Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat służy dyskusji na temat możliwości i procedur związanych z odwoływaniem rezerwacji z powodu koronawirusa
O aktualnej sytuacji przeczytać można w tym wątku: koronawirus-epidemia-aktualna-sytuacja,135,148421
O tym jak wrócić do Polski w związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych do naszego kraju - w tym wątku powrot-do-polski,0,150044

A w tym podyskutować na wszelkie inne tematy (w tym "lecieć czy nie lecieć, jak myślicie?" oraz "a po co odwoływać?"): koronawirus-dyskusja-ogolna,18,149431

Państwa ograniczające dostęp na terytorium kraju wz. z koronawirusem:
https://www.iatatravelcentre.com/intern ... 226297.htm


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 93  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 31 Sty 2020 14:08 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 218
Loty: 180
Kilometry: 424 089
niebieski
Lot Air China do Wietnamu na 10.02. odwołany przeze mnie u pośrednika Seat24. Dodatkowo anulowane wszystkie noclegi, nawet bezzwrotne na booking, choć jeden obiekt zażyczył sobie za to opłatę 5% to i tak się cieszę, że udało się odzyskać środki.

Wewnątrz Wietnamu odwołane krajowe loty linią Jetstar po przesłaniu im rezerwacji głównego lotu z Air China. Została mi ostatnia rezerwacja w Vietjet, z którymi na razie mam problemy z nawiązaniem kontaktu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
fil400 lubi ten post.
fil400 uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#102 PostWysłany: 31 Sty 2020 14:25 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Straty juz idą w miliony :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 31 Sty 2020 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 653
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
malgo1987 napisał(a):
Akurat oba moje (tanio kupione) odwołali, musiałam kupić teraz droższe i do tego z przesiadką. Co ciekawe, bookowałam przez trip.com i od nich nadal nie mam informacji o odwołaniu, natomiast moje rezerwacje zniknęły już z systemu Cebu. Jeśli byłabym już na Filipinach, mogłabym mieć niemiłą niespodziankę na lotnisku.


Kupując lot bezpośrednio przez Cebu na pewno jest mozliwosc wyboru ( anulowanie , przebukowanie darmowe na lot ktory sie odbedzie ) , nie wiem jak wygladaja takie rezerwacje w ich systemie gdy są kupowane przez posrednika ale tez powinna byc mozliwosc darmowego przebukowania na inny lot.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 31 Sty 2020 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2019
Posty: 124
Rozmawiał ktoś już z LOTem ws. lotów nie do Chin, ale na przykład do Singapuru i Korei?
GIS w komunikacie dla podróżnych odradza loty do Azji Południowo-Wschodniej i Wschodniej i prawdopodobnie będę anulował moją podróż pod koniec lutego. Dobrze byłoby wiedzieć czego się spodziewać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 31 Sty 2020 16:40 

Rejestracja: 18 Sty 2015
Posty: 9
kb_poland napisał(a):
luage30 napisał(a):
Cebu odwołał wszystkie loty z Chin , HKG i Makau od 5 lutego do 29 marca
https://www.cebupacificair.com/Pages/tr ... ry?tid=489


Nie wszystkie. Ilość połączeń została zredukowana i o tym też mówi komunikat. Przykładowo MNL-HKG było 5 połączeń dziennie , teraz są dwa.

W pierwotnej wersji komunikatu było o wstrzymaniu wszystkich połączeń.... Nie zdziwię się jeśli do tego wrócą...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 31 Sty 2020 20:26 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
Delta odwołuje loty do Chin aż do końca kwietnia a AA do 27 marca. W przypadku AA nie dotyczy to Hong Kongu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 01 Lut 2020 00:08 

Rejestracja: 03 Mar 2018
Posty: 9
Loty: 31
Kilometry: 99 132
Niestety, z bólem serca zrezygnowaliśmy z rodzinką z wyjazdu 27 stycznia do Birmy. Stop over w Guanghzou w tą i z powrotem 11 h na lotnisku.
Linie China Southern nie są tak uprzejme jak Air China i nie refundują w tym przypadku.
Tzn My Trip przez których je kupiliśmy takich info nam udzielił... może ktoś ma jakieś info dot China Southern. Linie powiedziały bezpośrednio, że refundują i należy skontaktować się z pośrednikiem, pośrednik się wypiął, albo pani z linii się pomyliło.
Wiem tylko, że refundowali loty do Wuhan, bo przecież wirus tylko tam siedzi...
Mimo wszystko myślę, że zrobiliśmy dobrze
Ale, jak wirus dopadnie mnie w Polsce( może tak być patrząc na polskie podejście do przylatujących z Chin) to się wkurzę.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 01 Lut 2020 00:13, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 01 Lut 2020 00:24 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
A zgłosiłaś sprawę przed datą wylotu?
Tu: https://samchui.com/2020/01/29/travel-waivers-on-novel-coronavirus-updated-1-29/#.XjSnpxNKjOQ piszą, że wszystkie linie lotnicze z Chin kontynentalnych powinny zwracać za bilety wystawione przed 28. 10.2020, ale warunkiem ma być zgłoszenie przed wylotem.

Po wrzuceniu do translatora, oryginalnego rozporządzenia Civil Aviation Administration of China, wygląda na to, że weszło w życie z z dniem 28. 01. 2020 a więc nie dotyczy waszego lotu.

Cytuj:
In order to implement the State Council's 2020 Spring Festival holiday extension arrangement and continue to do a good job in the joint prevention and control of the new coronavirus pneumonia epidemic situation, the Civil Aviation Administration requires that the airlines have purchased tickets before 08:00 on January 28, 2020, and the flight date is after this time If a passenger applies for a refund before the flight departs, each airline and its ticket sales agent shall process a free refund for the passenger within the validity period of the ticket, and shall not charge any fees. This requirement will be implemented from 00:00 on January 28, 2020.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 01 Lut 2020 00:54 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Weszło w życie, ale dotyczy biletów zarezerwowanych przed tą datą , więc bilet się powinien kwalifikować o ile trasa się kwalifikuje.
Linie chińskie generalnie póki co normalnie realizują połączenia międzynarodowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 01 Lut 2020 01:02 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
O ile translator tłumaczył dobrze to jednak chodzi o bilety zakupione przed godziną 8:00, 28. 01. 2020 i dotyczy lotów po tej godzinie, przy czym zgłoszenie chęci zwrotu pieniędzy powinno być zrobione przed wylotem.
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
#111 PostWysłany: 01 Lut 2020 02:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 258
srebrny
Zastanawiam się nad próbą odwołania podróży i zwrotu kosztów, choć nie lecę do Chin, ani z przesiadką w Chinach, ale do Tajlandii gdzie do marca sytuacja może się rozwinąć na gorsze. Bilety kupiłem przez Ticket.no i słabo to widzę, bo nie miałem wykupionego u nich ubezpieczenia od rezygnacji, a ten pośrednik na pewno nie należy do przyjaznych klientom. Przewoźnik - QR. Próbował ktoś w takim wypadku z Ticket.no albo z QR?
_________________
Czyżbym jednak nie miał omamów?
https://warszawa.naszemiasto.pl/narkotykowe-centrum-warszawy-brzeskiej-boi-sie-nawet/ar/c11-9505435
https://wiadomosci.wp.pl/warszawa/sam-po-nocach-sie-tam-nie-szlajam-prezydent-warszawy-o-brzeskiej-6963352260762368a?amp=1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 01 Lut 2020 03:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
Pilnie sledze jak to sie rozwinie, bo za kilka tygodni, w zaleznosci od sytuacji w Japonii, bede miec odwrotny problem.
Moj nocleg na Swietej Helenie wlasnie mi napisal, ze jesli sytuacja w Japonii sie pogorszy, to mam do nich nie leciec, bo choc oficjalnie banu moze nie byc, to po prostu nie beda w stanie dotrzymac mojej rezerwacji. Podobnie rzecz sie ma z innymi miejscami na calej wyspie. Czyli oglednie mowiac, nie chca mnie na swojej wyspie.

Jedynym wyjsciem bylby przylot na dwa tygodnie do Polski i stamtad lot do RPA i dalej.
Ale nie moge tyle wolnego w pracy dostac.

Wiec siedze i czekam jak sie sytuacja rozwinie.
Wszystkie loty juz kupione, Emiraty moge odwolac.
Airlink pewnie przepadnie.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 01 Lut 2020 08:28 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Krzysztof. napisał(a):
Zastanawiam się nad próbą odwołania podróży i zwrotu kosztów, choć nie lecę do Chin, ani z przesiadką w Chinach, ale do Tajlandii gdzie do marca sytuacja może się rozwinąć na gorsze.

Jeśli sprawdzą się twoje przewidywania to pewnie powstanie też możliwość bezkosztowej rezygnacji z podróży.Jest też druga opcja,że do tej pory będzie już lepiej :)
Góra
 Profil Relacje PM off
rudarybka uważa post za pomocny.
 
      
#114 PostWysłany: 01 Lut 2020 09:31 

Rejestracja: 03 Mar 2018
Posty: 9
Loty: 31
Kilometry: 99 132
-- 01 Lut 2020 08:08 --

Chupacabra napisał(a):
A zgłosiłaś sprawę przed datą wylotu?
Tu: https://samchui.com/2020/01/29/travel-waivers-on-novel-coronavirus-updated-1-29/#.XjSnpxNKjOQ piszą, że wszystkie linie lotnicze z Chin kontynentalnych powinny zwracać za bilety wystawione przed 28. 10.2020, ale warunkiem ma być zgłoszenie przed wylotem.

Po wrzuceniu do translatora, oryginalnego rozporządzenia Civil Aviation Administration of China, wygląda na to, że weszło w życie z z dniem 28. 01. 2020 a więc nie dotyczy waszego lotu.

Cytuj:
In order to implement the State Council's 2020 Spring Festival holiday extension arrangement and continue to do a good job in the joint prevention and control of the new coronavirus pneumonia epidemic situation, the Civil Aviation Administration requires that the airlines have purchased tickets before 08:00 on January 28, 2020, and the flight date is after this time If a passenger applies for a refund before the flight departs, each airline and its ticket sales agent shall process a free refund for the passenger within the validity period of the ticket, and shall not charge any fees. This requirement will be implemented from 00:00 on January 28, 2020.


-- 01 Lut 2020 08:21 --

To dotyczy lotów po 28.01....
Rezygnacja zgłoszona do My Trip telefonicznie ( rozmowa najprawdopodobniej z Hindusem, Polacy na weekend nie obsługują))i mailowo 26.01 na lot 27.01. Mimo to, My Trip nie przekazał dalej i status naszego lotu pozostał jako No Show...

-- 01 Lut 2020 08:31 --

Tak więc z China Southern wypiął się na podróżnych, a My Trip nie dopełnił formalności, co i tak przy podejściu linii do problemu, nie miało znaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 01 Lut 2020 10:47 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
@Chupacabra: racje, nie doczytałem tego wcześniej - podróż po tej dacie, czyli bilet nie mieścił się w polityce linii tak czy owak. Czy nazywałbym to wypięciem? Raczej nie, różnie przewoźnicy kształtowali w ostatnim tygodniu swoje polityki i to co do samych lotów z/d Chin, a tu miejsce docelowe jest poza Chinami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 01 Lut 2020 13:32 

Rejestracja: 30 Paź 2014
Posty: 78
Bilety na Tajwan z Air China kupione przez Tickets.pl. Po anulowaniu kasa po 3 dniach zwrócona na kartę.
Hilton też odwołał rezerwację bezzwrotną - ale z oporami. Zwrócił też Cheaptickets.
Agoda niestety nie daje żadnej odpowiedzi póki co (wykupiony bezzwrotny pobyt na Filipinach).
Przyłączam się do pytania o skuteczność próby anulowania w AirAsia, ze zwrotem chociażby w postaci punktów. O ile do marca nie będą też anulowane loty z Tajwanu na Filipiny będę miał podatki do zwrotu po dacie przelotu, mam niestety wykupione jeszcze bagaże.
W jaki sposób kontaktowaliście się z AirAsia, czy jest jakakolwiek forma kontaktu mailowego czy tylko roboty na czacie i infolinia ?


Ostatnio edytowany przez Czytelnik, 01 Lut 2020 14:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 01 Lut 2020 13:36 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 598
niebieski
m_budka napisał(a):
Rozmawiał ktoś już z LOTem ws. lotów nie do Chin, ale na przykład do Singapuru i Korei?
GIS w komunikacie dla podróżnych odradza loty do Azji Południowo-Wschodniej i Wschodniej i prawdopodobnie będę anulował moją podróż pod koniec lutego. Dobrze byłoby wiedzieć czego się spodziewać.


Nie zwracają za SIN lub ICN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 01 Lut 2020 13:38 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 150
niebieski
Czy ktoś ma aktualne informacje na temat możliwości anulowania/zmiany lotów Lufthansa do Hong Kongu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zuz12 lubi ten post.
 
      
#119 PostWysłany: 01 Lut 2020 13:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Może strona lufthansy?

https://www.lufthansa.com/de/en/flight-information
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 01 Lut 2020 13:46 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 150
niebieski
Czytam na bieżąco, Hong Kongu nie zdjęli z rozkładu, ale może komuś się udało wynegocjować zmianę ( w tamtym tygodniu była taka możliwość dla Chin kontynentalnych ), mam 5 biletów na 8.02 i wiem ze nie polecę. Pytanie jeszcze czy anulować już i liczyć na zwrot podatków czy w przypadku No show i późniejszego odwołania połączeń dostanę chociaż zwrot za powrotny ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 93  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group