Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 315 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 11 Kwi 2018 17:48 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
Czy mial ktos taka sytuacje, przy CHECK IN online, dochodze do wyboru miejsca jednak mapka z wyborem miejsc nie otwiera sie i pojawia sie tylko napis Unfortunately it is not possible to check in online because a document check is needed. Please check in at the desk at the airport (003.009.112).

Document wymagany chyba przy locie do SEULU nie potrzebne wizy ;D No chyba, ze chodzi o lot powrotny bo mam go z Chin. Czy ktos cos w tej sprawie sie orientuje ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 11 Kwi 2018 18:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Trzeba dodać dane paszportu w Manage my booking
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 12 Kwi 2018 00:48 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
Przeszlo mi przez AF :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 26 Lip 2018 13:44 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 280
niebieski
Tak sobie przeglądam system rezerwacyjny KLMu i widzę, że od 29.10.2018 roku rotacje AMS-KRK (KL1995) oraz KRK-AMS (KL1996) będ wykonywane przez KLM samolotem Boeing 737-700. Do tej pory wszystkie trzy rotacje dziennie są obsługiwane przez KLM Cityhopper na E190.
Dzięki temu każda z tych dwóch rotacji zwiększy oferowanie o 32% :)

Załączniki:
KLM.png
KLM.png [ 90.19 KiB | Obejrzany 4945 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 26 Lip 2018 15:14 

Rejestracja: 30 Wrz 2015
Posty: 72
Loty: 78
Kilometry: 139 106
Witam.

Mam pytanie odnośnie rezerwacji. Planuje podróż dla 3 osób ale potrzebuje tylko jeden bagaż rejestrowany w najniższej taryfie. Niestety rezerwując mogę wybrać takową opcję dla wszystkich pasażerów. Oczywiście mogę bilety zarezerwować osobno ale pytanie czy wtedy miejsca w samolocie będą tak przydzielone, że usiądziemy razem? Ten jeden bilet byłby wtedy w taryfie standard a dwa pozostałe w taryfie light.

Dajcie znać jak to wygląda w KLM bo pierwszy raz z nimi będę leciał.

Dzięki z góry za info.

Pozdro, bs13
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 09 Wrz 2018 09:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 134
Kilometry: 166 628
niebieski
Mam pytanie jak wygląda sprawa KLM z lotami za ocean? Konkretnie GDN-AMS-YYC. Cenowo nieporównywalnie biją na głowę Lufthansę/Air Canada. Biorąc pod uwagę że tym razem polecę we 2, to robi się spora suma. Pytani brzmi czy na locie do Kanady, który tak czy siak jest obsługiwany Dreamliner, będzie widać jakąś różnice oprócz kolorystyki samolotu/załogi?
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 09 Wrz 2018 10:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Że będą mówić po holendersku a nie po niemiecku. Czyli różnica żadna.

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 03 Paź 2018 05:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Kupiłem lot do Bangkoku dla 2 osób na jednej rezerwacji, WAW-AMS-BKK + BKK+AMS+WAW.
Bardzo byłoby korzystne dla mnie na locie powrotnym opuścić KLM w Amsterdamie i nie dolatywać do Warszawy (druga osoba będzie lecieć dalej).
Sprawdzam co jakiś czas statystyki - lot odbywa się wzorowo więc rozważam ryzyko wysiadki właśnie w AMS i kupienie z wyprzedzeniem tego samego wieczoru lotu do LHR, co mnie bardzo urządzi.
Pytanie co do bagażu - czy na lotnisku w BKK jeśli po prostu poproszę o nadanie bagażu do AMS to bez żadnych zbędnych gadek w takich przypadkach każda taka linia zgodzi się na to bez mrugnięcia okiem? Lub mrugnie tylko raz tj. spyta po co a ja powiem, że chcę coś w AMS przepakować i nie będzie z tym problemu?
Czy jest jakieś ryzyko o którym nie mam pojęcia - że np. linia może odmówić/zażądać dopłaty ("a bo normalnie AMS-WAW oddzielnie to my bierzemy kasę za bagaż rejestrowany" itp.) albo nie zgodzić się bo jakiś lokalny Taj będzie mnie obsługiwał i powie "ja nie pracuję w KLM, a pan ma bilet z bagażem do WAW i tak muszę nadać"?
Być może to głupie pytanie ale po prostu nigdy nie kombinowałem z wcześniejszym odbiorem bagażu.
Dodam, że obie osoby na rezerwacji siłą rzeczy będą odprawione na cały lot ale chyba dla tej drugiej osoby nie będą robić problemu, że gdzieś na AMS zniknąłem...(oraz że jedna rezerwacja nie wyklucza techniki, że jeden bagaż nadadzą bezpośrednio do WAW a drugi do AMS)?
Samolot z BKK ląduje w AMS przed 19, a koło 21 miałbym lot do LHR. W przeciwnym razie musiałbym tego wieczoru lecieć do WAW na północ, nocować i płacić 2x drożej bo to po świętach przed Sylwestrem więc ceny i loty WAW-LHR są na tzw. fullu :lol: .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 03 Paź 2018 08:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Zawsze możesz poprosić o nadanie bagażu do wcześniejszego miejsca, jakby ktoś pytał to dobrze mieć przygotowana historię skąd taka prośba. Dodatkowych kosztów na pewno nie ma, choć nie zawsze obsługa z chęcią się zgadza.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 03 Paź 2018 08:40 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Mogą być problemy, zwłaszcza jeśli przesiadka jest "ciasna" (2h). Polecam zapoznanie się z tematu: opuszczanie-odcinka-lotu-biletu-laczonego,15,30524 (Przykład odmowy: viewtopic.php?p=1083990#p1083990, https://www.headforpoints.com/2015/07/2 ... u-tickets/)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 08 Paź 2018 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1182
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
Hej,

Chciałbym dodać bagaż do mojej rezerwacji na KLM, ale na stronie jakby wyszarzone jest opcja My Trip i Manage Booking i nie potrafię wejść na rezerwacje czy to przez komputer czy przez telefon. U Was tez jest taki problem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 09 Paź 2018 00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@ledakar
A próbowałeś na stronie Delty?
Poza tym jeśli na jednej rezerwacji masz loty nie tylko KLM/Air France (a z tego co widzę masz też Deltę) to bagaż rejestrowany będziesz mógł wykupić dopiero na lotnisku, nie da się dodać do rezerwacji.
Infolinia KLM nie podaje jaka to kwota (co dla mnie jest bardzo dziwne - pytałem na infolinii oraz na ich czacie na whatsuppie) ale wychodzi 50 euro w jedną stronę za 1 szt. płatne podobno na samym lotnisku (może przy odprawie internetowej też jest taka opcja, ja w rezultacie zmieniłem kilka miesięcy temu swoją rezerwację na AF już z bagażem).
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 09 Paź 2018 00:28 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Zawsze mozesz pojsc do gate i powiedziec ze nie lecisz :p
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 09 Paź 2018 01:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
monroe napisał(a):
@ledakar
A próbowałeś na stronie Delty?
Poza tym jeśli na jednej rezerwacji masz loty nie tylko KLM/Air France (a z tego co widzę masz też Deltę) to bagaż rejestrowany będziesz mógł wykupić dopiero na lotnisku, nie da się dodać do rezerwacji.
Infolinia KLM nie podaje jaka to kwota (co dla mnie jest bardzo dziwne - pytałem na infolinii oraz na ich czacie na whatsuppie) ale wychodzi 50 euro w jedną stronę za 1 szt. płatne podobno na samym lotnisku (może przy odprawie internetowej też jest taka opcja, ja w rezultacie zmieniłem kilka miesięcy temu swoją rezerwację na AF już z bagażem).


Jesli chodzi o Delte:
Kod:
BAGGAGE FEE DETAILS & RULES

Within 24 hours of your departure, you can check in and notify Delta of the number of bags you will check on delta.com or on the Fly Delta app. If you’ve already checked in, drop your bags at Baggage Drop. You may also check in and pay for bags at the airport.


Tu sa oplaty w Delta:
Załącznik:
Delta_baggae.JPG
Delta_baggae.JPG [ 37.09 KiB | Obejrzany 4403 razy ]
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 09 Paź 2018 07:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1182
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
Bilet jest wystawiony na stocku KLM, wszystkie loty są na kodzie KLM. Normalnie dało się zalogować na Manage Booking przez stronę jeszcze miesiąc temu i on-line da się dodać bagaż, nie wiem dlaczego zniknęła opcja zarządzania swoją rezerwacją na stronie i takie było moje pytanie. Logowałem się na rezerwację przez stronę Delty, ale nie potrafiłem dodać bagażu. Możliwe jest to tylko przez KLM.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 09 Paź 2018 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@ledakar zadzwon na infolinie. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 09 Paź 2018 17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Możesz napisać do nich na FB. KLM ms bardzo sprawny i miły customer service przez FB
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 10 Paź 2018 03:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
KLM to porzadna firma, jeszcze w latach 90-tych byly to jedne z moich ulubionych linii. :D
W tym roku lecialem do Afryki.
Załącznik:
Kigali.JPG
Kigali.JPG [ 83.67 KiB | Obejrzany 4288 razy ]

Obfite i smaczne jedzonko na trasie KGL-AMS przez EBB.
Załącznik:
KLM_1.JPG
KLM_1.JPG [ 142.13 KiB | Obejrzany 4288 razy ]
Załącznik:
KLM_2.JPG
KLM_2.JPG [ 77.8 KiB | Obejrzany 4288 razy ]
Załącznik:
KLM_3.JPG
KLM_3.JPG [ 120.35 KiB | Obejrzany 4288 razy ]


Problemem byla tylko elektronika pokladowa, nie pierwszy raz, jak sie dotkne to albo sie zamraza i nic nie funkcjonuje albo totalny reset. :D
Musialem sie przyzwyczaic, ze np. w EK rzadko u mnie dziala, tylko u sasiadow, a najlepiej w Icelandair, jak obraz byl odwrocony do gory nogami i dziwne ze tylko u mnie. :D
W KLM akurat 2 x reset, pozniej juz nic nie dotykalem i bylo OK, pewnie to tylko przypadki.. :)

Załączniki:
KLM_elektronika_pokladowa.JPG
KLM_elektronika_pokladowa.JPG [ 122.33 KiB | Obejrzany 4288 razy ]
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 24 Paź 2018 05:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Mam pytanie o wyżywienie w klasie ekonomicznej. Latam long-haulami raczej rzadko i jako młody człowiek zawsze nastawiałem się aby nie przespać jakiegoś wliczonego w cenę posiłku, jednakże czeka mnie lot, pierwszy w ogóle raz KLM długodystansowy, na trasie AMS-BKK 17:20-10:00 i tym razem stawiam nie na to by zjeść i wypić tyle ile tylko podadzą a żeby wypocząć i wyspać się.
Czego się spodziewać jeśli chodzi o posiłki/pory wydawania - będzie tylko kolacja czy jak?
Lecąc kiedyś podobną porą Austrianem dostawaliśmy 2 posiłki, jeden to chyba było "śniadanie"...
Chcę się przygotować mentalnie i pomyśleć o której zmusić się do spania jako że po wylądowaniu w BKK chciałbym cały dzień zwiedzać a wiadomo, że jetlag może mnie wykończyć.
Ciekawe też o której mogą na takim locie przygaszać światło i przestać wydawać jedzenie oraz po ilu godzinach "budzą"?
Czy w KLM będą w ekonomicznej czekały na wejściu kocyki i poduszki na każdym siedzeniu?
A na marginesie pytanie z innej beczki nie tylko o KLM. Przy układach rzędów foteli 3+4+3 i jechaniu w 4 osoby polecalibyście zająć w dwóch rzędach po 2 miejsca w "3" czyli mieć dostęp do 2 okien (tak chce moja rodzina) czy zmusić ich do mojej opcji pt. zająć 4 miejsca w jednym, środkowym rzędzie, ciesząc się dostępem do korytarza z 2 stron bez skrępowania i olać dostęp do okien bo choć nie mogę żyć bez miejsca przy oknie to IMO w 12-godzinnym locie to czy 10 minut spędzę na oglądaniu startu i lądowania to chyba nie jest warte utrudnienia sobie dostępu do wstania z miejsca? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 24 Paź 2018 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@rdw
Kod:
Klasa Economy − loty międzykontynentalne
Na wszystkich lotach międzykontynentalnych KLM powitamy Państwa na pokładzie wybranym przez Państwa napojem. Przed każdym posiłkiem otrzymają Państwo przyjemny, ciepły ręcznik, aby się odświeżyć i aperitif oraz orzeszki. Następnie podamy Państwu przystawkę, wybrany przez Państwa jeden z dwóch gorących posiłków Tasty Blue oraz deser. Wraz z posiłkiem otrzymają Państwo także świeżą bułeczkę z masłem i serem. Po obiedzie zaproponujemy dodatkowo kawę, herbatę lub likier.

Napoje
Podajemy gorące i zimne napoje (alkoholowe lub bezalkoholowe), obejmują one kawę i herbatę, napoje bezalkoholowe, soki owocowe, piwo i specjalnie wyselekcjonowane i nagradzane wino, podawane z Państwa posiłkiem. Podczas całego lotu, co godzinę proponujemy Państwu jakiś napój.

Mozesz sobie sprawdzic, co beda serwowac. ;)
Kod:
Chcieliby Państwo wiedzieć, co znajdzie się w menu podczas lotu (i dowiedzieć się wszystkiego na temat swojej załogi i samolotu)? Od 31 dni przed wylotem rejsu KLM mogą Państwo zapoznać się z przewodnikiem Flight Guide przez Moja Podróż.


Mozesz rowniez zamowic menu à la carte, taki maly business feeling w eco, a za usmiech dostalem dodatkowo butelke szampana, b. lubie takie niespodzianki. :D
Kod:
Na większości międzykontynentalnych rejsów KLM wylatujących z Amsterdamu oferujemy jeszcze większy wybór gorących dań, jeśli przed wylotem zamówią Państwo posiłek à la carte na KLM.com.
Załącznik:
KLM a la carte.JPG
KLM a la carte.JPG [ 92.09 KiB | Obejrzany 4115 razy ]


rdw napisał(a):
A na marginesie pytanie z innej beczki nie tylko o KLM. Przy układach rzędów foteli 3+4+3 i jechaniu w 4 osoby polecalibyście zająć w dwóch rzędach po 2 miejsca w "3" czyli mieć dostęp do 2 okien (tak chce moja rodzina) czy zmusić ich do mojej opcji pt. zająć 4 miejsca w jednym, środkowym rzędzie, ciesząc się dostępem do korytarza z 2 stron bez skrępowania i olać dostęp do okien bo choć nie mogę żyć bez miejsca przy oknie to IMO w 12-godzinnym locie to czy 10 minut spędzę na oglądaniu startu i lądowania to chyba nie jest warte utrudnienia sobie dostępu do wstania z miejsca? ;)

Najlepiej to zrob jak chce Twoja rodzina, bedziesz mial peace. :D
Jest jeszcze inna opcja z 1 oknem i mozna sie zmieniac, 3 + 1 w jednym rzedzie, jedna osoba jest tylko rozdzielona przejsciem, ale wtedy wszyscy macie luz np. wstac do toalety.

Udanej wyprawy!
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
rdw uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 315 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group