Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zasada NO SHOW nie funkcjonuje w ' tanich liniach '
Ryanair, Wizz, itp
można wykorzystać 'powrót' nie lecąc 'tam'


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 905 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 46  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 29 Sie 2013 17:39 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 202
w KLM robią problemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#42 PostWysłany: 26 Wrz 2013 16:54 

Rejestracja: 16 Gru 2011
Posty: 1148
Loty: 58
Kilometry: 63 777
niebieski
Nie jestem wtajemniczony w te zasady,nigdy nie przerywam podróży ale czemu linie mogą robić problem? Wytłumaczy mi ktoś?
_________________
Zapraszam do obserwowania mnie na twitterze https://twitter.com/zakino4
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 26 Wrz 2013 16:55 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 146
Loty: 398
Kilometry: 938 847
Czesc. Mialem w czerwcu taka sytuacje lot z Hong Kongu do Warszawy KLM , chcialem wysiasc w Amsterdamie bo mieszkam w Holandii i lot do Warszawy byl dla mnie bez sensu. Bardzo mila pani na lotnisku w Hong Kongu powiedziala po kilku konsultacjach telefonicznych , ze na moim bilecie to niemozliwe jedynie za doplata . Powiedzialem ze w takim razie bede probowal wejsc z bagazem jako podrecznym , pani odpowiedziala ze jak mi sie uda to ok. Udalo sie , plecak byl bardzo duzy :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 19 Paź 2013 13:02 

Rejestracja: 28 Maj 2013
Posty: 25
A ktoś leciał liniami BA? I wysiadał wcześniej? Mam lot z Sydney do barcy i miedzy w Londynie. Czas miedzy lotami Londyn Barca to jakies 1h tylko niestety..( ciekawe jak to się ma jeśli było by jakieś opóźnienie..)
Będę chciał poprosić o nadanie bagażu do Londynu. Ciekawe czy się zgodzą. Co jeśli nie? Bedą chcieli kasę? Czy nie zgodzą się od tak. Czy to po prostu dobra wola osoby przyjmujacej bagaż?

Szukałem na forum,ale nikt nie opisał tej lini, jak się zachowa, czy jest ok i może pójść na rękę.

Nie mam zamiaru się stresowac, ale nie wiem jakiego rzędu byłby to koszt.moze przekraczający wartość bagażu :)

Proszę o info i pokrzepienie :) bo mam mało czasu i nie wiem czy olać lot z Londynu i kupić z barcy żeby było ok. Ale koszty wzrosną i przekroczą pewnie wartość bagażu.

Albo jak ktoś miły poda linki bo mogłem czegoś nie doszukać. I nie złościć się proszę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 19 Paź 2013 13:26 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 84
Nie będzie żadnego problemu z nadaniem bagażu tylko do Londynu. My jak wracaliśmy trasą AKL-HKG-LHR-BCN to jeden z nas wykupił sobie nawet oddzielny lot LHR-WAW w BA i już w AKL udało mu się nadać bagaż prosto do WAW, oczywiście bez jakiegokolwiek zahaczania o Barcelonę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 30 Lis 2013 21:25 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 10
Witam Was, mam pytanie - może ktoś bardziej doświadczony zechce mi pomóc.
Chciałam dowiedzieć się czy istnieje jakakolwiek szansa na opuszczenie ostatniego odcinka lotu bez anulowania lotu powrotnego? Mam bilet z Warszawy do Nowego Jorku, z przesiadką w Toronto. Bardzo byłoby mi na rękę wysiąść w Toronto i nie lecieć dalej do NYC. Tam chciałabym się dostać dopiero kilka dni później busem/pociągiem/samochodem. Zależy mi na tym by mój lot powrotny z NYC do Warszawy nie został anulowany, gdyż nie chciałabym utknąć w Stanach.
Jak to jest? Jest jakaś szansa by to zorganizować? Może za jakąś dopłatą? Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie?
Pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 30 Lis 2013 21:33 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
@policja: dalsza część podróży zostanie skasowana na 100%.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 30 Lis 2013 21:41 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 10
Dziekuje za odpowiedz.
Czyli rozumiem, ze nie mam innego wyjscia jak leciec do NYC z Toronto tylko po to by zaraz wsiasc w pociag do Toronto? Na 100% nic nie da się zrobic?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 30 Lis 2013 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
policja napisał(a):
Dziekuje za odpowiedz.
Czyli rozumiem, ze nie mam innego wyjscia jak leciec do NYC z Toronto tylko po to by zaraz wsiasc w pociag do Toronto? Na 100% nic nie da się zrobic?


Na 200%.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 30 Lis 2013 21:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
na 200%
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 30 Lis 2013 21:45 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 10
Dzieki za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 30 Lis 2013 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
rob_sad napisał(a):
Trzeba wymyśleć i choć minimalnie udokumentować racjonalny powód zmiany planów, taki który powstał po kupnie biletu, a najlepiej po rozpoczęciu podróży.


Najlepiej powód zdrowotny - "nie czuję się dobrze, nie nadaję się do lotu". Często się zdarza, że pasażerowie przez pomyłkę umieszczają w bagażu rejestrowanym lekarstwa, które powinni mieć w podręcznym. Tekst w stylu "jak nie znajdziecie szybko mojej torby z lekarstwem to będzie medical problem" powinien załatwić sprawę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 01 Gru 2013 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
jacek69 napisał(a):
Super, tyle ze lekarstw nie nalezy umieszczac w rejestrowanym, nawet sa wylaczone z odpowiedzialnosci przewoznika w przypadku zagubienia bagazu.


Co nie zmienia faktu, że wiele osób tak robi więc takie tłumaczenie jest wiarygodne. Po 3 latach pracy w liniach lotniczych wiem, co mówię.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 01 Gru 2013 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
jacek69 napisał(a):
Co nie zmienia faktu, ze nadal wszystko zalezy od dobrego humoru praownika.


Niezupełnie. Pracownik nie może posłać Twojego bagażu dalej bez Ciebie na pokładzie. I trudno mi sobie wyobrazić podróżnika, zwłaszcza Polaka, który nie byłby w stanie tak poprowadzić rozmowy, żeby postawić na swoim...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 01 Gru 2013 14:09 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
BusinessClass napisał(a):
jacek69 napisał(a):
Co nie zmienia faktu, ze nadal wszystko zalezy od dobrego humoru praownika.


Niezupełnie. Pracownik nie może posłać Twojego bagażu dalej bez Ciebie na pokładzie. I trudno mi sobie wyobrazić podróżnika, zwłaszcza Polaka, który nie byłby w stanie tak poprowadzić rozmowy, żeby postawić na swoim...


Nie może posłać bagażu bez Ciebie, ale może kazać Ci zapłacić za taką zmianę. Ostatnio w Paryżu AF skasowała znajomego mojego znajomego na 250 EUR właśnie za rezygnację z odcinka CDG-WAW i odbiór bagażu w Paryżu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 01 Gru 2013 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
blasto napisał(a):
Nie może posłać bagażu bez Ciebie, ale może kazać Ci zapłacić za taką zmianę. Ostatnio w Paryżu AF skasowała znajomego mojego znajomego na 250 EUR właśnie za rezygnację z odcinka CDG-WAW i odbiór bagażu w Paryżu.


Chciałbym zobaczyć ich minę, gdyby ze mną próbowali takiego numeru :) No ale jak ktoś ma problemy z asertywnością to musi płacić...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 01 Gru 2013 14:14 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
BusinessClass napisał(a):
blasto napisał(a):
Nie może posłać bagażu bez Ciebie, ale może kazać Ci zapłacić za taką zmianę. Ostatnio w Paryżu AF skasowała znajomego mojego znajomego na 250 EUR właśnie za rezygnację z odcinka CDG-WAW i odbiór bagażu w Paryżu.


Chciałbym zobaczyć ich minę, gdyby ze mną próbowali takiego numeru :) No ale jak ktoś ma problemy z asertywnością to musi płacić...



Nikt się z Tobą nie będzie bawił, a to że jesteś w takich wypadkach zobowiązany do zapłaty (jesli przewoźnik tego zażąda) różnicy w taryfach wynika z warunków, które akceptujesz w chwili zakupu biletu. Chroby, tłumaczenia i humory tego nie zmienią. Skoro pracowałeś 3 lata w liniach lotniczych, to tymbardziej powinieneś byc rozeznany w temacie. A takie miny to już niejeden pasażer oglądał, który kończył jak swego czasu niejaki Jan Maria Rokita :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
humbak lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 01 Gru 2013 14:17 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
BusinessClass napisał(a):
blasto napisał(a):
Nie może posłać bagażu bez Ciebie, ale może kazać Ci zapłacić za taką zmianę. Ostatnio w Paryżu AF skasowała znajomego mojego znajomego na 250 EUR właśnie za rezygnację z odcinka CDG-WAW i odbiór bagażu w Paryżu.


Chciałbym zobaczyć ich minę, gdyby ze mną próbowali takiego numeru :) No ale jak ktoś ma problemy z asertywnością to musi płacić...


Marek2011 napisał wszystko. Dodam jeszcze, że czytałem, że sprawy w sądach europejskich (chyba w Niemczech) dotyczące tej kwestii kończyły się rozstrzygnięciem korzystnym dla linii lotniczych.
Góra
 Profil Relacje PM off
humbak lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 31 Mar 2014 19:25 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 10
szymonpoznan1 napisał(a):
policja napisał(a):
Dziekuje za odpowiedz.
Czyli rozumiem, ze nie mam innego wyjscia jak leciec do NYC z Toronto tylko po to by zaraz wsiasc w pociag do Toronto? Na 100% nic nie da się zrobic?


Na 200%.


A więc.. Lot się odbył, ze stanów już zdążyłam wrócić. Jednak Panowie wprowadziliście mnie w błąd. I wprowadzacie innych użytkowników. Udało mi się opuścić ostatni odcinek lotu bez większych problemów. Żadnego biletu nam nie anulowano, nie miałam z tego powodu żadnych nieprzyjemności, nikt o nic nie pytał. Pracownik United Airlines anulował nam ostatni odcinek lotu w systemie - poprosiliśmy go o to. Zgodził się, załatwił to bez problemu. Zamiast iść na przesiadkę, odebraliśmy bagaże w Toronto. Nie zapłaciliśmy ani dolara. Pozdrawiam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
shoegaze lubi ten post.
 
      
#60 PostWysłany: 31 Mar 2014 19:43 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 922
niebieski
policja napisał(a):
szymonpoznan1 napisał(a):
policja napisał(a):
Dziekuje za odpowiedz.
Czyli rozumiem, ze nie mam innego wyjscia jak leciec do NYC z Toronto tylko po to by zaraz wsiasc w pociag do Toronto? Na 100% nic nie da się zrobic?


Na 200%.


A więc.. Lot się odbył, ze stanów już zdążyłam wrócić. Jednak Panowie wprowadziliście mnie w błąd. I wprowadzacie innych użytkowników. Udało mi się opuścić ostatni odcinek lotu bez większych problemów. Żadnego biletu nam nie anulowano, nie miałam z tego powodu żadnych nieprzyjemności, nikt o nic nie pytał. Pracownik United Airlines anulował nam ostatni odcinek lotu w systemie - poprosiliśmy go o to. Zgodził się, załatwił to bez problemu. Zamiast iść na przesiadkę, odebraliśmy bagaże w Toronto. Nie zapłaciliśmy ani dolara. Pozdrawiam ;)


Sądzę że dzięki uprzejmości agenta załatwiłeś po prostu coś co raczej się nie zdarza.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 905 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 46  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group