Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 441 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Lizbona
#1 PostWysłany: 01 Lip 2011 06:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ma ktos na szybko jakies blyskotliwe porady ?
gdzie blyskotliwe to nie cos z drugiej strony przewodnika po Portugalii - jesli juz to z dwusetnej i malym drukiem
no wlasnie, nie wiem, jakas fajna, nieznana restauracja, fajne, malo znane miejsce, cokolwiek

enibady ?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Lizbona
#2 PostWysłany: 01 Lip 2011 13:32 

Rejestracja: 23 Lut 2011
Posty: 192
1. Wybierz się na pchli targ w mniej turystycznej części dzielnicy Alfama (w okolicy Igreja de Sao Vicente de Fora) raczej dla poczucia atmosfery, niż w celu robienia zakupów. Poszwendaj się w okolicy targu, zrób zakupy w którymś z tamtejszych sklepów spożywczych, wstąp na expresso do kawiarni.
2. Unikaj lokali z jadłem w dzielnicy Baixa - nastawione są na turystów, więc nie zjesz tam najlepiej, a na pewno przepłacisz.
3. Jak już będziesz w Lizbonie, to wybierz się do Sintry (pociągiem z Rossio), a jak tam dotrzesz to nie tak jak wszyscy do Palacio da Pena, czy zamku Maurów, tylko do Quinta da Regaleria.
4. Jak będziesz w Sintrze, to autobusem wybierz się do Cabo da Roca - najdalej na zachód wysunięty kraniec Europy kontynentalnej.
5. Z Cabo da Roca autobusem do Cascais, a stamtąd pociągiem wzdłuż wybrzeża do Lizbony.
6. Jeżeli chcesz przyoszczędzić trochę na wejściach do muzeów, zabytków itp, to zwiedzaj w niedziele do 14:00. Wejścia za darmo.
7. Jeżeli chcesz się przejechać np słynną linią 28 lub generalnie w dniu przylotu planujesz dużo podróżować komunikacją miejską (tramwaj, autobus), warto dostać się do centrum z lotniska ichniejszym Aerobusem. Bilet na Aerobus upoważnia do darmowych przejazdów w dniu jego zakupienia. Jeżeli nie masz tego w planach, wybierz inny autobus do centrum (taniej niż Aerobus, a bardziej swojsko).
8. Wybierz się do Oceanarium.

Takie rady można mnożyć bez końca. Udanej Lizbony życzę :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#3 PostWysłany: 03 Lip 2011 18:50 

Rejestracja: 20 Sie 2010
Posty: 70
vasco napisał(a):
7. Jeżeli chcesz się przejechać np słynną linią 28 lub generalnie w dniu przylotu planujesz dużo podróżować komunikacją miejską (tramwaj, autobus), warto dostać się do centrum z lotniska ichniejszym Aerobusem. Bilet na Aerobus upoważnia do darmowych przejazdów w dniu jego zakupienia. Jeżeli nie masz tego w planach, wybierz inny autobus do centrum (taniej niż Aerobus, a bardziej


Bilet z Aerobusa upoważnia też na darmowy wjazd na Elevador do Carmo - można tam wjechać, a później pójść na przejażdżkę funicularem, który jeździ niedaleko. Jeśli w ten sposób wykorzystasz ten bilet to praktycznie droga z lotniska do centrum miasta Ci się zwróci ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#4 PostWysłany: 04 Lip 2011 05:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
fajna ta Lizbona

tzn brud, syf i bieda, ale ze to nie byl moj pierwszy raz tamze to juz nie bylem zaskoczony ;) - a swoj klimat, trzeba przyznac ma

koncert nelly furtado tez fajny ; )

kiedys dopisze tu cos wiecej, tymczasem kto ma cos nt. Lizbony do dodania niech pisze ;)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#5 PostWysłany: 04 Lip 2011 11:19 

Rejestracja: 20 Sie 2010
Posty: 70
]

Lizbona nie jest zła, aczkolwiek fakt - byłem zaskoczony ilością opuszczonych kamienic i ogólnym klimatem w niektórych rejonach miasta :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#6 PostWysłany: 07 Gru 2011 11:06 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
Słuchajcie, mam w maju o 13 wylot z Lizbony. Tak więc na lotnisku powinienem być ok. 11 (nadaje bagaż - czy może zarezerwować więcej czasu?)

Tego dnia chciałbym zobaczyć jeszcze półwysep Cabo da Roca. Tak więc planuję pobutkę o 6-7 rano, a na (najpóźniej) 11 być na lotnisku.

Pytanie: jak w ogóle dostać się na ten półwysep (słyszałem, że jeździ tam autobus komunikacji miejskiej 403 - potwierdzacie?) ?

Pytanie 2: czy czasowo to jest do zrealizowania? Na mapie wydaje się być w miarę blisko.

No i nie wiem ile czasu potrzeba na miejscu (np. czy trzeba gdzieś dojść). Widok ocenu i zdjęcie z obeliskiem wystarczą mi zupełnie (1h) :)

Ps. a może warto wybrać się tam dzień wcześniej, na zachód słońca wieczorem ? Gdzieś widziałem opinię, że piękny :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#7 PostWysłany: 07 Gru 2011 12:23 

Rejestracja: 23 Lut 2011
Posty: 192
ambitny plan. sugeruje wybrac sie tam dzien wczesniej. jezeli wybierasz sie do sintry, to mozna cabo odwiedzic "przy okazji".
jezeli chodzi o dojazd to mozna przynajmniej na dwa sposoby:
1. pociag z cais do sodre do cascais, a stamtad autobus do cabo da roca.
2. pociag z dworca na rossio (centrum starej lizbony) do sintry i stamtad autobusem do cabo.
o numery autobusow nie pytaj, bo nie pamietam.
Oczywiscie mozna wykonac te trase na zasadzie koleczka, tz. np. tam w wariancie pierwszym, powrot w wariancie drugim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#8 PostWysłany: 07 Gru 2011 12:46 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
A czasowo jak to wygląda? Dojazd zajmuje ok 1h?

To kułeczko, ale dzień wcześniej, wydaje mi się interesujące, tylko nie wiem ileczasu rezerwować :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#9 PostWysłany: 07 Gru 2011 14:31 

Rejestracja: 23 Lut 2011
Posty: 192
pociąg do sintry z rossio masz co 20 minut. czas przejazdu: ok 40 minut.
autobus z sintry do cabo da roca - ok. 40 minut, z Cabo do Cascais to samo.
pociąg z cascais do cais do sodre co 20 minut, czas przejazdu: ok. 30-40 minut w zależności, czy jedziesz zwyklym czy przyspieszonym (nie zatrzymuje się na wszystkich stacjach).
szczegóły dotyczące komunikacji kolejowej: http://www.cp.pt/

ja na calosc poswiecilem caly dzien, z tym ze w samej sintrze spedzilismy dobrych pare godzin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#10 PostWysłany: 09 Sty 2012 00:51 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 211
niebieski
wracając do tematu biletu za 3,50e na Aerobus --- na ten bilet jeżdżę cały dzień wszystkimi tramwajami ( w tym 28), autobusami, funicularami oraz wszystkimi Elevadory . A jazda metrem na ten bilet nie wchodzi w grę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#11 PostWysłany: 20 Sty 2012 12:34 

Rejestracja: 10 Sty 2011
Posty: 29
Bilet za 3,5 Euro nie obowiązuje na metro. Można kupić bilet "7 colinas/viva viagem" za 0,5 Euro i doładować go kwotą 4,6 Euro. Wtedy możesz jeździć przez 24 h metrem, autobusami, tramwajami itd. (wszystko co podlega Carris), ale nie możesz jechać aerobusem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#12 PostWysłany: 25 Sty 2012 00:58 

Rejestracja: 17 Wrz 2010
Posty: 46
Polecam YES HOSTEL W LIZBONIE szczególnie dla ludzi prowadzących rozrywkowy tryb życia. Internet za free sniadanie w cenie.lokalizacja centrum atmosfera najlepsza jaka moze byc wieczorem wszyscy ludzie z całego świata zbieraja sie i ida razem w miasto na melanż.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#13 PostWysłany: 25 Sty 2012 01:16 

Rejestracja: 24 Sie 2011
Posty: 103
a ten bilet na aerobus za 3,50 jest do końca dnia czy na 24h od skasowania? ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#14 PostWysłany: 03 Lut 2012 12:37 

Rejestracja: 10 Sty 2011
Posty: 29
Na Aerobus też jest na 24h. Korzystałem jednak z tego za 4,6 Euro, bo metro jednak dużo daje... Przystanek autobusów miejskich jest obok przystanku aerobusa. Na przystanku jest dokładna mapka, gdzie jadą jkonkretne autobusy. Można spokojnie dojechać do centrum lub podjechać dowolnym autobusem jeden przystanek (około 2 minut) do dużego ronda i tam łapie się kolejne autobusy. Kartę "7 colinas" można kupić na lotnisku na poczcie. Poczta ma takie czerwone logo bodajże ze strzelcem. Niestety po nazwie na pierwszy rzut oka trudno się zorientować, bo nie ma tam żadnego słowa podobnego do "post", "posta" itd. A propos... czytałem ostatnio artykuł, że komunikacja miejska w Lizbonie podrożała w krótkim czasie dwukrotnie i wkrótce znów ma być podwyżka, więc te ceny mogą się w krótkim czasie zmienić....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#15 PostWysłany: 06 Maj 2012 11:46 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 211
niebieski
Właśnie wróciłem z Lizbony --- bilet na aerobus aktualna cena 3,50e i jest ważny 24h od skasowania -- rewelacja jeździmy wszystkim oprócz metra / czyli tramwaje (zabytkowy 28), autobusy, minibusy, elevatory itp. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#16 PostWysłany: 07 Maj 2012 14:22 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
olo napisał(a):
Właśnie wróciłem z Lizbony --- bilet na aerobus aktualna cena 3,50e i jest ważny 24h od skasowania -- rewelacja jeździmy wszystkim oprócz metra / czyli tramwaje (zabytkowy 28), autobusy, minibusy, elevatory itp. :D



A ja właśnie w tej sprawie: pan na lotnisku mi powiedział, że to nieaktualne i że bilet jest tylko na areobus, a na public transport niet [info na ulotkach nieaktualne, a trzymają je ze wzgledu na mapki].

Zrobił mnie w konia? [a raczej siebie ;)]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#17 PostWysłany: 07 Maj 2012 16:07 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 974
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
Zrobił w konia, bo ten bilet jest faktycznie ważny na komunikację miejską. Ale przecież Lizbona polega na chodzeniu, a nie wożeniu 4 liter autobusem, czy metrem :).

Wiem, wiem - "28"-ką trzeba się przejechać, no i do Belem oraz do Parku Narodów żeby rekiny obejrzeć trzeba skorzystać z komunikacji, bo daleko ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#18 PostWysłany: 07 Maj 2012 16:36 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
Eeeee, to jakiś gupi gość. W ogóle, to 28 bardzo mi się podobała. Spodziewałem się, że będzie mocno przereklamowana, ale to rzeczywiście był uroczy przejazd.

Snooka - sprawdz PM. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#19 PostWysłany: 07 Maj 2012 20:31 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 974
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
Sprawdziłem :D Jeszcze dziś odpiszę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#20 PostWysłany: 07 Maj 2012 23:02 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 211
niebieski
a elevador de santa justa? 5e(10eRT)+1,5e(za widok po schodkach), elevador da gloria 3,5e a wszystko w pobliżu i gdyby nie ten bilet za 3,5e to koszty by dużo wzrosły (zwłaszcza dla większej grupy) no i z hotelu też trzeba dojechać---ale zgadzam się Lizbona na piechotę w ścisłym centrum jest urocza 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 441 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group