Fly4free.pl

Sylwestrowa podróż! Włochy, Hiszpania i Malta w jednej podróży z Krakowa za 354 PLN

354 PLN
bergamo na tle gór
Foto: michelangeloop / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:
Przywitajcie nowy rok w jednym z najbardziej urokliwych miast we Włoszech. Do tego odwiedzicie europejską stolicę mody, miasto Gaudiego i słoneczną wyspę na Morzu Śródziemnym. Wyjazd idealny!

Wasza wycieczka rozpocznie się 31 grudnia na lotnisku w Krakowie, kiedy polecicie do Bergamo. 3 stycznia udacie się do Barcelony. W stolicy Katalonii zostaniecie do 7 stycznia, po czym skierujecie się na Maltę. Powrót do Polski zaplanowano na 10 stycznia.

Podróżować będziecie na pokładach samolotów linii lotniczych Ryanair. Pamiętajcie też, że bez dodatkowych opłat możecie zabrać jedynie bagaż podręczny.

Termin podróży: 31 grudnia – 10 stycznia
Wylot z: Krakowa
Linia lotnicza: Ryanair
Bagaż: podręczny

Plan podróży:
Kraków – Mediolan (Bergamo) 31 grudnia (przylot o 19:20)
Mediolan (Bergamo) – Barcelona 3 stycznia
Barcelona – Malta 7 stycznia
Malta – Kraków 10 stycznia

Hotel od 122 PLN/noc/2 osoby

Na czas waszego pobytu w Bergamo rekomenduję wam zakwaterowanie w 4* hotelu Mercure Bergamo Centro Palazzo Dolci. To obiekt zlokalizowany w samym centrum miasta, więc do większości atrakcji i dworca centralnego dojdziecie w maksymalnie kilkanaście minut. Pokoje posiadają wygodne łóżko i kompleksowo wyposażoną łazienkę.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

W Barcelonie polecam wam noclegi w 4* hotelu Sunotel Club Central. Dotychczasowi goście pozytywnie oceniają pobyt na miejscu. Do najważniejszych atrakcji miasta dostaniecie się w kilkanaście minut pieszo. W obiekcie znajduje się basen, restauracja i pokoje z prywatnymi łazienkami.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Na Malcie zatrzymajcie się w 4* hotelu Pebbles Resort. Obiekt zlokalizowany jest w pobliżu Saint Paul’s Bay. Na miejscu będziecie mogli skorzystać z basenów, siłowni, restauracji i darmowego Wi-Fi. Ponadto pokoje są klimatyzowane i posiadają TV oraz prywatne łazienki.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co warto zobaczyć podczas wycieczki?

Spędzenie sylwestra w Bergamo to świetny pomysł. To jedno z najbardziej urokliwych miasteczek we Włoszech. Stare miasto zlokalizowane jest na malowniczych wzgórzach i otoczone jest przez piękne Alpy Bergamskie. W sylwestrową noc polecam zabawę na Piazza Giacomo Matteotti. Jeśli chcecie podziwiać fajerwerki, wybierzcie się do zabytkowego Citta Alta. Miasteczko położone jest przy Mediolanie, więc warto odwiedzić słynną katedrę Duomo, zamek Sforzów i park Sempione.

W stolicy Katalonii natkniecie się na mnóstwo zabytków związanych z działalnością Gaudiego. Do najciekawszych należą: park Güell, Sagrada Familia, Casa Milà, Calvet i Casa Batlló. Poza tym przespacerujcie się słynną La Ramblą. Chcecie poczuć klimat dawnej Barcelony, sprzed kilkuset lat? W takim razie wybierzcie się do gotyckiej dzielnicy – Barri Gòtic.

Zwiedzanie Malty rozpocznijcie od spaceru ulicami zabytkowej Valletty. Na miejscu znajduje się ponad 300 zabytków, więc polecam skupić się na najważniejszych: Pałacu Wielkiego Mistrza, Wyższych Ogrodach Barrakka, forcie Saint Angelo i Baterii Armatniej. Co poza tym? Z pewnością warto zobaczyć klify Dingli, Qawrę i wioskę Popeya.

bergamo zima
Foto: Gambarini Gianandrea : Shutterstock
Foto: Logan Armstrong / unsplash.com
Foto: ZGPhotography / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Dobra wiadomość: osoby, które przyjęły pełny cykl szczepień oraz ozdrowieńcy mogą wjechać do Włoch bez ograniczeń. Pozostali zobowiązani są wykonać przed podróżą test.
  • Hiszpania zaostrza zasady wjazdu dla Polaków. Aby dostać się do kraju należy pokazać zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID-19, zaświadczenie o przechorowaniu koronawirusa (pod warunkiem, że nie minęło więcej niż 180 dni) lub negatywny wynik testu. Akceptowane są zarówno testy PCR (wykonane 72 h przed podróżą) lub antygenowe (48 h przed).
  • Wjazd na Maltę odbywa się bez ograniczeń tylko dla osób zaszczepionych. Więcej na ten temat przeczytacie w tym miejscu.
  • Macie problem z pakowaniem? Z tym poradnikiem nauczycie się, jak efektywnie spakować się w bagaż podręczny.
  • Dokąd zaszczepieni i ozdrowieńcy mogą podróżować bez obostrzeń? Mamy listę krajów!
  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.
  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.
  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »