Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Gru 2016 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
cześć,

w roku 2017 chciałbym choć w minimalnym stopniu wykorzystać zdobyty jesienią status silver w BAEC. Chodzi mi głównie o przywilej w postaci dodatkowych 50% aviosów. Po przeczytanie strony BAEC poświęconej gromadzeniu aviosów, wniosek jest taki, że najlepiej jest nabyć bilet pod numerem BA albo IB (choć chyba sam lot może być wykonywany przez innego przewoźnika), bo obie linie mają taki sam sposób przyznawania mil. Na przykład, za lot w najtańszej taryfie w C w obu przypadkach aviosy = 150% przebytych mil + 50% bonus za status. Drugi w kolejności jest JL - tutaj za taki sam lot aviosy = 125% przebytych mil + 50% bonusu za status. Jest jeszcze AA, ale loty do/przez USA w moim wypadku nie wchodzą w grę. Wszelkie pozostałe linie nie dają bonusu za status w BAEC, więc nie biorę ich pod uwagę.

Najchętniej wziąłbym coś na koniec października lub początek września w C na lot międzykontynentalny. No i tu mam dylemat, bo C w BA jest - jak wynika z recenzji - bardzo przeciętne (wszyscy narzekają na fotele) w porównaniu do CX, czy JL. Co do IB nie mam jeszcze zdania, ale podejrzewam, że też jest bez rewelacji. Natomiast C w JL, po przeczytaniu opinii o tym produkcie, jest jednym z moich marzeń. Tylko, te ceny...

Może wiecie z własnych doświadczeń/obserwacji, czy JL miewa w ogóle jakieś ciekawe promocje z Europy? A może widzieliście coś fajnego ostatnio?

Jeśli na JL nie mam co liczyć, to pozostaje BA - do końca stycznia mają promocję, również na loty w C. Coś tam by się znalazło (już troszkę szperałem) i pewnie, jak by się trafił A380 lub B787 nie byłoby aż tak źle...

Będę wdzięczny za uwagi/sugestie/podpowiedzi, zwłaszcza od osób latających BA (może moje obawy wobec C w tej linii nie są uzasadnione?) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 21 Gru 2016 16:09 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Moim skromnym zdaniem te C w BA nie jest az takie beznadziejne jak mawiaja, wg mnie najwieksze wady to:
- brak prywatnosci - jak lecisz z kims to OK ale jak sam to zawsze przez czesc lotu w czyjas facjate trzeba sie patrzec, jak siedzisz od okna to przez czyjes nogi trzeba przeskakiwac zeby wyjsc - jak dla mnie to takie dosc slabe, a jak siedzisz od korytarza to nad toba podaja jedzenie osobie przy oknie - co jak dla mnie jest tez slabe. Ale sa siedzenia gdzie sie da tego uniknac - osobiscie tez bardzo lubie "kameralnosc" upper deck w 747;
- jedzenie, w porownaniu z innymi liniami, jest w sumie srednie (nawet AA w C ma moim zdaniem lepsze, a myslalem, ze cos takiego to w zyciu mi przez gardlo nie przejdzie.
- co do obslugi - bywa roznie, ja nie mam jakichs wiekszych wymagan w sumie takze zazwyczaj jestem zadowolony :).
- samo siedzenie - jak dla mnie, duza zaleta tych przy oknie jest mnostwo miejsca na jakies drobiazgi itd i (nie jestem speclalnie wysoki ani niski) dosc sobrze sie spi.
- brak baru gdzie se mozna posiedziec chwile.
- sluchawki te co daja sa w sumie beznadzieje
- amenity kit jest tez beznadziejny (jak komus na tym zalezy oczywiscie)

Jasne ze to nie linie zatokowe, ale tez nie jest tak tragicznie.

Jezeli chodzi o model samolotu, to jakiesc dramatycznej roznicy miedzy A380 a staszymi nie zauwazylem - no A380 mialo gigantyczna lazienke, ale moze mi sie trafilo tak.

Co do JL to osobiscie nic nigdy od nich nie widzialem w dobrej cenie.

Co do gromadzenia aviosow to BA dosc czesto ma jakies promo typu 2x Avios dla itd, wtedy, zwlaszcza z bonusem za tier naprawde przyzwoite aviosowe "zarobki", wiec warto obserwowac.

-- 21 Gru 2016 16:17 --

edit. poza tym, jezeli twoim celem jest odnowienie BAEC Silver to bym olal bonus i skoncentrowal sie na lataniu Qatarem - 4 segmenty czyli np rtn to Tokyo czy gdzies tam z przesiadka w Doha dadza ci prawie odnowienie statusu. Bedziesz musial dolozyc jakies pare lotow short houl ale to juz na pewno trudne nie jest.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 21 Gru 2016 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Wielkie dzięki za pomocną wypowiedź:-)

Co do odnowienia Silver, to powiem szczerze, że wcale nie jestem pewien, czy tego chcę. Póki co zbytnio z niego nie korzystam. Chyba pomyślę jednak o jakimś innym programie, być może Klm (z racji wejścia do GDN). Tak więc, na razie plan, to zdobycie jak największej liczby aviosów za rozsądne pieniądze ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Gru 2016 16:31 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Oczywiscie masz swiadomosc, ze nie bez powodu program KLM ma ksywe "Flying Poo" ;).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Gru 2016 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Nie, o tym nie słyszałem :lol:
Dzięki za ostrzeżenie. Mam nadzieję, że śladem KL pójdzie BA lub IB, a to przemawiałoby za pozostawieniem w BAEC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Gru 2016 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Moim zdaniem BA nie wypada wcale tak najgorzej. Leciałem w tym roku właśnie A380 w C i było przyjemnie. Jedzenie takie 3/5, serwis 4/5, a siedzenia 3+/5. Rzecz jasna to nie Etihad czy Qatar, więc oczekiwania muszą być inne. Najlepiej nie nastawiać się na żaden "szał" i będzie miłe zaskoczenie ;)

Sam tez mam Silvera i chętnie bym go przedłużył kilka razy już się przydał. Chociaż absolutnie nic na siłę. Jak znajdzie się jakiś EF to będzie ku temu okazja. Normalne promocje w C/Y+ są dla mnie trochę jednak za drogie i póki co je odpuszczam :)

Cytuj:
poza tym, jezeli twoim celem jest odnowienie BAEC Silver to bym olal bonus i skoncentrowal sie na lataniu Qatarem - 4 segmenty czyli np rtn to Tokyo czy gdzies tam z przesiadka w Doha dadza ci prawie odnowienie statusu. Bedziesz musial dolozyc jakies pare lotow short houl ale to juz na pewno trudne nie jest.


Możesz rozwinąć myśl? Czemu akurat QR?
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Gru 2016 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
dzięki za kolejny kamyczek. Zaczyna się to nawet jakoś toczyć, bo właśnie znalazłem dziś coś chyba ciekawego, właśnie w A380. Jak rozeznam to do końca, dam znać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Gru 2016 18:05 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
@‌przemos74‌ - QR dlatego, ze za lot WAW czy wiele innych europejskich miast - Doha w wiekszosci dostaniesz 140 TP, plus Doha - Costam (np JNB, czy jakies inne dalsze kierunki) kolejne 140. To raz, a dwa, ze QR dosc regularnie wrzuca ciekawe oferty w C za troche ponad 1000 EUR mozna czesto cos wyrwac ex. EU.

Przy BA ciezko o taki TP run chyba, ze lecisz gdzies bardzo daleko no USA z BA plus przesiadka na AA do SA, albo lot na wschodnie wybrzeze USA i dalej z AA na zachod. No ale @‌tropikey‌ wspomnial, ze nie chce USA, stad pomysl na QR.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
przemos74 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 22 Gru 2016 15:15 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
Również od jesieni mam Silver w BA i chciałbym go przedłużyć. Oczywiście na biletach w Y jest mega ciężko bo TP wpada mało, poczekam więc na jakieś EF którymi BA ostatnio sypał i część z nich nie była kasowana.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Gru 2016 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Właśnie skorzystałem przed chwilą w wymierny sposób z silvera - latem lecimy w trójkę z MAD do TFN na bilecie IB (choć lot wykonuje I2, czyli Iberia Express), kupiłem na ten lot bilety w najtańszej taryfie i udało się za stronie IB zarezerwować w obie strony miejsca dla całej trójki przy wyjściu awaryjnym. Wg cennika IB koszt takich miejsc to od 10 - 25 EUR (nie wiem, ile dokładnie byłoby to w tym wypadku), więc co najmniej 60 EUR zostaje w kieszeni :-)
Szkoda tylko, że bagaż jest bezpłatny tylko dla mnie, a za dziewczyny muszę zapłacić, w każdym razie tak to wygląda na stronie. Spróbuję jeszcze porozmawiać z infolinią, może tam coś zdziałam.

A co do pomysłu, który mi przyszedł do głowy, to podrzucam temat: AMD-Kanada (różne lotniska), w cenie ok. 5.500 w obie strony. Jest tu nawet YVR, więc moim zdaniem to bardzo ciekawa opcja. Można to zrobić też np. tak: AMS-YVR (A380) i powrót YYC-AMS (B787). Kombinuję w tym kierunku, bo wtedy można wynająć auto i przejechać sobie z Kolumbii Brytyjskiej do Alberty przez Góry Skaliste i wrócić z Calgary.

-- 24 Gru 2016 08:57 --

Jak to zwykle bywa, za długie zastanawianie się nie popłaca - cena za lot AMS-YVR/YYC już nieaktualna :-(
Inna sprawa, że mógł to być jakiś błąd u pośrednika, bo w tej cenie przelot było oferowany tylko u jednego - flighttix.
Tak więc, szukam dalej...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 03 Sty 2017 11:44 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
@‌tropikey‌ - teraz wlasnie masz okazje do nastukania aviosow: http://www.britishairways.com/en-gb/exe ... G_ALWAYSON
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 03 Sty 2017 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
super oferta :-)
Szkoda tylko, że jest dość krótki okres, w którym trzeba się zmieścić, a loty na ferie zimowe już dawno zaklepane. Ale szansa jest. Między 27.01, gdy wrócimy z ferii, a 31.03 jest sporo czasu (a na dodatek przypadają wtedy również moje urodziny :D ), więc może coś wykombinuję. Byle coś krótkiego...
A gdyby ktoś miał na oku jakiś ciekawy strzał milowy (oprócz lotów do USA), chętnie się z nim zapoznam ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Sty 2017 12:09 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
zerzniete z innej stron - przyklad TXL - HKG via LHR: (869 + 8969 + 8969 + 869) + a bonus of (579 + 5979 + 5979 + 579) + (579 + 5979 + 5979 + 579) = 45,908 a to jest przy blue, dolicz sobie bonus za tier to juz naprawde robi sie ciekawie :).

Powinienem tez byl dodac ze trzeba sie w tej promocji zarejestrowac.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 03 Sty 2017 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
świetnie, dzięki.
Zarejestrowałem się już (z tego co czytam na FT nie jest to wcale takie oczywiste - o dziwo mają z tym problemy goście z UK) i zaczynam się rozglądać. Twój przykład jest bardzo fajny :-)
Widziałeś gdzieś jakąś dyskusję na temat tras dających w tej promocji maksymalne zyski?
Może udałoby mi się upiec 2 pieczenie na jednym ogniu - z jednej strony nastukałbym aviosów, a z drugiej zrobiłbym min. 4 loty BA "eligible" do statusu + min. 600 TP, żeby przedłużyć silver na kolejny rok. A w zasadzie, to wystarczą mi tylko 2 loty BA, bo na lipiec mamy już loty IB MAD-TFN i TFN-MAD.

EDIT: i jeszcze jedno - obecny status nie ma tu chyba znaczenia, bo - o ile dobrze rozumiem T&C - potrójne aviosy będą nabite tylko w oparciu o mile zasadnicze (bazowe). Jak się zatem domyślam, bonus za status będzie, ale tylko jednorazowy, w odniesieniu do bazowej liczby mil, a nie w odniesieniu do wszystkich potrójnych aviosów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group