Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 572 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 27 Paź 2014 23:53 

platynowy
Tak, upy na ich metalu (albo Olympic) czyli generalnie 4 segmenty do odnowienia można teoretycznie przelecieć w C ;)
 Relacje PM off  

#82 PostWysłany: 28 Paź 2014 00:23 

srebrny
TK jest jednak znacznie hojnieszy pod wzgledem przyznawanych mil - szczególnie w LO i UA. Jedynym wyjątkiem na korzyść Greków jest SK. Jeśli nie wylata się 4 lotów na metalu A3, to aby utrzymać *G w A3 trzeba wylatać co roku tyle co w TK w ciagu 4 lat (25 tys w pierwszym roku przedłuża status na 3 natępne lata, u Greka 24 tys mil na rok).
Analizując moje loty nie widzę sensu pozostawania w Aegean - nie mam czasu co roku latać do Grecji ;-) , ale oczywiście wszystko zależy od tego ile i czym ktoś lata ;-)

#83 PostWysłany: 28 Paź 2014 01:18 
Awatar użytkownika

niebieski
To sie mało spójne zeznania zrobiły. Te 25k w TK przedłuża o rok czy o 3 lata? Bo to jakby troche różnica jest.
Ja latam głownie LH i SK. To ktory z tych dwóch byłby lepszy? Pomijając ze A3 juz mam...

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

#84 PostWysłany: 28 Paź 2014 01:23 

platynowy
Przy jednych liniach jest hojniejszy, przy innych znacznie słabszy, wszystko zależy od konkretnej linii, no i faktycznie od tego, czym najwięcej się lata. Dla mnie np. LO po ograniczeniu obecności w KRK stracił niemal całkowicie na znaczeniu (kiedyś latałem dużo) i teraz jeśli, to raczej krajówkami w najtańszych taryfach, bardzo rzadko innymi rejsami więc punktacja LO ani tu, ani tam nie ma znaczenia.

-- 28 Paź 2014 00:30 --

BrunoJ napisał(a):
To sie mało spójne zeznania zrobiły. Te 25k w TK przedłuża o rok czy o 3 lata? Bo to jakby troche różnica jest.
Ja latam głownie LH i SK. To ktory z tych dwóch byłby lepszy? Pomijając ze A3 juz mam...

Od momentu uzyskania *G w TK masz 25 k do zrobienia w ciągu roku i wtedy przedłuża na następne dwa lata (sam *G jest wydawany przez TK na 2 lata), jak nie zrobisz, to w drugim roku ważności Golda musisz dobić do 37,5 k mil, żeby przedłużyć status.

Jeśli latasz dużo SK, to A3 jest lepszy bo daje min 600 mil za najtańsze klasy nawet (TK tylko 125 mil), za najdroższe (w Europie) daje min. 1200 mil, TK tylko 750. LH tez jest lepiej punktowana w A3, ale za najniższe klasy w obu programach nie ma mil.
 Relacje PM off  

#85 PostWysłany: 28 Paź 2014 08:26 
Awatar użytkownika

W przypadku TK jest jedna wada - denerwujące customer Service co sprawia ze wykorzystanie mil to spore wyzwanie.

Mając jednak Golda w A3 można spróbować zrobić status match w TK - omijamy wtedy wymóg 40k mil w pierwszym roku. Nie jest jednak pewne ze sie go uzyska, nie ma jednolitych zasad i TK traktuje to uznaniowo.
 Relacje PM off  

#86 PostWysłany: 28 Paź 2014 12:59 
Awatar użytkownika

niebieski
Ok, dzięeki za pojaśnienie, w zasadzie powinienem sam doczytać, nie mniej informacje na pewno będą przydatne.
Myslę że trzeba chwilę zaczekać z przenoszeniem, bo nie zdziwię się że z nowym M+B stawki milowe będą inne niż obecnie w M&B, i dopiero wtedy decydować.

Tak przy okazji - właśnie jestem po odprawie na Okęciu - na bilecie *S M&M, bezproblemowy checkin w okienku business, po pokazaniu wydruku A3*G pani bez proszenia przykleiła priority na torbie i spytała czy na bilecie zostawić M&M czy zmienić na A3.
W saloniku nie ma w zasadzie tematu, bo na *S w Wwie tez mozna wejść.

#87 PostWysłany: 28 Paź 2014 13:09 
Awatar użytkownika

niebieski
Cytuj:
W saloniku nie ma w zasadzie tematu, bo na *S w Wwie tez mozna wejść.

Jak to? Dobra gadka czy rozleniwiona obsługa?
 Relacje PM off  

#88 PostWysłany: 28 Paź 2014 13:12 

Loty: 896
Kilometry: 864 152
platynowy
Nic takiego, po prostu na Okęciu można wejść do saloniku na *S (oczywiście nie każdego).

Na lotniskach regionalnych już nie.

#89 PostWysłany: 28 Paź 2014 13:20 
Awatar użytkownika

niebieski
A do jakiego saloniku można wejść na *S?
 Relacje PM off  

#90 PostWysłany: 28 Paź 2014 13:27 
Awatar użytkownika

Loty: 249
Kilometry: 415 497
niebieski
do Ballady i do Bolero

ale ze *G też tam nie wejdziesz - tylko jakieś Priority Passy, Dinersy itp
 Relacje PM off
07_Zgłoś.Się uważa post za pomocny.

#91 PostWysłany: 28 Paź 2014 13:33 
Awatar użytkownika

niebieski
Dokładniej to można wejść na *S z M&M, bo np. z A3*S (czyli Blue) już nie.
Podobnie w MUC i FRA - na M&M *S można, na A3*S nie można. Wyrażnie LO i LH robią ukłon w stosunku do swoich *S na lotniskach własnych.

Dawniej (2012?) można było wchodzić na *S z M&M również na innych krajowych i międzynarodowych, nie wiem czy warunkiem nie był bilet LO/LH, bo pamiętam jak mnie kiedyś przeprosili z biletem SK (ale to dawno temu było, gdy jeszcze w Gdansku nie było nowego terminala). Zanim poucinali profity to dostawałem np. w Sofii voucher do saloniku przy odprawie. Tak samo kojarze że byłem w takim biednym i strasznie daleko saloniku na FCO, a po zmianach już mnie nie wpuścili. Nawet przy locie do US (LH) mogłem na *S brać drugą torbe gratis i miałem lepsze miejsca dostępne przy checkinie. Ech, to były czasy. Pewnie dlatego nigdy wcześniej nie interesowałem się A3 czy innymi fast-goldami.

EDIT:
Tak przy okazji właśnie patrze że wewnątrz saloniku jest przejście do "Elite Club Lounge", jestem przekonany że jeszcze niedawno było tam jakieś przejście techniczne, jeśli nie ściana. Coś się pozmieniało.

Ostatnio edytowany przez BrunoJ, 28 Paź 2014 13:38, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#92 PostWysłany: 28 Paź 2014 13:36 

niebieski
zbyhu napisał(a):
do Ballady i do Bolero

ale ze *G też tam nie wejdziesz - tylko jakieś Priority Passy, Dinersy itp

Ja tam wchodziłem do Ballady ze *G z tego, co pamiętam. Pytanie: miał ktoś problemy z wejściem do Elite Lounge ze statusem np. w A3? Właśnie zobaczyłem, że na stronie LO jest info, że to tylko dla podróżujących LO w C + SEN i HON, natomiast ja bez problemu wchodziłem tam ze *G w A3 kilka razy.
 Relacje PM off  

#93 PostWysłany: 28 Paź 2014 13:45 
Awatar użytkownika

niebieski
Ja te kilka razy jak miałem C to mnie prosili żebym poszedł do innego niż Ballada, żeby tłoku nie robić. W poniedziałek rano, a tym bardziej w piątek po południu jest bardzo tłocznie. Z drugiej strony nigdy nie zdarzyło mi się żeby w ogóle nie było miejsc co zaliczyłem już we FRA (kilka razy) i w MUC (raz). Tam *G już wyraźnie się przydaje, bo Senatorowy salonik jest osobno i fajniejszy.

#94 PostWysłany: 28 Paź 2014 14:27 
Awatar użytkownika

niebieski
blasto napisał(a):
Pytanie: miał ktoś problemy z wejściem do Elite Lounge ze statusem np. w A3? Właśnie zobaczyłem, że na stronie LO jest info, że to tylko dla podróżujących LO w C + SEN i HON, natomiast ja bez problemu wchodziłem tam ze *G w A3 kilka razy.

Dopytalem u źrodła - piszą SEN ale maja na myśli każdego *G czyli wchodziłes bo sie należało.

#95 PostWysłany: 28 Paź 2014 14:27 

Loty: 896
Kilometry: 864 152
platynowy
BrunoJ napisał(a):
Tak przy okazji właśnie patrze że wewnątrz saloniku jest przejście do "Elite Club Lounge", jestem przekonany że jeszcze niedawno było tam jakieś przejście techniczne, jeśli nie ściana. Coś się pozmieniało.

Już jest przynajmniej od roku, o ile dobrze pamiętam. Tam można wejść np. ze złotą kartą A3. Różnicy wielkiej w stosunku do ogólnej sali nie ma, chociaż w godzinach "szczytu" się przydaje, bo jednak jest tam zdecydowanie mniej tłoczno z uwagi na ograniczenie wstępu.

#96 PostWysłany: 28 Paź 2014 17:16 

platynowy
W Polonezie część Elite jest dla *G, nie tylko dla SEN. Ale LH podobnież mysli nad zmianami w nieodległej przzyszłości, i saloniki Senator będą dostępne tylko dla SEN a nie dla wszystkich *G. Problemem jest ich gigantyczne zatłoczenie.

-- 28 Paź 2014 16:23 --

BrunoJ napisał(a):
Myslę że trzeba chwilę zaczekać z przenoszeniem, bo nie zdziwię się że z nowym M+B stawki milowe będą inne niż obecnie w M&B, i dopiero wtedy decydować.

To słuszna uwaga. Nie wiadomo czy w tabeli stawek nie nastąpią w "nowym" M&B jakieś zmiany na niekorzyść. Na razie wiadomo, że zmienia się sposób naliczania za loty grupy A3 - stawki nieco zostały obniżone (ok. 20%), ale 1) o liczbie mil będzie etraz decydowała faktyczna odległość (+ minimalna stawka) a nie jak dotąd zawsze stała stawka , co jest korzystniejsze, zwłasczza że A3 dośc ładnie rozwija oferę lotów na Bliski Wschód itd. 2) *G będa mieli bonus premiowy 20% więc mil premiowych będzie tyle samo w sumie co w starym programie, mniej może byc statusowych o te 20%.

Inna kwestia, o której tu nie dystkutowaliśmy, to sposób wykorzystania mil i jakość obsługi w tym zakresie - tu nie mam doświadczenia póki co z A3, ale w tabeli mają parę sweet spotów w proównaniu np. do M&M, z kolei zasady tworzenia tras np. w M&M są chyba jednak bardziej elastyczne na dłuższych dystansach. Jak wygląda porównanie spalania mil w A3 i TK , nie mam pojęcia.
 Relacje PM off  

#97 PostWysłany: 14 Lis 2014 14:10 
Awatar użytkownika

niebieski
To tak jako ciekawostkę. W wwie na "papierowego" a3 *G wszedl bez problemow i wprowadziłem osobę. W Gdańsku par dni temu. Pani mnie wyprosila i nie pomógł wydruk i aplikacja mobilna - na obu nie ma daty ważności. Na niebieska pani nie chciała spojrzeć. Zastanawiam sie czy to zacplainowac. Z kolei teraz w Sofii okazało sie ze nie ma żadnego salonoku *A. Gdybym leciał LH to bym wszedł a na LOT odmownie.
Tak wiec magia *G od dziwnego operatora nie zawsze działa.

#98 PostWysłany: 14 Lis 2014 14:27 

srebrny
BrunoJ napisał(a):
Gdybym leciał LH to bym wszedł a na LOT odmownie.

A to dziwne, wg strony są aż 3 saloniki współpracujące: http://www.lot.com/pl/pl/saloniki-executive

#99 PostWysłany: 14 Lis 2014 14:40 

niebieski
BrunoJ napisał(a):
To tak jako ciekawostkę. W wwie na "papierowego" a3 *G wszedl bez problemow i wprowadziłem osobę. W Gdańsku par dni temu. Pani mnie wyprosila i nie pomógł wydruk i aplikacja mobilna - na obu nie ma daty ważności. Na niebieska pani nie chciała spojrzeć. Zastanawiam sie czy to zacplainowac. Z kolei teraz w Sofii okazało sie ze nie ma żadnego salonoku *A. Gdybym leciał LH to bym wszedł a na LOT odmownie.
Tak wiec magia *G od dziwnego operatora nie zawsze działa.

Ani A3 nie jest dziwnym operatorem, ani nie ma to nic wspólnego z magią. Nie miałeś karty to dostałeś odmowę.
 Relacje PM off  

#100 PostWysłany: 14 Lis 2014 20:20 
Awatar użytkownika

niebieski
Miałem kartę w dedykowanej aplikacji. Miałem niebieska z numerem i ważna data oraz wydruk ze status sie zmienił. Gdyby pani wpisała nr to by jej wyskoczyło w kompie. Ale sie nie chciało. W wwie jakos nie mieli z tym problemow.
Ale masz racje - karty nie mam mimo ze status zrobiłem we wrześniu. I pewnie teraz przyślą juz nowa, za kolejne kilka tygodni. Troche niepoważne, i chyba świadczące negatywnie o (jednak dziwnym) operatorze.

A co do Sofii to saloniki sa trzy chociaz jeden jest wprost dedykowany do star alliance. Ale tutaj wprost nie zadzialala kombinacja lot+aegean. Pani powiedziała ze gdyby lot był LH lub Austrian to by było ok. Albo lot i karta m&m. Problem chyba jest taki ze na tych wszystkich mniejszych lotniskach to sa saloniki lokalnych linii lub wręcz zewnętrzne i sa kontraktowane przez konkretne linie lotnicze

[ 572 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 29  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości