Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 441 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lizbona
#261 PostWysłany: 19 Lis 2017 00:17 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Lizbona to przede wszystkim zahaczając o 10 czerwca - wrażenia niezapomniane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Lizbona
#262 PostWysłany: 19 Lis 2017 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
W tym roku byłem 4 razy w Lizbonie a ogólnie to nawet nie wiem, od kilkunastu lat jestem tam regularnie, ale szczerze powiedziawszy nie kojarzę żebym na swojej drodze spotkał Hiszpanów.Za to zatrzęsienie jest germańców, brytoli i ostatnio azjatów.
Niestety z roku na rok jest coraz więcej turystów, ale na szczęście są jeszcze miejsca przez nich nie zadeptywane.

@krasnal byłem w styczniu w tym roku i poza kiepską pogodą miasto praktycznie wolne od letników.

Byłem zmuszony być w sezonie, masakra jakaś. Pomijając stonkę, upały i wysuszoną roślinność, kosmiczne ceny hoteli i nerwowi hotelarze.
Moim zdaniem Lizbona jest najfajniejsza na wiosnę albo późną jesienią. Unikać od czerwca do września a najlepiej jakiś marzec, kwiecień albo listopad.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
acidka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#263 PostWysłany: 19 Lis 2017 11:26 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Czytam właśnie "Muzykę moich ulic" Marcina Kydryńskiego. I znów mam ochotę znaleźć choć niektóre miejsca opisywane przez autora :) Choć to staje się
coraz trudniejsze właśnie dzięki takim książkom, zdjęciom w nich...
I tak-Lizbona np. w połowie grudnia może zaskoczyć nie tylko pięknym słońcem. I mniejszym tłumem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#264 PostWysłany: 19 Lis 2017 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Chciałem jeszcze powiedzieć, że najlepsze kasztany nie są na Pigalle a na Rossio ;)
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#265 PostWysłany: 19 Lis 2017 18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Co do kasztanów pełna zgoda. Uwielbiam ich zapach jak w zimowy poranek idę z hotelu przy av. Liberdade na poranne piwko...

Ostatnio byłem jakieś 2 tygodnie temu. Myślałem - listopad, super będzie. Mój hotel zamiast za 450 był po 1200zł a na mieście rój turystów. Amerykanie z wycieczkowca z plakietkami z imionami przyczepionymi do odzieży, mnóstwo Azjatów i gruby typ przy stoliku obok który po każdej wizycie kelnera wymawiał głośne "gracias" z amerykańskim akcentem. I kolejka do promu przy Cais do Sodre, gdzie co druga osoba po angielsku pytała o "cruise".... Jak byłem w tym roku w lutym to było spoko. Myślę, że nie licząc Walentynek to najlepszy miesiąc na Lizbonę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#266 PostWysłany: 19 Lis 2017 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Ja doznałem małego szoku jak w czerwcu wypadł mi wyjazd i za byle spelunę krzyczeli po 150 eur za dobę.
@BusinessClass pocieszę Cię i siebie przy okazji ;)
otworzyli w listopadzie nowy terminal dla cruzerów w centrum miasta, także farmerów z texasu będzie jeszcze więcej
źródło: Porto de Lisboa

Załączniki:
Screenshot_2017-11-19-18-58-13.png
Screenshot_2017-11-19-18-58-13.png [ 914.95 KiB | Obejrzany 2737 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#267 PostWysłany: 20 Lis 2017 14:00 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 130
Wybieram się drugi raz do Lizbony, ostatnim razem udało mi się zobaczyć m.in Oceanarium czy być pod Figurą Chrystusa Króla. Przeczytałam wątek, ale nadal mam jeszcze dwa pytania:

1. Czy żeby zobaczyć otwarty ocean muszę jechać do Cascais na przykład czy wystarczy jakiś punkt widokowy/rejs promem/itp? I czy Waszym zdaniem koniec listopada jest odpowiednią porą na taką wycieczkę do Cascais (chodzi mi o ew. wiatr)?

2. Polecacie może szczególnie jakieś rejsy promem? Na stronie komunikacji miejskiej trochę ich jest, więc chętnie wybiorę taki, który oferuje najlepsze widoki na Lizbonę czy ocean.

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#268 PostWysłany: 20 Lis 2017 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Kawałek z Lizbony na pewno musisz podjechać żeby zobaczyć ocean. Najłatwiej będzie pociągiem ze stacji Cais do Sodré. Możesz pojechać do Cascais albo wysiąść wcześniej w Carcavelos lub Estoril.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#269 PostWysłany: 20 Lis 2017 14:34 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Może pojedź na Cabo da Roca ? Widoki na ocean gwarantowane :) .A w drodze powrotnej zobacz Cascais, choć dla mnie trochę przereklamowane.
Byłam w połowie grudnia i na przełomie lutego/marca. Za kazdym razem na wybrzeżu pogoda świetna, choć wiatr wieje, jak to nad oceanem. Ale ciepło,zielono, co jest świetne w porównaniu z polską aurą...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#270 PostWysłany: 20 Lis 2017 18:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Promem do Casilhas, kolacja w restauracji Farol (tuż przy przystani) potem spacer z cudownym widokiem na Lizbonę i romantyczny zachód słońca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#271 PostWysłany: 03 Sty 2018 04:17 

Rejestracja: 07 Sie 2017
Posty: 29
Witam! orientuje się ktoś może jak wygląda handel w Lizbonie w święta i w niedziele? Przylatuję do Lizbony w sobotę 6 grudnia czyli w święto Trzech Króli, czy markety, piekarnie, restauracje z łatwością znajdę otwarte czy nastawić się na głód i brak winka porto do poniedziałku? :p
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#272 PostWysłany: 03 Sty 2018 04:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
criss195 napisał(a):
Przylatuję do Lizbony w sobotę 6 grudnia czyli w święto Trzech Króli


Trzech Kroli 6 grudnia??? :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#273 PostWysłany: 03 Sty 2018 04:29 

Rejestracja: 07 Sie 2017
Posty: 29
cccc napisał(a):
Trzech Kroli 6 grudnia??? :D

Sry 6 Stycznia ... już styczeń mamy :p
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#274 PostWysłany: 03 Sty 2018 04:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
criss195 napisał(a):
Witam! orientuje się ktoś może jak wygląda handel w Lizbonie w święta i w niedziele? Przylatuję do Lizbony w sobotę czyli w święto Trzech Króli, czy markety, piekarnie, restauracje z łatwością znajdę otwarte czy nastawić się na głód i brak winka porto do poniedziałku? :p

Trzech Kroli w Portugalii, tak jak i w innych krajach, jak np. w CH nie jest Swietem w sensie dniem wolnym od pracy.
Bedzie sobota i normalnie otwarte, podobnie jak w inne soboty.
Pozdr. i zycze udanego pobytu.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
criss195 uważa post za pomocny.
 
      
#275 PostWysłany: 28 Cze 2018 08:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Aron napisał(a):
dosłownie obok nas przewijały się masy ludzkie i człowiek tylko się zastanawiał, gdzie tu uciec przed tym tłumem.

Po raz kolejny musiałem być w Lizbonie w szczycie sezonu (wczoraj wróciłem) i to jest faktycznie dramat, jeśli chodzi o turystów. Z roku na rok coraz gorzej. Zauważalnie dużo jankesów na mieście.
Jak ktoś chce uciec od turystów to polecam bardzo fajną okolicę Saldanha, cisza, spokój i w knajpach Lizbończycy a nie letnicy. Tam na szczęście turyści nie docierają, jeszcze :lol:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#276 PostWysłany: 28 Cze 2018 11:57 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
Docierają docierają tyle że nie w ilościach przemysłowych :-)
Tam jest Fundacja Gulbenkiana.
W pobliżu polecam Jardim Amália Rodrigues. Mozna się w spokoju poopalać na trawie i poogladać samoloty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#277 PostWysłany: 28 Cze 2018 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
To ja dla odmiany zaproponuję Park Alameda Dom Afonso Enrique po drugiej stronie, gdzie masa Lizbończyków piknikuje na zielonej trawce a turystów brak :mrgreen: No i jeden z moich ulubionych parków Principe Real, mały, kameralny, ale tam już niestety stonka dociera bo blisko do punktu widokowego Sao Pedro de Alcantara. Winko w garść, siąść na ławeczce i poobserwować Lizbończyków jak tłuką w karty i się fajnie kantują/kłócą przy tym :lol:
No i jest tam niezwykłe drzewo Cedro do Buçaco.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#278 PostWysłany: 22 Lip 2018 11:23 

Rejestracja: 03 Lis 2017
Posty: 38
Witam.
Mam pytanie ile czasu potrzebuję na wycieczkę do Fatimy. Oraz 2 wycieczka Sintra oraz Cabo de Roca. Obydwie opcje komunikacją. Tempo raczej bez pośpiechu.
Czy wypożyczając auto jestem w stanie ogarnąć te dwie atrakcje w jeden dzień?
W Lizbonie będę od piątku od 15 do niedzieli do późnego wieczora. W poniedziałek rano wylot.
Czy to możliwe żeby zobaczyć Lizbonę, Fatimę i Cabo de Roca w tak krótkim czasie?
Ile czasu potrzeba by dobrze zobaczyć na Lizbonę ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#279 PostWysłany: 22 Lip 2018 11:39 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Na zobaczenie Lizbony z np. tarasu widokowego lub windy potrzeba chwilki. Na poznanie Lizbony sporo czasu i w tym wypadku nie żałuj go :P :P :P
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
dominik85 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#280 PostWysłany: 22 Lip 2018 12:17 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
@dominik85

Na Fatimę dwie godziny mogą wystarczyć, ale bez wioski pastuszków. Dworzec autobusowy jest blisko sanktuarium. Bilety kupisz na stronie przewoźnika www.rede-expressos.pt. Dużo kursów w obie strony. Jeżeli wcześnie wyjedziesz to wrócisz wczesnym popołudniem.

Cabo da Roca jest do ogarnięcia po powrocie z Fatimy w tym samy dniu. Pociąg do Sintry i stamtąd autobusem przewoźnika Scotturb 403 Cascais Terminal - Sintra Estação. Z Cabo możesz wracać do Sintry albo do Cascais i dalej pociągiem do Lizbony (tutaj dużo kursów powrotnych do północy). Plusem powrotu pociągiem przez Cascais jest możliwość wysiadki w Belem.

Samochodem na pewno do zrobienia.

Całą niedzielę miałbyś na Lizbonę, ale to mało żeby poznać miasto.

Plan napięty i męczący, ale do ogarnięcia.
Góra
 Profil Relacje PM off
dominik85 lubi ten post.
dominik85 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 441 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group