Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
[+] Kontakty do DYS
rodrigo(at)doyouspain.com
insurance(at)doyouspain.com
claire(at)doyouspain.net
jose(at)doyouspain.net


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1630 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 82  Następna
Autor Wiadomość
#1461 PostWysłany: 20 Paź 2021 16:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11324
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Na razie poczekać, co ci odpiszą. Bez tego, to będzie jedynie gdybanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#1462 PostWysłany: 16 Lis 2021 11:48 

Rejestracja: 20 Paź 2021
Posty: 3
Cześć,

Odpisali - w końcu.

Please, be informed that, according to your rental agreement, the vehicle should have been returned on the 16/10 at 07:00h. Nevertheless, the vehicle was returned at 11:37h on the 18/10.
As a result, as you can see in the points 1.3. and 4.4. of our website conditions, you have been charged 120 euros for breach of contract, 40-euros penalty for late return and €137,75 for the two extra days.
Please also note that, an amount of 80,80 euros was charged for the car recovery expenses and parking fee.


Krótko mówiąć - 378 € kary za to, że zostawiłem samochód na miejscu postojowym innej wypożyczalni, około 50m w linii prostej od ich drop offu.
Dwukrotnie poinformowałem ich pracowników o lokalizacji samochodu (na żywo i tego samego wieczoru jeszcze przez telefon - bo dzwonili zapytać).

Mam zamiar iść z tym do https://konsument.gov.pl/skarga-do-eck/
Czy widzicie jeszcze jakąś możliwość posunięcia tej sprawy do przodu?

Nie odpuszczę im tego - z mojej strony była dokonana należyta staranność, żeby uniknąć tego problemu.

dzięki z góry
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1463 PostWysłany: 16 Lis 2021 12:01 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 150
niebieski
Możesz jeszcze tu podesłać - https://omic.palma.cat/portal/PALMA/omi ... dMenu=1219 natomiast wygląda na to, że oplata za złe miejsce parkingowe to 80 euro, pozostała kwota to zwrot w terminie późniejszym. Pisałeś, że oddałeś w umówionym terminie, najlepiej jakbyś miał jakieś maile potwierdzające, od biedy skan biletów powrotnych możesz załączyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1464 PostWysłany: 16 Lis 2021 12:34 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11324
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Albo do hiszpańskiego urzędu https://cec.consumo.gob.es/CEC/web/home/index.htm
Generalnie wypożyczalnia chce najwyraźniej "ogolić" klienta - szukali samochodu ponad 2 dni, skoro nawet do ciebie dzwonili? Czy zrobiłeś może jakieś zdjęcie (albo film) samochodu na parkingu? Ja tak robię, gdy nie ma nikogo z obsługi. Szukaj jakiegoś solidnego punktu zaczepienia, bo inaczej trudno będzie zbić ich argumenty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1465 PostWysłany: 16 Lis 2021 13:34 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
Cytuj:
Jedyną komplikacją było to, że oddałem go na drugim piętrze parkingu, a powinienem na pierwszym. Po prostu nie mogłem znaleźć wjazdu po ciemku.

Skoro nie wjechałeś na drugie piętro, to musiałeś przejechać przez pierwsze - zatem jakiego wjazdu nie mogłeś znaleźć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1466 PostWysłany: 16 Lis 2021 21:41 

Rejestracja: 20 Paź 2021
Posty: 3
dziękuję za podpowiedzi dotyczące innych organów, które mogą pomóc.

Cytuj:
najlepiej jakbyś miał jakieś maile potwierdzające, od biedy skan biletów powrotnych możesz załączyć


tak też zrobię przy następnej odpowiedzi. niestety bilety nie wykluczają późniejszego oddania - samochodem mógł jeździć ktoś inny.
jedyne co mam, to zdjęcie z 07:10 tego dnia, na którym nie widać samochodu, tylko numer miejsca postojowego.
zdjęcie ma metadane, które da się zobaczyć w szczegółach na telefonie: https://imgur.com/a/kXDNSLT

bilety parkingowe również zostały w samochodzie, razem z paragonami za paliwo ze stacji obok lotniska. tak było w instrukcji...
cała akcja szukania wjazdu zajęła prawie godzinę, przez co niemal uciekł nam samolot.

Cytuj:
Skoro nie wjechałeś na drugie piętro, to musiałeś przejechać przez pierwsze - zatem jakiego wjazdu nie mogłeś znaleźć?


Ano właśnie nie. Wjazd na 1sze piętro był zablokowany przez takie biało-czerwone bariery. Można było wjechać tylko na 0,2,3,4,5 piętra. mam na myśli ten wjazd: https://www.google.com/maps/@39.5459036 ... 2?hl=pl-PL

Prawdopodobnie wjeżdża się tam od drugiej strony - https://www.google.com/maps/@39.5464572 ... 6?hl=pl-PL - widać taką rampę z boku budynku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1467 PostWysłany: 16 Lis 2021 22:22 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
Ja nie widzę żadnych podstaw do uznania Twoich roszczeń. Brak Ci jakichkolwiek dowodów, mogących poprzeć twoją wersję, natomiast wypożyczalnia pobrała opłaty zgodnie z warunkami najmu.
Nie wyobrażam sobie, jak przez godzinę można szukać wjazdu na 1 poziom i go nie znaleźć...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1468 PostWysłany: 17 Lis 2021 08:52 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 150
niebieski
Mało istotne jest czy wyobrażasz sobie sytuacje szukania wjazdu, fakty są takie, że kolega po ciemku, może w stresie nie znalazł i nie ma o czym deliberować.

Jednocześnie mylisz się, iż wypożyczalnia pobrała opłaty zgodnie z taryfikatorem, byłoby tak gdyby policzyła tylko te 80€ za zaparkowanie w złym miejscu, oni natomiast dodali do tego opłatę za dwa dni ekstra, jeżeli prawdą jest, że użytkownik oddał w terminie to jest to opłata bezpodstawna i zwykłe oszustwo. Kwestia zaparkowania na złym poziomie to już kwestia dobrej woli wypożyczalni, tutaj jej nie ma i ciężko będzie coś ugrać, ale warto próbować.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#1469 PostWysłany: 17 Lis 2021 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Wjeżdżałem tu :

https://goo.gl/maps/PnovWjK9L3nWuNm19

Na prawo - wyjazd pod górkę - na 1 piętro
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez michzak, 17 Lis 2021 15:49, edytowano w sumie 1 raz
Zmiana linku na krótszy
Góra
 Profil Relacje PM off
cekace lubi ten post.
cekace uważa post za pomocny.
 
      
#1470 PostWysłany: 17 Lis 2021 12:30 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
@Undertone
Cytuj:
fakty są takie, że kolega po ciemku, może w stresie nie znalazł i nie ma o czym deliberować.

Faktycznie, nie ma. Zapłacił za błąd i to zamyka sprawę.
Cytuj:
jeżeli prawdą jest, że użytkownik oddał w terminie to jest to opłata bezpodstawna

Ale przecież nie oddał w terminie. Postawienie auta w miejscu do tego nie wyznaczonym (na innym piętrze) nie jest prawidowym zwrotem auta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1471 PostWysłany: 17 Lis 2021 12:57 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 212
Kilometry: 376 518
srebrny
Ale przecież wypożyczalnia o tym wiedziała, zostali poinformowani.
Więc jeszcze opłata 80 euro jest zrozumiała, ale pozostałe naliczone opłaty są zwykłym oszustwem i nie dziwię się, że @whizzu nie chce odpuścić.
Ty sobie nie wyobrażasz szukania, ale tak się zdarza, ja raz też miałem w tym roku sytuację w Alicante na lotnisku, że przejeżdżałem przez parking w którym teoretycznie powinienem oddać samochód, ale sam dojazd był zastawiony barierkami i prowadziła na niego inna droga dojazdowa, można się w tym momencie nieźle zakręcić, szczególnie przy tych hiszpańskich molochach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1472 PostWysłany: 17 Lis 2021 13:52 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
Cytuj:
Ale przecież wypożyczalnia o tym wiedziała, zostali poinformowani.

To twierdzenie nie jest poparte żadnymi dowodami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1473 PostWysłany: 18 Lis 2021 09:56 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 150
niebieski
boots napisał(a):
@Undertone
Cytuj:
jeżeli prawdą jest, że użytkownik oddał w terminie to jest to opłata bezpodstawna

Ale przecież nie oddał w terminie. Postawienie auta w miejscu do tego nie wyznaczonym (na innym piętrze) nie jest prawidowym zwrotem auta.

Przyjmując tę logikę auta nie oddał do dzisiaj.

Cytuj:
To twierdzenie nie jest poparte żadnymi dowodami.

Pracownik został poinformowany. Jedyne co, to użytkownik ma nauczkę by na przyszłość takie sprawy zawsze załatwiać tak, by został po tym ślad.

Co wciąż nie zmienia faktu, że to zwykłe naciągactwo, dziwne, że trzeba to tłumaczyć i znajdą się ludzie którzy uznaliby zasadne jakby gościa obciążyli pełną wartością auta + rekompensatą, bo zwrócił na złym piętrze :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#1474 PostWysłany: 18 Lis 2021 13:15 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
Ty masz swoją wersję, oni swoją. Oni mają dowody, Ty ich nie masz.
Szukasz obiektywnej porady, czy zapisujesz do TWA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1475 PostWysłany: 18 Lis 2021 13:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11324
Loty: 480
Kilometry: 755 414
@boots w żadnym z twoich powyższych wpisów nie ma porady w tej sprawie. Wiemy, że kolega nie dopełnił wszystkich warunków umowy, ale staramy się naszymi radami pomóc na ile możemy. Czy coś z tego da się ugrać - nie wiem. Ale na pewno lepiej złożyć reklamację/zażalenie do odpowiednich instytucji niż od razu się poddać, gdy człowiek widzi, że go naciągnęli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1476 PostWysłany: 27 Gru 2021 19:43 

Rejestracja: 03 Maj 2018
Posty: 35
Ktoś już korzystał z formentora ?
Ciekaw jestem jak jest u nich z dostępnością samochodów w maju. Chciałem zrobić rezerwację na maj przez ich stronę lecz zostaje tylko opcja e-mail lecz nie uśmiecha mi się wysyłać im poprzez e-mail numeru karty i daty ważności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1477 PostWysłany: 14 Sty 2022 10:54 

Rejestracja: 30 Gru 2021
Posty: 4
Loty: 24
Kilometry: 50 360
Długi wątek a że wszystko ostatnio się szybko zmienia więc zapytam na gorąco. Szukam auta na 10 dni w maju. Wraz z fotelikiem dla 4-letniego dziecka, pełnym ubezpieczeniem i dobrze byłoby jak będzie nawigacja.
Nie interesują mnie depozyty, karta kredytowa, itd. Gdzie najlepiej i jaka cena będzie sensowna? Dużo słyszałem dobrych opinii o EAGLE, tam mają 40 EUR za dobę i wszystko to co wpisałem wcześniej. Warto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1478 PostWysłany: 14 Mar 2022 16:49 

Rejestracja: 05 Mar 2019
Posty: 4
Czy ktoś się oreintuje ile trwa zwrot kaucji za paliwo 100 euro w Record? We wtorek zwróciłem auto, otrzymałem rachunek na maila pdfem z potwierdzeniem zwrotu kaucji za paliwo, a pieniedzy wciaż brak mija już tydzień
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1479 PostWysłany: 14 Mar 2022 18:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
U mnie trwało to 24h
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1480 PostWysłany: 14 Mar 2022 18:45 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
@A_R
Oczywiście okazałeś rachunek za zatankowanie w odpowiedniej stacji paliwowej i masz to potwierdzone?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1630 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 82  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group