Fly4free.pl

Nareszcie! Włochy dotrzymały obietnicy i luzują obostrzenia dla turystów

włochy
Foto: Who's Denilo / Unsplash

Włoski rząd wreszcie zdecydował się poluzować zasady wjazdowe dla turystów. Po wcześniejszym zniesieniu kwarantanny dla Polaków, teraz Włochy zwolnią nas także z obowiązkowego testu. Na razie jednak nowe zasady będą obejmować jedynie osoby zaszczepione i ozdrowieńców.

Już w maju włoscy politycy zapowiadali, że zarówno osoby zaszczepione jak i te, które przechorowały koronawirusa, będą mogły liczyć na ulgowe traktowanie w kraju pizzy, makaronu i cappuccino. Ale jak to często we Włoszech bywa – wprowadzenie nowych zasad „nieco” się opóźniło. Wszak według zapewnień miały zacząć obowiązywać już w drugiej połowie maja.

W końcu jednak się doczekaliśmy. Już od dzisiaj, wszyscy turyści, którzy przechorowali koronawirusa lub zdecydowali się na szczepienie, wjadą do Włoch bez dodatkowych obostrzeń. Rząd zdecydował się bowiem przyjąć unijny certyfikat COVID-19. Informację potwierdza również Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Warto jednak zaznaczyć, że zwolnienie obowiązuje nas dopiero po upływie 14 dni od pełnego cyklu szczepień. Akceptowane są jedynie szczepienia wykonane preparatami zatwierdzonymi w Unii Europejskiej. Jeśli zaś chodzi o ozdrowieńców, na ten moment nie doprecyzowano, przez ile czasu od zachorowania możemy liczyć na brak obostrzeń. Najczęściej jednak przyjmuje się, że po 6 miesiącach od pozytywnego wyniku.

Pozostałe osoby nadal muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR lub antygenowego – w obu przypadkach należy go wykonać nie wcześniej niż 48 h przed podróżą. Dodatkowo przypominamy, że z tych obostrzeń zwolnione są dzieci do 6. roku życia.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Na stronie włoskiego ministerstwa nadal nie ma tej informacji. Wizzair przysłał mi dziś email z informacją, że obowiązuje test (nic nie wspominając o zaszczepionych). Gdzie na włoskiej stronie znajdę potwierdzenie? 
S, 22 czerwca 2021, 11:16 | odpowiedz
Czyli albo test  albo cykl szczepieniowy zakończony na 14 dni przed wjazdem ? Czy i jedno i drugie. Na stronie polksiego ministerstwa nie jest to jasno opisane. Nie upłeni mi do wjazdu pełne 14 dni od  drugiej dawki więc wpuszczą mnie tylko z  testem czy wcale ??? sory za głupie pytanie ale za dużo sprzecznych informacji i stresu że drugi rok z rzędu wyjazd przepadnie :-(
mickjag, 22 czerwca 2021, 21:37 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »