Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zasada NO SHOW nie funkcjonuje w ' tanich liniach '
Ryanair, Wizz, itp
można wykorzystać 'powrót' nie lecąc 'tam'

Również w przypadku Pegasusa opuszczenie pierwszego odcinka lotów łączonych na jednej rezerwacji NIE WPŁYWA na kolejny odcinek.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 908 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 46  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 20 Lis 2014 16:08 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
Anonymous napisał(a):
maczup napisał(a):
Cześć
Chcę kupić bezpośrednie bilety WAW-JFK-WAW, ale zauważyłem, że tańsze są GDN-JFK-GDN z przesiadką właśnie na WAW. Czy mogę kupić te drugie bilety, a opuścić lot GDN-WAW i polecieć prosto z Warszawy? Połączenia realizuje nasz kochany LOT.
Z góry dzięki za pomoc.
No i sie zaczyna :D
DMW, moze miales po prostu szczescie.. a to nie bylo tak ze odprawiles sie na lot DAR-NBO (wiec w systemie bylo ze byles na nim, moze nawet i twoj bagaz sam polecial) potem nie zdarzyles.. i poleciales innym? W krajach takich mniej rozwinietych gospodarczo takie rzeczy pewnie sie i zdarzaja, w Europie nie ma najmniejszej szansy. (no chyba ze to powrotny FR :P )

- odprawiłem się w AMS (a dokładnie to w ZYR czyli Dworzec Bruksela),
- bagaż nie poleciał z NBO beze mnie, wydali mi go i poleciał ze mną tym moim następnym lotem
- po wylądowaniu w DAR i udaniu się do linii Kenya Airways mieli już w systemie, że leciałem innym lotem
Ale jak widzę z waszych uwag to jest raczej jakiś wyjątek, który potwierdza regułę. A więc miałem szczęście... :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
#122 PostWysłany: 20 Lis 2014 16:14 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
DMW napisał(a):
.. Zastanawiałem się czy może lepiej nie zostać już na zawsze w Tanzanii...

od kiedy NBO nalezy do Tanzanii :?: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 20 Lis 2014 17:34 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
spiggy napisał(a):
DMW napisał(a):
.. Zastanawiałem się czy może lepiej nie zostać już na zawsze w Tanzanii...

od kiedy NBO nalezy do Tanzanii :?: :lol:


Miałem na myśli że jakby mi anulowali lot powrotny do Europy DAR-AMS...
Nieściśle to wyraziłem...
A zresztą jeden pies czy w Tanzanii czy w Kenii... :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 20 Lis 2014 18:14 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Tom K napisał(a):
W AB można opuścić bez konsekwencji. Nie wiem jak z jakimś środkowym segmentem ale przy klasycznym RT można nie polecieć, a wrócić.


Konsekwencje wykorzystania odcinków w innej sekwencji niż na bilecie są opisane w General Terms and Conditions of Carriage AB.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 31 Gru 2014 10:26 

Rejestracja: 31 Gru 2014
Posty: 2
Witam, mam pytanie techniczne.
Wracam w lutym z Santiago de Chile do Berlina, przez Madryt, na jedym bookingu z iberii.
Czy w Santiago musze nadac ten bagaz do Berlina czy moge tylko do Madrytu? Mam teraz lepsze polaczenie powrotne do domu z Madrytu niz z Berlina wiec byloby mi to na reke.

Dzieki za rade!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 31 Gru 2014 18:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Cos na temat wspomniany wczesniej w watku, z Rzeczpospolitej:

http://www.rp.pl/artykul/705175,1168194 ... yjnym.html
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 31 Gru 2014 19:29 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Astro5 napisał(a):
Witam, mam pytanie techniczne.
Wracam w lutym z Santiago de Chile do Berlina, przez Madryt, na jedym bookingu z iberii.
Czy w Santiago musze nadac ten bagaz do Berlina czy moge tylko do Madrytu? Mam teraz lepsze polaczenie powrotne do domu z Madrytu niz z Berlina wiec byloby mi to na reke.

Dzieki za rade!


Nikt nie da Ci gwarancji, ale 3 tygodnie temu bez problemu nadałem bagaż do Berlina.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 19 Lut 2015 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
Coś mi się kojarzy, że kiedyś wyczytałem, że problemu z anulacją nie ma przy opuszczeniu lotu w pierwszą stronę z biletem RT na trasach krajowych LOTu, ale nie mogę nigdzie znaleźć teraz potwierdzenia tej informacji. Kojarzy ktoś coś takiego czy coś mi się pomyliło?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 19 Lut 2015 15:23 

ja tam czytałem zgoła coś innego:
http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,147 ... 00_zl.html
Góra
 PM off  
      
#130 PostWysłany: 19 Lut 2015 15:29 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Ryanair nie robi problemów jeżeli nie stawimy sie na pierwszy odcinek rezerwacji RT, prawda? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 19 Lut 2015 15:47 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
ciacho_majonez napisał(a):
Ryanair nie robi problemów jeżeli nie stawimy sie na pierwszy odcinek rezerwacji RT, prawda? :D

Prawda.
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
 
      
#132 PostWysłany: 26 Lut 2015 08:51 

Rejestracja: 29 Cze 2011
Posty: 184
Loty: 89
Kilometry: 190 775
ciacho_majonez napisał(a):
Ryanair nie robi problemów jeżeli nie stawimy sie na pierwszy odcinek rezerwacji RT, prawda? :D


Nie robi żadnych problemów. Oni traktują każdy odcinek podróży, jako coś zupełnie oddzielnego :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 23 Mar 2015 16:14 

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 170
a ćwiczył ktoś ostatnio ten temat w Alitali? Zastawiam się nad zakupem Tokio z Krakowa. Powrót jest z Tokio do Mediolanu (17h przesiadki) - pytanie czy wydadzą mi bagaż w Mediolanie? Wolę wysiąść już w Mediolanie i wrócić na własną rękę niż tyle czekać. Czytając ten wątek wydaje mi się, że przy tak długiej przesiadce nie powinno być problemu, ale może ktoś się orientuje jak to ostatnio działa w praktyce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 23 Mar 2015 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1090
Loty: 51
Kilometry: 29 292
miki_fly napisał(a):
Coś mi się kojarzy, że kiedyś wyczytałem, że problemu z anulacją nie ma przy opuszczeniu lotu w pierwszą stronę z biletem RT na trasach krajowych LOTu, ale nie mogę nigdzie znaleźć teraz potwierdzenia tej informacji. Kojarzy ktoś coś takiego czy coś mi się pomyliło?


Hmmm... miałem bilet krajowy dla dwóch osób RT.
Na wylot TAM odprawiłem dwie osoby, ale przy bramce zgłosiłem, że druga nie leci. Pani podziękowała.
Myślałem, że tą osobę anulują, ale ta osoba ciągle wisi pod rezerwacją, ciągle ma swój numer biletu.
Jak mam to rozumieć? Z powrotu będzie można skorzystać, mimo, że jedna osoba z rezerwacji nie poleciała TAM?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 06 Maj 2015 16:16 

Rejestracja: 08 Cze 2014
Posty: 18
Loty: 15
Kilometry: 20 474
Witam! Mam pytanie czy moze ktos sie orientuje czy mozliwe jest pominięcie jednego odcinka lotu w liniach transavia. Chodzi o pominiecie pierwszego odcinka, czy zostane wpuszczony na lot powrotny? Czy ktos spotkał się z taka sytuacja?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 06 Maj 2015 16:35 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Pominięcie jednego odcinka skutkuje anulacją reszty podróży, żelazna zasada (poza Ryanair i Wizzair i możę jeszcze paroma wyjątkami)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 26 Maj 2015 20:06 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Spytam moze doswiadczonych, otoz trasa Zaporoze-Kijow-Dubaj, liniami Ukraines Airlines, czy ktos kiedys tymi liniami probowal wczesniej anulowac jeden odcinek trasy aby po prostu dla tego przykladu leciec Kijow-Dubaj ? kontaktowalem sie z Polską infolinią, ale nie potrafią udzielić odp, poradzili aby wysłać maila do centrali i tak też zrobiłem. Trochę bez sensu zeby leciec Kijow-Zaporoze i tym samolotem 40min potem wracać do Kijowa zeby odbyc pelną podróż, ale przepisy są przepisami, czy ktos mial doswiadczenie czy linie usuwają jeden sektor z biletu bez problemu ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 26 Maj 2015 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
http://www.flyuia.com/eng/information-a ... upons.html
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 26 Maj 2015 22:39 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Wiem jak to wygląda gdy się nie zjawię, mi zależy na odp na pytanie, czy po kupnie, przewoźnik potrafi zdetywować moją rezerwację, aby usunąć 2 sektory z lotu. Czytałem, że niektóre linie nie robią problemu z usunięciem sektora z istniejącej rezerwacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 26 Maj 2015 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Niewykluczone, ze warunki taryfowe pozwalaja na taka operacje, ale w wiekszosci wypadkow podlegac to bedzie przeliczeniu ceny biletu.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz354 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 908 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 46  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group