Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat służy dyskusji na temat możliwości i procedur związanych z odwoływaniem rezerwacji z powodu koronawirusa
O aktualnej sytuacji przeczytać można w tym wątku: koronawirus-epidemia-aktualna-sytuacja,135,148421
O tym jak wrócić do Polski w związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych do naszego kraju - w tym wątku powrot-do-polski,0,150044

A w tym podyskutować na wszelkie inne tematy (w tym "lecieć czy nie lecieć, jak myślicie?" oraz "a po co odwoływać?"): koronawirus-dyskusja-ogolna,18,149431

Państwa ograniczające dostęp na terytorium kraju wz. z koronawirusem:
https://www.iatatravelcentre.com/intern ... 226297.htm


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 93  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 01 Lut 2020 13:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
No to czekaj do 7. Jak nić nie stanie się, to odwołaj i poproś o zwrot podatków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#122 PostWysłany: 01 Lut 2020 13:56 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 153
niebieski
Czy ktoś ma informacje ile taki zwrot może wynieść ( musze wiedzieć jak zaplanować budżet na podróż "zamiast") ,bilety pewnie w najtańszej taryfie , czy takiej informacji udzieli mi Lufthansa jeśli bilet kupowałam na ticek.no ,
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 01 Lut 2020 14:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
I tak byś musiał do ticket.no napisać. Prawdopodobnie potrąci coś ticket.no
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 01 Lut 2020 16:59 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7942
HON fly4free
@marscha: nie wiem w jakiej taryfie i na jakiej trasie dokładnie ten bilet do HKG, ale zakładając, że to jakaś klasa eco non ref to będzie tego góra 250-300 PLN / bilet minus prowizja pośrednika za przeprocesowanie tej anulacji (ok. 60-200 PLN przeciętnie/bilet, w zależności od cennika OTA).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 01 Lut 2020 17:03 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 153
niebieski
Bilet w economy K ,
przebookowanie na lipiec 1900 nok od osoby, pytanie wiec czy bardziej opłaca się przebookować i dopłacić 4000 czy wziąć kasę za podatki.
W Lufthansie powiedzieli że w poniedziałek będą nowe informacje odnośnie Hong Kongu, więc zostaje jeszcze kilka dni na decyzję.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 01 Lut 2020 17:08, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 01 Lut 2020 17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2012
Posty: 377
Loty: 319
Kilometry: 374 564
złoty
Qatar Airways flights to and from mainland China

https://qatarairways.zendesk.com/hc/en-us/articles/360005385897-Qatar-Airways-flights-to-and-from-Mainland-Chiina?mobile_site=true
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 01 Lut 2020 17:57 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7942
HON fly4free
@marscha: tak, poczekałbym maksymalnie do wylotu z decyzjami
Jeśli nie będzie żadnej specjalnej polityki dla HKG to niestety dostaniecie zwrotu mniej więcej tyle, co napisałem wcześniej.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 01 Lut 2020 19:58, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk lubi ten post.
 
      
#128 PostWysłany: 01 Lut 2020 19:56 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
Sytuacja się zmienia, Australia zamknęła granice dla przylatujących z Chin. Bylismy zdecydowani (raczej) lecieć. Wylot 9.03. Podpowiedzcie proszę jak teraz działać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 01 Lut 2020 20:23 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Niektórzy by chcieli odwołać swoje loty, a ja wręcz przeciwnie. Cebu właśnie przed chwilą zaktualizowało swoją politykę i odwołali mi lot do HKG na 2 dni przed wylotem. Wcześniej pisali, że ograniczą od 5 lutego, więc mój lot z 4 lutego wydawał się bezpieczny. Dobrze, że akurat pocztę sprawdziłem, bo o 4 nad ranem (czyli za 2h) wyjeżdżam do San Vicente, a tam mogę nie mieć zasięgu. Dopiero po dotarciu do Puerto Princesa, na 24h przed lotem, bym się dowiedział, że lotu nie ma. :oops:
Właśnie wdrożyłem wariant zastępczy. Lecimy 03 lutego z San Vicente do Clark i tam czekamy, co wymyśli Lufthansa (a dokładnie Swiss) i czy nam lotu powrotnego z 7 lutego nie odwołają. Zgodnie z informacją od @marscha mają coś podać w poniedziałek.
Jak nie odwołają, to 4 lutego lecę do HKG.
Jak odwołają, to szukam powrotu do Polski z Manili lub Clark. Na tę chwilę nie ma nic ciekawego. :( Z Wietnamu jest czarter za 499 PLN, ale kurna 1 miejsce. A potrzebuję 2.
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 01 Lut 2020 20:35 

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 9
semizkum napisał(a):
Kupowałem bilety do Hanoi z przesiadką w Pekinie Air Chiną poprzez Budgetair'a. Niestety nie mogę się z nimi skontaktować.
Ktoś się starał u nich o refund
lub ma jakieś wskazówki?

Mam ten sam problem, mam lot do Pekinu i zero odpowiedzi z ich strony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 01 Lut 2020 21:10 

Rejestracja: 25 Sty 2020
Posty: 0
Joker napisał(a):
Wewnątrz Wietnamu odwołane krajowe loty linią Jetstar po przesłaniu im rezerwacji głównego lotu z Air China.

Jestem w podobnej sytuacji. Z tą jednak różnicą, że po sprawdzeniu statusu lotu w dniu 1.02.2020 (lot zarezerwowany na 12.02.2020 z Da Nang do Ho Chi Minh) okazuje się, że został on anulowany.
Nie zakładałem nawet, że mogę odzyskać pieniądze za ten lot, ale wychodzi na to, że sprawa wygląda lepiej niż mi się wydawało.

Mógłbyś napisać jak wyglądał proces anulowania lotu w Twoim przypadku i w jaki sposób kontaktowałeś się z Jetstar?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 01 Lut 2020 23:34 

Rejestracja: 12 Lis 2015
Posty: 4
Sledze ten watek od paru dni, i zastanawialem sie czy anulowac swoj wylot do Tokyo (przez Szanghaj) w polowie marca czy jeszcze zaczekac. Wlasnie sprawdzilem swoja rezerwacje na checkmytrip i bezposrednio u przewoznika (China Eastern) i okazuje sie ze pozmieniali mi polaczenia i to calkowicie bez sensu :P
Rezerwacje robilem na Opodo, nie dostalem zadnego maila odnosnie tych zmian, teraz mam jedynie 30minut na przesiadke w Szanghaju lecac do Japonii, a moj lot powrotny wyglada tak ze przylatuje do Szanghaju godzine po wylocie mojego samolotu do Londynu :shock:
Takze chcac nie chcac, i tak musze z bolem serca anulowac loty i wymyslec jakas alternatywe.. Zagrozenie wirusem to jedno, a totalne zamieszanie z lotami drugie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 02 Lut 2020 00:44 

Rejestracja: 03 Mar 2018
Posty: 9
Loty: 31
Kilometry: 99 132
Jeśli chodzi o rezygnację z lotu, to już nie tylko zagrożenie wirusem wchodzi w grę. Wszystko zaczyna się z dnia na dzień bardziej komplikować.
My mieliśmy lecieć 27.01do Birmy przez Guanghzou. Nie polecieliśmy. Dziś Yangon nie zgodził się na lądowanie samolotu China Southern z Guanghzou, ponieważ na pokładzie był pasażer z objawami. Zawrócili samolot do Guanghzou i tyle. Co dalej się stało nie wiem, ale tak się tułać i zastanawiać ciągle, co teraz, to już nieciekawie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#134 PostWysłany: 02 Lut 2020 06:05 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 218
Loty: 180
Kilometry: 424 089
niebieski
fil400 napisał(a):
Joker napisał(a):
Wewnątrz Wietnamu odwołane krajowe loty linią Jetstar po przesłaniu im rezerwacji głównego lotu z Air China.

Jestem w podobnej sytuacji. Z tą jednak różnicą, że po sprawdzeniu statusu lotu w dniu 1.02.2020 (lot zarezerwowany na 12.02.2020 z Da Nang do Ho Chi Minh) okazuje się, że został on anulowany.
Nie zakładałem nawet, że mogę odzyskać pieniądze za ten lot, ale wychodzi na to, że sprawa wygląda lepiej niż mi się wydawało.

Mógłbyś napisać jak wyglądał proces anulowania lotu w Twoim przypadku i w jaki sposób kontaktowałeś się z Jetstar?
Najpierw była próba chatu, potem kazali dzwonić, więc znalazłem jakiś kontakt Skype. Po przedstawieniu sytuacji, że będziemy we Wietnamie po wizycie w Pekinie i Air China daje możliwość anulacji lotów, a wobec rozwoju epidemi nie chce ryzykować lotów i ewentualnie dalej przenosić wirusa, czy istnieje opcja bezkosztowej anulacji. W międzyczasie na email dostałem link do przesłania załączników, gdzie chcieli potwierdzenie chińskiej rezerwacji. Po sprawdzeniu danych sami wywalili całą rezerwację.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
fil400 lubi ten post.
fil400 uważa post za pomocny.
 
      
#135 PostWysłany: 02 Lut 2020 09:32 

Rejestracja: 25 Sty 2020
Posty: 0
Dzięki za informację.
Spróbuję zrobic tak samo. Ciekawi mnie tylko dlaczego sami odwołali mój lot.
Dziwi mnie to tym bardziej, że żadnego powiadomienia nie dostałem.
Będę ich atakował od poniedziałku i zobaczę co powiedzą :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 02 Lut 2020 10:49 

Rejestracja: 24 Sty 2018
Posty: 5
Anulował ktoś loty wewnętrzne po Filipinach w Cebu Pacific?
Jest jakaś szansa na bezkosztowy zwrot?
Loty mam 11.02 i 25.02.
Ewentualnie ma ktoś jakiś adres e-mail do nich?

Otrzymał ktoś już informację od AirChina po anulowaniu biletów. Anulowałem bilety w 27.01 i cisza. Wczoraj napisałem e-mail ponaglającego i czekam.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 02 Lut 2020 13:47, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 02 Lut 2020 11:04 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
Czy komuś udało się nawiązać kontakt z China Southern lub Budgetair?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 02 Lut 2020 12:02 

Rejestracja: 25 Sty 2020
Posty: 0
sylvo napisał(a):
Otrzymał ktoś już informację od AirChina po anulpowaniu biletów.?.
Anulowałem bilety 27.01 i


Ja rowniez anulowalem bilety 27.01 tylko przez GOTOGATE. Najpierw otrzymałem od nich wiadomosc po polsku, że zwrot otrzymam do 12 tygodni. Następnie po kilku dniach po angielsku, że kasa będzie w ciągu 3-5 dni roboczych.
Ostatecznie otrzymałem zwrot pełnej kwoty 29.01.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 02 Lut 2020 13:21 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
luage30 napisał(a):
prezydent Filipin ogłosił dzisiaj ban na wszystkie loty z Chin, HK i Makau ,
CNN Philippines
https://cnnphilippines.com/news/2020/2/ ... Macau.html


Nawiązując do powyższego...Pytanie dla osób, które mają loty wykupione z/do Filipin z przesiadką w Chinach (by China Soutern, Air China). Czy dostaliście jakieś info o anulowaniu lotu itp?
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 02 Lut 2020 13:45, edytowano w sumie 1 raz
Cytat i przenoszę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 02 Lut 2020 14:28 

Rejestracja: 25 Sty 2020
Posty: 0
@Joker
Udało mi się załatwić zwrot przez chat Jetstar'a.
Wszystko sprawnie poszło. Na potwierdzenie dostałem email z przebiegiem naszej rozmowy. Teraz tylko czekam na kasę.
Gdyby nie Twój wpis, to spisałbym ten lot na straty ;).
Dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off
Joker lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 93  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group