kraj w okolicy, ale wybór jest trudny i proszę tutaj o sugestie "na kilka dni". Idealnie by było, aby dało się tanio z tego miejsca dotrzeć do SGN...

- Malezja - byliśmy, chyba nie chcemy znowu, ewentualnie Borneo
- Filipiny - odpada, nie wpuszczą nas bo brak szczepienia jednej osoby z grupy
- Indonezja (Bali?) - c19 ok, wiza do przełknięcia, ale chyba Bali cenowo nas zniszczy
- Kambodża - c19 ok, wiza niestety do zapłacenia, ale poza Angkor niewiele tam jest ciekawego (będziemy miesiąc siedzieć w Taj), stolica nas nie interesuje

jakieś inspiracje? :)
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 09 Gru 2022 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
zawiert napisał(a):
w
- Indonezja (Bali?) - c19 ok, wiza do przełknięcia, ale chyba Bali cenowo nas zniszczy
- Kambodża - c19 ok, wiza niestety do zapłacenia, ale poza Angkor niewiele tam jest ciekawego (będziemy miesiąc siedzieć w Taj), stolica nas nie interesuje



1) Bali was zniszczy?? W takim Ubud to wynajęcie piętrowej willi w ośrodku z basenem wyjdzie taniej niż ciasny pokój hotelowy w Europie;-)
2) W Kambodży byłam tylko w Angkor, bo tak jak ty naczytałam się opinii, że nic tam ciekawego nie ma. Było tak fajnie i do tego tanio, że chętnie wrócę.

Polecam obydwa kraje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zawiert uważa post za pomocny.
 
      
#130 PostWysłany: 09 Gru 2022 12:02 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 427
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
@zawiert
Kambodża "na kilka dni" to chyba nic innego, jak Angkor właśnie - 2 dni na Angkor wystarczy wg mnie (ale można i 3) czyli powiedzmy 3 noce w Siam Reap realizując w ten sposób pomysł na "atrakcje Kambodży w kilka dni" i potem dalej, do Wietnamu jak rozumiem.
Co do wymienionego przez Ciebie Borneo - na wyspie są 3 kraje, z czego zwłaszcza jeden to kraj "na kilka dni". Mam na myśli najmniejszy tj. Brunei. Nie ma w nim żadnych szczególnych atrakcji (byłem tam ponad 10 lat temu - może teraz, jest inaczej) ale potraktowanie go jako ciekawostkę i spędzenie w stolicy 2-3 dni można ewentualnie rozważyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 09 Gru 2022 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
zawiert napisał(a):
jakieś inspiracje? :)

Sumatra, Bukit Lawang i orangutany, moje top 10 największych atrakcji jakie miałem okazję zobaczyć
Sumatra tania i fantastyczna a obcowanie z orangutanami i spływ na dętkach to dla dzieciaków może być niezła frajda ale dla starych też ;)
viewtopic.php?p=1531945#p1531945
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zawiert uważa post za pomocny.
 
      
#132 PostWysłany: 09 Gru 2022 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
o, dzięki za odpowiedzi
Wszystko kwestia skali, niestety (czego doświadczam dzisiaj w NZ również, gdzie 5 biletów vs 2 bilety robi różnicę).

O Angkor myślałem, ale na miejscu cena spora, dzieciaki zabiją mnie jak wezmę je na bardziej wypasione zwiedzanie. Fakt, można jakoś tanio z BKK się tam dostać i potem tłuc autobusami do SGN. Jakaś opcja jest.

Bali brzmi fajnie (rzeczywiście ville są spoko), nie wiem czy doloty mnie nie pokonają, bo bym musiał DMK-DPS-SGN ogarnąć, pewnie wyjdzie 1000zł/pax.

Sumatra intrygująco, nie wiem tylko czy jesteśmy na dżunglę przygotowani (byliśmy w Amazonii rok temu więc wiem czego mniej więcej potrzebuję dla dzieciaków i nie mam tego w plecaku aktualnie a w domu nie będę do marca :)). @cypel - ile taki trek mniej więcej kosztuje? Tylko będzie cyrk z dolotem do Medan i wizą on arrival, bo oczywiście nie spodziewam się nic innego niż cash only, a u mnie ani lokalnego ani eur/usd nie będzie.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 09 Gru 2022 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Info stare bo z 2018 roku (ło matko jak ten czas leci :shock: ) ale nie sądzę żeby jakoś mocno podrożało
viewtopic.php?p=1076606#p1076606
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 24 Sty 2023 20:12 

Rejestracja: 19 Kwi 2017
Posty: 13
Doradźcie mi proszę, bo przede mną ważna decyzja. Mam około 2 tygodnie (elastyczne) które chce poświęcić na Azję Płd-Wsch. Termin to 26.12-10.01.2024. I teraz dwa pytanka

1. Gdzie waszym zdaniem lecieć tak by pogoda była "względnie" jak najlepsza.

2. Gdzie lecieć by mówiąc kolokwialnie nie odbić się od Azji? Raczej nie interesują nas imprezy czy miejsca "masowe", tylko fauna i flora! To będzie mój pierwszy raz w tamtej części świata :)


Po głowie chodził mi Wietnam, Borneo, Malezja+Langkawi/Redang lub Singapur+Malezja. Mam mętlik...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 24 Sty 2023 21:43 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
W Twojej listy Wietnam wydaje mi się dobr propozycją. Koniec grudnia, styczeń to w zdecydowanej części tego długiego kraju jest dość sucho. Jedynie pewnym problem mogą być temperatury. W górach północnej części kraju może być całkiem zimno, także w nizinnej części północy mogą zdarzyć się chłodniejsze i mgliste dni. Ale centralna część i południe powinna być OK.

Borneo malezyjskie w tym czasie jest deszczowe.

Malezja kontynentalna - w grudniu i styczniu zachodnia część (wybrzeże) jest OK, natomiast we wschodniej części jest pora deszczowa więc i można spodziewać się gorszej pogody.

Singapur - grudzień i styczeń to monsun.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 24 Sty 2023 21:50 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Tajlandia, Malezja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 24 Sty 2023 23:12 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
Tajlandia jest klimatycznie najlepsza w tym czasie, ale to także będzie szczyt turystycznego sezonu i pewnie tłumy przyjezdnych. Kambodża klimatycznie też jest w tym czasie optymalna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group