Fly4free.pl

Długi weekend czerwcowy w Berlinie: bezpośrednio PLL LOT z Warszawy za 417 PLN

417 PLN
berlin brama brabdenburska
Foto: TTstudio / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Byliście już w Berlinie i myślicie, że znacie to miasto? Sprawdźcie, jak bardzo się mylicie! Wybierzcie się do niemieckiej stolicy i zobaczcie ją z nieco innej perspektywy. Odwiedźcie Pawią Wyspę (Pfaueninsel), zróbcie zakupy na Marheineke Markthalle oraz pospacerujcie po dzielnicy Treptow.

W przyszłym roku uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) wypada 3 czerwca. Skorzystajcie z długiego weekendu i wybierzcie się do Berlina. Proponowany przeze mnie termin wyjazdu to 3-5 czerwca (czwartek-sobota). Do stolicy Niemiec polecicie na pokładzie samolotu PLL LOT. Pamiętajcie, że w cenę biletów wliczony jest bagaż podręczny – przed wyjazdem warto przeczytać przygotowany przez nas poradnik, jak się spakować.

Imprezy techno, czy może kameralne kluby jazzowe? Przez weekend w Berlinie polecam poznać muzyczne oblicze miasta! Berlin w wersji innej niż zawsze? Zobaczcie zielone tereny nieopodal Tierparku, malutkie kluby i vege-bary pochowane między luksusowymi butikami w dzielnicy Charlottenburg. Musicie spróbować klasycznego ulicznego jedzenia, czyli currywursta i doner kebaba oraz odwiedzić liczne muzea w mieście. Czy Berlin to drogie miasto? Dzięki naszym poradom wydacie mniej i zobaczycie więcej!

Termin podróży: czerwiec 2021
Linie lotnicze: PLL LOT
Bagaż: podręczny

widok na berlin
Foto: canadastock / Shutterstock
para w berlinie
Foto: William Perugini / Shutterstock
berlin
Foto: canadastock / Shutterstock

Berlin w wersji lekko nieturystycznej

Zwiedzanie niezwykłych miejsc w Berlinie polecam rozpocząć od… Pawiej Wyspy (Pfaueninsel). To stosunkowo rzadko odwiedzane przez masowych turystów miejsce, urokliwie położone w dzielnicy Steglitz-Zehlendorf, które stało się małym królestwem dla majestatycznych ptaków czarujących swoim upierzeniem.

Zakupy? Żaden Problem! Marheineke Markthalle to nie jest typowe targowisko, jakich można spotkać wiele. Znajdziecie tam jedzenie przechowywane w polowych warunkach i stragany ze starymi żelazkami, orderami i mnóstwem innych rupieci. Zapewne zwieńczeniem poszukiwań będzie kolejny nieprzydatny do niczego drobiazg, który trafi na półkę.

Warto przemierzyć także niedocenianą dzielnicę Treptow, w poszukiwaniu innych nieoczywistych miejsc. Takich jak chociażby Pomnik Żołnierzy Radzieckich w Treptower Park, gdzie historia miesza się z teraźniejszością, reprezentowaną przez świeże naręcza kwiatów, złożone w pobliżu monumentów.

Chcecie dowiedzieć się więcej? Przeczytajcie artykuł: Odkrywamy dzielnice Berlina. Jeśli byłeś w tym mieście 10 razy, nadal mogą Cię zaskoczyć te miejsca >>

Przydatne informacje
  • Tutaj znajdziecie wszystkie informacje o Berlinie.

  • Na naszym forum jest mnóstwo praktycznych wskazówek od ludzi, którzy odwiedzili już niemiecką stolicę.

  • Na pokład będziecie mogli zabrać ze sobą bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 cm x 40 cm x 23 cm oraz wadze do 8 kg.

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »