Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zasada NO SHOW nie funkcjonuje w ' tanich liniach '
Ryanair, Wizz, itp
można wykorzystać 'powrót' nie lecąc 'tam'

Również w przypadku Pegasusa opuszczenie pierwszego odcinka lotów łączonych na jednej rezerwacji NIE WPŁYWA na kolejny odcinek.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 908 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 46  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Wrz 2012 10:39 

Rejestracja: 10 Wrz 2012
Posty: 2
Zakupiłam bilet w LOT w taryfie CRAZY na lot na trasie Warszawa-Wiedeń-Warszawa. okazuje się niestety, że nie będę mogła z przyczyn pywatnych skorzystać z pierwszego odcinka na trasie (Warszawa - Wiedeń), jednak chciałabym skorzystac z drugiego (Wiedeń - Warszawa).
Na infolinii LOT uparcie informują mnie, że niestawienie się na pierwszy odcinek powoduje automatyczne skasowanie lotu na drugi. czytałam sobie warunki przewozu i znalazłam cos takiego:

"3.3. KOLEJNOŚĆ ODCINKÓW BILETU



Taryfy przewoźnika wymagają, aby poszczególne rejsy odbywały się z zachowaniem ich kolejności. Jeżeli poprzedzający odcinek trasy nie został jednak przebyty lub też został przebyty nie w takiej kolejności, jaka została przewidziana w sekwencji poszczególnych rejsów podanych w bilecie, opłata za ten rejs zostanie naliczona w wysokości ceny za faktycznie przebytą trasę obowiązująca w dniu dokonania oryginalnej rezerwacji. Jeśli wyliczona w ten sposób taryfa jest wyższa niż cena obliczona dla trasy podanej w bilecie, dalszy przewóz może zostać uzależniony od uiszczenia powstałej różnicy w cenie."

Z powyższego punktu nie wynika to jasno, że nie mogę skorzystać z drugiego odcinka lotu, ale że cos powinnam móc dopłacić. ostatecznie może mi się to opłacać, bo bilet w dwie strony kupiłam za 300 PLN, a kupno kolejnego w tej chwili na interesujacy mnie termin w październiku w jedna strone (Wieden - Warszawa) kosztuje ponad 2000 :)

Czy ktoś może miał podobne doświadczenia i wie czy mam tutaj jakieś pole manewru?

Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc!
pozdrawiam,
Magda


Ostatnio edytowany przez Abcn 16 Mar 2022 01:15, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 10 Wrz 2012 10:54 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1863
HON fly4free
Nie wiem o czym mówi ten kawałek regulaminu, ale nie słyszałem o żadnym przypadku, żeby można było skorzystać z dalszych odcinków lotu, po niestawieniu się na wcześniejszy. Dotyczy to wszystkich regularnych linii i nawet moi znajomi Niemcy się na to nacięli w Lufthansie. Ja miałem taki przypadek, że mając lot zagraniczny z Krakowa przez Warszawę, a będąc akurat w Warszawie, nie mogłem wsiąść w Warszawie, musiałem wracać do Krakowa i z powrotem lecieć do Warszawy. Czysty absurd, ale tak to właśnie wygląda. Moim zdaniem nic nie wskórasz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Wrz 2012 11:09 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
Ostatnio koledze się udało skorzystać tylko z drugiego odcinka na bilecie, jednak było to w odstępie 1 dnia i system po prostu nie zdążył skasować całej rezerwacji, kumpel odprawił się online i poleciał, mimo no-show na pierwszym segmencie.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Wrz 2012 11:19 

Rejestracja: 10 Wrz 2012
Posty: 2
Dzięki za podpowiedź, ale niestety róznica w lotach to 19 dni więc obawiam się, że system może już zdążyć zadziałać.

Co do punktu z regulaminu: na infolinii się dowiedziałam, że niby właśnie ten punkt o tym mówi, że przy niestawieniu się na pierwszy nie można skorzystać z drugiego, ale jeśli tak to chyba mam problem w czytaniu ze zrozumieniem ;) jesli ktoś miał jeszcze jakieś doświadczenia lub wiedzę, na ten temat, to będę wdzięczna za wszelkie rady!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Gru 2012 00:26 

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 19
Witam! Czy mając wykupiony lot w obie strony na jednej rezerwacji można wykorzystać tylko lot powrotny? W sytuacji gdy lecę "tam" to jasne, jak nie mogę/nie chcę wracać w zarezerwowanym wcześniej terminie to po prostu nie lecę. A jak jest w sytuacji odwrotnej? Czy nie będzie problemu jak będę chciała wykorzystać tylko lot na powrót? Jak wygląda wtedy odprawa online?
Głównie chodzi mi o Ryanair i Wizzair.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Gru 2012 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 829
Loty: 187
Kilometry: 302 324
Zbanowany
w R i W, tanich liniach, możesz. Odprawiasz się na oba, lecisz tylko jednym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Gru 2012 00:49 

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 95
Chyba niekoniecznie musisz pierwszy odprawiać jeśli nie masz zamiaru z niego skorzystać. Chyba że się mylę a jeśli tak to stracę powrotny na święta...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Gru 2012 01:02 

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 19
Odprawić się to żaden problem. Chodziło mi o to czy jak nie skorzystam z lotu "tam" a przykładowo odprawę zrobiłam, to czy jak zgłaszam się na lot "spowrotem" to czy przy odprawie na lotnisku nie wyskoczy im jakiś komunikat, przez co nię będe mogła polecieć.
Ale z tego co piszecie to żadnego problemu nie powinno być :)
@SEN - jak nie zapomnisz, to proszę daj znać czy wykorzystałes kupiony bilet mimo, że nie zrobiłeś odprawy na lot "tam". (Bo z tego co zrozumiałam z Twojej wypowiedzi to zrobiłeś rezerwację w dwie strony, korzystasz tylko z lotu powrotnego, a na lot "tam" nie zrobiłeś odprawy, a już po fakcie - chyba dobrze rozumuje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Gru 2012 01:09 

Rejestracja: 21 Sty 2012
Posty: 35
Loty: 215
Kilometry: 610 055
Ja tak miałam w Ryanairze, ok. 3 tygodni temu. Nawet przez zapomnienie nie odprawiłam się na pierwszy lot. Bez żadnego problemu odprawiłam się na lotpowrotny dzień przed wylotem. Też miałam trochę stracha czy nie będzie problemów, ale nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Gru 2012 02:59 

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 95
Mój pierwszy lot już poleciał 8 grudnia do Londynu ale go nie odprawiałem. Kupiłem go by nie płacić 6F za rezerwacje lotu w Ryanair z GB (taki trik by oszczędzić 4F bo bilet do Londynu kosztował mnie 9 zł).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 03 Mar 2013 01:58 

Rejestracja: 28 Wrz 2011
Posty: 7
Czyli co, zadziałało? Również mam takie obawy, bo w normalnych liniach anulują przecież całą resztę podróży?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Mar 2013 08:23 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 222
Nellka napisał(a):
Czyli co, zadziałało? Również mam takie obawy, bo w normalnych liniach anulują przecież całą resztę podróży?


W tanich liniach każdy odcinek rezerwacji liczy się osobno więc nie ma co się bać. Sprawdzone kilkakrotnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Kwi 2013 21:44 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 4
Pozwolę sobie odkopać delikatnie temat.

Jak się ma sytuacja w normalnych liniach, dokładniej w naszym rodzimym LOT.

Zależy mi na bilecie TLV - WAW. Wiadomo, taniej niż one-way ticket wychodzi return. Ale znowu jeszcze taniej niż TLV - WAW - TLV jest WAW - TLV - WAW.
Czy mogę kupić bilet WAW - TLV - WAW, nie stawić się na WAW - TLV i bez problemu skorzystać z TLV - WAW?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Kwi 2013 21:45 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
PBM napisał(a):
Pozwolę sobie odkopać delikatnie temat.

Jak się ma sytuacja w normalnych liniach, dokładniej w naszym rodzimym LOT.

Zależy mi na bilecie TLV - WAW. Wiadomo, taniej niż one-way ticket wychodzi return. Ale znowu jeszcze taniej niż TLV - WAW - TLV jest WAW - TLV - WAW.
Czy mogę kupić bilet WAW - TLV - WAW, nie stawić się na WAW - TLV i bez problemu skorzystać z TLV - WAW?

Z góry dzięki za odpowiedź.


nie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
chae lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 24 Kwi 2013 21:48 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 4
Czyli nie stawiając się na pierwszy lot, anulowana jest cała rezerwacja?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Kwi 2013 21:49 

Rejestracja: 08 Mar 2011
Posty: 362
Loty: 35
Kilometry: 94 159
niebieski
Zgadza się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Kwi 2013 07:08 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
W przypadku tradycyjnych linii wszystkie loty powinny być wykorzystane po kolei.
Niestawienie się na jakiś segment podróży anuluje wszystkie dalsze odcinki wykupione przy danej rezerwacji.

Cena za bilet RT jest zazwyczaj niższa niż za bilet OW (przewoźnicy tradycyjni) i dlatego warto kupić taki bilet nawet gdy wiemy, że nie wykorzystamy lotu powrotnego.
Nie jestem co do końca natomiast pewny czy taka praktyka jest legalna. Oczywiście zawsze możemy powiedzieć, że np. byliśmy chorzy i nie mogliśmy stawić się na lot powrotny ale kiedyś "gdzieś" czytałem, że w USA trzeba w takiej sytuacji dopłacać do droższej taryfy ... informacja "gdzieś" zasłyszana, jak ktoś wie coś więcej chętnie poczytam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 09 Cze 2013 20:10 

Rejestracja: 09 Cze 2013
Posty: 49
Witam

Kilka dni temu kupiłem lot do Nowego Jorku (Open Jaw). Bilet wygląda następująco:
WAW-LHR-JFK, JFK-LHR-EDI.

Są rożne opinie na temat czy można nie nie lecieć i wysiąść w drodze powrotnej z Nowego Jorku w Londynie czy nie. Będę podróżował z bagażem odprawianym. Co mam powiedzieć na lotnisku JFK w drodze powrotnej? Czy ktoś ma z tym jakieś już doświadczenie?
Opcja z gadką w stylu "chciałbym wyjść na miasto (Londyn) przed lotem do Edynburga odpada - 1,5h stopover na LHR mam :/
Wiem, że bagaż nigdzie be zemnie nie poleci, oraz nikt mnie nie przymusi do lotu do Edynburga, ale boje się że mogę ponieść przez to dodatkowe koszty. Nie ukrywajmy, bilet jest typu Open Jaw i bazuje na błędzie cenowym w systemie rezerwacji.
Piszę do Was bo do linii lotniczej nie mogę :)

Dzięki za wszystkie odpowiedzi
Marcin


Ostatnio edytowany przez Zeus 11 Sie 2015 09:53, edytowano w sumie 2 razy
Poprawa tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 09 Cze 2013 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Przy oddawaniu bagażu mówisz, że wysiadasz w Londynie i nie powinni robić problemu z nadaniem bagażu tylko do Londynu. Jak będą robić problem albo pytać dlaczego to powiedz, że bilet kupiony z wyprzedzeniem i Ci się plany pozmieniały i tyle.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 09 Cze 2013 20:57 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
było o tym kilka razy, ale również z własnego doświadczenia - nikt problemu nie będzie robił - mówisz po prostu że tylko do x lecisz i żeby tam nadali bagaż - nie trzeba się tłumaczyć
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 908 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 46  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group