Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 305 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Wrz 2014 08:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Cześć,
Czy ktoś z Was orientuje się czy jest możliwość wyboru specjalnego (wegetariańskiego/diabetycznego) posiłku w liniach KLM/Kenya Airways? Przeszedłem odprawe online i nie widziałem takiej opcji.
Pozdrawiam
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.


Ostatnio edytowany przez krasnal, 31 Lip 2016 16:26, edytowano w sumie 1 raz
temat ogólny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 22 Wrz 2014 08:34 

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 91
Loty: 150
Kilometry: 348 214
ja zamawiałam posiłek wegetariański właśnie podczas odprawy online. Pytali się czy chcę posiełk wegetariańki / wegański / wegetariański dla hindusów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Wrz 2014 08:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
W którym miejscu na stronie KLM/AirFrance?
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Wrz 2014 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
przemos74 napisał(a):
W którym miejscu na stronie KLM/AirFrance?


O ile pamiętam, po kupieniu biletu. Pózniej można wybrać miejsce w samolocie i posiłek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Wrz 2014 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Kupowałem przez Expedię. W zarządzaniu rezerwacją i podczas odprawy online nigdzie nie widzę wyboru posiłku. Miejsca rzeczywiscie można wybrać bez problemu.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Wrz 2014 11:37 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 4
ostatnio lecialem waw-ams-jfk jfk-cdg-waw i byla mozliwosc wyboru posilkow po zalogowaniu na AF jak i KLM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Paź 2014 09:11 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 149
Ja zamówiłam wegetariańskie też, raz hinduskie a raz jakieś inne i niestety nie smakowało mi żadne. Bez przypraw, bełt wyszedł po prostu. W ogóle jedzenie w KLM nam nie smakowało i odbyliśmy nim 4 loty i mieliśmy z mężem inne posiłki. Ble. Quatar zdecydowanie był pyszniejszy! :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Maj 2015 01:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 141
Loty: 69
Kilometry: 121 425
Moje trzy grosze, bo latam na trasie AMS-WAW co mniej więcej 6 tyg:
oprócz oczywistych różnic (w LOTcie bagaż za darmo, choć teraz z nową taryfą to i to już nie, w KLMie z kolei darmowy posiłek, na tej trasie to zazwyczaj kanapka + ciastko + napoje: soki, woda, napoje gazowane, piwo, wino; warto wyrobić kartę Flying Blue choćby po to, że posiadacze mają 50% zniżkę na bagaż nadawany) jest jeszcze jedna kwestia: godziny lotów (to jak już komuś pasuje, ale te LOTowskie przynajmniej dla mnie są gorsze :/) i terminale - LOT niestety dostaje zazwyczaj coś na szarym końcu wszystkiego i nie wiem, może to moje wrażenie, ale cały proces od wylądowania do odebrania bagażu w przypadku LOTu zajmuje około 45 min, podczas kiedy w przypadku KLMu - niemal połowę tego.
Za to obsługa fajniejsza w LOTcie, ale tu to już jestem totalnie nieobiektywna, bo z założenia wolę nasze panie stewardessy :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Gru 2016 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
cześć,

w związku z uruchomieniem od maja 2017 połączenia AMS-GDN, zacząłem szperać nieco w poszukiwaniu jakiś fajnych połączeń i zastanawiam się, dlaczego zdecydowana większość tego, co znajduję jest w przesiadką w WAW, a dopiero potem w AMS? Czy to kwestia niewprowadzenia jeszcze wszystkich możliwych kombinacji połączeń z GDN z przesiadką w AMS, czy po prostu godziny lotów z GDN są tak do bani, że nijak nie pasują do lotów międzykontynentalnych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Gru 2016 15:22 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
@‌tropikey‌ zawsze tak jest, oglaszaja polaczenie a potem zaczna naginac polaczenia/zmiany by jak najkrotsze przesiadki byly. Kwestia kilku tygodni ;)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 21 Gru 2016 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Tak, już faktycznie troszkę się pojawiło takich połączeń. Choć i tak chyba jednak w 2017 r. nie skorzystam. Doszedłem do wniosku, że muszę plany na ten rok powiązać mocniej z OW, tak by wykorzystać zdobyty z trudem silver w BAEC (vide: https://www.fly4free.pl/forum/wykorzystania-statusu-silver-w-baec-prosba-o-wsparcie,1573,105075)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 07 Sty 2017 12:25 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 191
xladystarrrdustx napisał(a):
Moje trzy grosze, bo latam na trasie AMS-WAW co mniej więcej 6 tyg:
oprócz oczywistych różnic (w LOTcie bagaż za darmo, choć teraz z nową taryfą to i to już nie, w KLMie z kolei darmowy posiłek, na tej trasie to zazwyczaj kanapka + ciastko + napoje: soki, woda, napoje gazowane, piwo, wino; warto wyrobić kartę Flying Blue choćby po to, że posiadacze mają 50% zniżkę na bagaż nadawany) jest jeszcze jedna kwestia: godziny lotów (to jak już komuś pasuje, ale te LOTowskie przynajmniej dla mnie są gorsze :/) i terminale - LOT niestety dostaje zazwyczaj coś na szarym końcu wszystkiego i nie wiem, może to moje wrażenie, ale cały proces od wylądowania do odebrania bagażu w przypadku LOTu zajmuje około 45 min, podczas kiedy w przypadku KLMu - niemal połowę tego.
Za to obsługa fajniejsza w LOTcie, ale tu to już jestem totalnie nieobiektywna, bo z założenia wolę nasze panie stewardessy :D


Czy dobrze rozumiem, że bagaż rejestrowany w KLM jest dodatkowo płatny? Próbuję dokonać rezerwacji, ale nie widzę opcji.

Jak to wygląda w KLM i AF na powrocie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Sty 2017 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
Wszystko zalezy od taryfy, są z bagazami i bez, wiec wtedy dodatkowo platny jezeli potrzeba.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Sty 2017 15:10 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 191
Bagaż rejestrowany w ekonomicznej jest dodatkowo płatny podczas podróży po Europie. Międzykontynentalny jest w cenie na całej trasie jeśli dalej lecimy z huba. Po prostu podczas rezerwacji system jest trochę mylący, bo nie ma nigdzie zaznaczone, że bagaż rejestrowany jest w cenie, za to później oferuje "dodatkowy" bagaż.

Inne pytanie.

Żona ma dwa nazwiska i jest info, że na bilecie nie będzie nazwiska z myślnikiem Piersze-Drugie tylko ciągiem Pierwszedrugie. Rozumiem, że to nie jest błąd i nie trzeba się tym martwić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Sty 2017 15:25 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Nie będzie. I nie trzeba się martwić.
Góra
 Profil Relacje PM off
gzkulik lubi ten post.
gzkulik uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 02 Mar 2017 00:01 

Rejestracja: 26 Sty 2017
Posty: 6
Hej.Mam pytanie odnośnie ponizszego lotu,a dokładniej opłat lotniskowych za obsługę pasażera na lotnisku,która powtarza się trzy razy.Orientuje sie ktoś dlaczeego opłata jest naliczona 3 razy?

https://www.klm.com/travel/pl_pl/apps/e ... OfAdults=1

-- 02 Mar 2017 00:06 --

Koło wyświetlonej ceny trzeba kliknąć"specyfikacja ceny"

-- 02 Mar 2017 00:23 --

Mam jeszcze pytanie odnosnie klasy ekonomicznej.Czy na odcinku Amsterdam Bangkok zalecacie dopłacic i wziąć lepsze miejsca?Na codzień latam Wizzairem i Ryanem.Boeing 777-300 jest wielkim samolotem i nie wiem jak wyglada sprawa z miejscem przy tak długim locie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 02 Mar 2017 00:29 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
1 raz w WAW, 1 w AMS i raz w BKK, wydaje sie oczywiste :P
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 02 Mar 2017 00:48 

Rejestracja: 26 Sty 2017
Posty: 6
A widzisz nie pomyślałem w ten sposób.Latałem z przesiadkami ale nie na tak dalekim dystansie.Napiszesz cos więcej o miejscu w samolocie?W kazdym razie dzięki za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 24 Mar 2018 09:48 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
KLM to moja ulubiona linia lotnicza mimo,ze leciałem fizycznie nie w codeshare tylko kilka razy.
WAW-AMS-WAW na trasie latają Embraery 195 lub wysłużone B737. Fotele są wygodne, jest posiłek wrap lub kanapka z szynką/serem wszystko ekologiczne z gwarancja pochodzenia i takie tam. Do picia serwują piwo/wino i standardowe napoje. Przesiadka w AMS jest bardzo wygodna w dodatku liczne palarnie/kawiarnie/puby umilają czas, choć przy dłuzszych przesiadkach wole wyskoczyc na frytki na Damrak.
AMS-YYZ wygodny 777-200, swietne jedzenie jak na eco, stewki nadgryzione zębem czasu ale profesjonalne i uśmiechnięte co ciekawe we wszystkich mozliwych kolorach. Minus to "śniadanie" i to ze serwuja tylko orzeszki miedzy posiłkami ( nie mam alergi ale..zeby chociaz byly bez soli) z alko nie ma problemow, wypilem 7 czy 8 buteleczek wina i shota jageropodobnego. System rozrywki poprawny, ja najbardziej lubie sobie odpalic jakies familijne kino, lib jakas komedie ktora juz widzialem by leciala w tle, wybór sredni, za to muzycznie jest bardzo ciekawie.
YYZ -Ams
Mam nieodparte wrazenie, ze samoloty wylatujace do hubow zawsze maja gorsze posilki, tak bylo i w tym przypadku ale ja nie jestem wybredny, szczegolnie kupujac bilet za grosze. Dostaliśmy butelke Famous grouse kubeczek lodu 3 puste i 2 coca cole. Milo, nie trzeba bylo wstawac, crew mialo spokoj ;)
To co mi sie najbardziej podoba to powtarzalność przeciętności w KLM. Mam wrazenie, ze ta linia nie zawodzi pod tym zgledem, ze zawsze jest tak samo srednio. Chociaz serwis na trasie BRU-AMS lotem balistycznym troche ponad 20 minut robi wrażenie.Nigdy wybitnie ale tez nigdy źle. Minus jest tylko z Flying blue, jak odwolaja rejs ktory lecial jako codeshare, zmieniajac na kolejny(godzine czy dwie pozniej) bez codeshare to nici z mili
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Shaq lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 24 Mar 2018 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Zgadzam się, ostatnio leciałem z AMS do Miami A330 i wszystko w najlepszym porządku. Jedzenie, napoje (w tym alko no limit), obsługa rewelacja. Dużo lepiej IMO niż powrót Air France, mimo, że wracaliśmy A380.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 305 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group