Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 31 Maj 2019 23:51 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Czy możecie mi pomóc?
Jeżeli lecąc w Ekonomicznej na long-haulu wykupię miejsce w Economy Comfort, to czy dostanę większą liczbę mil do SkyMiles w Delcie?
Dzięki!
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#82 PostWysłany: 01 Cze 2019 00:10 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
@LLAP: nie
Góra
 Profil Relacje PM off
LLAP uważa post za pomocny.
 
      
#83 PostWysłany: 19 Cze 2019 11:31 

Rejestracja: 19 Cze 2019
Posty: 1
Wiem, że były podobne pytania, ale liczę na odpowiedzi, bo to dla mnie ważne :) Jakie macie doświadczenia z automatycznym wyborem miejsc przy wspólnej rezerwacji dla 2 osób?
Czy KLM sadza obok siebie czy jednak stara się rozsadzić, żeby wymuszać płatny wybór miejsc?
W moim przypadku chodzi o lot do San Francisco, czyli w dużym samolocie.

Dziękuję za odpowiedzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 19 Cze 2019 11:36 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Raczej przydziela obok siebie, ale na długich trasach nie ma problemu zmienić miejsca
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 29 Cze 2019 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
czy w KLM, podobnie jak np w AerLingus czy (kiedyś?) w RyanAir, można nadać bagaż podręczny do luku przy stanowisku check-in (nawet jeśli jest to odpłatnie)? byłoby mi to dość na rękę, chcę zabrać płyny ze sobą. Lot na jednym bilecie, DUB -> AMS -> HAMburg
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 29 Cze 2019 20:44 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
@rw30: KL często przed lotem wysyła nawet informację, że ze względu na obłożony rejs zachęcają do darmowego nadawania bagażu podręcznego przy stanowiskach , więc nie powinno to stanowić w większości przypadków problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#87 PostWysłany: 29 Cze 2019 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ok napisałem też do nich na FB, zobaczymy co powiedzą
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 29 Cze 2019 23:15 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
dsf napisał(a):
Wiem, że były podobne pytania, ale liczę na odpowiedzi, bo to dla mnie ważne :) Jakie macie doświadczenia z automatycznym wyborem miejsc przy wspólnej rezerwacji dla 2 osób?
Czy KLM sadza obok siebie czy jednak stara się rozsadzić, żeby wymuszać płatny wybór miejsc?
W moim przypadku chodzi o lot do San Francisco, czyli w dużym samolocie.

Dziękuję za odpowiedzi!


Z doswiadczenia wiem, ze na trasie VIE-LAX z przesiadka w AMS (4 osoby na jednej rezerwacji) to na krotszej trasie VIE-AMS 3 osoby obok siebie i jedna (JA :D) rzucona rzad do przodu, natomiast na trasie dlugiej AMS-LAX 4 miejsca po srodku obok siebie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 03 Lip 2019 16:49 

Rejestracja: 22 Sie 2015
Posty: 115
Loty: 48
Kilometry: 70 122
Witajcie, strona KLMu muli mi od kilku dni, lot niebawem, a ja wciąz nie wiem kilku rzeczy (mam na koncie wiele lotów, ale zawsze Ryan / Wizz) - mam nadzieje, że mi pomożecie :) (wiem, że wszystkie te informacje są na pewno na stronie KLM - tyle że ona mi nie działa...)

1. czy odprawę muszę zrobić sama online czy mogę na lotnisku (bezpłatnie)?
2. czy w klasie ekonomicznej są jakieś wliczone posiłki? (lot EDI - WRO z przesiadką w AMS) Jesli tak, czy mogę je gdzieś wybrać (wege, nie wege etc)?

Z góry dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 03 Lip 2019 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
magda1enka napisał(a):
1. czy odprawę muszę zrobić sama online czy mogę na lotnisku (bezpłatnie)?


I tak i tak, jak będziesz chciała (warto najpierw online a później ewentualnie na lotnisku jeśli masz bagaż rejestrowany).

magda1enka napisał(a):
2. czy w klasie ekonomicznej są jakieś wliczone posiłki? (lot EDI - WRO z przesiadką w AMS) Jesli tak, czy mogę je gdzieś wybrać (wege, nie wege etc)?


Na tak krótkich trasach tylko dosyć symboliczny poczęstunek. Nie ma możliwości wyboru.

Pobierz aplikację KLM na telefon i na niej zobaczysz wszystkie szczegóły swojej podróży. Jeśli nie działa Ci na kompie strona KLM to możesz tez rezerwację zobaczyć na stronie Air France - logujesz się tak samo jak na KLM.
Góra
 Profil Relacje PM off
magda1enka uważa post za pomocny.
 
      
#91 PostWysłany: 03 Lip 2019 18:25 

Rejestracja: 22 Sie 2015
Posty: 115
Loty: 48
Kilometry: 70 122
Dzięki :) Apka działa :)
Rozumiem, że jesli nie zrobię odprawy online, to ta lotniskowa i tak będzie bezpłatna, tak?
I jeszcze ostatnie pytanie: rozważam dodanie bagażu nadawanego. W apce wygląda to tak, jakbym na każdy odcinek kupowała go osobno. Czy faktycznie tak jest, że musze kupić dwa (EDI - AMS i AMS - WRO) i zapłacić dwa razy? Czy lotnisko EDI od razu skieruje bagaż do WRO (taką mam nadzieję), czy będę musiała go odebrać w AMS i nadać od nowa (to chyba absurd)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 03 Lip 2019 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
magda1enka napisał(a):
Rozumiem, że jesli nie zrobię odprawy online, to ta lotniskowa i tak będzie bezpłatna, tak?


Tak.

magda1enka napisał(a):
I jeszcze ostatnie pytanie: rozważam dodanie bagażu nadawanego. W apce wygląda to tak, jakbym na każdy odcinek kupowała go osobno. Czy faktycznie tak jest, że musze kupić dwa (EDI - AMS i AMS - WRO) i zapłacić dwa razy?


Nie dokupowałem bagażu przez aplikację KLM jednak kupuje się na cały odcinek w jedną stronę - do 23 kg masz za 25 euro na lotach po Europie. Jeśli nie jesteś jeszcze członkinią ich programu lojalnościowego Flying Blue i do odprawy masz więcej niż 24h to zarejestruj się przed zakupem bagażu, dodaj w rezerwacji swój nr Flying Blue a wtedy cena za bagaż powinna być niższa o kilka euro.

magda1enka napisał(a):
Czy lotnisko EDI od razu skieruje bagaż do WRO (taką mam nadzieję), czy będę musiała go odebrać w AMS i nadać od nowa (to chyba absurd)?


Tak, skierują od razu do Wrocławia.
Góra
 Profil Relacje PM off
magda1enka uważa post za pomocny.
 
      
#93 PostWysłany: 03 Lip 2019 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
marek2011 napisał(a):
@rw30: KL często przed lotem wysyła nawet informację, że ze względu na obłożony rejs zachęcają do darmowego nadawania bagażu podręcznego przy stanowiskach , więc nie powinno to stanowić w większości przypadków problemu.



z dzisiejszego maila od KLM przypominającego o odprawie:

Check in your hand baggage
Your flight to Amsterdam is busy and cabin storage space is limited. You can also check in your hand baggage free of charge in the departure hall. Have a nice flight!


nie wiem czy takie cos jest tylko dlatego ze moj lot jest Embraerem 190 czy pasazerowie wszystkich lotow otrzymujo takie maile
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 04 Lip 2019 08:55 

Rejestracja: 22 Sie 2015
Posty: 115
Loty: 48
Kilometry: 70 122
Dzięki za wszystkie wskazówki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 04 Lip 2019 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
no i pięknie , nadałem sobie bagaż przy checkinie dokładnie tak jak chciałem po czym KLM go zgubił / spóźnił na przesiadce w AMS . good job klm !
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 15 Lip 2019 13:44 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 73
Ostatnio leciałem na trasie WAW-AMS, AMS-BKK i potem podróż powrotna.

Przed podróżą do Bangkoku dostałem informację, że rozrywka pokładowa może być niedostępna ze względu na problemy techniczne. Mieli dać voucher do sklepu internetowego jako rekompensatę, ale udało im się naprawić przed lotem :).

Z powrotem natomiast przy odprawie przydzieliło mi 54 rząd i chciałem zamienić miejsca na troche wcześniejszy rząd, ale na aplikacji wyświetlała się cały czas informacja, że nie można tego zrobić bo wybór miejsc jest możliwy dopiero po otwarciu check-in. Z kolei na stronie wyświetlało się, że powinienem przebukować mój drugi lot bo pierwszy będzie opóźniony i nie zdążę na ten drugi. Ostaetcznie lot wcale nie był opóźniony, a miejsca próbowałem zmienić poprzez kontakt z obsługą za pomocą WhatsApp, ale nie było już miejsc z przodu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 15 Lip 2019 23:39 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
@Zordon95 A kiedy leciales i jak wyladalo oblozenie na AMS-BKK :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 16 Lip 2019 08:54 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 73
toudik86 napisał(a):
@Zordon95 A kiedy leciales i jak wyladalo oblozenie na AMS-BKK :)


24 czerwca chyba do BKK i obłożenie było bardzo duże, powiedziałbym, że 90-95% samolotu było pełne w ekonomicznej. Ciężko było znaleźć jakiekolwiek niezajęte miejsca ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 09 Wrz 2019 11:46 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
trocha napisał(a):
Dzięki, to jeszcze dodatkowe pytanie. Odprawa jest dostępna 30h przed lotem. Mam lot WAW-AMS-XXX. Czy 30h przed odlotem z WAW odprawie się i będę mógł wybrać miejsca na całą podróż, czy wybór miejsc z AMS będzie dostępny później?

Odkopię swoje pytanie, bo... nie zauważyłem że XXX jest istotne - w tym przypadku chodzi o USA - na stronie KLM jest informacja, że odprawa na loty do USA jest dostępna 24h przed odlotem - więc to samo pytanie - 24h przed wylotem z WAW, czy 24 już przed odcinkiem do USA, czyli przed wylotem z AMS? Akurat robi mi to o tyle różnicę, że 24h przed wylotem z AMS będę miał mocno ograniczony dostęp do internetu, a chciałem mieć jeszcze możliwość manipulacji miejscami. Jak się nie da, to być może wykupię miejsca teraz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 09 Wrz 2019 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Powinno wejść 24h na oba odcinki nawet do USA
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: grawex oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group