Fly4free.pl

Długi listopadowy weekend w Berlinie: bezpośrednio PLL LOT z Warszawy za 365 PLN

365 PLN
iwdok na berlin
Foto: canadastock / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Berlin to jedno wielkie dzieło sztuki! W obrębie miasta znajduje się około 170 muzeów, które czekają na gości i turystów, także z Polski. Skorzystajcie z atrakcyjnych cen u naszego narodowego przewoźnika i zaplanujcie swoją podróż do niemieckiej stolicy.

Do Berlina polecicie na pokładzie samolotu PLL LOT ze stołecznego lotniska w Warszawie. Proponowany przeze mnie termin podróży przypada na długi listopadowy weekend: 10-15 listopada. Pamiętajcie, że w cenę biletów wliczony jest bagaż podręczny – przed wyjazdem warto przeczytać przygotowany przez nas poradnik, jak się spakować.

Tegoroczną wycieczkę do niemieckiej stolicy polecam przeznaczyć na odkrywanie licznych muzeów w mieście, np. Muzeum Szpiegów czy Muzeum Gier Komputerowych. Poznajcie Berlin również od strony kuchni – musicie spróbować klasycznego ulicznego jedzenia, czyli currywursta i doner kebaba. Berlin to idealne miasto na weekendową wycieczkę, dzięki naszym poradom wydacie mniej i zobaczycie więcej!

Termin podróży: listopad
Linie lotnicze: PLL LOT
Bagaż: podręczny

turystka w berlinie
Foto: franz12 / Shutterstock
grafitti w berlinie
Foto: Ewa Studio / Shutterstock
jedzenie w berlinie
Foto: KarepaStock / Shutterstock

Berlin to jedno wielkie dzieło sztuki

Wycieczkę po wystawach w Belinie musicie zacząć od popularnej Wyspy Muzeów (Museumsinsel), na której znajduje się kompleks 5 muzeów, który śmiało może aspirować do miana jednego z najważniejszych na świecie. Będziecie mogli podziwiać eksponaty światowej sławy – przykładem może być popiersie królowej Nefertiti, które liczy sobie blisko 3350 lat (jest datowane na 1345 p.n.e.). Ale to tylko mały fragment tego, co czeka na odwiedzających Muzeum Pergamońskie (Pergamonmuseum), Starą Galerię Narodową (Alte Nationalgalerie), Stare Muzeum (Altes Museum), Nowe Muzeum (Neues Museum) oraz Muzeum im. Bodego (Bodemuseum).

Lubicie sztukę? Koniecznie wybierzcie się do Galerii Malarstwa (Gemäldegalerie). Na zwiedzających czekają prace m.in. Caravaggia, Rubensa, Rembrandta, Tycjana, Rafaela Santi, Johannesa Vermeera czy Albrechta Dürera.

Ciekawą odmianą od klasycznych obiektów muzealnych jest najstarsze muzeum gier komputerowych na świecie, czyli Computerspielemuseum. To unikalna okazja, aby zobaczyć na własne oczy, jak rozwijała się rozrywka komputerowa w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat oraz dowiedzieć się nieco więcej o postępie w dziedzinie komputerów, ich zwiększonych możliwościach obliczeniowych oraz… ich miniaturyzacji.

Chcecie dowiedzieć się więcej? Przeczytajcie artykuł: Berlińskie muzea są otwarte! >>

Przydatne informacje
  • Tutaj znajdziecie wszystkie informacje o Berlinie.

  • Na naszym forum jest mnóstwo praktycznych wskazówek od ludzi, którzy odwiedzili już niemiecką stolicę.

  • Na pokład będziecie mogli zabrać ze sobą bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 cm x 40 cm x 23 cm oraz wadze do 8 kg.

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »