Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 441 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lizbona
#241 PostWysłany: 07 Maj 2017 12:39 

Rejestracja: 19 Sie 2015
Posty: 5
W czasie pobytu w Lizbonie chciałem pojechać na 1 dzień z Lizbony do Fatimy z Rede Expressos. Poszukałem jednak czegoś ciekawego w pobliżu Fatimy i znalazłem klasztor templariuszy w Tomar. Priorytetem jest zasadniczo Fatima, więc tam pojechałbym jako do pierwszego miejsca.
Następnie, z tego co się zorientowałem na stronie rodo tejo, istnieją jakieś połączenia Fatima - Tomar (link - wyjazd jak już obejmie ten program również dni powszednie, nie tylko weekendy ;)), a z Tomar wrócił pociągiem do Lizbony. O ile pierwsze połączenie jest raczej na luzie do ogarnięcia i nie wzbudza moich wątpliwości, podobnie jak połączenie pociągiem Tomar-Lizbona, o tyle zastanawia mnie połączenie Fatima-Tomar.

Na stronie rodo tejo znajduje coś takiego (przy wpisaniu trasy Fatima (Cova Iria) - Tomar):
Cytuj:
12:39 FÁTIMA (COVA IRIA) | 12:42 CASAL DE STA.MARIA | 12:44 ALVEIJAR | 12:47 VALE DA PERRA | 12:48 VALE DA PERRA (X) | 12:50 CASAL NOVO (OURÉM) | 12:52 CASAL NOVO(X)(OURÉM) | 12:54 PINHEL | 13:00 OURÉM | 13:06 OLAIA (X) | 13:10 ALBURITEL | 13:16 FURADOURO (X) | 13:20 VALE D'OVOS(FAT.EST) | 13:26 VALE DO CALVO (X) | 13:29 CARREGUEIROS | 13:32 VENDA DA GAITA
co wskazuje, że chyba faktycznie istnieje takie połączenie

Czy ktoś może to przerabiał albo orientuje się czy ten bus kursuje pomiędzy samym miejscem w którym znajduje się sanktuarium, czy należy podejść do tej oddalonej zasadniczej miejsowości Fatima? czy odjeżdża z tego miejsca do którego podjeżdża Rede Expressso? i czy - w razie gdyby ten Tomar się nie udał - możliwe jest kupienie gdzieś w Fatimie (Fatima-sanktuarium, nie Fatima-miejscowość) biletów powrotnych na Rede Expressos do Lizbony?
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
Maktravel uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: Lizbona
#242 PostWysłany: 07 Maj 2017 12:51 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Rede-Expressos z Lizbony wysadzi Ciebie na dworcu w Fatimie (Terminal Rodoviário de Fátima). Jak widzisz jest na nim logo Rodo Tejo.
https://www.google.pl/maps/place/F%C3%A ... 54!6m1!1e1
Z moich dotychczasowych doświadczeń z Portugalią mogę powiedzieć, że mają bardzo dobrą komunikację publiczną. Nawet jeżeli strona przewoźnika jest tylko po portugalsku nie przejmowałbym się. Wszystko co jest w rozkładzie jedzie. Jeżeli jednak autobusu nie będzie, bez problemu kupisz na dworcu w Fatimie bilet na powrotne połączenie do Lizbony.

Poza tym fajny pomysł na wycieczkę.

Byłem tylko w sanktuarium.
Góra
 Profil Relacje PM off
maciek1 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#243 PostWysłany: 07 Maj 2017 19:53 

Rejestracja: 28 Lut 2016
Posty: 13
powiedzcie mi, czy dobrze rozumiem: żeby wejść na teren Klasztoru Karmelitów trzeba mieć wykupione bilety do Muz. Archeologicznego? bo już totalnie zgłupiałam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#244 PostWysłany: 07 Maj 2017 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 240
Kilometry: 423 012
niebieski
edit: pomyliłem klasztory ;)
W tym nie byłem w środku ale tam chyba jest po prostu tylko muzeum
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#245 PostWysłany: 08 Maj 2017 00:04 

Rejestracja: 19 Sie 2015
Posty: 5
wersus79 napisał(a):
Rede-Expressos z Lizbony wysadzi Ciebie na dworcu w Fatimie (Terminal Rodoviário de Fátima). Jak widzisz jest na nim logo Rodo Tejo.
https://www.google.pl/maps/place/F%C3%A ... 54!6m1!1e1
Z moich dotychczasowych doświadczeń z Portugalią mogę powiedzieć, że mają bardzo dobrą komunikację publiczną. Nawet jeżeli strona przewoźnika jest tylko po portugalsku nie przejmowałbym się. Wszystko co jest w rozkładzie jedzie. Jeżeli jednak autobusu nie będzie, bez problemu kupisz na dworcu w Fatimie bilet na powrotne połączenie do Lizbony.

Poza tym fajny pomysł na wycieczkę.

Byłem tylko w sanktuarium.


Dzięki wielkie! W takim razie czuję się trochę uspokojony, pozostaje jeszcze upewnić się już na miejscu w Fatimie. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#246 PostWysłany: 08 Maj 2017 00:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
maciek1 napisał(a):
Czy ktoś może to przerabiał albo orientuje się czy ten bus kursuje pomiędzy samym miejscem w którym znajduje się sanktuarium, czy należy podejść do tej oddalonej zasadniczej miejsowości Fatima? czy odjeżdża z tego miejsca do którego podjeżdża Rede Expressso? i czy - w razie gdyby ten Tomar się nie udał - możliwe jest kupienie gdzieś w Fatimie (Fatima-sanktuarium, nie Fatima-miejscowość) biletów powrotnych na Rede Expressos do Lizbony?


Przerabialem ten temat w zeszlym roku, jechalem Rede-Expressos ok. 1.5h, bilety kupowalem na dworcu w Lizbonie i Fatime:
Od dworca (przyjazd i odjazd) masz do Sanktuarium jakies niecale 10 min. na piechote, jezdza dosc czesto, ale ostatni autobus odjezdza z Fatimy o 20:30. ;)

Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
maciek1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#247 PostWysłany: 29 Lip 2017 18:30 

Rejestracja: 29 Lip 2017
Posty: 7
zireaell napisał(a):
powiedzcie mi, czy dobrze rozumiem: żeby wejść na teren Klasztoru Karmelitów trzeba mieć wykupione bilety do Muz. Archeologicznego? bo już totalnie zgłupiałam ;)


Cześć!

Nie wiem czy jeszcze Ci się przyda odpowiedź, ale generalnie tak. Trzeba kupić bilety. Z tym, że tam często odbywają się koncerty, np. chórów, które są zupełnie darmowe. Można zobaczyć kościół i posłuchać chóru, 2w1. Tylko trzeba czasem odstać swoje w kolejce.

Co do wydarzeń, to np. taki festiwal tam jest: http://www.lisbonmusicfest.com/pt
Co roku staram się na niego chodzić, bardzo fajna sprawa!

Pozdrawiam z Lizbony,
Emilia


Ostatnio edytowany przez Zeus, 29 Lip 2017 18:36, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#248 PostWysłany: 26 Wrz 2017 15:38 

Rejestracja: 07 Sie 2017
Posty: 12
Hej, doradzicie mi, czy warto wchodzić na Wieżę Belem? Niby kultowa atrakcja, ale z drugiej strony czytałam, że taki widok można mieć za darmo z wielu punktów obserwacyjnych. Jest to atrakcja warta stania w kolejce i tych kilku euro?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#249 PostWysłany: 26 Wrz 2017 15:49 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Byłem i moim zdaniem warto. Ale drugi raz bym już nie wchodził.
Kolejki nie było...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#250 PostWysłany: 29 Wrz 2017 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
landrynqa napisał(a):
czy warto wchodzić na Wieżę Belem?

Zgadzam się z @boots, że warto wejść na wieżę Belem. Nie tylko dla widoków, ale by samą wieżę zobaczyć od środka. Wąskie schodki i niski strop na najniższym poziomie są fajne.
A jeśli się kupi bilet łączony do klasztoru hieronimitów oraz na wieżę Belem, to do drugiej atrakcji wchodzi się już bez kolejki.
http://www.torrebelem.gov.pt/en/index.p ... tificador=
Poza tym rano tj. troszkę przed godziną 10 kolejki do klasztoru dopiero zaczynają się ustawiać i są minimalne. Przypuszczam, że analogicznie jest dla wieży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#251 PostWysłany: 01 Paź 2017 19:47 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Nowy punkt widokowy na moście 25 Kwietnia. Z balkonem widokowym na 7 pylonie mostu na wysokości 80 metrów. Będzie mozna podejrzeć górny poziom przeprawy. Wejście ma kosztować 6 euro.

http://ncultura.pt/arrepiante-miradouro ... -de-abril/
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#252 PostWysłany: 09 Paź 2017 10:47 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Mam małą prośbę - głowa mi pęka od nadmiaru informacji a muszę zagospodarować 1 dzień by zarazić żonę oraz 6letnią córkę Lisboną. To nasza pierwsza wyprawa do Portugalii i po lądowaniu w niedzielę wieczorem zamierzam poniedziałek do 16-17:00 spędzić na zwiedzaniu i potem jedziemy na południe.
Co powinienem "zaliczyć" z mustów by chcieć w przyszłości wrócić do Lisbony na dłużej?
Oceanarium obiecałem córce w drodze powrotnej bo wylot mamy również z Lisbony.

Osobiście marzy mi się jakaś winda z widokiem oraz tramwaj.

byłbym wdzięczny za pomoc
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#253 PostWysłany: 09 Paź 2017 12:45 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Mało czasu. Skup się na punktach widokowych.
https://www.google.pl/maps/place/Mirado ... -9.1315162

https://www.google.pl/maps/place/Belved ... -9.1328385

ten najładniejszy, ale na początku września był w remoncie - obok jest jedna z wind - Ascensor da Glória
https://www.google.pl/maps/place/Mirado ... -9.1444042

https://www.google.pl/maps/place/Viewpo ... -9.1476564
obok jest winda Bica

wejście na łuk Arco da Rua Augusta
https://www.google.pl/maps/place/Arco+d ... d-9.136824

dla córki napój z pomarańczy a dla ciebie piwo w Chapito (szkoła teatralno/cyrkowa z barem, restauracją i pięknym widokiem)
https://www.google.pl/maps/place/Chapit ... -9.1341072
Spacer po Alfamie i dookoła zamku św. Jerzego.

Odpuściłbym sobie ciastka w Belem i jazdę tramwajem - za długie kolejki jak na tak krótki czas.


Ostatnio edytowany przez wersus79, 09 Paź 2017 12:54, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Johnny Bravo lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#254 PostWysłany: 09 Paź 2017 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Jeśli przylot w niedzielę wieczorem nie jest zbyt późno to proponuję tego dnia jeszcze wjechać na taras widokowy Windy Santa Justa, jeśli już będzie zamknięta to fajnie zobaczyć nocną panoramę Lizbony z jakiegoś miraduro.
Plan na poniedziałek - punkt z windą ewentualnie do realizacji w niedzielę:
- wjazd na taras Windy Santa Justa (dość rano np. ok 8:00) najlepiej w ramach biletu na komunikację miejską zapping
- przejście na Praca do Comercio,
- przejazd tramwajem 15E do Belem,
- zwiedzanie klasztoru Hieronimitów i Torre de Belem (najlepiej na bilecie łączonym za 12 euro) - zwiedzanie warto zacząć od klasztoru - potem mając już bilet kolejka do wieży jest minimalna albo i jej brak,
- przespacerować się do pomnika Odkrywców - tu w zależności od czasu i chęci można wjechać na jego górę na taras widokowy,
- wrócić tramwajem 15E do Praca do Comercio, przejść na równoległą Rua do Conceicao i wsiąść w tramwaj 28,
- w zależności od czasu podjechać tramwajem 28 do przystanku Miraduro de Santa Luiza i przejść się pod zamek Sao Jorge albo pojechać do przystanku Se i zobaczyć katedrę,
- zjeść coś w lokalnej knajpce i jechać dalej.
Ja jednak nie rezygnowałabym z Belem jak radzi @wersus79 ;) Moim zdaniem mimo oddalenia od centrum w Belem są chyba największe atrakcje Lizbony i to jest jej absolutny "must" do zobaczenia. Wiadomo, że przy ograniczonym czasie wszystkiego nie da się obejrzeć, ale jak się dobrze sprężyć to już ok. godziny 13-14 można być z powrotem na Praca do Comercio.
Góra
 Profil Relacje PM off
Johnny Bravo lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#255 PostWysłany: 09 Paź 2017 15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
A ja znowu bym Belém odpuścił - jak dla mnie dzielnica nie ma tego klimatu co reszta miasta i jest też najdalej położona. Poza tym dziecko i tak się nie zafascynuje zwiedzaniem klasztoru czy pomnikiem. A w mieście jednak będzie co robić - windy, punkty widokowe, tu deser, tam kawa...
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#256 PostWysłany: 10 Paź 2017 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Miradouro da Graca jest ok, ale nieopdal jest najładniejszy punkt widokowy wg mnie w całej Lizbonie, Miradouro de Senhora do Monte a mam złażone wszystkie włącznie z takimi wynalazkami jak Miradouro do Monte Agudo czy da Penha de Franca na których nigdy nie spotkałem żadnego turysty. Miradouro Sao Pedro de Alcantara jest za to najbardziej zadeptanym przez stonkę turystyczną, ale widok jest ok i można przy okazji śmignąć windą. Kręcąc się po Martim Moniz unikajcie ulicy Benformoso, masa kolorowych. Nie jest niebezpiecznie, ale to zdecydowanie nie jest dobre miejsce na pierwszą przechadzkę po Lizbonie.

Z Belem też bym zrezygnował i skupiłbym się głównie na krzątaniu po Bairro Alto i Alfamie a wchodzenie do Torre de Belem to strata czasu i pieniędzy.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#257 PostWysłany: 07 Lis 2017 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@Piccolo
Zaplanuj dzien pamietajac, ze w poniedzialki wiekszosc muzeow (w tym Mosteiro dos Jeronimos, Torre de Belem czy Museo Nacional do Azulejo) jest zamknieta. Oceanario i Castelo de S. Jorge sa otwarte codziennie.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#258 PostWysłany: 18 Lis 2017 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Zajrzyjcie proszę na tą stronę i poczytajcie:
http://www.lisboa-does-not-love.com/pl

Bywam z Lizbonie co rok, czasem częściej i niestety, wszystko o czym piszą to prawda. Z roku na rok jest coraz gorzej, miasto zadeptywane jest przez turystyczną stonkę, przez arogantów nie potrafiących docenić Jej piękna, uszanować tradycji itp. Wspomniane na stronie tuk tuki to wizerunkowa porażka... Do tego koszmarny wzrost cen. Mam nadzieję, że nie zrobią z Niej drugiej Barcelony, szkoda tak magicznego miasta...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#259 PostWysłany: 18 Lis 2017 20:56 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Największą ignorancja jak dla mnie to Hiszpanie tam, domagajacych żeby miejscowi znali hiszpański.

A no i buraków którzy szukają lokale z paella

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#260 PostWysłany: 19 Lis 2017 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ostatnio mam wrażenie, że takie obrazki stają się plagą wielu europejskich miast. Od dawna wychodzę z założenia, że nic nie pozwala tak poznać miasta, jak jego piesze, niespieszne, zwiedzanie. W Lizbonie jeszcze nie byłem - będę w styczniu, oby poza sezonem dało się w spokoju odkryć uroki tego miasta.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 441 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group