Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 705 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 15 Lis 2014 01:49 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Wg strony lotu masz dostęp do 3 różnych saloników. Jeśli odmówiono Ci wstępu, to napisz skargę do LOTu. To że masz status w Aegean nie ma nic do rzeczy - nawet jak byś miał HON z LH to też być nie wszedł jeśli LO nie ma podpisanej (wbrew temu co umieścił na stronie) umowy z żadnym z saloników.

Natomiast jeśli nie masz fizycznie karty, to szanse na wejscie do saloniku kontraktowego są znikome, bo oni nia mają dostępu do systemu aby zweryfikować kartę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#102 PostWysłany: 15 Lis 2014 02:47 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
BrunoJ napisał(a):
Miałem kartę w dedykowanej aplikacji. Miałem niebieska z numerem i ważna data oraz wydruk ze status sie zmienił. Gdyby pani wpisała nr to by jej wyskoczyło w kompie. Ale sie nie chciało. W wwie jakos nie mieli z tym problemow.
Ale masz racje - karty nie mam mimo ze status zrobiłem we wrześniu. I pewnie teraz przyślą juz nowa, za kolejne kilka tygodni. Troche niepoważne, i chyba świadczące negatywnie o (jednak dziwnym) operatorze.


Na stronie wyraźnie podają informację od końca września, że wysyłka kart będzie prowadzona dopiero po wejściu w życie "noego programu". Trzeba się uzbroić w cierpliwość.
Co do rozpoznawania statusu "w komputerze" : z tym niestety są też problemy, ostatnio żadna z trzech linii, tj. LO, LX i SK nie widziała u mnie A3 jako *G tylko jako cały czas *S.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 15 Lis 2014 10:02 

Rejestracja: 04 Maj 2012
Posty: 233
Loty: 518
Kilometry: 538 168
niebieski
BrunoJ napisał(a):
Miałem kartę w dedykowanej aplikacji. Miałem niebieska z numerem i ważna data oraz wydruk ze status sie zmienił. Gdyby pani wpisała nr to by jej wyskoczyło w kompie. Ale sie nie chciało. W wwie jakos nie mieli z tym problemow.
Ale masz racje - karty nie mam mimo ze status zrobiłem we wrześniu. I pewnie teraz przyślą juz nowa, za kolejne kilka tygodni. Troche niepoważne, i chyba świadczące negatywnie o (jednak dziwnym) operatorze.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Z tym dziwnym operatorem bym nie przesadzal. Podejrzewam że rozpoznawalność Aegana jest większa niż naszego narodowegon przewoznika. W rankingach również wypada lepiej. Po prostu my mamy M&M który jest rozpoznawalny dzięki LH. Gdyby Lot miał własny program byłoby z jego rozpoznawalnościa dużo gorzej niż jest teraz, szczególnie na lotniskach gdzie Lot nie operuje ....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 15 Lis 2014 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Bo LOt tez jest dziwny ;)
Ja zrobiłem starus ponad dwa tygodnie wczesniej zanim przysłali informacje ze nie wysyłają kart (jesli umiem czytać to poza wyraźnie o wznowieniach lub duplikatach) wiec moja powinna byc juz w drodze w tym czasie.
Znajomy zrobił status jakos w maju, pp dwóch miesiącach czekania na kartę wysłał zlecenie ponownego wysłania o po kolejnych dwóch miesiącach wreszcie otrzymał kartę.
Gdyby w aplikacji zrobili obrazek karty z wszystkimi potrzebnymi danymi to najprawdopodobniej by to wystarczyło.
No nic pewnie szkoda sie jakos bardziej nad tym rozwodzić. Czekam na kartę, mam nadzieje ze przyślą ja przed upływem końca jej ważności. Miło mieć teoretyczny status gold.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 15 Lis 2014 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Jeszcze odnośnie Sofii. Pamietam w czasach gdy na mm*s mozna było wchodzić. Nie dało sie na sama kartę tylko przy checkinie dawali voucher. Ja teraz do biletu miałem podany mm w którym m silver. Moze powinienem t pokazać a3 i wtedy by dali voucher. Moze sprawdzę następnym razem, nie przyszło do głowy mi zapytać.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 15 Lis 2014 11:52 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
@BrunoJ: 2 tygodnie przed ogloszeniem nie ma znaczenia, gdyz do tej pory A3 zlecał produkcję i wysyłkę kart tylko raz w miesiącu zbiorczo z całego miesiąca, w ostatnim tygodniu danego miesiąca i dlatego takie długie czasy oczekiwania: a statusów z września już nie zlecili z uwagi na zmianę programu, będą rozysłać teraz w listopadzie, więc karty powinny dotrzeć w pierwszym tygodniu grudnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 15 Lis 2014 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Poczekam. W moim przypadku to 5-6 podrozy i minimum 2x tyle przegapionych saloników ;)


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 15 Lis 2014 13:42 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Napisz im, żeby dodali ważność na mobilnej karcie.
Ja też im moge to samo klepnąć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 15 Lis 2014 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Napisałem juz ale na razie zero odpowiedzi. Poszukam jeszcze czy sa jakies inne adresy mailowe. Chociaz spodziewam sie ze pracują nad nowa wersja juz z nowa wersja programu.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 29 Lis 2014 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 158
Paw_Lew napisał(a):
Mając jednak Golda w A3 można spróbować zrobić status match w TK - omijamy wtedy wymóg 40k mil w pierwszym roku. Nie jest jednak pewne ze sie go uzyska, nie ma jednolitych zasad i TK traktuje to uznaniowo.


Może się komuś przyda:

Status match działa w TK. Mając A3*G po zgłoszeniu otrzymałem TK*G (Elite). Zgłoszenie przesyła się via webmail:

https://www4.thy.com/customercontact/?lang=en

trzeba załączyć zdjęcie złotej karty oraz print screen z zestawienia lotów z profilu A3, czas oczekiwania w moim przypadku około 1 miesiąc.

Pozostaje pytanie po co komuś dwa goldy w jednym sojuszu --> powody mogą być różne, przykładowo loty LO (zwłaszcza longhaul) są słabo wyceniane w A3 a już w TK prawie wszystkie klasy płacą 100% stawki milowej, zatem można zamiennie kredytować loty. Status w TK może być dla niektórych wygodniejszy ponieważ jego przedłużenie nie wymaga segmentów na metalu TK (w A3 wg nowych zasad już tak jest). Przedłużenie to 25k mil w jednym roku lub 37,5k mil w 2 lata --> status przyznawany na 2 lata.

Warto jednak pamiętać że w TK "dyskusyjnie" wykorzystuje się mile --> po rezerwacji lotów za mile aby zapłacić za podatki trzeba udać się do ich biura co dla niektórych może być nie lada wyzwaniem.

pozdrawiam,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 29 Lis 2014 14:36 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
Paw_Lew napisał(a):
przykładowo loty LO (zwłaszcza longhaul) są słabo wyceniane w A3 a już w TK prawie wszystkie klasy płacą 100% stawki milowej.

Jednak za klasy O/U/L czyli te najpopularniejsze - 0 mil.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 29 Lis 2014 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 158
mucha napisał(a):
Jednak za klasy O/U/L czyli te najpopularniejsze - 0 mil.


Dlatego napisałem "prawie".

Z drugiej strony nie wiem czy najpopularniejsze, napewno najtańsze. W tych klasach to trzeba się naprawdę sporo nalatać żeby gdziekolwiek wylatać status.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 29 Lis 2014 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
marek2011 napisał(a):
Napisz im, żeby dodali ważność na mobilnej karcie.
Ja też im moge to samo klepnąć.

Tak dla zachowania ciągłości informacji, chociaż było to już pisane w innym wątku o nowym programie A3.
Po pierwsze - po zmianach w aplikacji dodali już date ważności (czyżby 'skargi' pomogły?).
Po drugie - przysłali mi karte... starą z M&B. Czyli jednak wydrukowali ją mimo wysyłanych maili o zaprzestaniu. Teraz czekam na kolejną z nowym programem, ale plastik w reku jest :). Ponad 2 miesiące czekania...

A odnośnie Golda w TK. W zasadzie ma to sens tylko jeśli się ma szanse korzystać z ichniejszych saloników. Bo z wykorzystaniem mil tak sobie.
Ewentualnie dla kogoś kto ma A3*G a jednak lata mało to pewnie warto przed utratą statusu zrobić Match na TK wtedy kolejne dwa lata będzie *G.
Ja na razie zakładam że będę odnawiał Aegeana. Może się zmotywuje żeby się przelecieć do Grecji ponownie, i zrobić ichniejsze segmenty. hehe.

A że los jest złośliwy to jak już wreszcie tego *G zrobiłem to teraz mi się zanosi kolejne kilka lotów w ... AirFrance.
Wiec musze teraz wypatrzeć matcha do SkyTeam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 03 Sie 2015 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Paw_Lew napisał(a):

Może się komuś przyda:

Status match działa w TK. Mając A3*G po zgłoszeniu otrzymałem TK*G (Elite). Zgłoszenie przesyła się via webmail:

https://www4.thy.com/customercontact/?lang=en

trzeba załączyć zdjęcie złotej karty oraz print screen z zestawienia lotów z profilu A3, czas oczekiwania w moim przypadku około 1 miesiąc.


Zrobilam wczoraj status match z Golda BA i Golda Alitali do Golda w TK. Na moje zgloszenie odpowiedzieli w jeden dzien, ale najpierw dali mi status Plus. Napisalam do nich, ze to nie jest rownowazne z Goldem w innych liniach i po 12h dostalam odowiedz, ze dali mi status Elite. Nie jestem za bardzo zorientowana w tych statusach TK, ale czy Elite jest faktycznie odpowiednikiem Golda w Star Alliance?

Nie latam za czesto Star Alliance, ale pomyslalam, ze przyda sie wstep do salonikow.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 03 Sie 2015 11:04 

Rejestracja: 03 Lut 2011
Posty: 129
Tak, status Elite w Turkish to Gold w Star Alliance.
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka uważa post za pomocny.
 
      
#116 PostWysłany: 03 Sie 2015 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 158
Aga_podrozniczka napisał(a):
Zrobilam wczoraj status match z Golda BA i Golda Alitali do Golda w TK. Na moje zgloszenie odpowiedzieli w jeden dzien, ale najpierw dali mi status Plus. Napisalam do nich, ze to nie jest rownowazne z Goldem w innych liniach i po 12h dostalam odowiedz, ze dali mi status Elite. Nie jestem za bardzo zorientowana w tych statusach TK, ale czy Elite jest faktycznie odpowiednikiem Golda w Star Alliance?

Nie latam za czesto Star Alliance, ale pomyslalam, ze przyda sie wstep do salonikow.


Aga, mając Golda w BA mogłaś spróbować o match to Elite Plus - to taki lepszy Gold a idą za nim dodatkowe benefity np. 2 upgrade'y na lotach TK.

Teoretycznie BA Silvera jest odpowiednikiem TK Elite *G wiec szanse wydawały sie dość wysokie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 03 Sie 2015 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
To musialabym napisac do nich po raz trzeci w takim razie. Nie wiem tylko czy warto, bo ja nie przewiduje zadnych lotow TK. Jesli latam Star Alliance, to glownie LH, LOT i Air Canada.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 03 Sie 2015 15:31 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
@Aga_podrozniczka
Inną zaletą Elite Plusa jest możliwość sprezentowania (lub sprzedania) dowolnej osobie statusu Elite, który również nadawany jest na dwa lata.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 03 Sie 2015 16:49 

Rejestracja: 03 Lut 2011
Posty: 129
Konkretnie, to Elite Plus daje możliwość KUPIENIA za 40k mil statusu Elite dla dowolnej osoby. Więc to nie do końca takie dawanie Elite komu popadnie bez ograniczeń ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 03 Sie 2015 17:07 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Nie polecam match-a do TK wyłącznie dla sportu - bo jest to oferta przysługująca "raz w życiu" i w TK jest to dość rygorystycznie przestrzegane. Jak ktoś nie lata *A, to lepiej zostawić tą możliwość gdy będzie rzeczywiście przydatna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 705 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group