Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 441 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lizbona
#281 PostWysłany: 20 Wrz 2018 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
chcialbym zrobic szybkie koleczko
Lizbona-Cascais- Boca de Inferno-Cabo da Roca-Ursa beach-Sintra-Lizbona
lub w druga strone, mam ogarniety pociag autobus etc

interesuje mnie natomiast czy ktos szedl wbrzezem z Boca Inferno do Ursa Beach?
jest jakas sciezka szlak itp?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Lizbona
#282 PostWysłany: 20 Wrz 2018 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Osobiście nie szedłem całej trasy, ale jakieś tam odcinki w okolicach Cabo da Roca i plaży Adraga.
Ale z tracka, którego wklejam poniżej (nie mój), wynika, że da się coś zbliżonego ogarnąć, ale nie ma szans na przejście dołem bo tam są konkretne klify, nie ma plaży i morze dochodzi do klifów. Znaczy jest kilka plaż, ale to są małe placki od czasu do czasu, generalnie spacer górą.
Przy okazji, radzę się trzymać z dala od krawędzi klifów bo są mocno zerodowane a o tragedii na Cabo da Roca z dwójką Polaków pewnie słyszałeś
https://drive.google.com/open?id=1h6Skt ... sp=sharing
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#283 PostWysłany: 20 Wrz 2018 12:53 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Rok temu szedłem z drugiej strony na Cabo da Roca. Od Praia Grande, przez Praia da Adraga, Praia da Ursa i koniec na przylądku. Start i koniec w Sintrze. Jechałem busem Scott. Szlak jest tak wytyczony, że dwa razy z niego zszedłem/zabłądziłem. Najgorsze było podejście z Praia da Adraga w kierunku Ursy. Żeby przejść szybciej (jest dłuższa droga widoczna na screenie) przeszliśmy na tył restauracji Restaurante D'Adraga i stamtąd ostro pod górę kamienistym zboczem. Na szczycie trochę pobłądziliśmy wśród gęstych krzaczorów z kolcami na łodygach. W tym momencie przydałyby się długie spodnie. Plusem tego przejścia są piękne widoki.
Załącznik:
Restaurante D Adraga – Mapy Google.jpg
Restaurante D Adraga – Mapy Google.jpg [ 308.08 KiB | Obejrzany 2283 razy ]


Dalej drogą szutrową nad samym oceanem wzdłuż klifów dochodzimy prawie do Ursy. Minęliśmy kilka zaparkowanych samochodów, jak się później okazało należących do wędkarzy łowiących na klifach. Widać nawet ich stanowiska do łowienia, praktycznie na samym klifie, ale to miejscowi, więc znają teren. W między czasie droga zamienia się w ścieżki - tu łatwo się zgubić. Zejście do Ursy od południa to mega strome zbocze o podłożu wapiennym. Bardzo łatwo się ześliznąć. Praktycznie zjeżdżaliśmy na tyłkach - zaznaczyłem to na screenie ;)
Załącznik:
Ursa – Mapy Google.jpg
Ursa – Mapy Google.jpg [ 371.05 KiB | Obejrzany 2283 razy ]


Ursa super miejscówka. Jest drugie, łatwiejsze zejście, od strony przylądka. Właśnie nim wchodziliśmy pod górkę żeby dalej dojść na Cabo da Roca. Tym zejściem nawet dzieci mogą iść, dużo ich było na plaży.

Całą trasę oceniam jako trudną, przez te dwa miejsca, które opisałem. Można je ominąć, ale to wydłuży wycieczkę. Nie polecam takiej wersji spaceru wraz z dziećmi albo marudnymi towarzyszami. Za to widoki cudowne.

Również rozważałem Twój wariant wycieczki. Z Cascais na północ do Cabo, ale ze zdjęć satelitarnych wynikało, że jest więcej kanionów, niekoniecznie poprzecinanych ścieżkami. Na google maps w 3D nie wygląda jakby można iść nad samym oceanem.

Na mojej trasie miałem co trudniejsze miejsca wydrukowane, żeby mieć większą orientację jak przebiegają ścieżki. Wraz z dojazdem i powrotem do Lizbony wyszła cała sobota. Wyjazd koło 9 i powrót późnym wieczorem. Nie spieszyliśmy się. Dużo informacji czerpałem z infolizbona.pl i google maps 3D.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#284 PostWysłany: 20 Wrz 2018 13:01 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
-- 20 Wrz 2018 12:59 --

Ja szedłem, w grę wchodzą tylko ścieżki górą. Jest trochę chodzenia góra - dół. Nie ma (przynajmniej ja nie znalazłem) jakieś bezpiecznego i oczywistego zejścia na samo Praia da Ursa, ja doszedłem do takiego jakby wąwozu i byłem ok 20 m nad plażą, a że byłem sam i ze świeżo zaleczoną kontuzją nogi, to nie chciałem ryzykować schodzenia po kamieniach i odpuściłem. Ale ludzie na plażę schodzili właśnie tamtędy.

https://www.google.pl/maps/dir/Estacion ... 88!1m0!3e2

Najłatwiej jest wrócić drogą od Cabo da Roca i skręcić w taką utwardzoną drogę, i dochodzi się do takiego jakby parkingu - stamtąd ścieżkami jest dość blisko. Ja szedłem ścieżkami od samego przylądka i kilka razy musiałem wracać, bo pobłądziłem :D

-- 20 Wrz 2018 13:01 --

No właśnie, już kolega wrzucił. Dokładnie znad tego wąwozu zawróciłem, nie widziałem tej zaznaczonej drogi, tylko po kamieniach w dół :(
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#285 PostWysłany: 20 Wrz 2018 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
dzieki chlopaki info pierwsza klasa :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#286 PostWysłany: 20 Wrz 2018 13:45 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Arcon napisał(a):


@Arcon szedł pewnie tą drogą zaznaczoną na screenie na niebiesko. Ona łączy się z tą jagodową, którą ja szedłem. Dochodzi do takiego bardzo trudnego zejścia na samą plaże. Tam gdzie zaznaczyłem strzałką. To jest kilkanaście metrów stromą ścianą z w dół, tylko dla sprawnych fizycznie. Na pewno nie dla rodzin z dziećmi. Dzieci bez problemu mogą wejść ścieżką, którą zaznaczyłem na czerwono. Tam gdzie się rozwidla można iść w prawo na Cabo da Roca albo do parkingu, gdzie czerwona droga łączy się z niebieską.

Załącznik:
Estacionamento Praia da Ursa do Oceano Atlântico – Mapy Google.jpg
Estacionamento Praia da Ursa do Oceano Atlântico – Mapy Google.jpg [ 404.42 KiB | Obejrzany 2247 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#287 PostWysłany: 20 Wrz 2018 13:55 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
@wersus79 A najśmieszniejsze jest to, że ja szedłem od Cabo da Roca właśnie tą czerwoną, ale jak doszedłem mniej więcej w okolice zaznaczonego rozwidlenia, to stwierdziłem "nie, to jakaś porażka, same piargi, żleby, można się zabić, musiałem pomylić drogę" i polazłem do góry w stronę parkingu i robiłem drugie podejście trasą niebieską :lol: No cóż, i tak mam w planie wrócić do Sintry, więc będzie można spróbować drugi raz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#288 PostWysłany: 24 Wrz 2018 08:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@wersus79 mega podziekowania :) za mapki
zaje!@#$%^ plaze

Załącznik:
1a.JPG
1a.JPG [ 60.61 KiB | Obejrzany 2152 razy ]

Załącznik:
1b.JPG
1b.JPG [ 156.91 KiB | Obejrzany 2152 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#289 PostWysłany: 02 Paź 2018 22:35 

Rejestracja: 05 Sty 2016
Posty: 42
Loty: 169
Kilometry: 304 903
Hej
lecę w lutym z WAW do MIA z 16 godzinną przesiadką w Lizbonie - lądowanie sobota 18:05 ' wylot niedziela 10:35 * bagaż tylko podręczny .
Co polecacie do zobaczenia/odwiedzenia tego wieczoru w LIS ? Hotel zarezerwuję gdzieś przy "różowej" linii metra Vm .
Z góry dziękuję za info .


Ostatnio edytowany przez Abcn, 02 Paź 2018 23:13, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#290 PostWysłany: 02 Paź 2018 22:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Fado w rodzinnej knajpce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#291 PostWysłany: 02 Paź 2018 22:49 

Rejestracja: 05 Sty 2016
Posty: 42
Loty: 169
Kilometry: 304 903
Ok dzieki -a jakieś klimatyczne miejsca/widoki ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 02 Paź 2018 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Taras widokowy przy górnej stacji windy Santa Justa (sam taras od windy będzie zamknięty.
Ogólnie w tej górnej części miasta jest kilka miejscówek z fajnymi widokami.

Do tego jak było pisane wcześniej knajpki z fado na Alfamie.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 02 Paź 2018 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
https://www.fly4free.pl/forum/lizbona,1239,3729
kliknij pomógł
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#294 PostWysłany: 03 Paź 2018 09:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Przy czerwonej linii metra to akurat zbyt dużo atrakcji całodobowych w Lizbonie to nie ma ;) Warto się przesiąść na linię zieloną lub niebieską i dojechać do ciekawszych okolic. Polecam przejść się na Miradouro Sophia de Mello Breyner Andresen, z którego jest świetny widok na Castelo de Sao Jorge. Potem można przejść na Miradouro de Santa Luzia, a następnie obok Katedry Se na Praça do Comércio i dalej pod windę Santa Justa, a następnie iść do Praça Rossio (zielona linia metra) lub na pobliski Restauradores (niebieska linia metra) i dojechać z przesiadką do hotelu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#295 PostWysłany: 02 Lis 2018 02:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2016
Posty: 63
wersus79 napisał(a):
Pociąg do Sintry i stamtąd autobusem przewoźnika Scotturb 403 Cascais Terminal - Sintra Estação. Z Cabo możesz wracać do Sintry albo do Cascais i dalej pociągiem do Lizbony (tutaj dużo kursów powrotnych do północy). Plusem powrotu pociągiem przez Cascais jest możliwość wysiadki w Belem.

Jadę pod koniec listopada, mieszkam niedaleko Santa Apolonia i mam kilka pytań w sprawie zwiedzenia Sintry, Cabo da Roca, Cascais.
1) jadę- na bilet jednorazowy? czy w systemie zapping? - pociągiem do Sintry (rozumiem, że jedynie z Rossio), wsiadam w busa linii 434 (?) , kupuję u kierowcy bilet za 4,25 EUR. I tu pytanie: jeśli chcę zwiedzić klejno: centrum historyczne z Pałacem Narodowym, zamek Maurów, Pałac Pena i wrócić do stacji kolejowej Sintra - czy za każdym przystankiem kupuję ten bilet za 4,25? Może któreś odcinki pętli można pokonać pieszo?
2) wracam z Cascais - czy wszystkie pociągi jadą do Belem?
Najbardziej jednak męczy mnie pytanie o kupno biletu/biletów na autobus turystyczny linii 434. Przecież atrakcje Sintry chcę zobaczyć nie tylko z jego okien, czy więc bilet muszę kupować za każdym razem, z kolejnego przystanku?

Przy okazji:
3) czym się różni bilet jednorazowy od tego w zappingu?
Nie wiem, czy jeszcze w jakimś mieście jest tak skomplikowany system biletów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#296 PostWysłany: 09 Lis 2018 11:37 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 85
Loty: 56
Kilometry: 95 992
@trigosia

1.Z Santa Apolonia możesz się przejść lub podjechać metrem na Reboleira i tam wsiąść w pociąg do Sintry.
Z Sintry jeździ autobus do Cabo de Roca, ten autobus już nie obsługuje kart zapping jak w Lizbonie więc pozostaje kupno biletu u kierowcy.
W samej Sintrze funkcjonują autobusy które podwożą pod dane atrakcje. Jeśli chcesz zrobić trasę Sintra - Cabo de Roca - Cascais to musisz dobrze przemyśleć co chcesz zobaczyć bo się nie wyrobisz w ciągu dnia : ).
2. Wracając z Cascais wszystkie pociągi jadą przez Belem bo jest to akurat na trasie do Lizbony, wzdłuż Tagu (bardzo przyjemna widokowa trasa)
3. Kupując karte zapping, ładujesz na nią określoną kwotę, a następnie korzystasz z niej przy okazji autobusów, pociągów, metra (chyba nawet jest jakaś zniżka w porównaniu z normalnymi biletami, w każdym razie opłaca się)

Jeśli zdecydujesz się jednak na wielokrotne zmiany transportu w czasie jednego dnia to może warto zastanowić się nad tym biletem całodniowym, koszt to jak mnie pamieć nie myli około 11 EUR

EDIT: Autobus 434 to linia turystyczna na która obowiązują inne bilety (więc zapping nie działa), lecz funkcjonują w nim bilety hop on hop off za 6.9 EUR także to chyba tego szukasz : )
Góra
 Profil Relacje PM off
trigosia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#297 PostWysłany: 16 Mar 2019 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Wiem, że wejście na zamek św. Jerzego jest płatne... ale nigdzie nie znalazłem informacji, czy Miradouro do Castelo de São Jorge o tutaj jest w strefie płatnej, czy można nań dostać się za darmo, a płatny jest zamek "właściwy" ???
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#298 PostWysłany: 16 Mar 2019 14:09 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Z tego co kojarzę, to tak. Kasy są wcześniej.
E: W opiniach (link, który udostępniłeś) ludzie piszą, że musieli kupić bilet :)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#299 PostWysłany: 16 Mar 2019 14:21 

Rejestracja: 21 Kwi 2017
Posty: 8
Loty: 33
Kilometry: 46 844
Tak, to miejsce już zalicza się zamku - wejście tylko z biletem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#300 PostWysłany: 01 Kwi 2019 20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Drobna uwaga co do wieży w Belem przy użyciu LisboaCard. Generalnie rzecz biorąc, do wejścia są dwie kolejki. Jedna dla osób, które bilety kupują na miejscu oraz posiadaczy LisboaCard (kasa znajduje się już w samej wieży). Ta kolejka jest długa i powolna. Druga kolejka, a właściwie wejście "z marszu", jest dla osób które kupią bilety jeszcze na łące przed wieżą, w budzie oznaczonej "Tickets"... z tego co rozmawiałem z obsługą rzeczonej budy, posiadacze LisboaCard nie maja możliwości skorzystania z tego "fast tracka". Ja, dla zorientowania się co-i-jak, żeby dopytać się w której kolejce stać mając LisboaCard, podszedłem do obsługi pilnującej porządku tuż przed wejściem do wieży ... i pracownik powiedział żeby wchodzić od razu, bez żadnego wymieniania na bilety (z reguły korzystając z LibonaCard dostaje się w kasie, po okazaniu LC, bilety wejściowe z 0 EUR - pewnie robią to dla statystyk). Nie wiem czy takie postępowanie jest regułą, ale myślę, że warto wiedzieć.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 441 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group