Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1549 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 78  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Maj 2011 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Z prostymi pytaniami lub pytaniami, na które odpowiedzi na forum były podawane już wiele razy zapraszam tutaj.
Wszystkie takie pytania zakładane jako osobne wątki będą przenoszone albo do kosza albo tutaj.
Przed zadaniem pytania polecam najpierw użyć wyszukiwarki.
search.php
a dla początkujących i chcących się nieco dokształcić polecam poradniki z serii "biblia pasażera":
http://www.fly4free.pl/kategoria/poradn ... o-latania/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 01 Kwi 2012 19:01 

Rejestracja: 22 Mar 2012
Posty: 40
Zakładając, że mam bagaż podręczny i rejestrowany - ile przed godziną odlotu powinienem się pojawić na lotnisku?
Czy takie same zasady obowiązują na zagranicznych lotniskach (na przykład na Majorce)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Kwi 2012 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
Taki, żebyś zdążył na boarding, który zaczyna się kilkanaście minut przed odlotem. Nie ma reguły, wszystko zależy od specyfiki lotniska, pory dnia czy lokalizacji lotniska... Latając Ryanem po Europie zazwyczaj stawiam się na lotnisku na godzinę przed odlotem. Jeśli wylatuję z Europy z bagażem nadawanym, staram się zostawić sobie jeszcze dodatkowych kilkanaście-kilkadziesiąt minut w rezerwie. Wracając do domu z Ameryki Południowej zdarzało mi się w tej rezerwie zostawiać nawet kilka godzin...
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Maj 2013 13:23 

Rejestracja: 04 Maj 2013
Posty: 2
Czy poza oplata za bagaz w ryanair, na lotnisku doliczane sa jakies dodatkowe oplaty ? Chodzi mi o polaczenie warszawa-londyn
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ryanair
#5 PostWysłany: 04 Maj 2013 13:30 

jak niczego nie dokupisz podczas rezerwacji biletu i podczas odprawy online to cena zakupu będzie ceną całkowitą

http://www.fly4free.pl/rezerwacja-bilet ... -po-kroku/

http://www.fly4free.pl/odprawa-online-w ... -po-kroku/
Góra
 PM off
pastor uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 04 Maj 2013 14:43 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Witamy na forum,
zobacz też -na wszelki wypadek-
viewtopic.php?f=181&t=20219&p=170617&hilit=op%C5%82aty+na+lotnisku+dop%C5%82a%2A#p170617
viewtopic.php?f=15&t=27228&hilit=http%3A%2F%2Ffly4free.pl%2Fforum%2Fkontrole+bagazu+podrecznego%2C15%2C20070
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Maj 2013 15:34 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
Nie zapomnij wydrukować karty pokładowej, bo inaczej słono Cię to będzie kosztować ! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Maj 2013 15:39 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 555
niebieski
miszti napisał(a):
Nie zapomnij wydrukować karty pokładowej, bo inaczej słono Cię to będzie kosztować ! :)

i też miej ze sobą bagaż podręczny w odpowiednim wymiarze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Maj 2013 17:17 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 9
Witam,
mam pytanie odnoście rezygnacji z lotu. Miałam w planach z dwoma innymi osobami lecieć do Londynu z Ryanair'em. Niestety nie jestem w stanie, ale pozostałe osoby dalej chcą lecieć. Ja dokonywałam rezerwacji biletów i tu moje pytanie czy nie będą miały one jakiś problemów na lotnisku przez to, że ja nie lecę?
I to samo pytanie dotyczy podróży z lotniska do Londynu z easybusem. Pamiętam, że podczas rezerwacji zaznaczałam czy osoba rezerwująca jest również pasażerem czy tylko kupuje bilety dla znajomych.
Bardzo proszę o pomoc, bo nie udało mi się znaleźć takich informacji.


Ostatnio edytowany przez madziii, 07 Maj 2013 17:20, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rezygnacja z lotu
#10 PostWysłany: 07 Maj 2013 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
madziii napisał(a):
Witam,
mam pytanie odnoście rezygnacji z lotu. Miałam w planach z dwoma innymi osobami lecieć do Londynu z Ryanair'em. Niestety nie jestem w stanie, ale pozostałe osoby dalej chcą lecieć. Ja dokonywałam rezerwacji biletów i tu moje pytanie czy nie będą miały one jakiś problemów na lotnisku przez to, że ja nie lecę?
I to samo pytanie dotyczy podróży z lotniska do Londynu z easybusem. Pamiętam, że podczas rezerwacji zaznaczałam czy osoba rezerwująca jest również pasażerem czy tylko kupuje bilety dla znajomych.
Bardzo proszę o pomoc, bo nie udało mi się znaleźć takich informacji.


Co do lotu nie będzie kłopotów. Pozostałe 2 osoby mogą lecieć bez problemu. Normalnie się odprawiają drukują kartę i idą na lotnisko.
Co do EasyBusa to nie wiem ale chyba też nie powinno być problemów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Maj 2013 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 1070
Loty: 71
Kilometry: 81 270
niebieski
W Easybus nikt nie sprawdza tożsamości tylko liczbę pasażerów na bilecie, więc śmiało mogą jechać bez Ciebie.
_________________
http://banner.flightdiary.net/skibek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Maj 2013 16:03 

Rejestracja: 12 Maj 2013
Posty: 2
rezerwując lot w wizzair nie mogłem wpisać obu członów nazwiska żony (coś jak Chuda-Śliwka), komputer wyrzucał błąd. wpisałem więc pierwszy człon, sądząc, że system nie przyjmuje dwuczłonowych. zrobiłem check-in, na karcie pokładowej jest nr dowodu, data ważności i imię i pół nazwiska zgodne z dowodem.do tego jest też plan podróży, gdzie pojawiło się pełne nazwisko i adres zgodny z tym z dowodu.

przy robieniu check-in testowo jeszcze raz sprawdziłem w zmianie nazwiska i już wiem, że bez polskiej czcionki całość nazwiska by weszła, ale w związku z tym, że nowy bilet kosztuje tyle, co zmiana nazwiska, zaryzykowałem i dokończyłem check-in.

nigdzie nie było info o nieużywanie polskich znaków, więc jakby dostrzegam winę po stronie wizzair, ale wiadomo jak jest.
czy to przejdzie, czy od razu kupować nowy bilet?

z góry wielkie dzięki za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Maj 2013 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2010
Posty: 750
Loty: 264
Kilometry: 273 201
Zbanowany
niebieski
Czytaj: viewtopic.php?f=15&t=1328
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Maj 2013 21:04 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 4
Czy laptop w wizzair to mały bagaż podręczny czy trzeba dopłacić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Maj 2013 21:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Mały.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 14 Maj 2013 18:51 

Rejestracja: 11 Kwi 2013
Posty: 150
Ok, krótkie pytanie. Jak dotąd latałem bardzo wiele razy ale nigdy Low Costem. Wybieram się Ryanair do GRO, z Rzeszowa. Mój bagaż podręczny będzie mniejszy niż dozwolone wymiary, nawet sporo (zwykły plecak miejski) ale problem jest z wagą. Może przekroczyć te 10kg. Jak to jest w Rzeszowie? Ważą ten bagaż? Latając Lotem i Lufthansą z tamtego lotniska nikt mi bagażu nie mierzył, ale koło Gate numer 3 widziałem papierowe kartony Ryana i oczywiście kosze metalowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 14 Maj 2013 19:01 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 701
Zbanowany
niebieski
illumanti napisał(a):
Ok, krótkie pytanie. Jak dotąd latałem bardzo wiele razy ale nigdy Low Costem. Wybieram się Ryanair do GRO, z Rzeszowa. Mój bagaż podręczny będzie mniejszy niż dozwolone wymiary, nawet sporo (zwykły plecak miejski) ale problem jest z wagą. Może przekroczyć te 10kg. Jak to jest w Rzeszowie? Ważą ten bagaż? Latając Lotem i Lufthansą z tamtego lotniska nikt mi bagażu nie mierzył, ale koło Gate numer 3 widziałem papierowe kartony Ryana i oczywiście kosze metalowe.


Skoto Twoj bagaz to zwykly plecak, prawdopodobienstwo, ze beda chcieli go zwazyc jest praktycznie zerowe.
Co innego gdyby to byla walizka na styk.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 14 Maj 2013 19:16 

Rejestracja: 11 Kwi 2013
Posty: 150
Mój plecak to taki plecak, ale sprzęt tam upakowany i kilka książek ważą jakieś 12kg...

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 14 Maj 2013 20:04 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 285
Loty: 225
Kilometry: 327 480
niebieski
illumanti napisał(a):
Mój plecak to taki plecak, ale sprzęt tam upakowany i kilka książek ważą jakieś 12kg...

Image


Gdyby nawet sprawdzilli (na 99,99% nie sprawdzą), to wystarczy wsadzić cięższe rzeczy do kieszeni/ubrania założyć na siebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 14 Maj 2013 20:14 

Rejestracja: 11 Kwi 2013
Posty: 150
No właśnie, ubrania mam w rejestrowanym, tutaj będzie aparat, laptop, ipad i inna elektronika+ kilka książek.
Cóż, spróbuję. Najwyżej dopłacę.

Wiele razy leciałem z RZE do FRA i WAW, co prawda nie Ryan ale nigdy nie kontrolowali bagażu, nawet wagi tam nie widziałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1549 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 78  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group