Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat służy dyskusji na temat możliwości i procedur związanych z odwoływaniem rezerwacji z powodu koronawirusa
O aktualnej sytuacji przeczytać można w tym wątku: koronawirus-epidemia-aktualna-sytuacja,135,148421
O tym jak wrócić do Polski w związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych do naszego kraju - w tym wątku powrot-do-polski,0,150044

A w tym podyskutować na wszelkie inne tematy (w tym "lecieć czy nie lecieć, jak myślicie?" oraz "a po co odwoływać?"): koronawirus-dyskusja-ogolna,18,149431

Państwa ograniczające dostęp na terytorium kraju wz. z koronawirusem:
https://www.iatatravelcentre.com/intern ... 226297.htm


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 93  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 29 Sty 2020 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2691
HON fly4free
pajacyk napisał(a):
Mnie TU Europa (ubezpieczenie od rezygnacji) poinformowało że ubezpieczenie to nie obejmuje epidemii...drugi raz się zastanowię nad takim ubezpieczeniem.
Idź do lekarza i poproś o zaświadczenie o przeciwwskazaniu do odbycia lotów.
I to przedstaw ubezpieczycielowi.
Góra
 Profil Relacje PM off
pajacyk uważa post za pomocny.
 
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#82 PostWysłany: 29 Sty 2020 15:19 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
Dzięki za podpowiedź, rozkminiam właśnie szczegółowo niektóre zapisy OWU. Tylko się muszę zastanowić czy na prawdę tego chcę. o NZ zawsze marzyłem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 29 Sty 2020 16:44 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Od dawna przestrzegam, żeby unikać tej firmy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#84 PostWysłany: 29 Sty 2020 17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Lufthansa kolejnym przewoźnikiem, który zawiesza rejsy do Chin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 29 Sty 2020 19:53 

Rejestracja: 29 Sty 2020
Posty: 1
Do osób wnioskujących o zwrot kosztów w systemie Air China. Kiedy (i czy w ogóle) otrzymaliście potwierdzenie mailowe, że wniosek został przyjęty?
Ja złożyłam wniosek wczoraj i do teraz nie otrzymałam żadnego powiadomienia mailowego - powinnam się martwić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 29 Sty 2020 21:11 

Rejestracja: 24 Sty 2018
Posty: 5
Po anulowaniu biletu w AirChina była informacja, że potwierdzenie otrzymamy w ciągu 6 dni. Ja złożyłem rezygnację 27 stycznia i nie dostałem żadnego jeszcze potwierdzenia. Ja aktualnie wybieram się w przeciwnym kierunku i przydała by się ta kasa. Mam nadzieję, że zwrot będzie szybki ale zbytnio na to nie liczę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 29 Sty 2020 21:21 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
GOTOGATE bardzo przyśpieszyło wypłaty za loty AIrChina i ja dostałem komunikat, że przekazano do wypłaty i w ciągu kilku dni powinno być na koncie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 29 Sty 2020 23:01 

Rejestracja: 29 Sty 2020
Posty: 0
Wylot 12 lutego do Bangkoku przez Pekin
AirChina. Bilety zakupione przez Opodo.
Opodo bez problemu anulowal lot z pelnym zwrotem.

Tak samo hotele zamowione przez booking anulowaly na nasza prosbe rezerwacje, mimo iz rezerwacje mialy juz status bezzwrotne. Czekam jeszcze na anulowanie ostatniego z hoteli.
Zrezygnowalismy ze wzgledu na nasze dzieci ktore non stop sa o tej porze roku zakatarzone.

Bedziemy probowac znowu za rok, moze wczesniej na jesien.

Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Abcn, 29 Sty 2020 23:32, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
dolina_welny lubi ten post.
 
      
#89 PostWysłany: 30 Sty 2020 11:40 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 506
Loty: 126
Kilometry: 313 278
srebrny
Kupowałem bilety do Hanoi z przesiadką w Pekinie Air Chiną poprzez Budgetair'a. Niestety nie mogę się z nimi skontaktować.
Ktoś się starał u nich o refund
lub ma jakieś wskazówki?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 30 Sty 2020 19:35 

Rejestracja: 30 Sty 2020
Posty: 0
Cześć
Miałam lecieć na Filipiny przez Pekin w najbliższą środę. Wczoraj odwołałam lot w Air China, kupiony przez gotogate i dziś dostałam potwierdzenie, że w przeciągu 3-5 dni roboczych otrzymam zwrot kasy. Noclegi w AirBnB, tam gdzie host się zgodził też udało się odwołać z pełnym zwrotem kasy. Zostały mi do odwołania loty wewnątrz Filipin: air Asia i Cebu Pacific, ale Ci są nieugięci póki co. Czy ktoś podobną sytuację z tymi liniami i udało mu się odzyskać pieniądze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 30 Sty 2020 19:38 

Rejestracja: 18 Sty 2015
Posty: 9
Cebu odwołał wszystkie loty z Chin , HKG i Makau od 5 lutego do 29 marca
https://www.cebupacificair.com/Pages/tr ... ry?tid=489
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 30 Sty 2020 19:40 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
@monika_jak Nie jestem pewien jaka by była podstawa dla której mieliby oddać pieniądze. Coś jakbyś wnioskowała o zwrot od LO biletu WAW-CDG, bo później jest lot CDG-PEK, który skasowałaś (a we Francji też był przypadek choroby)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#93 PostWysłany: 30 Sty 2020 20:03 

Rejestracja: 30 Sty 2020
Posty: 0
No wiem, ale próbować nie zaszkodzi. Na przykład Airbnb ma specjalną procedurę na sytuacje nadzwyczajne i w tym przypadku uznali,że się łapię na takie postępowanie, chociaż na stronie internetowej mają informację, że ta procedura ma zastosowanie tylko w kraju w którym jest epidemia. Zadzwoniłam i powiedzieli, że ok jeżeli host się zgodzi (jeszcze przed potwierdzeniem pierwszego przypadku na Filipinach). Dwie z 4 rezerwacji mam już zwrócone w 100 %. Support Airbnb rozmawia teraz z pozostałymi dwoma hostami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 30 Sty 2020 20:08 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Cytuj:
powiedzieli, że ok jeżeli host się zgodzi

Więc to dobra wola samego hosta. Linie lotnicze raczej tak nie działają - jak napisałem wcześniej, nie wiem dlaczego mieliby pozwolić na zwrot pieniędzy ponieważ 800 km dalej jest epidemia (a sam lot nawet nie zahacza o terytoria związane z epidemią, bo to lot krajowy)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#95 PostWysłany: 31 Sty 2020 09:58 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Dostałem jeszcze pytanie, na które nie znam odpowiedzi, a może komuś się udało - czy da radę odwołać tylko jedną osobę na rezerwacji, czy cała rezerwacja musi lecieć do kosza ze wszystkimi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 31 Sty 2020 10:52 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Prosisz o rozdzielenie rezerwacji a potem kasujesz tylko dla osób, które nie lecą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 31 Sty 2020 11:33 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
@marek2011 przerabiane osobiście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 31 Sty 2020 11:41 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Nie w przypadku wirusa, ale w innych okolicznościach tak.
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#99 PostWysłany: 31 Sty 2020 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 653
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
luage30 napisał(a):
Cebu odwołał wszystkie loty z Chin , HKG i Makau od 5 lutego do 29 marca
https://www.cebupacificair.com/Pages/tr ... ry?tid=489


Nie wszystkie. Ilość połączeń została zredukowana i o tym też mówi komunikat. Przykładowo MNL-HKG było 5 połączeń dziennie , teraz są dwa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 31 Sty 2020 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2017
Posty: 105
Loty: 179
Kilometry: 397 505
Akurat oba moje (tanio kupione) odwołali, musiałam kupić teraz droższe i do tego z przesiadką. Co ciekawe, bookowałam przez trip.com i od nich nadal nie mam informacji o odwołaniu, natomiast moje rezerwacje zniknęły już z systemu Cebu. Jeśli byłabym już na Filipinach, mogłabym mieć niemiłą niespodziankę na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 93  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group