Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 441 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lizbona
#181 PostWysłany: 05 Paź 2016 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Dzieki za wskazowki. Przydaly się. Niedlugo wrzucę relacje. :) Image

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
 Temat postu: Re: Lizbona
#182 PostWysłany: 18 Paź 2016 15:52 

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 25
Loty: 30
Kilometry: 87 409
Mam pytanie dot. Lisboa Card - czy można ją kupić na miejscu czy tylko wcześniej przez Internet? Na stronie piszą tylko o zakupie i odebraniu w centrum informacji turystycznej ale nie wydaje mi się, żeby to była jedyna opcja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#183 PostWysłany: 18 Paź 2016 17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2016
Posty: 36
Loty: 18
Kilometry: 32 160
Nie trzeba kupować przez internet. Można kupić na miejscu, np na lotnisku w punkcie informacji turystycznej (czynne bodajże od 7 do 24) i w kilku miejscach w samym mieście :)


Ostatnio edytowany przez Zeus, 18 Paź 2016 20:56, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#184 PostWysłany: 18 Paź 2016 20:32 

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 25
Loty: 30
Kilometry: 87 409
Dziękuję Ci bardzo! Tak właśnie myślałam, ale jakoś nigdzie nie mogłam znaleźć potwierdzenia więc wolałam zapytać ;) W szczególności, że wyjazd już pojutrze :D


Ostatnio edytowany przez Zeus, 18 Paź 2016 20:56, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#185 PostWysłany: 18 Paź 2016 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2517
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Polecam moją relację z Lizbony, jest nawet o ile dobrze pamiętam zdjęcie tego punktu na lotnisku :mrgreen:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#186 PostWysłany: 19 Paź 2016 08:00 

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 25
Loty: 30
Kilometry: 87 409
@‌szfarcjeger‌ A możesz jakiegoś linka do swojej relacji wysłać? Bo chętnie ją obczaję tylko nie mogę jej namierzyć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#187 PostWysłany: 15 Lis 2016 12:09 

Rejestracja: 22 Cze 2016
Posty: 304
niebieski
jak to jest obecnie z tymi biletami w Lizbonie ?

Oferta aerobusa nadal aktualna czy nie ? (po posty o niej były z 2011-2013 i nie wiem czy coś się zmieniło czy nie). Jeżeli nie aktualne to jak z tą kartą zniżkową na przejazdy ?

Jadę do Lizbony za kilka dni - większość chciałbym zwiedzić na nogach ale jeżeli będzie padać to wolę komunikację miejską.

Ps macie jakieś mapy Lizbony z atrakcjami wartymi do zwiedzenia ? (chodzi o wersję do druku lub do zapisania na telefonie).

Pewnie dostanę darmowe mapy na lotnisku lub w punkcie turystycznym ale wolałbym zaplanować sobie wszystko jeszcze wcześniej przed przyjazdem.

Kolejne pytanie o dotarcie do Sintry - Cabo da Roca a następnie Cascais. Chciałbym także podjechać do figurki Jezusa na drugą stronę rzeki. Trip bez samochodu.

Czekam na Wasze rady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#188 PostWysłany: 15 Lis 2016 18:31 

Rejestracja: 19 Cze 2012
Posty: 62
@photolucas84 ja właśnie wróciłam z Lizbony i przynajmniej na ostatnie pytanie mogę Ci spokojnie odpowiedzieć - obecnie w Lizbonie na dworcu można kupić bilet 24h obejmujący transport w Lizbonie, Sintrze i Cascais i pomiędzy nimi (łącznie z autobusem wiozącym do Palacio da Pena, Cabo da Roca i Cascais jak i w samym Cascais) koszt to 15 euro i jest to na pewno najlepsza opcja jeśli chcesz odwiedzić te wszystkie miejsca. Ja trochę zgapiłam i nie kupiłam i na miejscu w Sintrze kupowałam 24h bilet na transport Sintra-Cascais i wszystko pomiędzy za 12e (wychodziło taniej niż bilety z Sintry do Palacio i z Sintry do Cabo da Roca) a sam pociąg Lizbona-Sintra w dwie strony to ponad 4e. Sam transport tam jest całkiem dobrze zorganizowany i sprawny nawet poza sezonem, więc poruszać się tam można bez problemu.

ps. mapy jakie dostałam w Lizbonie były tragiczne (w sumie w informacji turystycznej dali mi chyba 4 rodzaje) ale bardzo nieczytelne i często wprowadzające w błąd, bardziej promujące trasy busów turystycznych niż pomocne... zupełnie inaczej niż w Porto, gdzie darmowa mapa jaką dostałam na lotnisku była bardzo dobra
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#189 PostWysłany: 16 Lis 2016 12:49 

Rejestracja: 22 Cze 2016
Posty: 304
niebieski
Jak to jest z tymi kartami w Lizbonie :

Viva Viagem a 7 Colinas ?

Niby są dwie karty - żadnej różnicy - można je doładowywać itp itp ale nigdzie nie pisze jak i gdzie.

Wiecie coś na ten temat ?

Koleżanka wyżej znowu kupiła jakiś bilet za 15 euro i może korzystać z transportu - co jest lepsze ? co wybrać ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#190 PostWysłany: 16 Lis 2016 19:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4005
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
@‌photolucas84‌

Byłem w Lizbonie 1,5 tygodnia temu.

Dojazd do Sintry, Cabo i Cascais kosztuje:
- bilet kolejowy Lizbona Rossio-Sintra: 2,15 EUR (doładowywany na kartę w automacie)
- bilet na autobus Sintra-Cabo de Roca: 4,10 EUR (kupujesz u kierowcy)
- bilet na autobus Cabo de Roca-Cascais: 3,25 EUR (kupujesz u kierowcy)
- bilet kolejowy Cascais-Lizbona Cais do Sodre: 2,15 EUR (doładowywany na kartę w automacie)

Co do karty - to obie są identyczne - ja swoją kupowałem w automacie na lotnisku przed wejściem do metra - uwaga na spore kolejki, proponuję rozejrzeć się wcześniej na lotnisku za automatem ale nie wiem czy jest.

Po mieście poruszałem się wyłącznie nogami, tylko w dniu kiedy wybierałem się do Belem to kupiłem dobowy bilet za 6 EUR.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#191 PostWysłany: 16 Lis 2016 20:04 

Rejestracja: 06 Mar 2016
Posty: 45
Loty: 23
Kilometry: 29 455
photolucas84 napisał(a):
Jak to jest z tymi kartami w Lizbonie :

Viva Viagem a 7 Colinas ?

Niby są dwie karty - żadnej różnicy - można je doładowywać itp itp ale nigdzie nie pisze jak i gdzie.

Wiecie coś na ten temat ?

Koleżanka wyżej znowu kupiła jakiś bilet za 15 euro i może korzystać z transportu - co jest lepsze ? co wybrać ?


Karty doładowujesz w każdym automacie biletowym na stacjach metra. Automat sam cię poprowadzi (do ogarnięcia nawet gdyby nie było angielskiego w maszynie), musisz tylko wybrać opcję, czy chcesz nową kartę, czy też już jakąś masz, podać kwotę doładowania i nakarmić automat pieniędzmi. W ramach tych kart bilety są tańsze niż kupowane na pojedyncze przejazdy. Tylko nie załaduj sobie za dużo, kasy nie da się odzyskać.

IMHO chcąc w jeden dzień zaliczyć Sintrę, Cabo da Roca i Cascais zrobisz sobie krzywdę. Niewiele zobaczysz. Jeśli jednak koniecznie chcesz, skorzystaj z opcji proponowanej przez Naservę - w samej Sintrze mocno zdzierają za autobusy, riksze itp., a chodzenie na piechotę jest baaaardzo męczące i czasochłonne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#192 PostWysłany: 19 Lis 2016 11:23 

Rejestracja: 14 Sie 2013
Posty: 18
Loty: 74
Kilometry: 171 207
photolucas84 napisał(a):
Kolejne pytanie o dotarcie do Sintry - Cabo da Roca a następnie Cascais. Chciałbym także podjechać do figurki Jezusa na drugą stronę rzeki. Trip bez samochodu.

Bardzo ambitny plan jeśli to ma być w 1 dzień, w szczególności że dzień teraz krótki i około 18 robi się ciemno. Wróciliśmy z Lizbony kilka dni temu i w opisaną przez Ciebie trasę ruszyliśmy wypożyczonym autem z Lizbony o 8 rano. Pochodziliśmy pod zamkiem Maurów (bez samego wejście na zamek), po parku i pałacu Pena i Quinta da Regaleira (park + pałac), potem na jedzenie i szybko na Cabo da Roca gdzie dotarliśmy już zaraz przed zachodem słońca. Cascais i wybrzeże widzieliśmy już częściowo po zmroku i tylko z auta. Ogólnie od połowy pobytu w Sintrze bardzo przyśpieszyliśmy zwiedzanie żeby zdąży za dnia na Cabo de Roca. W Sintrze jest duzo rzeczy do zobaczenia jak choćby samo miasteczko i spokojnie można tam całe 2 dni spędzić chcąc na spokojnie wszystko zobaczyć. Polecam jechać jak najwcześniej do Sintry jeśli to ma być 1 dzień. Jeśli chodzi o Pena to wg mnie spokojnie można sobie odpuścić bilet na park i pałac i kupić tylko na park (6,5€ vs 11,5€ poza sezonem) bo po dziedzińcu pałacu i tak można chodzić, jedynie się do wnętrz nie wejdzie które jakiegoś mega wrażenia na mnie nie zrobiły, ale to już zależy co się komu podoba.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#193 PostWysłany: 23 Lis 2016 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2016
Posty: 36
Loty: 18
Kilometry: 32 160
Witajcie

Czy ktoś z Was zna może rozkład jazdy autobusu z Cabo de Roca do Cascais? strona przewoźnika jest tylko po Portugalsku (albo ja nie mogę znaleźć wersji po Angielsku). Potrzebne w celach zaplanowania zwiedzania :).

I druga sprawa, czy dobrze zrozumiałem że aby zobaczyć studnie wtajemniczenia w Quinta da Regaleira wystarczy kupić bilet do parku ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#194 PostWysłany: 23 Lis 2016 17:24 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Tu jest rozkład:
http://www.scotturb.com/carreiras/horar ... nt=0&page=
Góra
 Profil Relacje PM off
Majkel82 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#195 PostWysłany: 23 Lis 2016 18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4005
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Od siebie dodam, że na niektóre kursy ciężko się wbić - zwłaszcza te tuż po zachodzie słońca kiedy już nie ma co robić na Cabo. 2 tygodnie temu na ten autobus czekało tak ze 2,5 raza ludzi co jego pojemność.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
Majkel82 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#196 PostWysłany: 23 Lis 2016 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2016
Posty: 36
Loty: 18
Kilometry: 32 160
Ups, nie spodziewałem się tam tłumów. Lecę dopiero 16 grudnia. Może nie będzie tak źle, szczególnie że do Cascais chcemy dotrzeć jeszcze przed zachodem słońca
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#197 PostWysłany: 24 Lis 2016 15:02 

Rejestracja: 14 Sie 2013
Posty: 18
Loty: 74
Kilometry: 171 207
Majkel82 napisał(a):
Ups, nie spodziewałem się tam tłumów. Lecę dopiero 16 grudnia. Może nie będzie tak źle, szczególnie że do Cascais chcemy dotrzeć jeszcze przed zachodem słońca

Chwile przed zachodem słońca byliśmy i pełno ludzi (niedziela). Znajomi byli kilka dni wcześniej, w tygodniu o wcześniejszej porze i był spokój dopóki nagle nie pojawiły się 3 autokary wypełnione Azjatami ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#198 PostWysłany: 10 Gru 2016 17:53 

Rejestracja: 01 Sie 2011
Posty: 56
Loty: 62
Kilometry: 110 426
Jako, że ostatnio spędziłem bardzo miło kilka dni w Lizbonie dorzucę kilka informacji od siebie i lokalnych mieszkańców, których spotkałem.

1. Moim zdaniem Lisbona Card w ogóle się nie opłaca. W wersji na 2 dni kosztuje 31,5 euro. Natomiast kupując bilet na całą komunikację na 48h płacimy 12 euro. Nawet dodając cenę wstępu do Klasztory Hieronimów i Wieży Belem (12 euro) i pociąg w obie strony do Sintry (4,5 euro) wychodzi nam 28,5 euro bez karty przy cenie karty 31 euro. Przy czym atrakcje które wymieniłem można sobie odpuścić - są do nich gigantyczne kolejki, a środku tak naprawdę za wiele nie ma. Innych plusów Lisbona Card chyba nie ma.
2. Jeżeli chcecie pojechać tramwajem po Alfamie albo jechać tramwajem nr 15 do Belem to polujcie na miejsce na pierwszym przystanku, na kolejnych może być bardzo duży problem, bo tramwaj przyjeżdża pełny.
3. Alfama czy Belem to urokliwe dzielnice, ale raczej nie warto tam szukać noclegu, są w pewnym oddaleniu od centrum i są kiepską bazą wypadową.
4. Warto wieczorem przejść się po Bairro Alto, wejść w wąskie kręte uliczki pełne pubów i kawiarni i wczuć się w klimat Lizbony. Należy jedynie uważać na "dilerów", którzy próbują wciskać turystom podróbki pewnych nielegalnych substancji - niektórzy są naprawdę nachalni.
5. Będąc w Sintrze i mając nieco więcej czasu warto wejść na górę do Zamku Maurów na nogach - jest świetna ścieżka trekkingowa z pięknymi widokami. Zresztą uważam, że Sintra powinna być obowiązkowym punktem przy zwiedzaniu Lizbony.
6. Wracając do Polski warto pamiętać że Wizz Air czy Ryanair odlatują z terminalu nr 2 - dojazd do niego bezpłatnym autobusem spod terminalu nr 1, ale warto być po prostu wcześniej bo dojazd i odprawa trwają relatywnie długo.

W razie pytań mogę pomóc:)

Cytuj:
Ps macie jakieś mapy Lizbony z atrakcjami wartymi do zwiedzenia ? (chodzi o wersję do druku lub do zapisania na telefonie).

Ja polecam całą serię map:
http://www.comfortmap.com/pl/2786/lizbona.html

Szczerze mówiąc dla mnie te miniprzewodniki to jest znakomita opcja, zwiedziłem w ten sposób kilkanaście miejsc. Przepraszam, ale trochę nie rozumiem jak można wydawać XXX złotych na wyjazd a żałować 12 złotych (tyle są na allegro) na świetną mapę i posiłkować się jakimiś kserówkami rozdawanymi na lotnisku czy w hostelu.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#199 PostWysłany: 10 Gru 2016 18:24 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Pozwolę się nie zgodzić z pierwszym punktem. Karta jest dla ludzi chcących dużo i intensywnie zwiedzać muzea lub atrakcje typu Klasztor Hieronimitów. Darmowy transport z tą kartą ułatwia dojazd do tych miejsc. Miałem tę kartę na 3 dni i bardzo polecam. W dzień muzea i nie martwienie się kosztami przejazdów, a wieczorem przejażdżki starymi tramwajami. Ludziom, którym nie zalezy na muzeach wystarczy Zapping na karcie Lisboa Viva.
Góra
 Profil Relacje PM off
Canon lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#200 PostWysłany: 11 Gru 2016 11:51 

Rejestracja: 01 Sie 2011
Posty: 56
Loty: 62
Kilometry: 110 426
wersus79 napisał(a):
Pozwolę się nie zgodzić z pierwszym punktem. Karta jest dla ludzi chcących dużo i intensywnie zwiedzać muzea lub atrakcje typu Klasztor Hieronimitów.

Tego nie neguje, tylko większości osób karta się nie opłaci. Karta na 72 h kosztuje 39 euro. Za 18 euro można kupić bilet na 72 h na całą komunikację. Aby karta wyszła "na zero" należy zatem uzyskać zniżki na muzeach w wysokości 21 euro. Do większości miejsc karta daje zniżki 10-15% (np. oceanarium), zatem na wizycie w muzeum "zyskujemy" 1-1,5 euro.
Oczywiście można celować w niektóre muzea które dzięki karcie są darmowe, ale i tak uważam, że większości karta się nie zwróci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 441 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group