Fly4free.pl

Zaszczep się i wygraj rok darmowych lotów. W dowolnej klasie albo dla całej rodziny

Foto: cdc / Unsplash

Aż rok darmowych lotów – dla całej rodziny lub dla dwóch osób, w dowolnej klasie, na dowolnej trasie. Kolejne linie lotnicze decydują się na stworzenie specjalnych loterii tylko dla osób zaszczepionych. W ten sposób przewoźnicy chcą włączyć się w walkę o przekonanie jak największej liczby ludzi do szczepień.

W ubiegłym tygodniu australijska linia Qantas ogłosiła, że będzie chciała wspomóc rząd swojego kraju w wysiłkach, aby przekonać ludzi do szczepień i zamierza zaoferować szereg nagród dla pasażerów, którzy będą mogli udowodnić przyjęcie szczepionki. Choć na początku nie było jasne, co może to oznaczać, wraz z kolejnymi dniami poznaliśmy coraz więcej szczegółów.

Do wygrania rok darmowych lotów

W specjalnej loterii dla zaszczepionych klientów do wygrania będą mile lotnicze, zniżki na loty, ale także… aż 10 voucherów na rok bezpłatnych lotów! Ba, każdy taki voucher przeznaczony jest dla maksymalnie czteroosobowej rodziny, więc samotność w trakcie darmowych lotów wam nie grozi. Do wyboru są wszystkie trasy z siatki połączeń Qantas i Jetstar. A to jeszcze nie koniec. Linia ogłosiła bowiem, że pracuje nad współpracą z siecią hoteli Accor, który pokryją również koszty zakwaterowania.

Gotowy plan wraz ze wszystkimi informacjami prawdopodobnie pojawi się w najbliższych dniach.

– Jako duża firma, która opiera się na podróżach, aby przywrócić możliwość pracy naszym ludziom i samolotom, jesteśmy zdeterminowani do pomocy w rządowych wysiłkach w dziedzinie szczepień – mówi Stephanie Tully, dyrektor ds. klientów Qantas, cytowany przez Agencję Reuters.

Australijska linia od początku była wielkim zwolennikiem szczepień na koronawirusa. Jeszcze na długo przed tym, jak szczepionki zostały wprowadzone, Qantas deklarował, że chciałby przewozić jedynie zaszczepionych pasażerów. Z czasem pojawiły się też inne opcje – specjalne strefy tylko dla zaszczepionych, Prezes linii mówił również, że jego zdaniem szczepienia powinny być wymogiem do podróży międzynarodowych. I zapewniał, że klienci myślą podobnie.

– Zdecydowana większość naszych klientów uważa, że to świetny pomysł. 90 proc. ankietowanych przyznało, że szczepienie powinno być wymogiem przy zagranicznych podróżach – mówi w rozmowie z BBC. – Kiedy otworzymy granice, wirus nadal będzie krążył. Czeka nas duża zmiana mentalności, uznanie tego za akceptowalne. Ludzie muszą zrozumieć, że już nigdy nie będzie już zerowego ryzyka związanego z zakażeniem koronawirusem – dodał.

Inni też idą tym tropem

Qantas nie jest jednak jedyną linią, która zamierza zachęcać ludzi do szczepień. Już wcześniej, jako pierwsze na świecie, podobną akcję ogłosiły United Airlines. Osoby, które są członkami programu lojalnościowego MileagePlus, mogą zgarnąć nawet rok bezpłatnych lotów. Amerykańskie linie mają do rozdania aż pięć takich nagród, a obejmują one nie tylko zwycięzcę, ale także osobę towarzyszącą. Brzmi fajnie? To jeszcze nie koniec. Właściciel takiego vouchera może również korzystać z dowolnej klasy lotu! Dodatkowo do wygrania jest 30 podwójnych voucherów na lot tam i z powrotem do dowolnego miejsca w siatce połączeń United.

– Jesteśmy dumni, że możemy dołożyć swoją cegiełkę do zachęcania ludzi do szczepień – mówi Scott Kirby, dyrektor generalny United. – Dzięki szczepione coraz więcej miejsc otwiera się na podróże (…). Cieszymy się, że możemy dać ludziom kolejny powód do zdecydowania się na szczepienie – dodał.

Udział w konkursie jest banalnie prosty, bo United wymaga jedynie, aby członkowie programu MileagePlus przesłali dowód swojego szczepienia. I co ciekawe, wystarczy już pierwsza dawka. Do podobnych ruchów amerykański rząd zachęca wszystkie firmy w Stanach Zjednoczonych. Nie tylko linie lotnicze, ale nawet sklepy spożywcze czy restauracje. Do akcji przyłączyły się takie firmy jak Budweiser czy Krispy Kreme, a wielu pracodawców (m.in. Aldi, Lidl, McDonald’s) oferuje pracownikom premie pieniężne, jeśli zdecydują się na szczepienie.

Warto też zaznaczyć, że chociaż większość przewoźników nie zdecydowała się w żaden sposób nagradzać zaszczepionych pasażerów, to trudno znaleźć linię, która byłaby sceptyczna wobec szczepień  – choć wyrażają to w różnej formie. Ryanair wywołał ogromną burzę swoją kampanią „zaszczep się i leć”, Qatar Airways stworzył specjalną ofertę „w pełni zaszczepionego lotu”, a AirAsia zapowiedziała, że choć sama nie będzie nakładać żadnych ograniczeń w kwestii szczepień, spodziewa się, że zrobią to za nią rządu azjatyckich krajów.

Linie – szczególnie te z Izraela i krajów Zatoki Perskiej prześcigały się również w szczepieniu personelu. Zaledwie w kilka tygodni wielu z nich udało się zorganizować szczepienia niemal wszystkich pracowników. W niektórych przypadkach również nie obyło się bez kontrowersji. Na przykład Emirates dał wybór – albo szczepienie albo regularne testy na własny koszt. Wyjątek stanowiły osoby, które nie mogą przyjąć szczepionki ze względów zdrowotnych. Dla tych, którzy nie chcieli tego zrobić z pobudek ideologicznych – linia nie ma taryfy ulgowej.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »