Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
[+] Kontakty do DYS
rodrigo(at)doyouspain.com
insurance(at)doyouspain.com
claire(at)doyouspain.net
jose(at)doyouspain.net

[ 1425 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72  Następna
Autor Wiadomość
#1401 PostWysłany: 27 Kwi 2021 00:40 
Awatar użytkownika

niebieski
Słuchajcie, o co tutaj chodzi - czy coś przeoczyłem...:
Wynajem auta na tydzień w Wiber na ich stronie to jakieś 20 euro/dzień minimum. I takie też ceny podawane są w postach tego wątku.
Wszedłem na DoYouSpain i w pierwszej chwili uznałem że ceny nie są atrakcyjne, bo wyjazd mam za 1,5 tygodnia.... ale teraz przyjrzałem się dokładniej i wskazane ceny na stronie - rzędu 30-40 euro - dotyczą całego tygodnia a nie jak sądziłem, są cenami za dzień... jak to możliwe? Czy naprawdę to pandemia tak obniżyła ceny, czy coś źle patrzę?
Do tej pory najtaniej wynająłem auto na Teneryfie - za ok 60-70 euro za tydzień i wydawało mi się, że na Majorce koszt ten będzie co najmniej 2x wyższy a już na pewno za 35 euro za tydzień to nawet mniejszego auta nie powinni w ogóle wynajmować? :shock:
 Relacje PM off  

#1402 PostWysłany: 27 Kwi 2021 01:03 

platynowy
Cytuj:
to jakieś 20 euro/dzień minimum.

Z ubezpieczeniem.
Cytuj:
30-40 euro - dotyczą całego tygodnia

Bez ubezpieczenia.

Przed pandemią wielokrotnie wynajmowałem w lądowej Hiszpanii poniżej 1 euro dziennie - bez ubezpieczenia.
rdw lubi ten post.

#1403 PostWysłany: 27 Kwi 2021 01:22 
Awatar użytkownika

niebieski
I opłacało ci się ryzykować/oszczędzić na ubezpieczeniu czy miałeś jakieś własne na wynajmowane auta?
 Relacje PM off  

#1404 PostWysłany: 27 Kwi 2021 01:26 

złoty
Tak to bywa poza sezonem. Najpierw wystawiają niskie oferty, potem przy ladzie nakłaniają do ich drogiego ubezpieczenia, by wyjść na swoje. Oferta zatem jak najbardziej możliwa. Trzeba być jednak przygotowanym na różne zachowania pracowników wydających pojazd. W Centauro w Sevilli w lipcu rezerwacja za 30 euro za tydzień miło i kulturalne. W Porto wręcz chamskie zachowanie, gdy nie chciałem ich super ofert..
 Relacje PM off  

#1405 PostWysłany: 27 Kwi 2021 01:59 
Awatar użytkownika

niebieski
Ha ha :lol: Wydawało mi się, że nikt nie bierze aut bez full insurance skoro taka opcja daje poczucie spokoju? Sporo klientów za to jednak nie dopłaca?
Zamiast wrednego wydawania auta spodziewałem się raczej problemów ze zwrotem bez dodatkowych kosztów - czy nie jest tak, że jak płacimy podstawową taryfę to potem doszukują się każdej pierdoły byle tylko obciążyć nas kosztami? W cywilizowanym świecie tak właśnie bywa, a w kontrze tj.na Kanarach często dają ten full insurance a tak czy owak nawet nie patrzą jak się auto oddaje...
 Relacje PM off  

#1406 PostWysłany: 27 Kwi 2021 05:49 
Awatar użytkownika

platynowy
@rdw To musisz jeszcze sporo doswiadczyc i zobaczyc... Tak samo jak @boots nie raz wypozyczalem samochod za 1-5 EUR za dzien lub 5-10EUR za tydzien i to bez ubezpieczenia. W 99% przypadkow obylo sie bez jakichkolwiek problemow. Trzeba po pprostu miec ubezpiecznie w KK lub zewnetrzne i jest spoko :-) Zeby bylo smieszniej wiekszosc z tych wypozyczen byla w "znienawidzonym" Goldcar. A wlasciwie tylko raz mnie przycieli w Orlando. Ale wtedy uruchamiasz insurance... :-)
 Relacje PM off
rdw lubi ten post.

#1407 PostWysłany: 27 Kwi 2021 09:58 
Awatar użytkownika

srebrny
rdw napisał(a):
Słuchajcie, o co tutaj chodzi - czy coś przeoczyłem...:
Wynajem auta na tydzień w Wiber na ich stronie to jakieś 20 euro/dzień minimum. I takie też ceny podawane są w postach tego wątku.
Wszedłem na DoYouSpain i w pierwszej chwili uznałem że ceny nie są atrakcyjne, bo wyjazd mam za 1,5 tygodnia.... ale teraz przyjrzałem się dokładniej i wskazane ceny na stronie - rzędu 30-40 euro - dotyczą całego tygodnia a nie jak sądziłem, są cenami za dzień... jak to możliwe? Czy naprawdę to pandemia tak obniżyła ceny, czy coś źle patrzę?
Do tej pory najtaniej wynająłem auto na Teneryfie - za ok 60-70 euro za tydzień i wydawało mi się, że na Majorce koszt ten będzie co najmniej 2x wyższy a już na pewno za 35 euro za tydzień to nawet mniejszego auta nie powinni w ogóle wynajmować? :shock:

wszystkim tym, którzy wątpią w oferty typu 'samochód na tydzień za 15€' polecam ten post, napisany przez godnego zaufania usera:
wypozyczalnia-samochodow-malaga,1435,41216?start=640#p1381946 (podtytuł: wypożyczenie SUVa w Maladze na 6 tyg. za 110€)

oczywiście własne ubezpieczenie wkładu własnego lepiej mieć
 Relacje PM off
rdw lubi ten post.

#1408 PostWysłany: 30 Kwi 2021 00:14 
Awatar użytkownika

niebieski
Czy ktokolwiek ma doświadczenie z ofertą Key'n Go? Polega to na odbiorze kluczy z automatu, bez kolejki w biurze itp. Oferta typu 110 euro za tydzień z zero excess. Jest to marka marketingowa prawdopodobnie Goldcar lub InterRent.
Drugie pytanie, wspomniano tu o własnym ubezpieczeniu udziału w szkodach - gdzie takie coś załatwić i ile może kosztować? Wiadomo, spokojniej mieć full opcję, ale jeśli miałoby się sporo kasy zaoszczędzić biorąc auto z excessem + własne ubezpieczenie tegoż, to może warto rozważyć?
 Relacje PM off  

#1409 PostWysłany: 11 Maj 2021 08:11 

Dzien dobry,

Planuje wyjazd na Majorkę na początku lipca. Sporo przeczytałem o tanim wynajmie aut na Majorce więc może ktoś z Was wie dlaczego średnia cena za wynajem auta mini na 9 dni wynosi 2500-3000 pln na rental cars?

Macie może jakieś alternatywy gdzie warto poszukać auta?

Z góry dziękuję za informację.
 Relacje PM off  

#1410 PostWysłany: 11 Maj 2021 08:47 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 281
Kilometry: 494 013
Tani wynajem aut na Majorce jest po sezonie wakacyjnym. Lipiec i sierpień to zwykle czas sianokosów czyli wysokich cen. Niemniej ta którą podajesz jest chyba za wysoka nawet na lipiec (o ile nie zawiera pełnego ubezpieczenia). Sprawdź strony typu doyouspain czy economycarrentals.

#1411 PostWysłany: 11 Maj 2021 08:58 

Ostrzeżenia: 1
To dla porównania ja 3-4 tygodnie zrobiłem rezerwację w Drivalia, na początek czerwca. Cena 205 euro (7 dni), full ubezpieczenie, automat. Teraz to samo auto kosztuje 700 euro.
 Relacje PM off  

#1412 PostWysłany: 11 Maj 2021 09:03 

Na DoYouSpain Toyota aigo jest za 493 euro z ich ubezpieczeniem w wypożyczalni click rent.. I tak sporo dlatego zastanawiałem się czy jest jakaś konkretna przyczyna takiego wzrostu cen.
 Relacje PM off  

#1413 PostWysłany: 11 Maj 2021 09:30 

złoty
Za takie pieniądze to brałbym bezpośrednio w wypożyczalni z ich full ubezpieczeniem. NIe będzie depozytów i innych problemów.

https://rentacarvanrell.com/en/coches-r ... jorca.html
 Relacje PM off  

#1414 PostWysłany: 11 Maj 2021 10:51 

greg1291 napisał(a):
Za takie pieniądze to brałbym bezpośrednio w wypożyczalni z ich full ubezpieczeniem. NIe będzie depozytów i innych problemów.

https://rentacarvanrell.com/en/coches-r ... jorca.html

Dzięki! Już wygląda to troche ciekawiej ale nie zmienia faktu ze 480 euro za Pande to i tak dużo.

Jak myślicie- czy jest jakaś szansa że ceny pójdą w dół?
 Relacje PM off  

#1415 PostWysłany: 11 Maj 2021 11:28 

srebrny
Niestety ceny wynajmu samochodów na Majorce drastycznie poszły w górę. Jeszcze w marcu sprawdzałem polecany tu Hiper i na tydzień w lipcu auto z pełnym ubezpieczeniem (Ford Fiesta lub podobny) kosztowało 150-160 EUR. Nie rezerwowałem wcześniej z uwagi na częste anulacje i zmiany lotów, a później jakoś o tym zapomniałem.
Teraz zainspirowany wskrzeszeniem tego wątku, patrzę, że najtaniej auto podobnej klasy z pełnym ubezpieczeniem wychodzi w RecordGo, ok. 400 EUR.
Cóż, będzie nauczka na przyszłość, żeby jednak rezerwować wcześniej, zwłaszcza na miesiące wakacyjne. ;)
 Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.

#1416 PostWysłany: 11 Maj 2021 12:12 

złoty
Ponieważ sam dziś robiłem research na pierwszy tydzień czerwca, to jedyne ciekawe ceny znalazłem na travelocity.
Ceny dla posiadających własne ubezpieczenie w KK. Można dokupić dodatkowe za cca 11U$D/dzień.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#1417 PostWysłany: 11 Maj 2021 12:32 

Loty: 83
Kilometry: 140 669
W niedzielę wróciłem z Majorki, wypożyczaliśmy samochód na 4 dni z wypożyczalni FC Rent a Car Mallorca (za pośrednictwem hotelu), zapłaciliśmy 100 EUR za Fiata Pandę z pełnym ubezpieczeniem, samo wypożyczenie bezproblemowe - 5 minut, zwrot poprzez oddanie kluczyków w recepcji hotelu. Wypożyczalnia ma 2 biura: w Magaluf i Palmanova, ale można zapytać czy podstawiliby samochód na lotnisko. Na lipiec widzę, że mają ceny od 30 EUR za dzień:
https://www.fcrentacarmallorca.com/rentacar-en.php
 Relacje PM off
sranda lubi ten post.

#1418 PostWysłany: 11 Maj 2021 20:39 
Awatar użytkownika

srebrny
sranda napisał(a):
Teraz zainspirowany wskrzeszeniem tego wątku, patrzę, że najtaniej auto podobnej klasy z pełnym ubezpieczeniem wychodzi w RecordGo, ok. 400 EUR.

strzelę, że te ceny mocno spadną. Ale to tylko strzał, czy celny - okaże się, coVid dziwne rzeczy z cenami robi. W tamtym roku latem na którejś z włoskich wysp wypożyczenie najtańszego samochodu w lipcu i sierpniu, szukając z niedużym wyprzedzeniem, kosztowało 700€ i więcej.

do poszukiwania najtańszych opcji wypożyczenia polecam skyScanner, czasem znajduje dużo taniej niż doyouspain z którego wcześniej korzystałem
 Relacje PM off  

#1419 PostWysłany: 11 Maj 2021 21:12 

Siemka :)

Za 1,5 tyg lecę na Majorkę. Rozglądam się za wypożyczalnią i jestem trochę przerażony cenami. Potrzebuje auta na 6 dni a ceny za Pandę rozpoczynają się od 400 euro :/

Wcześniej byłem 2 razy na Majorce i korzystałem z rentacarvanrell.com i ceny były zdecydowanie przystępniejsze (za 6 dni około 170 euro z ubezpieczeniem). Czy ktoś tutaj orientuje się, czy gdzieś w okolicy Platja de Muro znajdę tańszą opcję niż te 400 euro)? Interesuje mnie pełne ubezpieczenie i brak kaucji. Szukam i szukam, ale ogólnie nie mogę nic sensownego znaleźć :/

Znacie coś godnego uwagi?

Pozdro
 Relacje PM off  

#1420 PostWysłany: 11 Maj 2021 21:40 

złoty
@helmans Odpowiedź jest dwa posty wyżej. Panda za +/- 160EUR
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

[ 1425 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości