Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 27 Kwi 2017 10:01 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 164
niebieski
Tu masz duży wątek z informacjami na ten temat: nowy-kantor-internetowy-w-alior-karta-walutowa,181,17048
_________________
Islandzki album: https://www.flickr.com/photos/jaz99/alb ... 7963495014
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#102 PostWysłany: 27 Kwi 2017 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
podobnie jak @jaz99 poslugiwalem sie karta $ aliorkantor
zero problemow z akceptacja, bardzo zacne kursy

tymczasem... dzisiaj Rejkiawik deszcz, Katowice za oknem pada snieg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 05 Maj 2017 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2014
Posty: 156
Loty: 17
Kilometry: 29 684
@‌mysimpleworld‌ Masz tutaj trochę tańszą alternatywę ;)

https://www.myvatnnaturebaths.is/
_________________
"Panie, Islandia to mi z ręki jadła" - fotorelacja Islandia 2015
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 15 Lip 2017 15:16 

Rejestracja: 19 Mar 2017
Posty: 53
Mam pytanie odnośnie Blue Lagoon. Lecę we wrześniu, ceny zgodnie z informacjami na internecie to 6100 ISK za standardową opcję. Tymczasem na ichniejszej stronie bilety o "normalnych" godzinach w dniach w których jestem zaczynają się od 8000 ISK. Czy to normalne i rezerwować po 8k zanim wzrosną, czy jest szansa że przy kasie dostanę tańsze? 280zł, nieźle się cenią :)

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 15 Lip 2017 19:37 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 103
@Paolo_ Cena na stronie jest podana OD, czyli to jest najniższa cena - wieczorem...
Taki mały chwyt marketingowy ;) My rezerwowaliśmy na czerwiec z ok. 1,5 miesięcznym wyprzedzeniem. Na miejscu ciężko o bilety - spotkałam parę, która nie miała zarezerwowanego pobytu i osoby z obsługi z wielkim fochem stwierdziły, że zakup w dniu wejścia jest NIEMOŻLIWY ;) więc chyba nie zdarza się żeby ktoś zabulił tyle siana i nie dojechał. Oczywiście można mieć farta, ale ja bym nie ryzykowała. A Blue Lagoon jest jednak jedyne w swoim rodzaju. Ciekawe doświadczenie, ale czy warte swojej ceny? Na Islandii wszystko jest drogie, więc... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Paolo_ uważa post za pomocny.
 
      
#106 PostWysłany: 27 Sty 2019 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2230
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
W 5 dni jestem wstanie zwiedzić cała wyspe dookoła? Przerabiał ktoś to? Pod koniec maja zwykle auto wystarczy czy musi być 4x4?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 27 Sty 2019 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Całej wyspy dookoła to nie zwiedzisz i w miesiąc.Jeśli pytasz o objazd wyspy krajową jedynką, to 5 dni to bardzo mało, ale do zrobienia.Osobiście jednak odradzam.Bo Islandia to na pewno nie miejsce, by się spieszyć.Choć zależy jakie masz priorytety.Na forum jest naprawdę sporo info.Zwykła osobówka styknie w maju na "jedynkę", choć i wtedy może mieć miejsce pogodowy armagedon.
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#108 PostWysłany: 25 Wrz 2021 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
A propos pogody - we wrześniu może troszkę wiać, skutki mogą być takie (te kampery stały)

Załączniki:
B.JPG
B.JPG [ 248.44 KiB | Obejrzany 3036 razy ]
A.JPG
A.JPG [ 234.79 KiB | Obejrzany 3036 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#109 PostWysłany: 14 Sty 2022 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2016
Posty: 128
Loty: 34
Kilometry: 60 357
Hej mam pytanko - w listopadzie byliśmy na Islandii i zwiedziliśmy południe całe - wzieliśmy dacie i w sumie udało się że nie było śniegu itp więc myślę, że dalibyśmy radę nawet zwykłą osobówką ale że ceny były prawie identyczne to wzieliśmy 4x4. Planujemy kolejny wypad we wrześniu w tym roku - tym razem północna część wyspy. I teraz cena w sumie za 4x4 2x wyższa niż w listopadzie z racji sezonu :D stąd moje pytanie czy na północ wyspy bez zjeżdżania z 1nki we wrześniu styknie zwykła osobówka typu yaris czy golf ? :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 15 Sty 2022 00:56 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
Bez zjeżdżania z 1-ki we wrześniu wystarczy na północy zwykłe auto.
ALE (doczytaj do końca) przy założeniu, że kategorycznie nie będziesz próbować np. dotrzeć od wschodniej strony do Detifossa, ani nie podkorci Cię nad Aldeyjarfoss.Po prostu jeśli naprawdę uważasz, że interesuje Cię tylko śmignięcie 1-ką... :(
W sumie nic się we wrześniu jeszcze dramatycznego pogodowo nie wydarza na północy (na 1ce), zimowe harce zaczynają się dopiero później j w październiku i przechodzą w listopadowe poważne już huragany i śnieżyce. We wrześniu to deszcz i jagody na zmianę ;) Z odrobiną szczęścia i uwagi łatwiej niż na południu o zorze polarne (te za Myvatn to upolowałem i w drugiej poł. sierpnia).

Gdyby pogoda była zła (mgła, chmury, wiatr, deszcz) słabym autem raczej odpuściłbym szutrową przełęcz Oxi (stary ślad 1-ki między Djupivogur a Egilstadir na płd-wsch). i jechał asfaltem wzdłuż wybrzeża (uwaga na renifery po zmroku). Raczej ten odcinek zniechęcałby mnie gdym miał małe auto (refinfer to duży zwierzak, a szuterek nieznośny dla małych samochodów). Niemniej najlepiej weź to auto/firmę co brałeś poprzednio (jak widzę na forum) i zapomnij o problemach. Przynajmniej jak tak robię (włąśnie u nich) po nauczkach z iluzoryczych islandzkich oszczędności na początku moich islandzkich przygód. Szczególnie gdy wiatr się wzmaga to czujesz różnicę gdy masz za małe auto. Kiedyś mogłem i aurisem i getzem, dopóki nna moich oczach wiatr omal nie przewrócił ciężarówki, i to koło Reykiaviku ;) Choć ma też znaczenie doświadczenie tam na miejscu, bo z jakiegoś powodu dostałem nie tak dawno w Isafjordur ... Fiata 500 i nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać, że tamtejsza wypożyczalnia w ogóle to miała do udostępnienia.
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#111 PostWysłany: 16 Sty 2022 03:39 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Na przełomie sierpnia i września dojechaliśmy do Detifoss osobówka od wschodu. Fakt, droga nie była najprzyjemniejsza, ale spokojnie się dało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 16 Sty 2022 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Na północy to na dwoje babka wróżyła. Żeby zajrzeć do ciekawszych atrakcji, na pewno będziesz musiał zjechać z jedynki i to dość sporo. Detiffos, kanion Asbyrgi są spory kawałek od jedynki, a jak sypnie śnieg to drogi zamykają. Także warto pojeździć dookoła Mytavn, zajrzeć do Aldeyjarfoss. Nawet Hvitserkur to mało przyjemna droga. Wyższy samochód przydaje się na szutry, nie tylko na śnieg.
Możesz coś zarezerwować teraz i potem szukać czy coś będzie taniej. Szukać też przez pośredników.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 13 Mar 2022 16:48 

Rejestracja: 10 Sty 2016
Posty: 56
Witam,

Wybieram się na Islandie na początku kwietnia na 5 dni. Która karta walutowa będzie lepszym rozwiązaniem revolut czy zen? i w jakiej walucie trzymać na niej pieniądze aby przewalutowanie było w miarę korzystne?

Z góry dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 13 Mar 2022 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2016
Posty: 128
Loty: 34
Kilometry: 60 357
Wiesz co ja używałem revoluta i byłem bardzo zadowolony. A tak jeżeli chodzi o przewalutowanie to chyba revolut sam wybiera najlepszą opcje. Większość transakcji mi brało z PLN ale zdażały się, że brał z EUR :)
Góra
 Profil Relacje PM off
skow3r lubi ten post.
 
      
#115 PostWysłany: 12 Mar 2023 14:19 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
dzien dobry,
planuje wyjazd na czerwiec, mam w zwiazku z tym pytanie na ktore nie znalazlam odp przeczytawszy forum: czy przesilenie letnie swietuje sie szczegolnie w ktoryms regionie Islandii? gdzie wtedy najlepiej byc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group