Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat służy dyskusji na temat możliwości i procedur związanych z odwoływaniem rezerwacji z powodu koronawirusa
O aktualnej sytuacji przeczytać można w tym wątku: koronawirus-epidemia-aktualna-sytuacja,135,148421
O tym jak wrócić do Polski w związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych do naszego kraju - w tym wątku powrot-do-polski,0,150044

A w tym podyskutować na wszelkie inne tematy (w tym "lecieć czy nie lecieć, jak myślicie?" oraz "a po co odwoływać?"): koronawirus-dyskusja-ogolna,18,149431

Państwa ograniczające dostęp na terytorium kraju wz. z koronawirusem:
https://www.iatatravelcentre.com/intern ... 226297.htm


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 93  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 06 Lut 2020 03:13 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Po kolei:
@seal: Cena biletu w OBIE STRONY ok. 1.400. Lot tam wykorzystałem. Przybliżone wyliczenie na szybko na infolinii zwrotu: ok. 200 PLN. Fakt, dość mizernie, jednak wolę to. Tym bardziej, że wydaje mi się, że będzie trochę więcej. Na szczęście rezerwacja bezpośrednio w LH, więc nie ma prowizji pośrednika. Ciekawe, czy Quidco cashback naliczy. :)

@malgo1987: Nie prosiłem o te kalkulacje. Jeżeli faktycznie są tak duże dopłaty, to słabo. Mi proponowali dowolny lot z siatki grupy LH. Dowolny kontynent.

@zuz12: Tylko ustnie, ale to nie było jakieś ściemnianie tylko pytanie, jaką trasę chcę w zamian.
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
#202 PostWysłany: 06 Lut 2020 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2017
Posty: 105
Loty: 179
Kilometry: 397 505
Dostałam dzisiaj taką kalkulację - zupełnie inne koszty, niż wczoraj przez telefon (wczoraj dopłata wynosiła 2000zł za obu pasażerów, a nie za jednego):

Koszt zmiany trasy do Bangkoku wynosi PLN 2000.66 (różnica w taryfie i podatkach lotniskowych PLN 1442.66 oraz oplata za zmianę rezerwacji PLN 558.00) od pasażera

LX1349 S 28FEB 5 WAWZRH 1435 1635
LX 180 S 28FEB 5 ZRHBKK 1755 1035+1
LX 181 S 24MAR 2 BKKZRH 1305 1910
LX4502 S 24MAR 2 ZRHWAW 1955 2155

Koszt zmiany trasy do Singapuru wynosi PLN 1851.28 (różnica w taryfie i podatkach lotniskowych PLN 1293.28 oraz oplata za zmianę rezerwacji PLN 558.00) od pasażera

LX1353 L 28FEB 5 WAWZRH 1950 2150
LX 176 L 28FEB 5 ZRHSIN 2245 1800+1
LX 177 L 24MAR 2 SINZRH 0005 0615
LX1342 L 24MAR 2 ZRHWAW 0705 0900
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 06 Lut 2020 19:48 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 153
niebieski
Dziś dostałam informację z ticket.no , że nie dostaniemy żadnego zwrotu....
bo zwrot 1000 NOK podatków i opłat ( potwierdzony w Lufthansie) jest za mały i po potrąceniu opłat ich nic nie zostanie, na pytanie co z różnica opłaty ich 595 NOK i 1000 NOK pani poinformowała, że jak napisała wcześniej nic nam nie przysługuje. Pani też nie potrafiła mi przesłać warunków Support Pakket który wykupiłam przy rezerwacji, bo "on jest widoczny tylko przy rezerwacji" :O nie dowiedziałam się więc co mi przysługuje..
mówią co chcą , robią co chcą i mają nas gdzieś,
co więcej na maila napisali że opłata za zmianę to 1900 nok od pasażera a dziś na chacie już 1619 NOK
norweski kabaret...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 06 Lut 2020 22:48 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 153
niebieski
Pytanie jeszcze -czy ktoś komu odwołano lot Cebu Pacific dostał ju ż zwrot- u mnie minęło 10 dni i nic. Nie dostałam też żadnej informacji na maila potwierdzającej anulowanie ( anulowałam sama jak tylko pojawiła się taka możliwość)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 06 Lut 2020 23:48 

Rejestracja: 18 Sty 2015
Posty: 9
Również czekam, na razie żadnego info zwrotnego z ich strony..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 07 Lut 2020 00:08 

Rejestracja: 04 Lut 2020
Posty: 0
My tez czekamy na zwroty z Cebu..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 07 Lut 2020 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Dryblas napisał(a):
Mam nadzieję że w dobrym wątku.
Rodzice znajomej utkwili w HKG z biletami BA do LHR i opcja zwrotu kosztów lub do przebukowania na marzec (ta opcja nie wchodzi w grę z powodu braku urlopu)
Jakiś pomysł jak ściągnąć ich do PL? Przeskok do Wietnamu, Tajlandii lub gdzieś indziej w Południowej Azji i lot do Europy lub inne pomysły?

Jak to utkneli? Przeciez BA ciagle lata do HKG.
a jak nie ma miejsc, to maja partnerow, np Qatar, pewnie Finnair, Cathay, itp.

O możliwości zmian: https://www.flyertalk.com/forum/32036558-post551.html
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#208 PostWysłany: 07 Lut 2020 12:29 

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 18
marscha napisał(a):
Dziś dostałam informację z ticket.no , że nie dostaniemy żadnego zwrotu....
bo zwrot 1000 NOK podatków i opłat ( potwierdzony w Lufthansie) jest za mały i po potrąceniu opłat ich nic nie zostanie, na pytanie co z różnica opłaty ich 595 NOK i 1000 NOK pani poinformowała, że jak napisała wcześniej nic nam nie przysługuje. Pani też nie potrafiła mi przesłać warunków Support Pakket który wykupiłam przy rezerwacji, bo "on jest widoczny tylko przy rezerwacji" :O nie dowiedziałam się więc co mi przysługuje..
mówią co chcą , robią co chcą i mają nas gdzieś,
co więcej na maila napisali że opłata za zmianę to 1900 nok od pasażera a dziś na chacie już 1619 NOK
norweski kabaret...


Też mi powiedziano ,że żaden zwrot mi nie przysługuje, mogę zrobić tylko wymianę biletu za dopłatą na dowolny kierunek z siatki lufthansy, muszę zrobić to dzis do 3h przed odlotem mojego samolotu :/ , chociaż jak pani zrobiła mi wyliczenie, na lot do USA, to sama mi powiedziała, że bardziej opłaca się kupić nowy bilet, niż robić wymianę :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 07 Lut 2020 12:32 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 153
niebieski
Ja dziś rozmawiałam z ULC , ale ponieważ to taki rutinoskorbin, to nie będę ujawniać na forum co się dowiedziałam
proponuje założyć grupę na messengera osób które maja podobny problem ( lot swiss, Lufthansa do HK) i tam kontynuować wymianę doświadczeń
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 07 Lut 2020 12:44 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Cytuj:
Ja dziś rozmawiałam z ULC , ale ponieważ to taki rutinoskorbin, to nie będę ujawniać na forum co się dowiedziałam

Przecież to zupełnie oczywiste, czego się dowiedziałaś...
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#211 PostWysłany: 07 Lut 2020 18:42 

Rejestracja: 05 Lut 2020
Posty: 1
04.02 odwołałem loty Air China z Warszawy do Sajgonu ze stopoverem w Pekinie na 13.03 i powrót z Kambodzy. Bilet kupiony przez Gotogate. Dzisiaj 07.02 kasa na koncie. Jeden telefon, zero problemów.
Mam też drugą taką samą rezerwację przez Opodo. Tragedia, zero kontaktu. Próbowałem mailowo, facebook i telefonicznie (wytrzymałem 25 min oczekiwania na rozmowę po angielsku). Teraz będę próbował odwołać Air Asia, może się uda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 07 Lut 2020 19:17 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
a probowales wystawic ticket?

https://customercare.opodo.com/en/support/tickets/new
Góra
 Profil Relacje PM off
ciopalara uważa post za pomocny.
 
      
#213 PostWysłany: 07 Lut 2020 20:25 

Rejestracja: 05 Lut 2020
Posty: 1
-- 07 Lut 2020 20:17 --

Dzięki, już piszę :)

-- 07 Lut 2020 20:25 --

Przełącza na Messengera, którego już próbowałem. Próbuję telefonicznie, właśnie mija 35 minuta oczekiwania :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 07 Lut 2020 21:03 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
Mam cztery bilety do HKG na pokladzie Emiartes od 8.V do 2.VI i raczej nie polece nawet jak wznowia loty w tym okresie. Oczywiscie supersaver cena.
Dla przypomnianie ostatnia epidemia wykryta w listopadzie 2002 zakonczyla sie w marcu 2004, teraz przy takmi rozwleczeniu po calych Chinach bedzie to troche trwalo.
Ciezkie czasy nastana dla lini lotniczych jedni beda bali sie wsiasc do MAxow a drudzy obawiaja sie wirusa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 07 Lut 2020 21:18 

A od kiedy Emirates do HKG nie lata ? Boże ile ludzi mnóstwo bzdur napisało. Tak samo jak BA nie lata z HKG i rodzice nie mają się jak wydostać.
Góra
 PM off  
      
#216 PostWysłany: 07 Lut 2020 23:32 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
Mial od 5 lutego, ale widze ze tylko Kanton i Szanghai sie zalapaly, jak dzwonilem trzy dni temu to zwrot robili na loty do konca marca za loty rowniez do Hongkongu.
Od 5 lutego tez miala byc blokada przejsc pomiedzy Hongkongiem a Chinami, przejscie wymagalo kwarantanny nie wiem czy to jeszcze aktualne bo sytuacja jest mocno rozwojowa.

******
Suspension of services to Guangzhou and Shanghai from 5 February

As directed by the UAE authorities, Emirates will suspend flights to Guangzhou (CAN) and Shanghai (PVG) from Wednesday 5 February 2020, until further notice.

Customers with bookings on affected flights will not be accepted for boarding at point of origin. Affected customers can refer to the rebooking and refund details below.

New requirements for passengers departing Beijing

Emirates will continue operations to/from Beijing (PEK) as scheduled. However, travellers departing Beijing will be subject to additional medical tests. Details of these arrangements will be provided on this website once finalised. Passengers are advised to arrive 4 hours before scheduled departure time.

Refund and rebooking options for mainland China and Hong Kong flights – updated 4 Feb

Customers booked to fly to/from Guangzhou or Shanghai from 28 January 2020 - 31 March 2020 (both dates inclusive) can contact their travel agent or Emirates office to refund their unused ticket, or choose to reroute their journey to/from Beijing (PEK) or Hong Kong (HKG). Any applicable change fee or fare difference will be waived. Outside of this travel period, normal refund and flight change charges will apply.

Customers are responsible for arranging their own surface transport from Beijing or Hong Kong to their final destination city.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 07 Lut 2020 23:35 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Swoją drogą, imo warto zacytować pewien post z anglojęzycznego forum

plunet napisał(a):
I would suggest some patience is needed for refunds.

I cannot imagine that AirChina (or other Chinese airlines) staffing are back to full strength yet, a good proportion of their employees are probably stuck in their family hometowns from Chinese New Year in parts of the country with travel restrictions imposed upon them. Moving around in China is quite troublesome and restrictions are constantly changing and vary from area to area.

Even in "normal" circumstances most airlines would typically state it would be between a week and a month to sort a refund. Refunds if not fully automated are almost always handled by a back office team within the airline that is not customer facing. Some members of the forum have reported that refunds have arrived so AirChina are processing them, so I suggest it would be useful to cut them a bit of slack, and avoid falling their airline and clogging up the call centre when other passengers need help and assistance. I am also waiting a refund from a Chinese airline so I can submit an insurance claim for the net amount of my costs to curtail a trip to China but I am not chasing them for updates yet.

It's not the fault the AirChina and other Chinese airlines are in this situation which is quite unprecedented, and I don't think anyone can reasonably expect customer service levels to be perfect based upon the disruption being inflected upon their businesses at the moment.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 08 Lut 2020 00:01 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
@michzak : najprawdopodobniej strace 4x 600EUR ale wole taka strate niz pakowac sie w problemy z powrotem do kraju jakby cos znowu sie rozwinelo. A caly miesiac siedzenia w maseczkach czy co chwila mycia rak lub pomiary temperatury przy kazdym wejsciu do wiekszego budynku jakos nie zachecaja mnie do lotu tam.
W takim przypadku jak obecnie to 'pilne' dochodzenie zwrotu jest dziwnym podejsciem do sytuacji wg. mnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 08 Lut 2020 00:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Poczekaj i zobacz jak sytuacja sie rozwinie. Do maja troche czasu, a bilety bedziesz mogl anulowac pozniej. Moze przedluza okresy pozwalajace na anulowanie i nic nie stracisz na tym.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#220 PostWysłany: 08 Lut 2020 11:07 

Rejestracja: 08 Lut 2016
Posty: 48
Lot CZ6021 z Guangzhou do Wiednia przez Urumchi z 06 i 08.02.2020, odwołane.

W naszym przypadku, gdybyśmy polecieli z Cebu do Guangzhou 07.02, to najprawdopodobniej z powyższego powodu utknęlibyśmy Chinach.


Ostatnio edytowany przez marcinsss, 08 Lut 2020 13:45, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 93  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Gadekk oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group