Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 18 Lis 2013 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 829
Loty: 187
Kilometry: 302 324
Zbanowany
nesssssa85 napisał(a):
Pytanie mam. Czy do Askja da radę dojechać w miarę tanim 4x4 - Dacia Duster, Suzuki Jimny ? Czy się to utopi?
Bo widziałam filmiki na YT i powiem szczerze, że lekko mnie wmurowało :lol:
Będziemy tam w pierwszej dekadzie lipca.

https://www.airbnb.pl/rooms/1583711?che ... s=4&s=3cbe
Polecam auto z Kierowcą :D
Co do ceny można sie dogadać indywidualnie z nim ;) i do tego może wam pomóc z wieloma rzeczami na miejscu (namioty, śpiwory, kuchenka itp)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#42 PostWysłany: 18 Lis 2013 13:08 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 112
dzięki, przemyślę :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 18 Lis 2013 14:54 

Rejestracja: 01 Lut 2013
Posty: 107
rozmawiałem w niedzielę z Kefirkiem w sprawie wynajmu samochodu, i na dzień dzisiejszy ta opcja jest niepewna, ale zawsze można próbować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 19 Lis 2013 00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 120
Kilometry: 193 393
niebieski
27.08-04.09 będziemy na Islandii , jak myślicie kiedy dobrze jest już się na poważnie zainteresować rezerwacją noclegu i auta. Cały czas na bieżąco obserwuje temat ale nie wiem czy cenna się zmieni(spadnie???)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 24 Sty 2014 17:50 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 14
Japi_29 napisał(a):
27.08-04.09 będziemy na Islandii , jak myślicie kiedy dobrze jest już się na poważnie zainteresować rezerwacją noclegu i auta. Cały czas na bieżąco obserwuje temat ale nie wiem czy cenna się zmieni(spadnie???)



najlepiej jak najszybciej. ceny najmu na pewno juz nie spadna. mieszkam tu od 8 lat. sporo podróżuję po Islandii (wspinaczka, trekking itp. ) niektóre hotele juz oferują pokoje na 2015, a wiekszosc jest zawalona juz na 2014.
pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 24 Sty 2014 17:58 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 14
Garuda88 napisał(a):
W terminie 14-25 maja lecę na Islandię z grupą znajomych. Dość rozsądny plan mam już ułożony, noclegi zaklepane. Chciałbym jednak uzyskać informację na temat pieszych tras na południu wyspy. Nie muszą być jakieś super długie, po prostu liczę na ciekawe widoki. W planach mamy wynajęcie auta osobowego, także w głąb wyspy zapuszczać się nie będziemy. Czy ktoś z osób będących na Islandii byłby w stanie coś polecić w tamtym rejonie? Czy w okolicach parku Skaftafell można zobaczyć coś pięknego? Czy zna ktoś koszt wyprawy amfibią po jokularson? No i co jest warte zobaczenia na fiordach wschodnich?


zalezy co preferujecie, czy 25km w jeden dzien to nie za duzo?
na poludniu przy wodospadzie Skogafoss zaczyna sie swietny szlak Fimmvörðuhál. poczatek schodami w górę wodospadu. po 12 km jest schroniska, a 2 kilometry dalej rozposciera się pole lawowe- efekt ostatniej erupcji wulkanu Eyjafjallajokull z 2010 roku. do tej pory mozna grzac łapki na ciepłych obszarach lawowych. w wielu miejscach dalej wydobywają się ciepłe gazy.
na skaftafell jest masa ciekawych trasa. najkrótsza prowadzi z parkingu do czoła lodowca Skaftafellsjokull, ale polecam godzinna trase do wodospadu Svartifoss- jeden z ciekawszych na Islandii.
koszt amfibii to ostatnio 3500isk czyli jakies 90pln.
bedac na islandii gorąco polecam spacer po lodowcu ( swoją drogą, mogę to zorganizowac ;) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 24 Sty 2014 18:06 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 14
nesssssa85 napisał(a):
Pytanie mam. Czy do Askja da radę dojechać w miarę tanim 4x4 - Dacia Duster, Suzuki Jimny ? Czy się to utopi?
Bo widziałam filmiki na YT i powiem szczerze, że lekko mnie wmurowało :lol:
Będziemy tam w pierwszej dekadzie lipca.

do askji porowadzą 3 drogi, ze wschodu droga nr 910, z północy nr 88 i od zachodu 910. Tej od zachodu nie polecam, czesto zamykana ze wzgledu na podtopienia, a i po drodze kilka głębokich brodów, czasem 1,2 metra głebokosci, od polnicnej strony jedna rzeka w zaleznosci od warunków od 50 cm do metra. jest to najszybsza droga do askji, pozatym od razu wypadasz na krajową jedynke i bliski wodospad Dettifoss. od wschodu wiedzie ciekawy, wymagający trak, po drodze sporo atrakcji, wodospady, gorące zródła, kilka malych strumieni do pokonania. od tej strony masz gwarancję dojazdu, ale pochłania sporo czasu.
pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 25 Sty 2014 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi jak dużo turystów odwiedza Islandię we wrześniu? Nie chodzi mi o oficjalne statystyki, ani numerki, ale o subiektywną ocenę łatwości łapania stopa w tym okresie. Szczyt sezonu turystycznego przypada na czerwiec - sierpień, gdzieniegdzie rozszerza się ten okres o maj i wrzesień. Z tego co słyszałem w sezonie nie ma problemu z łapaniem stopa, zastanawiam się, czy jak pojadę w drugiej połowie września, czy też będzie tak łatwo. Planuje ok. dwutygodniowy wyjazd, prawdopodobnie w popularnych turystycznie regionach na południu wyspy.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 30 Sty 2014 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 495
Loty: 35
Kilometry: 111 384
hej, my wybieramy się na islandie 30.04-04.05 mamy już auto i wstępną trasą (całe południe aż do jokurlsalon) i powrót z małym zaczepem o fiordy zachodnie ale to dosłownie tylko zaczepka na 40 km.
Czy ktoś z was wie czy w tym okresie jest szansa na zobaczenie maskonurów???? podobno przylatują na wyspę po 10 maja;/;/

z góry dzięki za odp.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 02 Lut 2014 22:09 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 14
[quote="olir1987"]hej, my wybieramy się na islandie 30.04-04.05 mamy już auto i wstępną trasą (całe południe aż do jokurlsalon) i powrót z małym zaczepem o fiordy zachodnie ale to dosłownie tylko zaczepka na 40 km.
Czy ktoś z was wie czy w tym okresie jest szansa na zobaczenie maskonurów???? podobno przylatują na wyspę po 10 maja;/;/

z góry dzięki za odp.[/quo
wiele zależy od tego kiedy fizycznie przyjdzie lato na islandię, ale nastawcie sie, ze raczej ich nie będzie. Sporo podróżuję i pierwsze osobniki widze po 20tym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 03 Lut 2014 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 495
Loty: 35
Kilometry: 111 384
dzięki islandia4u

szkoda mam nadzieję, że lato przyjdzie szybciej i jakiegoś uda nam się zobaczyć;) podobno w tym roku zima ma być króciutka więc szansa może jakas będzie;)
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 09 Lut 2014 15:49 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Jak wygląda sprawa wynajmu samochodów bo nigdy tego nie robiłem. Czy pieniądze są odrazu pobierane z konta czy płaci się po przyjeździe? Osobówką wystarczy do objechania wyspy i zobaczenia kilku cudów natury czy raczej nie ma opcji ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 09 Lut 2014 21:11 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 14
generlnie zastawem jest karta kredytowa. kasa z awynajem pobierana jest z góry. częstą praktyką jest pobieranie zaliczki przy rezerwacji auta.
napisz w jakim terminie potrzebujesz auto, mam jedno na wynajem- suzuki jimny. generalnie na typową objazdówke wystarczy nawet Yaris.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 12 Lut 2014 22:23 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
4-10.09 - podaj jakis kontakt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 13 Lut 2014 00:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
15.06.-20.06 ktoś się wybiera ?
jesteśmy chętni na wspólne auto
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 09 Wrz 2014 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2014
Posty: 156
Loty: 17
Kilometry: 29 684
Cześć, mam do Was pytanie.
Chcę kupić mapę Islandii, ale mam problem z wyborem:

http://www.empik.com/islandia-mapa-1-40 ... ,ksiazka-p (o tej myślałem od początku)

lub

http://comfortmap.com/pl/2506/islandia.html (na tą mapę ostatnio się natknąłem)

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z pierwszą bądź drugą pozycją i mógłby pomóc w wyborze?

Pozdrawiam,
Bart
_________________
"Panie, Islandia to mi z ręki jadła" - fotorelacja Islandia 2015
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 09 Wrz 2014 10:58 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 112
Ja miałam tę pierwszą. Sprawdziła się bardzo dobrze jeśli chodzi o dokładność, tylko że jest duża po rozłożeniu i porozdzierała się na niektórych zgięciach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 18 Wrz 2014 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Wrz 2014
Posty: 1
ja też miałem tą pierwszą mapę i bardzo dobrze mi się z niej korzystało. bardzo przydatna i dokładna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 18 Wrz 2014 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Zdecydowanie nie polecam map z informacji turystycznej. Ta o nazwie Big Map zawiera rażące błędy w lokalizacji atrakcji turystycznych.
Poza tym zapraszam do siebie na relację z wyjazdu i kilka porad: http://explore-world.you2.pl/kategoria/europa/islandia/
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 20 Wrz 2014 18:44 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Taka wskazówka jakby ktoś jechał z Reykjaviku w kierunku Borgarnes albo w drugą stronę i chciał zamiast 115km przejechać 73 km , korzystając z tunelu to jest on płatny ( bramki znajdują się po stronie Borgarnes - koszt przejazdu to 1000 ISK

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group