Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wiza etiopska
#1 PostWysłany: 29 Lis 2012 22:36 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 5
Tak pokrótce,w przyszłym roku jak główny punkt zaplanowałem sobie podróż z Izarela poprzez Afrykę i powrót z Tanzanii.Wizzair-em do Tel Awiwu a stamtąd drogą lądową korzystając podejrzewam wyłącznie z autobusów do Egiptu,następnie Sudan,Etiopia,Kenia i Tanzania skąd licze na powrót w granicach 200Euro z Jetairfly.

I moje pytanie,czy ktoś może odwiedził już Etiopię ponieważ z tego co się dowiedziałem w internecie,jedyne miejsce w którym są wydawane wizy w tym kraju to lotnisko,a ja na 99% nie polecę z Sudanu do Etiopii samolotem więc może ktoś zna jakiś inny sposób na załatwienie wizy wjazdowej,ewentualnie czy bez wizy da się przy odrobinie szczęścia dojechać do Kenii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
 Temat postu: Re: Etiopia
#2 PostWysłany: 29 Lis 2012 22:47 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 974
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
Najkrótsza odpowiedź: ambasada w Berlinie. Na lądowym przejściu granicznym wizy nie dostaniesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Etiopia
#3 PostWysłany: 29 Lis 2012 22:48 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Myślę, że ten blog może Ci trochę pomóc: http://north-south.info/pl/blog/
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Etiopia
#4 PostWysłany: 29 Lis 2012 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Ale planując taką wycieczkę masz doświadczenie, wiedzę i umiejętności w realizacji tego typu przedsięwzięć? Bo to jest tu podstawą.
A wydaje mi się, że nie bardzo - nie mam pojęcia jak sobie wyobrażasz poruszanie się autobusem po Sudanie, Etiopii, Kenii i Tanzanii.
Już nie mówiąc, że jadąc z Egiptu nie ma chyba żadnego autobusu do Sudanu, a z tego co widzę wpisując do przyjaciela google zapytanie, granica jako taka po prostu nie istnieje. 200eu za powrót to też dość optymistyczna wizja.
Mógłbyś opisać dokładniej jak organizujesz ten wyjazd, bo może czegoś nie do końca rozumiem.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Etiopia
#5 PostWysłany: 29 Lis 2012 23:20 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 974
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
Wizę do Sudanu także musisz załatwić przed wylotem także trochę roboty przed Tobą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Etiopia
#6 PostWysłany: 30 Lis 2012 00:01 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 5
Dzięki za informacje o ambasadzie w Berlinie,na pewno skorzystam.
Co do kolegi Pabloo,cała podróż na pewno nie będzie sielanką i o to mi chodzi.Na pewno będzie to najbardziej niebezpieczna "wyprawa" w moim dotychczasowym życiu bo te tereny są zawsze niespokojne.Nie bardzo rozumiem rozumiem to stwierdzenie o doświadczeniu,wiedzy i umiejętności,myśle że o tym każdy dowiaduje się w trakcie takich podróży.Troche pojeździłem po świecie,ale pewnie nie więcej niż większość odwiedzających tą strone.Zjeździłem większość Stanów,kawałek Meksyku,kawałek Azji od Singapuru do Tajlandii.W Afryce byłem tylko w Maroko.Zresztą nie będe się tu rozpisywał o swoim życiu,zawsze sam organizowałem sobie transport,nigdy nie wykupywałem wycieczek i innych tego typu rzeczy jeśli o to Ci chodzi.Jetairfly wracałem z Phuketu za tą cene,ogólnie jak poprzeglądasz czasem ich strone to dojdziesz do wniosku że ceną którą podałem jest bardzo prawdopodobna.
Organizacja wyjazdu ograniczy się do uzbierania określonej sumy pieniędzy którą zabiore ze sobą,zakupu biletu Tel Awiwu,załatwienia wszystkich możliwych wiz i spakowania plecaka.Wiadomo że do tego czasu postaram się zdobyć jak najwięcej informacji na temat tych krajów,wyjazd planuje na początek kwietnia lub maja,zakładam że cała podróż potrwa 5-8 tygodni.Co do poruszania się to jestem pewny na 100% że jakieś środki komunikacji w tych krajach są dostępne,opieram sie na wpisach na geozeta.pl i koniecswiata.net.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Etiopia
#7 PostWysłany: 30 Lis 2012 01:04 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 165
Loty: 49
Kilometry: 69 318
W Etiopii bez problemu można poruszać się autobusem, chociaż dużą przyjemnością to to nie jest :) Poza tym samolot jest wygodniejszy... Sama zrobiłam rundkę Addis - Bahir Dar - Lalibela - Addis samolotami Ethiopian i wyszło może ze 200 zł. Nie wiem jak teraz ceny wyglądają bo byłam tam w 2009 i 2010. Autobusy z tego co pamiętam były tanie, wolne i mało wygodne.

Wizę faktycznie trzeba załatwić w Berlinie albo w Londynie. :)

Co do przekraczania granicy z Kenią to podobno się da ale jest dość niebezpiecznie...

Możesz zerknąć na http://low2highafrica.blogspot.com/ . Znajomy robił trasę Etiopia - Kenia na rowerze. :)

Fajna wycieczka! Powodzenia Życzę!!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Etiopia
#8 PostWysłany: 05 Gru 2012 23:40 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 1
Witam

Gdyby ktos sie wybieral do Etiopii i potrzebowal jakichs porad sluze pomoca - wrocilismy z Etiopii 3 tygodnie temu.
Moge rownniez pomoc w kontakcie z Etiopczykiem, ktory organizuje przerozne wyprawy po Etiopii (polnoc, poludnie, trekking, danakil itd.). Jest bardzo pomocny i wszystko co organizuje jest zapiete na ostatni guzik! W razie potrzeby moge pomoc w kontakcie z nim. Ceny mozna z nim negocjowac i nie porosi o wplate przed przyjazdem do Etiopii jak to w zwyczaju ma teraz wiekszosc biur...

podaje adres mailowy: l_ampion@poczta.onet.pl

pozdrawiam
Barbara Musik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Gru 2013 08:17 

Rejestracja: 27 Gru 2013
Posty: 3
Witam,

chciałabym zapytać czy NIGERYJCZYK lecąc z Abuja (Nigeria) do Frankfurtu i mając 15 godzinny postój na lotnisku w Etiopii będzie musiał mieć wizę?

z tego co się zorientowałam to tak, ale czy da się jakoś wykupić wizę na lotnisku? wylot jest już 08.01.2014 więc raczej nie ma czasu na składanie podania o wizę w ambasadzie.

Nie wiem czy to ważne, ale posiada on też polską kartę pobytu.

Bardzo proszę o pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Gru 2013 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
http://www.ethiopianairlines.com/en/tra ... ansit.aspx
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Gru 2013 15:24 

Rejestracja: 17 Lis 2012
Posty: 38
http://en.wikipedia.org/wiki/Visa_requirements_for_Nigerian_citizens

Zgodnie z mapą i tabelą wizę trzeba załatwiać wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Etiopia
#12 PostWysłany: 03 Lip 2014 21:38 

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 82
Loty: 144
Kilometry: 308 203
Również mam namiary na fajnego kierowcę z którego korzystaliśmy co prawda w 2009 roku, ale już parę osób skorzystało i korzysta nadal, więc namiary aktualne.
nasza relacja z etiopii http://przedsiebie.geoblog.pl/podroz/92 ... ibuti-2009
jakby co to namiary na pw
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pestycyda uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza etiopska
#13 PostWysłany: 25 Sie 2015 06:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Witam,
Będę miał dwie przesiadki w Etiopii (stolicy) po 18 godzin. Chciałbym wyjść na ten czas z lotniska. Wiem, że niezbędna jest wiza. Czy mogę za jedną opłatą otrzymać wizę, która pozwoli mi na opuszczenie terminalu w locie "do" oraz za 10 dni przy powrocie?
Pozdr!
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza etiopska
#14 PostWysłany: 26 Kwi 2016 16:20 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Wize tranzytowa nalezy wyrabiac na lotnisku, gdy sie nie chce opuszczac lotniska?
Moze ktos wie, czy wszystkie samoloty laduja i staruja z tego samego terminalu, czy jest ich wiecej i moze byc koniecznosc zmiany?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza etiopska
#15 PostWysłany: 09 Maj 2016 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
test tam Tranzyt, także wg mnie nie trzeba wyrabiać jak się nie opuszcza lotnisko...

(ja miałem przesiadkę 18h i ET mi dał Wizę Tranzytową na lotnisku)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 20 Sty 2017 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
kemot napisał(a):
Co do zasady to podczas przesiadki bez opuszczania lotniska wiza NIE JEST potrzebna, taka zasada obowiązuje w zdecydowanej większości krajów, w tym wymienionych przez Ciebie Turcji, ZEA i Katarze.

Jednak jak każda reguła, tak i ta ma swoje wyjątki, wśród których najbardziej znanym jest USA - lecąc gdziekolwiek przez USA musisz mieć wizę tego kraju nawet jeśli nie opuszczasz lotniska.


Moi drodzy,
mam pytanie jak to jest w przypadku Etiopii? Planuję w tym roku Seszele, aktualnie znalazłam fajny lot z przesiadką w Addis Abebie (3h). Będzie potrzeba zakupienia wizy czy nie?
Z góry dziękuję.
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza etiopska
#17 PostWysłany: 20 Sty 2017 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
jesli nie opuszczasz lotniska, to wiza nie bedzie potrzebna :)
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off
PatrycjaR lubi ten post.
PatrycjaR uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza etiopska
#18 PostWysłany: 28 Paź 2017 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Ile teraz licza za wize turystyczna na 2-3 dni wystawiana na lotnisku w Addis?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza etiopska
#19 PostWysłany: 28 Paź 2017 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
@cccc
50 USD
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza etiopska
#20 PostWysłany: 08 Lis 2017 02:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Dzieki @sko1czek, w zeszly piatek zaplacilem za wize $50, mimo iz potrzebowalem tylko na weekend. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group