Fly4free.pl

Hiszpania zaostrza zasady wjazdu dla Polaków. Obowiązują już od dziś!

Lloret de mar plaża
Foto: Gert Hochmuth / Shutterstock

Już od dzisiaj wszyscy podróżni z Polski wybierający się do Hiszpanii muszą być zaszczepieni, udowodnić przechorowanie COVID-19 lub przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa. To duża zmiana, bowiem do tej pory mogliśmy przekraczać hiszpańską granicę bez żadnych obostrzeń.

Do tej pory Hiszpania była jednym z tych krajów, który był bezwarunkowo otwarty dla turystów z Polski. Nie potrzebowaliśmy ani testów na koronawirusa ani nie musieliśmy być zaszczepieni. Niestety to już przeszłość.

Wzrost liczby zakażeń w Polsce sprawił, że w kolejnej aktualizacji listy „krajów ryzyka”, na podstawie której Hiszpania wprowadza i znosi restrykcje, znaleźliśmy się na cenzurowanym. W efekcie, aby przekroczyć hiszpańską granicę, musimy przedstawić jeden z trzech dokumentów.

Do wyboru mamy albo zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID-19, zaświadczenie o przechorowaniu koronawirusa (pod warunkiem, że nie minęło więcej niż 180 dni) lub negatywny wynik testu. Akceptowane są zarówno testy PCR (wykonane 72 h przed podróżą) lub antygenowe (48 h przed).

Nadal trzeba też pamiętać o wypełnieniu formularza na stronie https://www.spth.gob.es.

Nowe zasady obowiązują od dzisiaj, czyli 27 września. Oczywiście, jeśli sytuacja w naszym kraju się poprawi, to ponownie wrócimy na listę bezpiecznych państw, a unijne certyfikaty nie będą wymagane. Lista jest aktualizowana raz w tygodniu.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Przekopiowane z innych portali bez sprawdzenia...Nie chodzi o wzrost zakażeń, lecz o to, że Polska w ogóle nie przesłała w poprzednim tygodniu danych o zakażeniach.   
Chris Peen, 27 września 2021, 13:51 | odpowiedz
Avatar użytkownika
.....I raczej juz nie prześle. Zrobi to znacznie póżniej i to celowo ,aby inne kraje wprowadzały obostrzenia dla Polaków którzy nie chcą się szczepić . Dojdzie do tego ,że tylko szczepionkowcy bedą mogli wyjeżdzać bo testy powoli będą nieuznawane.
andrzejdz, 27 września 2021, 15:26 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Dokładnie o to chodzi ! Decydenci uziemiają nas celowo i z premedytacją.Już niebawem, dzięki takim ,, przypadkowym " zaniechaniom, będziemy na czerwonych listach w wielu krajach...
NICK42, 27 września 2021, 16:33 | odpowiedz
Avatar użytkownika
No nic, cierpliwie czekamy, aż ten cyrk się skończy. Najgorsze jest to, że linie lotnicze i biura podróży tak cisną na szczepienia, a nie dają sobie sprawy, że (wyłączając to osoby starsze i dzieci) u nas 80% zdolnych podróżować np. samolotem to osoby niezaszczepione i pewnie nigdy się nie zaszczepią, więc łatwo wyliczyć stratę dla turystyki zagranicznej, jest kolosalna dopóki jest wymóg zaszczepienia do niektórych krajów przed wylotem !
AgaZap, 27 września 2021, 22:18 | odpowiedz
Co za lament tutaj. Weź szczepienie i przestań lamentować. W moim środowisku większość ludzi podróżujących jest po szczepieniu.
Adaam34, 27 września 2021, 22:27 | odpowiedz
Avatar użytkownika
I bardzo dobrze. Oby jak najszybciej.
andrzejdz .....I raczej juz nie prześle. Zrobi to znacznie póżniej i to celowo ,aby inne kraje wprowadzały obostrzenia dla Polaków którzy nie chcą się szczepić . Dojdzie do tego ,że tylko szczepionkowcy bedą mogli wyjeżdzać bo testy powoli będą nieuznawane.
erloy, 28 września 2021, 8:33 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Skąd takie dane? Nie bez kozery powiem, że jest ich 180% ;-)
AgaZap No nic, cierpliwie czekamy, aż ten cyrk się skończy. Najgorsze jest to, że linie lotnicze i biura podróży tak cisną na szczepienia, a nie dają sobie sprawy, że (wyłączając to osoby starsze i dzieci) u nas 80% zdolnych podróżować np. samolotem to osoby niezaszczepione i pewnie nigdy się nie zaszczepią, więc łatwo wyliczyć stratę dla turystyki zagranicznej, jest kolosalna dopóki jest wymóg zaszczepienia do niektórych krajów przed wylotem !
erloy, 28 września 2021, 8:34 | odpowiedz
Avatar użytkownika
W lipcu obowiązywały 3 zasady wjazdu z Polski do Hiszpanii to że było że testów i niczego to tylko 3  lub 4 dni a tak cały czas obowiązywało i obowiązuje więc ktoś wprowadza zamieszanie
Ilona Roczkowska, 28 września 2021, 17:59 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »