Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat służy dyskusji na temat możliwości i procedur związanych z odwoływaniem rezerwacji z powodu koronawirusa
O aktualnej sytuacji przeczytać można w tym wątku: koronawirus-epidemia-aktualna-sytuacja,135,148421
O tym jak wrócić do Polski w związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych do naszego kraju - w tym wątku powrot-do-polski,0,150044

A w tym podyskutować na wszelkie inne tematy (w tym "lecieć czy nie lecieć, jak myślicie?" oraz "a po co odwoływać?"): koronawirus-dyskusja-ogolna,18,149431

Państwa ograniczające dostęp na terytorium kraju wz. z koronawirusem:
https://www.iatatravelcentre.com/intern ... 226297.htm


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 93  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 03 Lut 2020 00:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Zapewne i tak to robicie, ale jak ktoś ma w dość niedalekiej przyszłości loty CA to nie czekajcie na maile, ale sami kontrolujcie swoje rezerwacje. Na mailu cisza, a w podglądzie niezłego bigosu narobili, łącznie z 32h w Pekinie i "zgubieniem" finałowego odcinka na powrocie :shock:
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#142 PostWysłany: 03 Lut 2020 06:40 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Może ktoś coś... szukam ciekawego i niedrogiego powrotu z Filipin.
powrot-z-filipin-wirus-odcial-droge,8,148727
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 03 Lut 2020 08:11 

Rejestracja: 08 Mar 2015
Posty: 18
Czy ktoś ma jakieś informacje w sprawie lotów z CAN do MNL? Wczoraj prezydent Filipin dał bana na wszystkie loty z Chin, a wg Flightradar24, dzisiaj samolot China Southern normalnie doleciał do Manili z Guangzhou...

Link: https://www.flightradar24.com/data/flig ... 1#23bce4b1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 03 Lut 2020 08:15 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Drążyłem trochę temat, bo mnie dotyczy bezpośrednio. Podobno (podkreślam: podobno - to z relacji prasowych) osoby o innej narodowości niż Filipińska (lub z prawem stałego pobytu) były zawracane na Immigration. Również na wylotach nie wypuszczano obywateli Filipin, obcokrajowcy mogli lecieć. W związku z powyższym kilka linii wstrzymuje całkowicie loty. Jak widać, nie wszystkie. Wciąż można kupić bilety np do HKG, ale nie ma pewności, czy się poleci.

CNN Philipines napisał(a):
Flights to and from China and its SARs to the Philippines will continue, airport authorities said, but only Filipinos would be allowed to land in the country. Filipinos, meanwhile, will be barred from boarding planes heading to China and its SARs.

Cebu Pacific and AirAsia have cancelled flights between Manila and mainland China.

https://cnnphilippines.com/news/2020/2/ ... Macau.html
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 03 Lut 2020 08:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2015
Posty: 174
https://www.cab.gov.ph/announcements/ca ... ebruary-16

Dotyczy Chin, HK, Macau. Wygląda, że do odwołania.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tufli lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#146 PostWysłany: 03 Lut 2020 08:41 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Ile czekaliście na zwroty za bilety od CA/OTA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 03 Lut 2020 09:01 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
@administrator może warto byłoby zrobić jakiegoś wikiposta z listą państw ograniczających dostęp?
Może na przykład takie coś: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off
danziger lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#148 PostWysłany: 03 Lut 2020 12:58 

Rejestracja: 03 Lut 2020
Posty: 0
Czy może mi ktoś powiedzieć w jaki sposób kontaktować się z liniami AirAsia?
gdyż w związku z odwolaniem podróży do Filipin chciałem z nimi porozmawiać o ewentualnej możliwościach zwrotu biletów które miałem wykupione po Filipinach, a ich czat ze sztuczną inteligencją to jakiś totalny dramat, a infolinia nieodpowiada
Jest ktoś w posiadaniu jakiekgoś adresu email lub innego sposobu kontaktu?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 03 Lut 2020 13:57, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 03 Lut 2020 12:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22435
https://www.facebook.com/messages/t/AirAsiaSupport
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 03 Lut 2020 20:27 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
pajacyk napisał(a):
Czy komuś udało się nawiązać kontakt z China Southern lub Budgetair?


Napisałem do nich wczoraj. Mam lot 8 marca z Manilii do Amsterdamu z przesiadką w Guanghou. Napisałem, że chcę zwrot kasy. Czekam na odpowiedź. A tobie się coś udało wskórać?
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 03 Lut 2020 22:18 

Rejestracja: 08 Lis 2010
Posty: 68
Loty: 193
Kilometry: 361 281
michzak napisał(a):
Ile czekaliście na zwroty za bilety od CA/OTA?
CA przez GoToGate:
- 30/01 - odwołanie telefoniczne w GoToGate,
- 31/01 - mail potwierdzający przeprocesowanie zwrotu,
- 03/02 - zwrot na koncie.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#152 PostWysłany: 04 Lut 2020 07:54 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
tomczas napisał(a):
pajacyk napisał(a):
Czy komuś udało się nawiązać kontakt z China Southern lub Budgetair?


Napisałem do nich wczoraj. Mam lot 8 marca z Manilii do Amsterdamu z przesiadką w Guanghou. Napisałem, że chcę zwrot kasy. Czekam na odpowiedź. A tobie się coś udało wskórać?


Wczoraj, po mailu z 27.01, odezwali się z supportu Budgetair, Pani potwierdziła że linia zwraca kasę. Dziś będę robił zwrot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 04 Lut 2020 10:24 

Rejestracja: 08 Mar 2015
Posty: 18
MyTrip również potwierdził mi możliwość anulacji rezerwacji i zwrot 100% kosztów. Lot na Filipiny z przesiadką w Guangzhou w marcu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Luźne gatki
#154 PostWysłany: 04 Lut 2020 14:21 

Rejestracja: 04 Lut 2020
Posty: 0
Hej!

Moze jest tu ktos madry i podpowie co zrobic..

Sytuacja następująca:

Mialy byc wakacje na Filipinach. Lot LUFTHANSA do Hong Kongu a potem przediadka na Filipiny.
Data wylotu z Polski 9.02.

Z racji Coronovirusa filipinskie linie odwolaly nam loty z HK do Manili i z powrotem.
Nie mamy zatem jak dostac sie do celu. Aktualnie rzad Filipin zabronil lotow z Chin uwzgledbiajac HK.

Jak wiadomo Lufthansa anulowala wszystkie loty do Chin ale wykluczyla HK i Macau.
Sa zdania ze sytuacja jest tam stabilna chyba..

Macie pomysl co zrobic by dopiac swego i anulowac te bilety ze zwrotem kosztow.?.
Dni uciekaja, komunikat w Lufie sie nie zmienia.
Nie wiem czy mozna jeszcze liczyc na to ze odwolalja rowniez loty do HK.. nie zapowiada sie.


Bede wdzieczna za jakies podpowiedzi!


Ostatnio edytowany przez Abcn, 04 Lut 2020 14:26, edytowano w sumie 1 raz
F f ... Przenoszę i o staranną pisownię proszę.
Góra
 Profil Relacje PM off
marscha lubi ten post.
 
      
#155 PostWysłany: 04 Lut 2020 14:34 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22435
Wszystko na jednym bilecie? Jak tak to powinni zwrócić. Jak na dwóch, to polecam poszukać coś w Tajlandii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 04 Lut 2020 14:50 

Rejestracja: 04 Lut 2020
Posty: 0
Zeus napisał(a):
Wszystko na jednym bilecie? Jak tak to powinni zwrócić. Jak na dwóch, to polecam poszukać coś w Tajlandii.


Niestety nie na jednym.. więc chyba szanse marne. Widzę, że jest nas tu więcej w podobnej sytuacji.
Mnie jednak to choróbsko przeraża, więc wole odwołać tę podróż zupełnie.

Czy udało się już komuś wynegocjować z Lufthansa chociaż zmiane terminu albo kierunku za lot do HK?

To nie fair, że wykluczyli HK i Macau.

Dodam, że pierwszy post jaki Lufthansa umieściła na stronie dotyczył możliwości anulowania badź zmiany wszystkich lotow z/do Chin. Dopiero po dwóch dniach dopisali zdanie, że nie dotyczy to HK i Macau..


Ostatnio edytowany przez Abcn, 04 Lut 2020 17:15, edytowano w sumie 1 raz
Nie* na jednym ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 04 Lut 2020 14:54 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 218
Loty: 180
Kilometry: 424 089
niebieski
Ja bym ich atakował jeszcze, zwłaszcza na jakiejś zagranicznej infolinii. I oparł się na aktualnych danych z rosnącą tam liczbą zachorowań i pierwszym przypadkiem śmiertelnym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 04 Lut 2020 14:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22435
Jak wszystko na jednym bilecie to OTA powinno wszystko zwrócić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 04 Lut 2020 15:06 

Rejestracja: 04 Lut 2020
Posty: 0
Miało być ‘nie na jednym’ pomyłka, Sorki. Napisaliśmy do nich mejla, ale narazie cisza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 04 Lut 2020 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2017
Posty: 105
Loty: 179
Kilometry: 397 505
zuz12 - mam ten sam problem, wylot do HKG 28.02, potem miałam lecieć na Filipiny - loty z HKG oczywiście odwołane. Bilety do HKG kupiłam w Swissie. Uważam, że to niepoważne, że nie przyjmują zwrotów ani nie zgadzają się na zmianę terminu w momencie, gdy coraz więcej krajów nie przyjmuje pasażerów z HKG :/

Chcemy lecieć, jestem skłonna kupić nowe bilety inną trasą w tym samym terminie za większe pieniądze, gdyby Lufthansa łaskawie przyjęła zwrot.
Będę jeszcze próbować przez ich infolinię - zmianę terminu (polecimy sobie wtedy na jesieni do HKG), destynacji na jakąś w okolicy, skąd będę mogła się wydostać albo chociaż voucher do wykorzystania u nich na kolejne loty. Gdyby udało Ci się coś ugrać, daj znać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 93  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group