Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 12 Lis 2015 00:44 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
Islandia kradnie serca...Faktycznie zimową porą jedyny minus to brak białego dnia :D My w grudniu wylecieliśmy z Bergen do Rejkjaviku o świcie,było piękne słońce a dolecieliśmy na czarną noc :mrgreen: przed 10...Dnia jest na prawdę bardzo mało,mniej niż u nas :lol: Można spać spokojnie do 9 rano :D bo do godziny 9-9:30 jest czarno jak w nocy...Po 15 znowu to samo..Latem wiadomo :) białe noce :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 13 Lis 2015 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 159
Loty: 45
Kilometry: 50 890
Noc polarna też ma swój urok... np. zorza...
_________________
Zakochana w Arktyce
Obecnie Tromsø - zorza polarna codziennością
Carollayna na facebook
Carollayna.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 20 Lis 2015 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 159
Loty: 45
Kilometry: 50 890
4 dni w lutym
auto 4x4 (innego pod uwagę nie bierzemy)
nocleg poza miastem na pustkowiu
Śnieg, lód, zawieje, zamiecie nam nie straszne :)
Polecacie jakieś szczególne miejsca warte odwiedzenia? Atrakcji jest dużo a bardzo mało czasu i ciężko się zdecydować.
_________________
Zakochana w Arktyce
Obecnie Tromsø - zorza polarna codziennością
Carollayna na facebook
Carollayna.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
BooBooZB lubi ten post.
 
      
#84 PostWysłany: 29 Lis 2015 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lis 2015
Posty: 5
Cześć, na Islandii spędziliśmy około 3 miesięcy. 2 na wyspie Hrisey, a następnie objechaliśmy wyspę dookoła. Napisaliśmy post o tym jak można zaoszczędzić wybierając się na Islandię. Wrzucamy go tu, bo może komuś się przyda i dzięki temu zaoszczędzi trochę kasy na kolejne wyjazdy ;)
http://malaiduzywpodrozy.eu/islandia-tanio


Ostatnio edytowany przez mashacra, 16 Lip 2016 16:20, edytowano w sumie 1 raz
usunięcie zdjęcia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 04 Gru 2015 04:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 141
Loty: 69
Kilometry: 121 425
Carollayna napisał(a):
4 dni w lutym
auto 4x4 (innego pod uwagę nie bierzemy)
nocleg poza miastem na pustkowiu
Śnieg, lód, zawieje, zamiecie nam nie straszne :)
Polecacie jakieś szczególne miejsca warte odwiedzenia? Atrakcji jest dużo a bardzo mało czasu i ciężko się zdecydować.


Hej Carrollayna!
Na 4 dni, z uczciwym jeżdżeniem i porządnym samochodem w zimie, możecie spokojnie zrobić południe aż do Jökulsárlón / Höfn. To takie trochę "the best" Islandii. Po drodze niesamowite, zmieniające się krajobrazy (wulkany, wodospady, pola lawy, czarne plaże, no i ukoronowanie - Jökulsárlón, przepiękna lodowa laguna). Możecie też połazić (jeśli pogoda pozwoli) trochę po parku narodowym Skaftáfell - lodowce, lodowe jaskinie, czy choćby najprostsza trasa do wodospadu Svartifoss. U podnóża wejścia do parku (od strony Svartifoss właśnie) jest naprawdę przefajny camping - nie wiem czy otwarty w zimie, ale jeśli tak, to możecie jechać bez wahania.
Jeśli chcecie to w drodze powrotnej spokojnie zrobicie tzw Złoty Trójkąt (wodospad Gulfoss, gejzer Geysir - śpiący i Strokkur - czynny, no i przepiękny Þingvellir). I przekąpiecie się w niekomercyjnych, pustych i fantastycznych goracych źródlach w okolicach Hveragerði ;) Ciężko jednak jak na ten moment polecać, bo pogoda może Was kompletnie uziemić, jak i może być łaskawa. Lekturą obowiązkową na trasie jest portal http://www.vedur.is :)
Dodatkowym plusem południa jest to, że jak na Islandię jest dość "ucywilizowane" - to znaczy nie będzie specjalnego problemu z dojazdem do sklepu i kupieniem wałówki. Poza południem trzeba takie sprawy już dość konkretnie planować... ;)
My w 5 dni (co prawda w maju, ale zawsze to 5 dni, plus żeśmy się specjalnie nie spieszyli) zrobiliśmy taką właśnie trasę, plus został nam jeden nocleg w Reykjaviku. Plusem południa jest to, że jest fajnie rozwinięte turystycznie i bez kłopotu znajdziecie campingi (warto sprawdzić zawczasu - spora część będzie poza sezonem zamknięta na głucho :| ), a jak nie campingi to noclegi w maleńkich guesthousach lub wprost u gospodarzy. No i to, co zobaczycie, zrobi Wam niesamowity apetyt na więcej. W Islandii nie da się nie zakochać!
Pozdrawiam i życzę super podróży!
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#86 PostWysłany: 09 Gru 2015 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 159
Loty: 45
Kilometry: 50 890
Dziękuję. Już nie mogę się doczekać :) Nocleg w okolicy Hekli albo Laugarvatn. Zarys planu "zwiedzania" już jest - do weryfikacji na miejscu :)
_________________
Zakochana w Arktyce
Obecnie Tromsø - zorza polarna codziennością
Carollayna na facebook
Carollayna.pl


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 27 Cze 2022 22:36, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 10 Gru 2015 00:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2014
Posty: 156
Loty: 17
Kilometry: 29 684
Mam nadzieję, że się poprawią warunki pogodowe do Waszego wyjazdu bo jak na razie to jest najgorsza pogoda od dobrych nastu lat.
Ponad 600 km dróg na południu już zostało zamkniętych ze względu na warunki pogodowe plus wieje w całym kraju ponad 119 km/h.
Najsilniejszy zanotowany podmuch wiatru o prędkości 261 km/h :O

Info z icelandnews.is

Załączniki:
drogi712.jpg
drogi712.jpg [ 228.17 KiB | Obejrzany 8417 razy ]
_________________
"Panie, Islandia to mi z ręki jadła" - fotorelacja Islandia 2015
Góra
 Profil Relacje PM off
Artycjusz lubi ten post.
Artycjusz uważa post za pomocny.
 
      
#88 PostWysłany: 10 Gru 2015 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 159
Loty: 45
Kilometry: 50 890
Czytałam i widziałam... Niezbyt fajnie


57 dni zostało do wylotu, powinno się uspokoić :)
Liczę na moje szczęście pogodowe w czasie wyjazdów
_________________
Zakochana w Arktyce
Obecnie Tromsø - zorza polarna codziennością
Carollayna na facebook
Carollayna.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 19 Gru 2015 03:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 141
Loty: 69
Kilometry: 121 425
Trzymam kciuki Carollayna... i czekam na recenzje! :)


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 27 Cze 2022 22:36, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
Carollayna lubi ten post.
 
      
#90 PostWysłany: 06 Sty 2016 09:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2014
Posty: 156
Loty: 17
Kilometry: 29 684
Oby jednak skończyło się na trzęsieniach a nie na erupcji...

http://icelandnews.is/wiadomosci/z-kraju/wulkan-bardarbunga-niepokoi-naukowcow

Mam nadzieję, że w końcu też się zbiorę za relację z wrześniowego wyjazdu :)
_________________
"Panie, Islandia to mi z ręki jadła" - fotorelacja Islandia 2015
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 20 Sty 2016 05:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 141
Loty: 69
Kilometry: 121 425
Haha, przyznam bez bicia, że podczas naszego pobytu wręcz modliliśmy się o erupcję, najchętniej taką jak Eyjafjallajökull - żeby uziemiło wszystkie samoloty, a co za tym idzie - żebyśmy nie musieli opuszczać wyspy! Niestety nie było nam dane :( Może następnym razem...

Swoją drogą też muszę się wreszcie zabrać za relację ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 17 Mar 2017 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 32
artykuł w forbes:
http://www.forbes.pl/naplyw-turystow-do ... 7,1,1.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 24 Mar 2017 19:12 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 164
niebieski
Na stronie: http://www.road.is/road-network/
Są do pobrania dwa dokumenty PDF. Pierwszy zawiera opis dróg islandzkich wraz z przykładowymi zdjęciami, jest również najnowsza mapka dróg utwardzonych.
Jest też drugi dokument PDF z mapą rowerową. Jest ona również interesująca dla kierowców, ponieważ oznaczono na niej większość brodów.
_________________
Islandzki album: https://www.flickr.com/photos/jaz99/alb ... 7963495014
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 26 Kwi 2017 17:24 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 103
A ja mam jeszcze pytanie odnośnie płacenia.
Czy brać w ogóle ze sobą gotówkę? Zastanawiam się czy gotówką można zapłacić w Blue Lagoon (euro)?
Jak wygląda sprawa płatności zwykłą debetówką? Wszędzie jest akceptowana (bardziej chodzi mi np. o stacje benzynowe).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 26 Kwi 2017 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Płatność kartą na Islandii: WSZĘDZIE. Nie trzeba brać gotówki,a nawet jest to niewskazane, jeśli nie chcesz być stratny na kursie.

Ale oczywiście możesz zapłacić gotówką w euro w Blue Lagoon.
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 26 Kwi 2017 17:35 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 164
niebieski
Jest jedna rzecz, za którą na pewno nie da się zapłacić kartą na Islandii: prysznice w schroniskach górskich są na monety 500ISK. Ale oczywiście za same schroniska zapłacić można kartą.
_________________
Islandzki album: https://www.flickr.com/photos/jaz99/alb ... 7963495014
Góra
 Profil Relacje PM off
Artycjusz lubi ten post.
 
      
#97 PostWysłany: 26 Kwi 2017 17:58 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 103
Ale jaja...
Dzwoniłam właśnie do mojego banku dowiedzieć się jak oni przeliczają płatności kartą.
I co się okazało? Że złotówki przeliczane są na dolary, a następnie dopiero na korony. W przypadku płatności kartą w euro - euro jest przeliczane na złotówki, złotówki na dolary i dopiero dolary na korony :D
W sumie dobrze, że się zorientowałam, bo w połowie wyjazdu by się okazało, że nawet na hot doga mnie nie stać :P
Zawsze biorę ze sobą gotówkę i stąd nigdy jakoś specjalnie nie interesowałam się płatnościami kartami walutowymi. A jak płaciłam to drobne kwoty, więc różnica nie była aż tak duża. Czas zweryfikować swoją wiedzę o bankowości :D

chyba szukam innego banku...
ktoś może polecić konto z kartą, gdzie PLNy przeliczają od razu na korony, lub coś sensownego w walucie euro? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 26 Kwi 2017 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
@‌mysimpleworld‌
Odnośnie Blue Lagoon, pamiętaj tylko, że na BL wchodzi określona ilość osób i jeśli wcześniej nie kupisz biletów i nie zarezerwujesz godziny wejścia na http://www.bluelagoon.com/
to niestety możesz się okrutnie zdziwić i nie zostać wpuszczonym.
Szczególnie w okresie "sezonu" o miejsca do BL będzie trudno...
Dla przykładu poniżej masz printscreen z dostępnością na najbliższą sobotę (i nie ma w tym obłożeniu nic dziwnego).

Załączniki:
BL.jpg
BL.jpg [ 109.71 KiB | Obejrzany 5538 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mysimpleworld lubi ten post.
mysimpleworld uważa post za pomocny.
 
      
#99 PostWysłany: 26 Kwi 2017 19:55 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 164
niebieski
mysimpleworld napisał(a):
Ale jaja...
ktoś może polecić konto z kartą, gdzie PLNy przeliczają od razu na korony, lub coś sensownego w walucie euro? :)


Na Islandii jest dziwny dualizm walutowy. Niektóre miejsca, szczególnie hotele i hoteliki, pobierają opłatę w Euro, a nie w Koronach.
Tak więc możesz potrzebować 2 kart, jedną do płatności w EUR, a drugą w ISK.

Ja do płatności ISK używam dolarowej karty kantoru Aliora.
_________________
Islandzki album: https://www.flickr.com/photos/jaz99/alb ... 7963495014
Góra
 Profil Relacje PM off
mysimpleworld lubi ten post.
mysimpleworld uważa post za pomocny.
 
      
#100 PostWysłany: 27 Kwi 2017 09:58 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 103
-- 27 Kwi 2017 09:53 --

@‌jaz99‌ i jak to wychodzi? W sensie czy naliczają jeszcze jakąś prowizję za przewalutowanie?

-- 27 Kwi 2017 09:58 --

@‌danziger‌ bardzo Ci dziękuję :)
dopiero jak napisałeś zainteresowałam się tematem - faktycznie trzeba wcześniej rezerwować (a naiwnie myślałam, że wejdziemy "z marszu").

W czerwcu najtańsza opcja dla dwóch osób kosztuje ok. 500 zł... masakra! :D no ale być na Islandii i nie wskoczyć do laguny to jak być w Barcelonie i nie zobaczyć Sagrady ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group