Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zasada NO SHOW nie funkcjonuje w ' tanich liniach '
Ryanair, Wizz, itp
można wykorzystać 'powrót' nie lecąc 'tam'


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 905 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 46  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 12 Lis 2014 22:28 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Anulują całą pozostałą rezerwację w przypadku niestawienia się na którykolwiek z odcinków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#102 PostWysłany: 12 Lis 2014 22:30 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 184
Loty: 127
Kilometry: 271 716
Na 100% będą anulowane.
Chyba będziesz pierwszą osobą, której miejmy nadzieję uda się polecieć w tej "promocji".
Napisz jak było.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez jacekwoj16, 12 Lis 2014 22:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 13 Lis 2014 09:33 

Rejestracja: 12 Lis 2014
Posty: 3
Dzięki bardzo za odpowiedzi! Czytałem wcześniejsze wątki, ale wolałem się upewnić. Zawsze byłem święcie przekonany, że no-show dotyczy pierwszego odcinka (portu wylotu).

Cóż, nie ma co ryzykować, choć póki co moje lotnicze szczęście ratowało mnie z bardzo różnych sytuacji i z reguły wychodziłem lepiej niż oryginalnie było planowane. Łącznie z darmową zmianą lotu przez AF z Berlina na Warszawę, już po lądowaniu w Paryżu (mimo, że zostaliśmy wystawieni przez China Southern i AF mógł się uśmiechnąć i wypiąć).

To wszystko oczywiście zakładając, że polecimy. Póki co anulowali niemal wszystkim z ebookers i na 2015. Nie wyobrażam sobie żeby zrobili to na tydzień przed lotem. Zobaczymy. :)

pozdrawiam,
Filip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 13 Lis 2014 09:57 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
FilipW napisał(a):
D Nie wyobrażam sobie żeby zrobili to na tydzień przed lotem.



Jak najbardziej jest to możliwe. Mogą nawet anulować, gdy będziesz w Indiach. Miejmy nadzieję, że jednak tak nie będzie i cała podróż się uda. Trzymam kciuki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 13 Lis 2014 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
co to znaczy opuszczenie jednego odcinka tak w praktyce?
taki przykład:
WAW-CDG-MAD
i powrót BCN-WAW
lecę tylko w bagażem podręcznym.
przylocie na CDG kieruje się do miasta i tam pociągiem jadę sobie do barcelony.
czy jak zrobię check-in na lot CDG-MAD (którym nie polecę) to będą mnie szukać i jak się skapnął, że nie wsiadłem to uznają ten lot za opuszczony i reszta przepadnie?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 13 Lis 2014 11:48 

W tym temacie dyskusja dotyczy linii tradycyjnych, gdzie składowe podróży tj. kilka lotów mamy na jednym bilecie. Taka sytuacja nie występuje w liniach lcc, gdzie każdy lot to osobny bilet-potwierdzenie.
Zapomniano wspomnieć, że w przypadku opisanym w temacie dopuszczalne przypadek to opuszczenia ostatniego odcinka lotu powrotnego, bo linia i tak wtedy nie ma jak wyciągnąć konsekwencji.
Góra
 PM off  
      
#107 PostWysłany: 13 Lis 2014 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
chcesz przez to powiedzieć, że zaproponowanej trasy nie można zrobić liniami tradycyjnymi?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 13 Lis 2014 11:57 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
namteH napisał(a):
chcesz przez to powiedzieć, że zaproponowanej trasy nie można zrobić liniami tradycyjnymi?


Jeśli pominiesz CDG-MAD, a masz wszystko na jednym bilecie, to reszta (BCN-WAW) zostanie skasowana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 13 Lis 2014 11:59 

Kod:
W tym temacie dyskusja dotyczy linii tradycyjnych, gdzie składowe podróży tj. kilka lotów mamy na jednym bilecie. Taka sytuacja nie występuje w liniach lcc, gdzie każdy lot to osobny bilet-potwierdzenie.


wszystko zależy jaki bilet w liniach tradycyjnych zakupiłeś i co masz "na jednym bilecie" z jakimi przerwami w podróży (sorry, ale tobie akurat pewnych oczywistości wyjaśniać nie muszę)
Góra
 PM off  
      
#110 PostWysłany: 13 Lis 2014 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
blasto napisał(a):
namteH napisał(a):
chcesz przez to powiedzieć, że zaproponowanej trasy nie można zrobić liniami tradycyjnymi?


Jeśli pominiesz CDG-MAD, a masz wszystko na jednym bilecie, to reszta (BCN-WAW) zostanie skasowana.

tak.
ale właśnie moje pytanie dotyczy tego pomijania, jak to w praktyce ma wyglądać.
jak nie wsiądę do samolotu a zrobię check-in to też przepadnie?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 13 Lis 2014 12:08 

nie kombinuj, zdanie klucz "co masz na jednym bilecie" w liniach tradycyjnych (skoro tego nie rozumiesz, to jednak zostają wyłącznie podróże samochodem, autobusem, warto też poczytać warunki taryfy w jakiej zakupiłeś bilet z składowymi lotu)
Góra
 PM off  
      
#112 PostWysłany: 13 Lis 2014 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
ok, dzięki.
chciałem tylko pogdybać. a nuż kiedyś podobną trasę będę musiał w podobny sposób zrobić.
no i też po prostu interesuje mnie w którym momencie podróży i na jakiej podstawie stwierdza się, że pasażer nie odbył lotu.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 13 Lis 2014 14:37 

Rejestracja: 12 Lis 2014
Posty: 3
adamuto napisał(a):
FilipW napisał(a):
D Nie wyobrażam sobie żeby zrobili to na tydzień przed lotem.



Jak najbardziej jest to możliwe. Mogą nawet anulować, gdy będziesz w Indiach. Miejmy nadzieję, że jednak tak nie będzie i cała podróż się uda. Trzymam kciuki!


Czyli ja muszę przelecieć całą trasę, bo cała rezerwacja jest traktowana jako jedna podróż, ale oni mogą sobie nagle anulować powrotne odcinki nawet jak już jestem na miejscu. No tak - duży może więcej... Pozostaje mieć nadzieję, że Lufa jako poważny europejski przewoźnik zapewni w razie czego powrót zgodnie z WE261/2004. Jest poniżej dwóch tygodni (prawie już tylko tygodnia) do wylotu. Zgodnie z przepisami albo alternatywa albo odszkodowanie. Chyba, że tripsta anuluje całość, to wtedy pozostaje się z nimi "pałować".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 13 Lis 2014 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
nie muszą się poczuwać :? : viewtopic.php?p=476720#p476720
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 18 Lis 2014 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 145
Loty: 94
Kilometry: 151 564
niebieski
Większość biletów linii tradycyjnych będzie miała wyraźną adnotację w warunkach taryfy:

Cytuj:
full and sequential use of flight coupons - the ticket is not valid if the first coupon has not been used and will not be honored if all the coupons are not used in the sequence provided in the ticket.


Choć zdarzają się ultra-drogie taryfy, gdzie takiego wymogu nie ma, zamiast tego jest:
Cytuj:
no sequential use of flight coupons required.


Pytanie "co masz na jednym bilecie" jest więc jak najbardziej na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 20 Lis 2014 15:01 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 171
Loty: 55
Kilometry: 83 455
Cześć
Chcę kupić bezpośrednie bilety WAW-JFK-WAW, ale zauważyłem, że tańsze są GDN-JFK-GDN z przesiadką właśnie na WAW. Czy mogę kupić te drugie bilety, a opuścić lot GDN-WAW i polecieć prosto z Warszawy? Połączenia realizuje nasz kochany LOT.
Z góry dzięki za pomoc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 20 Lis 2014 15:03 

Po stokroć NIE, a i było na ten temat milion razy
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#118 PostWysłany: 20 Lis 2014 15:03 

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 289
Loty: 36
Kilometry: 61 969
niebieski
Opuszczenie 1 odcinka, anuluje Ci całą trasę.

Wysłane z mojego HTC One_M8 dual sim przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 20 Lis 2014 15:27 

maczup napisał(a):
Cześć
Chcę kupić bezpośrednie bilety WAW-JFK-WAW, ale zauważyłem, że tańsze są GDN-JFK-GDN z przesiadką właśnie na WAW. Czy mogę kupić te drugie bilety, a opuścić lot GDN-WAW i polecieć prosto z Warszawy? Połączenia realizuje nasz kochany LOT.
Z góry dzięki za pomoc.
No i sie zaczyna :D
DMW, moze miales po prostu szczescie.. a to nie bylo tak ze odprawiles sie na lot DAR-NBO (wiec w systemie bylo ze byles na nim, moze nawet i twoj bagaz sam polecial) potem nie zdaZyles.. i poleciales innym? W krajach takich mniej rozwinietych gospodarczo takie rzeczy pewnie sie i zdarzaja, w Europie nie ma najmniejszej szansy. (no chyba ze to powrotny FR :P )
Góra
 PM off  
      
#120 PostWysłany: 20 Lis 2014 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
W AB można opuścić bez konsekwencji. Nie wiem jak z jakimś środkowym segmentem ale przy klasycznym RT można nie polecieć, a wrócić.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 905 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 46  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group