Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat służy dyskusji na temat możliwości i procedur związanych z odwoływaniem rezerwacji z powodu koronawirusa
O aktualnej sytuacji przeczytać można w tym wątku: koronawirus-epidemia-aktualna-sytuacja,135,148421
O tym jak wrócić do Polski w związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych do naszego kraju - w tym wątku powrot-do-polski,0,150044

A w tym podyskutować na wszelkie inne tematy (w tym "lecieć czy nie lecieć, jak myślicie?" oraz "a po co odwoływać?"): koronawirus-dyskusja-ogolna,18,149431

Państwa ograniczające dostęp na terytorium kraju wz. z koronawirusem:
https://www.iatatravelcentre.com/intern ... 226297.htm


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 93  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 05 Lut 2020 12:38 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Mam lot z rodziną Scootem z Berlina via Singapur na Phuket. Wylot teraz w niedziele. Hotele już odwołałem , Scoot to nie air china , za bilety nie zwróci. Wiecie może jak mam odzyskać od nich tax za niewykorzystany bilet ( na ich stronie jest podane , że zwrot wynosi 35 euro na osobe).
Dlaczego nie polecę- nie chcę narażać swoich bliskich na chorobę (jak każdy z nas) , ale też nie chcę czuc się na wakacjach "nieswojo" (każdy z nas ma inne odczucia tego stanu;) W tym rejonie Tajlandii już byliśmy , teraz miało to być po prostu swojskie nic nie robienie z nutą plażingu i tajskiego jedzenia. wolę być w plecy te 2 tysiące złotych niż póżniejsze wyrzuty sumienia gdyby dopadł kogoś z nas wirus. ( tak , wiem , że jest większe prawdopodobieństwo , że rozjedzie mnie skuter , utopię się albo zejdę na zawał)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#182 PostWysłany: 05 Lut 2020 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
@smaki9, ja bym leciał, jestem teraz w Indonezji, i wszystko w porządku, niedługo wracam scootem, w gorącym klimacie wirus nie działa, trochę rozsądku wystarczy i można spokojnie spędzić wakacje
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
 
      
#183 PostWysłany: 05 Lut 2020 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Mam na koniec lutego/marzec loty CA na trasie LHR-CTU-SYD oraz MEL-PEK-LHR. Zakup przez Supersaver na jednym bilecie.
Pierwsze dwa odcinki zostały przez CA skasowane. W ich miejsce pojawił się jeden segment LHR-PEK. Dalszego połączenia do SYD brak.
Oczywiście wiem, że mogę w Supersaver anulować całość rezerwacji i otrzymać zwrot środków.
Pytanie czy ktoś z Was próbował "nakłonić" OTA (z sukcesem) do przebukowania rezerwacji bez kosztów na inne linie nie lecące przez Chiny?
Raczej niewykonalne?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 05 Lut 2020 14:47 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Póki co jak śledzę temat to niewykonalne
Góra
 Profil Relacje PM off
danziger lubi ten post.
 
      
#185 PostWysłany: 05 Lut 2020 14:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Z Supersaverem nie bardzo

Primo, dozwonić się tam to cud a po drugie raczej nie zgodzą się.

Miałem z nimi przypadek jak z lotu LIM-LGW-AMS, zrobili mi LIM-LGW-LHR-AMS, i z LGW do LHR przesiadka na styk (i na mój koszt), i prosiłem czy nie mogą mnie przez MAD do AMS, i nie wyrazili zgodę na to.
Góra
 Profil Relacje PM off
danziger lubi ten post.
 
      
#186 PostWysłany: 05 Lut 2020 16:54 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Jest pewna zmiana w stanowisku Lufthansy.
Do tej pory słyszałem wyłącznie o możliwości zwrotu opłat lotniskowych i podatków za niewykorzystane loty do/z HKG. Dzisiaj usłyszałem o możliwości zmiany kierunku i terminu lotu.
Można wybrać dowolny kierunek w ciągu najbliższych 12 miesięcy i przygotują kalkulację, czy jest coś do dopłaty/zwrotu (nie jestem pewien, czy ten zwrot by był). Przy mojej taryfie byłoby 3 miesiące, zamiast 12. Wszystko na polskiej infolinii, po wybraniu "2" ("Pomoc techniczna").

Ja ostatecznie zdecydowałem się na zwrot opłat, bo cena biletu w mojej taryfie to było 1 PLN reszta podatki i opłaty, więc uznałem, że będzie mi się to bardziej opłacało, niż jakiś wymuszony lot w ciągu 3 miesięcy, gdzie nie wiadomo, jak się sytuacja będzie rozwijać.
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off
marscha lubi ten post.
 
      
#187 PostWysłany: 05 Lut 2020 17:08 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@marcinsss: pytanie czy zwracają też opłatę paliwową , bo może się okazać że nie
i większość tych podatków to własnie to , wtedy zwrot będzie mizerny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 05 Lut 2020 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2017
Posty: 105
Loty: 179
Kilometry: 397 505
Dzwoniłam dzisiaj na infolinię Swiss i dostałam informację, że mogę zmienić kierunek na inny w Azji Południowo-Wschodniej.
Dopłata za 2 osoby do BKK to 2100zł, Singapur wyliczyli mi na ponad 3000zł. Druga opcja na ten moment to zwrot podatków i opłat lotniskowych, w moich przypadku (bilet za 1415 zł) 353zł od osoby.
Poprosiłam jeszcze o kalkulację na maila, zobaczymy, co mi przyślą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 05 Lut 2020 18:52 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 150
niebieski
Jestem po rozmowie z Lufthansą, nie ma zmiany stanowiska,
propozycje, które padają to zwrot opłat w naszym wypadku 1000 NOK od osoby przy cenie biletu 2967 NOK,
lub przebookowanie za dopłatą według taryfy,
Twierdzą że innych propozycji nie mają :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 05 Lut 2020 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Za CNN lista linii lotniczych, ktore zawiesily loty do Chin
https://edition.cnn.com/2020/02/05/busi ... index.html
jak widac lista nie jest w 100% kompletna, np. brakuje LOTu, zawieszone loty do 9/02
North America
American Airlines - Suspended until March 27
United Airlines - Suspended until March 28
Delta - Suspended until April 30
Air Canada - Suspended until February 29
Asia and Oceania
Air Asia - Some flights suspended until February 29
All Nippon - Some flights suspended until March 29
Cathay Pacific and Cathay Dragon - 90% reduction in flights
Japan Airlines - Some flights suspended until March 28
Korean Air - Some flights suspended until the end of March
Singapore Airlines and SilkAir - Some flights suspended until March 1
Qantas - Suspended until March 29
Air New Zealand - Suspended until March 29
Europe and the Middle East
Air France - Suspended until February 9
British Airways - Suspended until February 29
Lufthansa, Swiss and Austrian Airlines - Beijing and Shanghai flights suspended until February 29; other routes until March 28
Turkish Airlines - Suspended until the end of February
Etihad - Suspended from February 5
Emirates - Suspended from February 5
Qatar Airways - Suspended until further notice
Finnair - Beijing and Shanghai flights suspended until February 29; other routes to March 29
KLM - Beijing and Shanghai flights suspended until February 9; other routes to February 29
Iberia - Suspended until February 29
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 05 Lut 2020 20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Mam nadzieję że w dobrym wątku.
Rodzice znajomej utkwili w HKG z biletami BA do LHR i opcja zwrotu kosztów lub do przebukowania na marzec (ta opcja nie wchodzi w grę z powodu braku urlopu)
Jakiś pomysł jak ściągnąć ich do PL? Przeskok do Wietnamu, Tajlandii lub gdzieś indziej w Południowej Azji i lot do Europy lub inne pomysły?
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 05 Lut 2020 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Czarter z Wietnamu [pewnie jak na złość nie ma]? Lub faktycznie rejsówka z któregoś kraju Azji Płd-Wsch.

PS. Rozumiem, że to na już?
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)


Ostatnio edytowany przez Tom K, 05 Lut 2020 20:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas lubi ten post.
Dryblas uważa post za pomocny.
 
      
#193 PostWysłany: 05 Lut 2020 20:11 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Prze bukowanie z KUL/BKK?
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas lubi ten post.
Dryblas uważa post za pomocny.
 
      
#194 PostWysłany: 05 Lut 2020 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Mój Temat chyba sie rozwiązał
Emirates łatają cały czas do EU
na 07.02 sa miejsca.
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 05 Lut 2020 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@Dryblas wezcie tylko pod uwage czas na odprawe:
"Na stronie emirates.com znajdują się aktualizacje dot. lotów do / z Chin. Emirates zawiesza loty do Kantonu (CAN) i Szanghaju (PVG) od środy 5 lutego 2020 r. do odwołania. Linie Emirates będą kontynuowały operacje do / z Pekinu (PEK) zgodnie z harmonogramem. Podróżni będą podlegać dodatkowym badaniom lekarskim przy wylocie z lotniska PEK od 5 lutego, dlatego powinni zgłosić się na lotnisko 8 godzin przed planowaną godziną odlotu"
https://podroze.gazeta.pl/podroze/7,114 ... =BoxLSLink
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas uważa post za pomocny.
 
      
#196 PostWysłany: 05 Lut 2020 22:15 

Rejestracja: 04 Lut 2020
Posty: 0
marcinsss napisał(a):
Jest pewna zmiana w stanowisku Lufthansy.
Do tej pory słyszałem wyłącznie o możliwości zwrotu opłat lotniskowych i podatków za niewykorzystane loty do/z HKG. Dzisiaj usłyszałem o możliwości zmiany kierunku i terminu lotu.
Można wybrać dowolny kierunek w ciągu najbliższych 12 miesięcy i przygotują kalkulację, czy jest coś do dopłaty/zwrotu (nie jestem pewien, czy ten zwrot by był). Przy mojej taryfie byłoby 3 miesiące, zamiast 12. Wszystko na polskiej infolinii, po wybraniu "2" ("Pomoc techniczna").

Ja ostatecznie zdecydowałem się na zwrot opłat, bo cena biletu w mojej taryfie to było 1 PLN reszta podatki i opłaty, więc uznałem, że będzie mi się to bardziej opłacało, niż jakiś wymuszony lot w ciągu 3 miesięcy, gdzie nie wiadomo, jak się sytuacja będzie rozwijać.


@marcinsss Czy dostałeś jakiegoś mejla z tymi opcjami zmiany kierunku? Czy wszystko było tylko na słowo?
Szukam jakieji]j[/i]ś podkładki do negocjacji. Bo jak widać, nie wszystkim się udało to załatwić :|
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 05 Lut 2020 22:25 

Probowalem Lufę: wersje uk wersje pl wersje twitter
oraz Swiss: wersje uk wersje twitter.
Nie ma opcji. Loty do HKG odbywaja sie normalnie. Odwolac loty mozna wg danej taryfy. Cathay wywalil mnie do Lufthansy aby pytac. Kółko zamkniete.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 05 Lut 2020 23:54, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 PM off  
      
#198 PostWysłany: 05 Lut 2020 23:31 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Zeby było ciekawiej , to opierając sie na danych z https://gisanddata.maps.arcgis.com przed odwołaniem lotów do HK , liniie lotnicze powinny odwołać loty do Singapuru , Tajlandii i Japonii , bo w tych krajach oficjalnie choruje więcej ludzi niż w HK. Przez chwilkę nawet się łudziłem , że tak będzie (mam lot do Tajlandii przez Singapur) , ale wiem , że to nierealne.Zbyt wiele linii lotniczych mogłoby pójść z torbami....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 05 Lut 2020 23:50 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
samaki9 napisał(a):
Zeby było ciekawiej , to opierając sie na danych z https://gisanddata.maps.arcgis.com przed odwołaniem lotów do HK , liniie lotnicze powinny odwołać loty do Singapuru , Tajlandii i Japonii , bo w tych krajach oficjalnie choruje więcej ludzi niż w HK.


Porównywanie liczb bezwzględnych nie ma tutaj sensu. Tajlandia ma 10x więcej mieszkańców niz HKG.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 05 Lut 2020 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2018
Posty: 87
Ja miałem wycieczkę na Tajwan
Wylot Warszawa - Pekin - Taipei 02/03.03 i powrót 12/13.03. Udało się anulować bez problemu bilety kupione przez gotogate - linie Air China. Nawet już pieniądze wróciły na konto.
Tak samo udało się anulować airbnb na Tajwanie, 100% zwrot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 93  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group