Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Zasada NO SHOW nie funkcjonuje w ' tanich liniach '
Ryanair, Wizz, itp
można wykorzystać 'powrót' nie lecąc 'tam'

[ 847 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 43  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 16 Lip 2014 18:35 

niebieski
juhas99 napisał(a):
Nocka na lotnisku jest powodem dla którego wydadzą bagaż

Jeśli masz lot międzynarodowy z przesiadką w USA lub Kanadzie to bagaż zostanie wydany niezależnie od czasu do kolejnego lotu. Nie ma żadnego znaczenia, czy jest to 20 godzin czy 50 minut.
 Relacje PM off
humbak lubi ten post.

#82 PostWysłany: 16 Lip 2014 18:55 

Loty: 217
Kilometry: 353 534
blasto napisał(a):
juhas99 napisał(a):
Nocka na lotnisku jest powodem dla którego wydadzą bagaż

Jeśli masz lot międzynarodowy z przesiadką w USA lub Kanadzie to bagaż zostanie wydany niezależnie od czasu do kolejnego lotu. Nie ma żadnego znaczenia, czy jest to 20 godzin czy 50 minut.

Racja, zapomniałem o tym że przechodzisz kontrolę wizową zaraz po pierwszym lądowaniu w USA. Dlatego jak leciałem służbowo to szukałem od razu lotu z Europy do miasta docelowego :)

#83 PostWysłany: 23 Lip 2014 11:34 

Witam,
Niebawem wylatuje Aeroflotem na Staż do Niżnego Nowogrodu i uczelnia kupuje mi bilety z przesiadką w Moskwie. Dogadalem się z szefem praktyk, ze do Niznego dojade 4 dni pozniej, bo chcialem zwiedzic Moskwe. Czy moge bez zadnego problemu nie stawic sie na lot Moskwa - Nizny Nowogrod? Chodzi o to, zeby nikt nigdzie nie dzwonil i nie pytal, bo dla wiedzy uczelni musze byc w Niznym od poczatku. Potencjalnym problemem jest tez bagaz - czy moge powiedziec przy okienku, ze ja jednak po prostu nie skorzystam z drugiej czesci lotu, wysiadam w Moskwie i chce, zeby tam wyslano bagaze? Pozdrawiam i z gory dzieki za pomoc.

#84 PostWysłany: 23 Lip 2014 12:57 
Awatar użytkownika

Loty: 226
Kilometry: 435 368
niebieski
A masz kupiony powrót na tej samej rezerwacji? Bo jeśli tak, to zostanie on anulowany, jeśli się nie stawisz na jakiś wcześniejszy lot.
 Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.

#85 PostWysłany: 30 Sie 2014 10:29 

Cześć,

Będę wracał Virgin Atlantic z USA do Manchesteru przez Londyn (LHR). Oczywiście Manchester nie pasuje mi zupełnie. Czy macie jakieś doświadczenia w temacie żeby nadać bagaż tylko do LHR i po prostu zrezygnować z ostatniego odcinka?
Na ile jest to zależne od linii lotniczej, czy zależy od czyjegoś humoru czy zupełnie normalne?
 Relacje PM off  

#86 PostWysłany: 30 Sie 2014 10:38 
Awatar użytkownika

Loty: 189
Kilometry: 364 340
na lotnisku wylotowym nadajesz w check-in bagaz do londynu, nie powinno byc problem żadnego.
 Relacje PM off  

#87 PostWysłany: 28 Wrz 2014 23:16 

Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Witam. Czy ktos moze przerabial na wlasnej skorze opuszczenie ostatniego odcinka lotu w liniach Iberia? Chodzi mi konkretnie o ta linie. Wracamy z Rio do Madrytu i stad mam wykupiony lot do domu, nie lece do Paryza jak jest na bilecie czy moge miec jakies problemy? Dla pewnosci lecimy tylko z podrecznym chociaz szczerze wolalabym chociaz jedna walizke :( Czy mam dac znac w Rio, ze nie lece do Paryza czy po prostu to przemilczec? A co jak nas beda wywolywac w Madrycie?
 Relacje PM off  

#88 PostWysłany: 29 Wrz 2014 00:07 
Awatar użytkownika

platynowy
To ja jeszcze dopytam odrobinę w tym temacie, chcę opuścić ostatni odcinek podróży w pierwszą stronę do Goa i wysiąść w Madrasie.

Co na to służby celne?
Co z podróżą powrotną, nie skasują reszty lotów w takim wypadku?
 Relacje PM off  

#89 PostWysłany: 29 Wrz 2014 00:26 
Awatar użytkownika

Loty: 467
Kilometry: 588 681
niebieski
Jeżeli cała podróż jest na jednej rezerwacji to dlaczego mieliby nie skasować reszty lotów?

#90 PostWysłany: 29 Wrz 2014 00:31 
Awatar użytkownika

platynowy
Tak też myślałem, dzięki.
 Relacje PM off  

#91 PostWysłany: 03 Lis 2014 21:17 

Loty: 672
Kilometry: 1 011 454
niebieski
Temat poruszany setki razy na różnych forach. Większość odpowiedzi jest twierdząca = tak anulują. A jednak mi nie anulowali :)
W zeszłym tygodniu leciałem na trasie RT AMS - NBO - DAR liniami Kenya Airlines (ostatni odcinek wykonywał Precision Air), bilety kupione na Flipo. Opuściłem ten ostatni odcinek czyli NBO-DAR i poleciałem na innym bilecie (inny nr lotu, inna godzina, inne linie). Czyli powinni mi anulować powrót??
goa-opuszczenie-jednego-z-lotow-anulowanie-calego-biletu,225,58676
Otóż nie anulowali, przed powrotem jeszcze się upewniałem, żadnych pytań, bilet powrotny wystawiony bez problemu. A więc jak to jest? Przypadek, miałem szczęście czy jest jakiś inny powód o którym nie wiem... :?:
 Relacje PM off
Koala22 lubi ten post.

#92 PostWysłany: 03 Lis 2014 21:28 
Awatar użytkownika

niebieski
To się zdarza, czasami są wypadki że linia którą lecisz nie zdąży anulować biletu, nie zrobi tego przez jakiś błąd w systemie, czy nie przekaże informacji do linii która wystawia bilet. Takie przypadki to jednak wyjątki od reguły, i nie ma sensu mieszać w głowie początkującym że "może się uda", bo potem z tego wyjdzie tylko nieszczęście.
2 ludzi lubi ten post.
Gaszpar uważa post za pomocny.

#93 PostWysłany: 03 Lis 2014 21:35 

niebieski
Nie chciałbym mieszać początkującym bo rzeczywiście takie przypadki raczej nie są standardem. Ale to jest specjalistyczne forum i często omawiane są tu różne nietypowe sytuacje.
Otóż gdy wylądowałem w DAR (tym innym lotem) poszedłem do okienka linii, sprawdzili i mieli już w systemie no show na ten jeden odcinek. Sam byłem zdziwiony gdy zapytałem czy będzie problem i powiedzieli "no problem sir".. :)
 Relacje PM off  

#94 PostWysłany: 03 Lis 2014 21:38 
Awatar użytkownika

Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
To tylko wyjątek. Potwierdzić należy zasadę. W 99% procentach wypadków takie coś spowoduje, że dany użytkownik napisze temat "BŁAGAM O POMOC. Najtańszy bilet z DAR do WAW na już potrzebny!"
oskiboski lubi ten post.

#95 PostWysłany: 03 Lis 2014 21:51 

niebieski
Tak Gaszpar masz rację! to jest ten 1% ;)
no to teraz jeszcze wypada się przyznać, że o mały włos a też bym tak pisał: POMOCY! :oops:
Ten odcinek opuściłem nie z własnego wyboru tylko w wyniku pomyłki. Z dwóch sąsiednich gatów odlatywały o tej samej porze (5 min różnicy) dwa różne loty do DAR i obsługa, której pokazywałem mój bilet wskazała mi zły gate. Gdy się zorientowałem było już za późno, moja bramka była już zamknięta. Zrobiłem małą awanturę, zaproponowali mi następny lot za bagatela 650$ i wtedy nogi się pode mną ugięły.. Zastanawiałem się czy może lepiej nie zostać już na zawsze w Tanzanii... :lol:
Ale odpaliłem internet (15 min za free) i sam kupiłem następny lot za 1/5 tej ceny.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#96 PostWysłany: 05 Lis 2014 12:46 

Loty: 48
Kilometry: 101 952
Miałeś jakieś problemy?

#97 PostWysłany: 05 Lis 2014 13:04 
Awatar użytkownika

Loty: 434
Kilometry: 719 327
teraz w listopadzie tez mam loty Virgin do USA a potem powrot do Manchesteru.
Tym razem zdecydowałem sie wrócić właśnie do MAN ( potem FR do Krakowa) bo raz już maiłem problemy z "przerwaniem" podróży. (nie w Virgin ale w Air Europa).
Wydaje mi się że nie jest to jakiś wielki problem i dużo zależy na kogo trafisz na lotnisku.
Obsługa co do zasady nie powinna robić problemów, ale... ludzie są różni....
Jak masz tylko podręczny to wogóle bym się tym nie przejmował.

#98 PostWysłany: 05 Lis 2014 14:47 
Awatar użytkownika

niebieski
@foxten

Kiedy dokladnie lecisz? Czy w drodze powrotnej krotka przesiadke w Atlancie?
 Relacje PM off  

#99 PostWysłany: 05 Lis 2014 20:34 
Awatar użytkownika

Loty: 434
Kilometry: 719 327
@juliaka
26.11.2014 WAW-LHR-EWR a powrót 2.12.2014 JFK-LHR-MAN i potem w ten sam dzień MAN-KRK, tym razem bez Atlanty

#100 PostWysłany: 12 Lis 2014 22:24 

Witam,

za niecałe dwa tygodnie wylatuję do Indii z WAW (jedna z super ofert za 1000 zł). Jako, że raczej nie szukam tam leżakowania, Goa było punktem docelowym jedynie ze względu na cenę. W planie mam podzielenie pobytu na Keralę i Sri Lankę.

Szukając biletów zauważyłem, że niemal wszystkie loty z Goa do Colombo mają przesiadkę w Madrasie (Chennai). Jest to o tyle istotne, że mój lot z WAW do GOI przebiega przez Frankfurt, Madras i Bengalore. Idealnie zatem byłoby wysiąść w Madrasie zwłaszcza, że lot do Bengalore jest dopiero po 11 godzinach. Z Goa i tak musiałbym wracać się do Madrasu, co jest stratą czasu i pieniędzy, gdyż sam lot Madras-Colombo jest tańszy o 450 zł. Pytanie jest takie - czy nie wsiadając w Madrasie na dalsze odcinki (Bengalore-Goa) ryzykuję anulowanie reszty rezerwacji, a więc także lotów powrotnych? Nie jest to klasyczny no-show, więc na chłopski rozum nie powinno być takiego ryzyka, bo co ma podróż w jedną stronę do drugiej podróży za dwa tygodnie, ale może ktoś obeznany w temacie mógłby doradzić? Bagaż i tak trzeba pewnie odebrać w Madrasie ze względu na zmianę samolotu i przewoźnika, ale zakładam, że nadam go w WAW tylko do Madrasu.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie odpowiedzi. Może ktoś ma podobne doświadczenia?

pozdrawiam,
Filip
 Relacje PM off  

[ 847 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 43  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 9 gości