Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 22 Lut 2012 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
Można tam spać na dziko pod namiotem, nikt krzywo nie patrzy? Jak wygląda sprawa z angielskim, można się porozumieć w "nieturystycznych" miejscach?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#22 PostWysłany: 23 Lut 2012 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2010
Posty: 49
Loty: 13
Kilometry: 40 367
MaSell napisał(a):
Można tam spać na dziko pod namiotem, nikt krzywo nie patrzy? Jak wygląda sprawa z angielskim, można się porozumieć w "nieturystycznych" miejscach?


1. Absolutnie nikt na Ciebie krzywo nie patrzy. Jednak jak chcesz się rozbić w okolicy jakiegoś domostwa, warto iść się zapytać grzecznościowo o zgodę, a może zostaniesz nawet poczęstowany jakąś kawą lub rybką ;-) nie slyszalem o odmowach. jeżeli jest zakaz campingu jest to najczęściej wyróżnione bardzo wyraźnie, głównie w okolicach kościołów.

2. absolutnie nigdzie nie powinieneś mieć problemów, na poziomie komunikacyjnym lub zapytać o podstawowe sprawy. podróżując po najbardziej nie-turystycznym i dzikiem regionie islandii (fjordy zachodnie) raz spotkaliśmy osobę nie mówiącą po angielsku, ale szybko pobiegł po swojego syna, który wytłumaczył nam co i jak. a starszy pan poprosił nas o wpisanie się do księgi gości i poczęstował rekinem :)
_________________
http://www.nigdziee.tumblr.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 06 Mar 2012 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 218
niebieski
Loty na Islandię. M.innymi Kowno, Warszawa, Kraków, Berlin.
http://wowair.com/en
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 05 Cze 2012 23:11 

Rejestracja: 09 Maj 2012
Posty: 118
Wszystko pięknie, ładnie i mega szczegółowo opisane :!: DZIĘKI :!: Mogę śmiało powiedzieć, że to co tu napisaliście rzuciło mnie na kolana, serio :D ale...
Narobiliście ogromnego smaka, ale nikt nie napisał jakie były koszty Waszych wypraw? Opisaliście krajobrazy i najciekawsze miejsca warte odwiedzenia, ale poza ceną benzyny i alkoholu nie napisaliście ile trzeba mieć kasy, żeby móc pozwolić sobie na tydzień, czy dwa na Islandii.
Jeśli pamiętacie napiszcie ile poszło Wam na:
- wypożyczenie auta,
- benzynę,
- noclegi,
- jedzenie.
Jak dostaliście się na Islandię - prom czy samolot?
Jak myślicie lepiej popłynąć promem z własnym autkiem (4 osoby), czy przylecieć i pożyczać coś na miejscu.
Jeśli lepiej własnym, to czy znacie jakieś "tanie" promy na Islandię.

Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 24 Cze 2012 02:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2010
Posty: 49
Loty: 13
Kilometry: 40 367
Hej,

prom jest ogromnym kosztem. ale jak masz własne auto mozesz tak zarezrować, że za jednym zamachem i wyspy owcze ogarniesz.

noclegi? w 4 osoby warto spać w domkach farmerskich. średnio płaciliśmy od 60 do 90 euro za dobę, zależy od regionu. Przy głównej autrostradzie (ring-road) w sezonie jest drożej niż na bocznych trasach lub mniej eksplorowanych obszarach.

jedzenie? w restauracji, jezeli chcesz sprobowac lokalnego jedzenia jest nieco drogo. jak dobrze pamietam to za obiad, zwykly - bez wielorybow (ktorymi czestowal nas nasz gospodarz) - to coś w granicach 10 euro za osobe. warto też robić zakupy w Bonusie (nie próbuj w innych, ceny mogą być bardzo wysokie). Bónus to taki islandzki odpowiednik biedronki. Cenowo, hmm na poziomie almy, albo bomi. coś koło tego. tragedii nie ma.

ja leciałem raz iceland air(1100 zł) i dwa razy iceland express w promocjach (raz cos ponad 600 i raz ok 750)

wynajęcie samochodu. w 4 osoby moze sie okazac, ze bardziej oplaca sie promem. TANICH promów nie ma. jest jedna linia rejsowa - farerska Smyril Line, nie licząc turystycznych ekskluzywnych rejsów ;-) ale to musisz sprawdzic w biurze, o ile jeszcze jakiekolwiek tanie opcje są dostępne, bo generalnie prom z tego co słyszałem jest bardzo oblegany.


w reykjaviku polecam dwie najtańsze wypożyczalnie, z obu korzystałem i nie było problemów: SADcars i CheapJeep.
_________________
http://www.nigdziee.tumblr.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 06 Lip 2012 10:58 

Rejestracja: 06 Lip 2012
Posty: 1
Ja mogę polecić lokalną wypożyczalnię Route1 - mają dobre ceny, nie było żadnych problemów przy odbiorze i zdaniu samochodu. Rezerwować można przez ich stronę http://www.route1carrental.is/ lub przez porównywarkę islandzkich wypożyczalni http://iceland.carrentals.is/. Przywożą samochód pod wybrany hotel/hostel i tak samo odbierają.

Nie polecam z kolei korzystania z usługi transportu wybranego hotelu w Reykjawiku na lotnisko organizowanego przez firmę
Iceland Excursions - Grayline Iceland. Zrobiłam rezerwację na dwa bilety z Welcome Apartments w Reykjaviku - bus miał pojawić się między 6:30 a 7 rano - czekałam z bagażami wewnątrz budynku, a mój mąż stał na zewnątrz i żaden bus nie przyjechał. Po 7 zadzwoniłam do biura tej firmy - pracownica stwierdziła, że o 6:34 kierowca był na podanej ulicy, a że niby nikogo nie było to odjechał i innego busa po nas nie przyślą. Musieliśmy brać taksówkę, co naprawdę można było odczuć po kieszeni.
Napisałam reklamację - odpisali mi ponownie, że kierowca był nie tylko przed budynkiem, ale również wszedł do środka i zobaczył że nikogo nie ma - rzekomo stały tylko bagaże. Dodam tylko, że Welcome Apartments w którym nocowaliśmy to nie hotel czy hostel z ogólnodostępną recepcją, ale apartamentowiec i żeby wejść do środka trzeba mieć cyfrowy kod lub klucz, także kierowca nie mógł się dostać do środka. Z tego powodu nie zwrócą nam pieniędzy za niewykorzystane bilety.
Szkoda nerwów i pieniędzy na taksówki - lepiej tej firmy unikać i wybrać konkurencję - autobusy z/na lotnisko oferuje zdaje się również firma flybus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 25 Lip 2012 13:15 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Właśnie wróciłem z podróży po Islandii.
Jedyne co mogę powiedzieć to, nie wierzcie przewodnikom i internetowi. Aż tak drogo i zimno tam nie ma.
W najbliższym czasie napiszę relację z całej podróży razem z kosztorysem.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 25 Lip 2012 13:28 

Rejestracja: 09 Maj 2012
Posty: 118
Czekam z niecierpliwością :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 10 Sie 2012 09:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2011
Posty: 13
Kilka zdjęć i informacji z mojej podróży na Islandię:
http://michalpiec.pl/islandzki-szal/
Współrzędne darmowych noclegów:
http://michalpiec.pl/noclegi-islandia/
_________________
https://www.facebook.com/sztukataniegopodrozowania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 24 Sie 2012 13:49 

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 21
Ja również wróciłem. Pogoda przez pierwszy tydzień super! Praktycznie przechodziłem w japonkach. Weekend deszczowy, a potem kolejny tydzień, którego nie planowałem pochmurny. Cieszę się, że była taka zmienna pogoda, bo Islandia również świetnie wygląda w takie chmurzaste dni :) Warto brać autostopowiczów - dwie dziewczyny, które zabrały się z nami jeździły 4 dni, a w zamian załatwiły nam gratisowy nocleg w centrum Reykjaviku u ich znajomego.

Ktoś tam pisał, że nie warto przekraczać prędkości ... miał rację :) My za przekroczenie prędkości o 24km dostaliśmy 200 EUR mandatu. Radiowozy w środku wyglądają jak kokpity samolotów hehe.

Da się jeździć autami osobowymi po trasach niby wyłącznie dla aut 4x4. Ubezpieczenie oczywiście nie obejmuje takich przejażdżek, ale bez ryzyka nie ma zabawy.

Polecam kąpiel w małym kraterze na Askji! Trochę potem śmierdzi się jajkiem/siarką, ale podobno dobrze działa na cerę hehe.

Jeżeli ktoś będzie przejeżdżał przez Dalvik, to polecam bar Polaka, który zamieszkuje wyspę od nastu lat. Każdy miejscowy poleci Wam właśnie jego, ponieważ wszyscy się u niego żywią, bo ma najlepsze ceny. Menu nie ma na stanie ale zjedliśmy pyszną tradycyjną zupę z baraniny oraz świeżą rybę z frytkami i sałatką - w sumie 3000 ISK/2 daniowe danie. PYCHA! Adres:
Goðabraut 3
620 Dalvík
W Dalviku co roku jest festiwal rybny (był w weekend 11-12 sierpnia), gdzie zjeżdża się około 30000 tysięcy ludzi. Można popróbować wieloryby, rekiny i inne morskie zwierzęta. Dość dużo dań jest za darmo.

W ciągu 6 dni przejechaliśmy ponad 5000km i było warto!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 27 Sie 2012 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Też niedawno wróciłem i moge podzielić jedynie powyższe opinie, z tym dodatkiem, że policji u nich na drogach jak na lekarstwo, widziałem dwa radiowozy na trasie koło Borgarnes i Djupivogur.

Poza tym to moge polecić Hotel w Nupur (firdy Zachodnie), 1000 wariatow za namiot i możliwość korzystania z calej infrastruktury hotelowej a także farme nad Hvalfjordur w Breyijjajsandur(nie pamietam nazwy a na mapach nie jest podana, w każdym bądź razie coś podobnego)

Błękitna Laguna brzydko mówiąc dupy nie urywa i nie wiem czy bym poszedł tam drugi raz, lepsze są te małe baseniki rozsiane po całej wyspie.

Ponadto polecam wodospad Haifoss naj pod każdym względem, porównania do Godafoss czy Gulfoss za każdym razem wyjdą na plus. Dodatkowo jest tam kompletnie pusto, swietne miejsce na kamping.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 04 Sty 2013 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2871
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
zastanawiam sie czy nie skoczyc we wrzesniu na Islandie na 3-4 dni,
lub w pazdzierniku na 5-6 czy ktos ze znawcow kierunku doradzil by mi ktora opcja jest lepsza ?

nastawiam sie na "nature" + noclegi z couchsurfingu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 01 Lut 2013 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Ja bym raczej celował we wrzesień, dzień jeszcze troche dłuższy, poza tym wielkich różnic nie powinno byc.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 01 Lut 2013 20:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2871
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
zmiana planow !
przebukowalem Flori na Rzym, 5-14.07.2013
wiec szukam czegos przed tym terminiem lub po nim do Islandii !
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 14 Lut 2013 00:17 

Rejestracja: 05 Paź 2012
Posty: 12
Loty: 16
Kilometry: 34 366
hej,
a rezerwowaliście noclegi czy jechaliscie w ciemno?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 03 Mar 2013 01:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2010
Posty: 49
Loty: 13
Kilometry: 40 367
maango napisał(a):
hej,
a rezerwowaliście noclegi czy jechaliscie w ciemno?


z noclegiem w ciemno, w sezonie, moze byc bardzo ciężko.
_________________
http://www.nigdziee.tumblr.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 26 Sie 2013 13:31 

Rejestracja: 11 Kwi 2011
Posty: 27
Hej Santo.
Mam pytanie odnośnie tej twojej rekomendowanej tygodniowej trasy po Islandii - https://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF& ... dg=feature.
Możesz podpowiedziec, w ktorych miejscach szukac noclegow ? Jest nas 2jka, a nie 4ka i wolimy hostelowe noclegi niz w namiotach albo w szczelinach i opuszczonych chatkach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 27 Sie 2013 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2013
Posty: 146
Korzos a kiedy lecicie? bo my 10.10 i szukam współtowarzyszy do wynajmu auta.
_________________
photographer Scotland
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 12 Paź 2013 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
W terminie 14-25 maja lecę na Islandię z grupą znajomych. Dość rozsądny plan mam już ułożony, noclegi zaklepane. Chciałbym jednak uzyskać informację na temat pieszych tras na południu wyspy. Nie muszą być jakieś super długie, po prostu liczę na ciekawe widoki. W planach mamy wynajęcie auta osobowego, także w głąb wyspy zapuszczać się nie będziemy. Czy ktoś z osób będących na Islandii byłby w stanie coś polecić w tamtym rejonie? Czy w okolicach parku Skaftafell można zobaczyć coś pięknego? Czy zna ktoś koszt wyprawy amfibią po jokularson? No i co jest warte zobaczenia na fiordach wschodnich?
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 18 Lis 2013 10:10 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 112
Pytanie mam. Czy do Askja da radę dojechać w miarę tanim 4x4 - Dacia Duster, Suzuki Jimny ? Czy się to utopi?
Bo widziałam filmiki na YT i powiem szczerze, że lekko mnie wmurowało :lol:
Będziemy tam w pierwszej dekadzie lipca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group