Fly4free.pl

Kolejna linia: Szczepienia na COVID-19 mogą być obowiązkowe przy lotach do Azji

Foto: Elizaveta Galitckaia / Shutterstock

– Spodziewam się, że rządy krajów w Azji będą wymagały od podróżnych dowodów szczepień na koronawirusa. Sądzę, że nikt nie zaszczepiony może nie zostać wpuszczony na teren niektórych krajów – mówi Tony Fernandes, prezes słynnej malezyjskiej taniej linii AirAsia.

To kolejny głos w sprawie obowiązku szczepień na koronawirusa i wpływu tej sytuacji na branżę lotniczą, jednak nie tak radykalna jak Alana Joyce’a. Przypomnijmy, że prezes linii Qantas twierdził, że na lotach międzynarodowych każdy pasażer jego linii będzie musiał przedstawić dowód na to, że został zaszczepiony.

Czy inne linie pójdą w ich ślady? Według szefa grupy AirAsia, obowiązku szczepień nie wprowadzą linie lotnicze, ale poszczególne kraje w Azji.

Spodziewam się, że tak będzie w Azji. Myślę, że nikt nie zostanie tu wpuszczony bez szczepienia. Ale nie uważam, że to linie powinny o tym decydować, to raczej decyzja dla poszczególnych krajów. To rząd będzie decydował czy ma pozwolić podróżować ludziom, którzy się nie zaszczepią – powiedział Tony Fernandes, cytowany przez agencję Reuters.

Dodajmy, że linia AirAsia wprowadziła już specjalną aplikację Scan2Fly, w której znajdą się informacje na temat stanu zdrowia pasażerów i tego, czy spełniają oni warunki do przekroczenia granicy poszczególnych krajów.

Nie tylko szef AirAsia uważa, że szczepienia będą potrzebne, by podróżować.

– Uważamy, że w przyszłości szczepionki będą wymagane do wjazdu do wielu krajów świata. A przez pewien czas nie jest wykluczone, że w ramach wymogów konieczne będzie zarówno zaświadczenie o szczepieniu jak i negatywny wynik testu na koronawirusa – mówi Todd Handock, prezes Collinson Group, która zarządza salonikami biznesowymi Priority Pass na całym świecie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Wszystkie torie spiskowe zaczynają sie potwierdzać...
wojtek13, 10 grudnia 2020, 11:51 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Musimy bojkotować WSZYSTKO co związane z ograniczeniami i nakazami zaszczepienia się bo inaczej będzie tak,że nawet z domu nie będziemy mogli wyjść jak się nie zaszczepimy tym syfem!
Huberto, 10 grudnia 2020, 14:33 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Myślałem, że tylko na WP i Onet można spotkać foliarzy, a tu taka niespodzianka.Szczepienia są dobrowolne, zresztą noszenie maseczek też. Nie chcesz nosić/szczepić się, nie wychodź.Nie ufam tym szczepionka , a w szczególności wówczas gdy wszędzie w telewizji oficiele twierdzą że jest w 100% bezpieczna, co ze statystycznego punktu widzenia jest niemożliwe. Faktycznie, szczepionka może mieć negatywne skutki i lepiej się nie szczepić jak nie musisz. Ale wkładanie pod to teorii spiskowych to już jest paranoja. Teorie spiskowe maja to do siebie że ktoś próbuje nas zmylić dla swojej korzyści. No ale co może zyskać/ ktokolwiek tą teorią spiskowa związaną ze szczepionka. Sądzicie ze dodają tam Chipy, albo środki modyfikujące zachowania czy poglądy?! Ktoś powie że firmy farmaceutyczne zarobią grubą kasę na szczepionkach. To brzmi podobnie jak teorie w kwietniu ze producenci maseczek, rękawiczek i respiratorów wywołali pandemię aby zarobić. Koszty dla gospodarki światowej idą w biliony Dolarów a firmy farmaceutyczne sprzedadzą szczepionek  za może kilka miliardów, jak będą miały szczęści. A jak nie będą miały szczęście i  okaże się że te szczepionki będą miały groźne powikłania, firmy mogą stracić ogromnie na prestiżu. Co w przypadku firm farmaceutycznych jest bardzo istotne.Wiec gdzie ten spisek. Kto na tym zarabia, poza brukowcami.  
Alvaro_morales, 10 grudnia 2020, 22:02 | odpowiedz
Lepsze szczepionki niż testy 72 h przed wylotem,popieram ;)  
Jerzy1963, 11 grudnia 2020, 18:49 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »