Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 572 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 23 Sie 2014 23:08 

niebieski
bartek. napisał(a):
Wszyscy wiemy, że SAS brzmi najlepiej bo jest 100% mil, ale w Lufthansie też jest 100% za klasy M, H, G, U. Sprawdzał ktoś czy nie opłaca się dopłacić do danego koszyka? Może te ceny nie będą dużo gorsze niż SAS, a siatka połączeń Lufy jest dużo bogatsza.

07_Zgłoś.Się napisał(a):
Chętnie podepnę się pod prośbę Bartka. W jaki sposób wyszukiwać tych "lepszych" połączeń u OTA w LH?

http://matrix.itasoftware.com
advanced routing codes: LH+/ f bc=m|bc=h|bc=g|bc=u
jeśli chodzi o rezerwację w konkretnej klasie, to najlepiej przez agenta.

Ostatnio edytowany przez blasto, 23 Sie 2014 23:10, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 23 Sie 2014 23:10 

niebieski
A czy ktoś sprawdzał opłacalność tego w kwestii cen może? Wiem, że mogę zadzwonić i pytać o konkretne połączenia, ale może ktoś ma z tym doświadczenie?
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 23 Sie 2014 23:11 

niebieski
bartek. napisał(a):
A czy ktoś sprawdzał opłacalność tego w kwestii cen może? Wiem, że mogę zadzwonić i pytać o konkretne połączenia, ale może ktoś ma z tym doświadczenie?

Jeden post wyżej podałem jak szukać cen w tych klasach w ITA...
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 23 Sie 2014 23:12 

niebieski
I te ceny są zgodne z rzeczywistością? Zawsze miałem średnie doświadczenie w tym temacie? Zazwyczaj okazywało się wszystko droższe w pewien sposób niż na ITA..
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 23 Sie 2014 23:17 

niebieski
bartek. napisał(a):
I te ceny są zgodne z rzeczywistością? Zawsze miałem średnie doświadczenie w tym temacie? Zazwyczaj okazywało się wszystko droższe w pewien sposób niż na ITA..

W ogromnej większości przypadków kompetentny agent powinien zarezerwować bilet w tych cenach, które pokazuje ITA (plus prowizja).
Zazwyczaj nie mam problemów ze znajdowaniem cen, które widać ITA, szczególnie w przypadku zwykłych, prostych tras.
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 25 Sie 2014 13:26 

bartek. napisał(a):

W moim przypadku trasa SKG - ARN - ATH była tańsza z SASem w economy premium - klasa rezerwacyjna A (ca. 300EUR i dająca ponad 5700 mil). Generalnie zbieranie mil z LH, OS, LO czy LX jest, jak dla mnie znacznie trudniejsze, niż z SK.
 PM off  

#27 PostWysłany: 23 Wrz 2014 09:06 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Już wkrótce trochę trudniej będzie zdobyć i utrzymać status Gold w M&B. Powodem jest łączenie się programów Aegeana i Olympic Airlines. Teraz aby zdobyć status Gold wystarczyło zdobyć 20k mil, a aby go utrzymać wystarczyło odbyć 1 lot Star Alliance. Już niedługo trzeba będzie spełnić warunki utrzymania statusu w ciągu każdego roku (nie piszą czy też wystarczy 1 lot). Aby uzyskać status Gold podobno ma być konieczne odbycie 4 lotów Aegean/Olympic + zdobycie 12k mil lub zdobycie 24k mil w ciągu roku.
Na niektórych blogach zalecają zrobić Status Match do programów innych linii SA, np. Turkish Airlines, który daje status na 2 lata.
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 23 Wrz 2014 09:38 
Awatar użytkownika

niebieski
Świetna informacja, jeżeli nie zmienią się warunki utrzymania statusu.
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 23 Wrz 2014 09:49 
Awatar użytkownika

niebieski
skrzat napisał(a):
Już wkrótce trochę trudniej będzie zdobyć i utrzymać status Gold w M&B. Powodem jest łączenie się programów Aegeana i Olympic Airlines. Teraz aby zdobyć status Gold wystarczyło zdobyć 20k mil, a aby go utrzymać wystarczyło odbyć 1 lot Star Alliance. Już niedługo trzeba będzie spełnić warunki utrzymania statusu w ciągu każdego roku (nie piszą czy też wystarczy 1 lot). Aby uzyskać status Gold podobno ma być konieczne odbycie 4 lotów Aegean/Olympic + zdobycie 12k mil lub zdobycie 24k mil w ciągu roku.
Na niektórych blogach zalecają zrobić Status Match do programów innych linii SA, np. Turkish Airlines, który daje status na 2 lata.

skąd info? Do kiedy obowiązują stare zasady zdobycia golda?
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 23 Wrz 2014 10:12 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Blackall napisał(a):
skrzat napisał(a):

skąd info? Do kiedy obowiązują stare zasady zdobycia golda?

W przyszłym miesiąc mają rozsyłać maile. Info jest np. tu: http://www.dansdeals.com/archives/52315
Podobno będą 3 poziomy statusu, zamiast dotychczasowych 2: http://forums.dansdeals.com/index.php?t ... #msg920247
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 24 Wrz 2014 20:59 

http://www.newmilesandbonus.com/en#faq

48k albo 12k na Silver + 24k + 4 loty z A3 żeby mieć Golda
 PM off  

#32 PostWysłany: 24 Wrz 2014 21:13 
Awatar użytkownika

niebieski
z tego co widze aby go utrzymać trzeba spełniać coroczne warunki, czy się myle?

Cytuj:
How do I keep my Silver or Gold Tier?
To retain your tier, you have a fixed 12-month period from the date of your upgrade or renewal of your tier in which to collect the required amount of Tier Miles and take the required number of flights.
[...]
To remain in the Gold Tier, you need to collect 12,000 Tier Miles, including 4 flights with AEGEAN and/or Olympic Air, or collect a total of 24,000 Tier Miles regardless of which airline you chose to fly with.
If you have not managed to retain your tier, you will move back to the previous tier.

Nie jestem pewien jak interpretować utrzymanie statusu..

Ostatnio edytowany przez Blackall, 24 Wrz 2014 21:15, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#33 PostWysłany: 24 Wrz 2014 21:14 
Awatar użytkownika

niebieski
Moim zdaniem jest tak:
Blue do Silver: 12k + 2 loty A3 lub 24k
Silver do Gold: 24k + 4 loty A3 lub 48k
Z Blue do Gold: 36k + 6 lotów A3 lub 72k

Koniec
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 24 Wrz 2014 21:19 

Loty: 896
Kilometry: 864 152
platynowy
Blackall napisał(a):
z tego co widze aby go utrzymać trzeba spełniać coroczne warunki, czy się myle?

Cytuj:
How do I keep my Silver or Gold Tier?
To retain your tier, you have a fixed 12-month period from the date of your upgrade or renewal of your tier in which to collect the required amount of Tier Miles and take the required number of flights.
[...]
To remain in the Gold Tier, you need to collect 12,000 Tier Miles, including 4 flights with AEGEAN and/or Olympic Air, or collect a total of 24,000 Tier Miles regardless of which airline you chose to fly with.
If you have not managed to retain your tier, you will move back to the previous tier.

Nie jestem pewien jak interpretować utrzymanie statusu..

Niestety tak, więc kiepsko to wygląda.

Teraz pytanie, czy mając już Golda, dostanie się przedłużenie tylko na przyszły rok, czy też do końca obecnej ważności karty (ja np. mam do grudnia 2016)?
Będzie pewnie trzeba poczekać na indywidualny mail, ale wygląda na to, że konieczny będzie status match. Oby tylko nie zaczęto odrzucać tych z M&B, bo ruch niewątpliwie będzie spory.

#35 PostWysłany: 24 Wrz 2014 21:30 

Nie rozumiem tylko tego - The current Basic Tier members as well as the Blue Tier members will be granted the Blue New Miles+Bonus Tier. The new Silver Tier will be granted to the Blue members that have accrued more than 8,000 Tier Miles (including at least 2 flights with Aegean or Olympic Air) or 16,000 Tier Miles in total, within the past 12 months from the new Miles+Bonus launch date (24/11/2014). Current Gold members will be automatically transferred to the Gold Tier, regardless of their past flight activity. - nie ma informacji co z osobami, które do 24/11 zdobędą status Gold. Bo się poważnie zastanawiam czy nie klepnąć lotu byle gdzie (zamiast kombinować z lotem do PL na święta), żeby mieć 20k mil na koncie.
 PM off  

#36 PostWysłany: 24 Wrz 2014 21:44 

niebieski
panlukasz napisał(a):
Nie rozumiem tylko tego - The current Basic Tier members as well as the Blue Tier members will be granted the Blue New Miles+Bonus Tier. The new Silver Tier will be granted to the Blue members that have accrued more than 8,000 Tier Miles (including at least 2 flights with Aegean or Olympic Air) or 16,000 Tier Miles in total, within the past 12 months from the new Miles+Bonus launch date (24/11/2014). Current Gold members will be automatically transferred to the Gold Tier, regardless of their past flight activity. - nie ma informacji co z osobami, które do 24/11 zdobędą status Gold. Bo się poważnie zastanawiam czy nie klepnąć lotu byle gdzie (zamiast kombinować z lotem do PL na święta), żeby mieć 20k mil na koncie.

To akurat wydaje mi się oczywiste. Do czasu odpalenia nowego programu obowiązują dotychczasowe zasady.

-- 24 Wrz 2014 20:45 --

swiezak napisał(a):
Takie pytanie do Was, czy nie lepiej się teraz na OZ albo TK przerzucić, mam na luty zabookowane dwa loty które miały mi dać golda ale w sumie w TK gold zostaje na 2 lata

Zrób golda w A3, a jak się będzie kończył zmatchuj do TK. Jeśli nic się nie zmieni, w ten sposób załatwisz sobie golda na 3 lata.

12k. + 4 loty A3 to wciąż stosunkowo niewielkie wymagania do utrzymania statusu moim zdaniem.
 Relacje PM off  

#37 PostWysłany: 24 Wrz 2014 22:33 

niebieski
swiezak napisał(a):
Ale czy teraz nie jest tak, że nie latając A3 ciężej jest wyrobić golda w A3 niż w TK?
niby z tego co piszecie na golda potrzeba 48k+24k mil (chociaż mi się wydaje, że tak jak wszędzie po prostu 48k)
Utrzymać status w TK utrzymam co roku, pytanie tylko czy nie zacząć od razu w niego inwestować.
Polskie krajówki to tam dają minimum 500mil więc 30 krajówek (a'la TS) i jakieś 2 loty do stanów i status by był.

A nie łatwiej zrobić 4 lotów A3 (à la TS) i jeden lot SK?
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 24 Wrz 2014 22:50 
Awatar użytkownika

Aegean zmienił warunki dot. M&B:
Silver: 8,000 miles within 12 months (including at least 2 Aegean or Olympic Air flights) or a total of 16,000 miles, regardless of which airline you choose to fly with

Gold: 12,000 miles within 12 months (including at least 4 Aegean or Olympic Air flights) or a total of 24,000 miles, regardless of which airline you choose to fly with

Więcej: http://www.newmilesandbonus.com/en
 Relacje PM off  

#39 PostWysłany: 24 Wrz 2014 23:54 

jocenty napisał(a):
Aegean zmienił warunki dot. M&B:
Silver: 8,000 miles within 12 months (including at least 2 Aegean or Olympic Air flights) or a total of 16,000 miles, regardless of which airline you choose to fly with

Gold: 12,000 miles within 12 months (including at least 4 Aegean or Olympic Air flights) or a total of 24,000 miles, regardless of which airline you choose to fly with

Więcej: http://www.newmilesandbonus.com/en

ale te warunki masz przy utrzymaniu statusu a nie przy zdobyciu, bo tak właściwie to nie napisałeś
 Relacje PM off  

#40 PostWysłany: 25 Wrz 2014 04:16 

srebrny
swiezak napisał(a):
Ale czy teraz nie jest tak, że nie latając A3 ciężej jest wyrobić golda w A3 niż w TK?
niby z tego co piszecie na golda potrzeba 48k+24k mil (chociaż mi się wydaje, że tak jak wszędzie po prostu 48k)
Utrzymać status w TK utrzymam co roku, pytanie tylko czy nie zacząć od razu w niego inwestować.
Polskie krajówki to tam dają minimum 500mil więc 30 krajówek (a'la TS) i jakieś 2 loty do stanów i status by był.

Z krajówkami nie jest tak wesoło - bo klasa U (a tam sa najtańsze krajówki) nie daje mil w TK.
Niemniej jak ktoś lata Lotem, to mimo wszystko TK jest korzystniejsze niż A3

[ 572 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość