Fly4free.pl

Sprytne oszczędzanie. Zwiedzaj stolicę Niemiec taniej z Berlin Welcome Card (+ inne zniżki)

Foto: Rodzina w Berlinie © visitBerlin, Foto: Thomas Kierok

Sztuka mądrego podróżowania i zwiedzania, czyli co zrobić, aby podczas pobytu w Berlinie wydać mniej i zobaczyć więcej. Sprawdzamy korzyści, jakie niesie ze sobą zakup karty turystycznej.

Każdy z nas lubi oszczędzać, zwłaszcza w trakcie podróży. Zasada „więcej za mniej” ma szczególne zastosowanie w przypadku wszelakich kart turystycznych i rabatowych. Nie inaczej jest w Berlinie: jeżeli planujecie intensywne zwiedzanie stolicy naszych zachodnich sąsiadów, połączone z przemieszczaniem się po mieście przy użyciu komunikacji publicznej, warto mądrze zaplanować wydatki.

Dlaczego? Może się okazać, że zamiast kupować osobne bilety wstępu (w pełnej cenie) do każdej atrakcji, którą chcielibyście zwiedzić – oraz wydawać pieniądze na bilety obejmujące transport publiczny – wygodniej i taniej jest zaopatrzyć się w jedną z kart turystycznych. To nie tylko oszczędność pieniędzy, ale i czasu.

Zatem: jak działa Berlin Welcome Card, która jest najpopularniejszą kartą turystyczną w stolicy Niemiec?

Foto: Berlin Welcome Card © visitBerlin, Foto: Dirk Mathesius

Wasz bilet na metro, autobus, tramwaj i kolej

Po pierwsze: kupując kartę Berlin Welcome Card, nie musicie martwić się o bilety na komunikację publiczną. Po prostu wsiadacie do wagonika metra, na pokład autobusu lub do przedziału pociągu – i jedziecie do miejsca docelowego, ponieważ karta jest waszym biletem.

Co ważne, bezpłatne podróżowanie po Berlinie obejmuje także do 3 dzieci w wieku 6-14 lat, które towarzyszą właścicielowi karty (dzieci w wieku do 6 lat, podróżują niezależnie od karty bezpłatnie). To proste rozwiązanie, które generuje oszczędności.

Zniżki na bilety wstępu do atrakcji / muzeów

Berlin Welcome Card to także wasz klucz do świata zniżek. Razem z kartą otrzymacie bezpłatny przewodnik po atrakcjach Berlina oraz listę ponad 200 miejsc, gdzie oszczędzicie nawet do 50 proc. w stosunku do regularnej ceny danej usługi lub biletu.

Wycieczki rowerowe? Zakupy? Bilety wstępu do muzeów? Wycieczki po mieście? Zniżki w restauracjach? To wszystko obejmuje opisywana karta turystyczna. Tutaj każdy może znaleźć coś dla siebie: na liście partnerów Berlin Welcome Card, udostępniających dla jej posiadaczy zniżki, jest m.in. Muzeum Madame Tussauds, Katedra Berlińska, zwiedzanie Stadionu Olimpijskiego czy wizyta w zoo Tierpark Berlin.

Dzięki karcie taniej dostaniecie się na słynną berlińską Wieżę Telewizyjną, wypożyczycie rower i wybierzecie się na rejs po Szprewie. Jedna z wersji Berlin Welcome Card umożliwia również bezpłatne zwiedzanie stałych wystaw na Wyspie Muzeów.

Komplet informacji o dostępnych zniżkach, atrakcjach i pozostałych możliwościach, które daje Berlin Welcome Card, jest dostępny TUTAJ.

Foto: BWC Guide 2020 © visitBerlin

Zwiedzajcie "na bogato"

Dla tych, którzy lubią kompleksowe rozwiązania, powstała wersja Berlin Welcome Card all inclusive. Tutaj spektrum możliwości jest jeszcze większe: oprócz wymienionych wcześniej korzyści, związanych z bezpłatnym poruszaniem się po Berlinie, w cenie karty zawarte są też… darmowe wejścia do wielu atrakcji i muzeów. Niemieckie Muzeum Techniki, Muzeum Fotografii, AquaDom i SEA LIFE Berlin, Muzeum Szpiegostwa – a nawet jednodniowa wycieczka po Berlinie autobusem typu Hop On Hop Off – to wszystko jest zawarte w cenie karty.

Podkreślamy: w odróżnieniu od wersji standardowej Berlin Welcome Card, w przypadku opcji all inclusive zamiast rabatu na bilet wstępu do wielu obiektów (wymienionych wcześniej), otrzymujemy bezpłatny wstęp!

Koszt zakupu i ważność karty

Łatwo policzyć, jak duże oszczędności można poczynić, decydując się na intensywne zwiedzanie stolicy Niemiec z kartą Berlin Welcome Card. Przyjrzyjmy się zatem cenie i dostępnym wariantom.

Berlin Welcome Card może być kupiona na okres od 48 godzin do 6 dni. Zacznijmy od najkrótszej (czas biegnie od momentu zakupu i skasowania), czyli ważnej 48 godzin – koszt karty to 23 EUR (obejmuje przejazdy w strefach AB) lub 28 EUR (przejazdy w strefach ABC).

Wersja ważna 72 godziny to wydatek 33 EUR / 38 EUR – i tutaj również czas ważności biegnie od momentu zakupu i skasowania biletu. W przypadku pozostałych kart, obejmują pełne dni kalendarzowe: karta na 4 dni to koszt 40 EUR / 45 EUR, wersja pięciodniowa to koszt 46 EUR / 49 EUR, a 6-dniowa kosztuje 49 EUR / 52 EUR.

Warto pamiętać, że mając w planach intensywne zwiedzanie atrakcji Poczdamu, najlepiej zakupić kartę w wersji umożliwiającej bezpłatne poruszanie się w obrębie stref ABC.

Istnieje również specjalna wersja Berlin Welcome Card, która jest ważna przez 72 godziny i obejmuje również bezpłatne zwiedzanie stałych wystaw na Wyspie Muzeów. Jej koszt to 51 EUR (z bezpłatnym transportem publicznym w strefach AB) oraz 55 EUR w opcji stref ABC.

* * *

A jak wyglądają ceny Berlin Welcome Card all inclusive? Wersja 48-godzinna to koszt 89 EUR, 72-godzinna kosztuje 109 EUR, karta na 4 dni to koszt 129 EUR, a opcja 5-dniowa to 149 EUR. Można również nabyć kartę bez możliwości bezpłatnego transportu publicznego.

Foto: East Side Gallery Berlin © visitBerlin, Foto: Philip Koschel

Inne karty zniżkowe

Berlin Welcome Card nie jest jedyną kartą turystyczną/zniżkową, która funkcjonuje w Berlinie. Jeżeli szukacie możliwości tańszego delektowania się sztuką, którą można odnaleźć w berlińskich muzeach, ciekawą opcją jest zakup karty Museumspass.

Jak działa Museumspass? Po zakupie karty możecie przez 72 godziny bezpłatnie zwiedzać 30 obiektów muzealnych w Berlinie, w tym m.in. Muzeum Pergamońskie (Pergamonmuseum), Muzeum Przyrodnicze (Museum für Naturkunde) czy Muzeum Techniki. Koszt tej przyjemności? Karta wyceniona jest na 29 EUR, natomiast jeżeli jesteście studentami lub uczniami, zapłacicie połowę ceny – 14,50 EUR.

* * *

Ciekawą opcją jest również Berlin CityTourCard, która zawiera w sobie sporo elementów Berlin Welcome Card (m.in. bezpłatne przejazdy komunikacją miejską), natomiast nieco inna jest lista partnerów oferujących zniżki (znajdziecie ich TUTAJ). Kartę można kupić w znanym już wam modelu, określając pożądaną ważność, od 48 godzin do 6 dni.

Ile kosztuje Berlin CityTourCard? Jej cena rozpoczyna się od 19,90 EUR (za wersję 48-godzinną, z bezpłatnymi przejazdami w strefach AB).

Foto: Bootsfahrt an der Oberbaumbrücken © visitBerlin, Foto: Dagmar Schwelle

Sztuka oszczędzania

Niezależnie od tego, na którą z wyżej wymienionych kart turystycznych się zdecydujecie – wasz budżet przeznaczony na wyjazd i pobyt w Berlinie będzie bardziej zbilansowany: po prostu oszczędzicie sobie zbędnych wydatków, optymalizując koszty biletów wstępu i przemieszczania się transportem publicznym.

I to właśnie jest mądre podróżowanie i sprytne zwiedzanie!

* * *

Zobaczcie również inne teksty i ciekawostki, które dotyczą Berlina:

Berlin na wyciągnięcie ręki: jak dostać się z Polski i za ile? Sprawdzamy!
Jak poruszać się po Berlinie. Komunikacja publiczna i porady
Muzyczne oblicze Berlina: od filharmonii do techno
Odkrywamy dzielnice Berlina. Jeśli byłeś w tym mieście 10 razy, nadal mogą Cię zaskoczyć te miejsca
Berlińskie muzea są otwarte!
Gdzie smacznie zjeść: tradycja i nowoczesność. Od street foodu do gwiazdek Michelin
Niemy świadek historii: śladami przeszłości
Berlin na weekend: plan szybkiego city breaku

Więcej informacji o atrakcjach turystycznych Berlina: www.visitberlin.de/en/

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »